dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 50
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1000
  1. #941
    Banned
    daryjka90

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-800
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał śmig_śmigalska Zobacz post
    Nie lubię kabin prysznicowych z brodzikiem. Są upierdliwe w utrzymaniu czystości. Zdecydowaliśmy się na prysznic bezbrodzikowy z odplywem liniowym
    Wyszło tak

    Drzwi prysznicowe do zabudowy wnęki kupowaliśmy tu- DRZWI PRYSZNICOWE
    Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. prysznic łatwo utrzymać w czystości, jest intymnie i bezpiecznie.
    Piękna łazienka!

  2. #942
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    averesta

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-045
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mi podobają się kabiny prysznicowe z brodzikiem i szklanymi ścianami, ale model to akurat kwestia gustu. Bardzo ważne są materiały i wykonanie, bo przeciętne kabiny ze sklepu szybko się psują(jakiś szajs z Chin). W tej samej cenie można zamówić prysznic na wymiar u fachowców. My poszliśmy tą drogą i teraz mamy bardzo fajną kabinę od Vetro.

  3. #943

    Domyślnie

    A ją mam problem ponieważ rozpadła się samoczynnie część ruchoma z mojej kabiny Kabi Pablo 80/80. Brodzik do niej jest dobry ale jakiś nietypowy bo te części co stykają że ścianą /jest to półokrągła kabiną/ są lekko zaokrąglone czyli wszystkie części kabiny są wygięte. Firma już nie istnieje więc nie wiem nawet która kabiną by pasowała do tego brodzika Nie wiem też jak obliczyć promień krzywizny bo w typowej kabinie gdzie są proste części to można doliczyć tą część od wymiaru czyli od 80 i promień jest a tu....? Czy miał ktoś może taki problem i mógłby coś doradzić.

  4. #944
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Witam,
    Możecie polecić jakąś kabinę prysznicową:
    - Półokrągła 90x90
    - Zabudowa bez brodzika
    - Szczelne zamykanie drzwi
    - Prosta budowa
    - Rozsądna cena +/- 1'500 PLN

  5. #945

    Domyślnie

    Ja jednak wolałem ten brodzik, chociaż niewielki. Nie miałeś świadomości ile kłopotów może wiązać się z bezbrodzikową kabiną, niby się trochę na tym znam, ale wolałem wybrać bezpieczniejsze rozwiązanie.

  6. #946

    Domyślnie

    Ja napiszę tylko tyle. Dwa razy miałam kabiny "systemowe" z marketów. W pierwszej kółka na których jeździły drzwi po prostu odpadły i nie dało się ich wymienić/dokupić bo kabina już nie była produkowana. Po wymianie na inny model o tych samych wymiarach wszystko było ok. Kupiłam taką z zawiasami. Ale po roku "chrom" który był na zawiasach i listwach zaczął się łuszczyć jak skóra a sam zawias zaczął rdzewieć (( Teraz w nowym mieszkaniu kazałam sobie zrobić odpływ liniowy i jedynym ruchomym miejscem w prysznicu są PORZĄDNE zawiasy. Nie ma też żadnych listew itp. Panowie z www.mojeszklo.pl zmierzyli ściany podłogę i zrobili kabinę na wymiar a zamiast listew między szybą a ścianami jest przeźroczysty silikon który wygląda jak szkło ! Odradzam systemówki i brodziki !!

  7. #947

    Domyślnie

    Dzisiaj przyjechała nasza całkiem prosta kabina zakupiona w "Hebanie". Ma drzwi i 1 ściankę. Całość wysoka na 195 cm+ 5,5 cm. brodzik. Cena 1970 zł Jest 2 lata gwarancji. Napiszcie, czym to czyścić? Niby szkło "zaimpregnowane ale moja ufność dla takich deklaracji jest zerowa
    Ogród - moja miłość

  8. #948

    Domyślnie

    Cytat Napisał leda16 Zobacz post
    Dzisiaj przyjechała nasza całkiem prosta kabina zakupiona w "Hebanie". Ma drzwi i 1 ściankę. Całość wysoka na 195 cm+ 5,5 cm. brodzik. Cena 1970 zł Jest 2 lata gwarancji. Napiszcie, czym to czyścić? Niby szkło "zaimpregnowane ale moja ufność dla takich deklaracji jest zerowa
    Czyli coś w rodzaju powłoki Maxi Clean. Tylko lekkie detergenty, żadne tam żrące specyfiki. Jeśli na opakowaniu napisane jest, że może uszkodzić skórę rąk to znaczy, ze specyfik jest za mocny. Ale z drugiej strony taka powłoka też lepiej zabezpiecza przed pokryciem się brudem czy osadem z mydła.

  9. #949

    Domyślnie

    Cytat Napisał homemypassion Zobacz post
    posiadam wymurowany brodzik i jestem bardzo zadowolona, co prawda obawiałam sie wersji walk in poprzez zbyt moce zachlapanie lazienki woda, wiec zastosowalismy opcje z "drzwiczkami", jednakze sa one otwierane w dwie strony, wiec nie ogranicza nam to przestrzeni uzytkowej.

    Załącznik 344330
    Dodaj jeszcze raz załącznik, bo jest nieważny, a chciałbym dowiedzieć się jak wygląda Twoje rozwiązanie.

  10. #950

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników kabin pięciokątnych 90 na 90 z drzwiami otwieranymi na zewnątrz. Jeżeli chodzi o styl to takie coś jak Pentaxo. Czy są wygodne w użytkowaniu? I jakie są dokładne wymiary kabiny? Ile cm mają drzwi, boczne ścianki?
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 28-02-2016 o 19:35

  11. #951
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    haito

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    04-545
    Posty
    20

    Domyślnie Prysznic jaki jest dobry jakościowo ?

    Szukam prysznicu ale takiego lepszego. To co znalazłem to dwa prysznice z Koła: Ultra 90 i Next 90, cena około 3000 zł. Niestety w internecie znalazłem tylko dwie opinie na ich temat i nie są dobre. Piszą, że przeciekają.
    Znalazłem jeszcze Sanplasta KP4AVIV za ok 2500 zł ale nie ma żadnych opinii. Cersanit to ma najdroże za ok 1800 zł, nie wiem czy są dobre ?

    Czy może ktoś polecić jakiś dobry prysznic? Tak żeby miał to szkło Glass Protect lub podobne.

    Czy na coś jeszcze zwracać uwagę ?

    Pozdrawiam

  12. #952

    Domyślnie

    Zwróć uwagę:
    Na stabilność profili - często zależy ona od ich grubości;
    Grubość szkla - min 5 mm i norma (szkło bezpieczne)
    Jakość powłoki szkła - szkło hydrofobowe czy ulegająca zużyciu powłoka;
    Serwis i dostęp do części zamiennych (fabryczny czy autoryzowany, czyli firmy zewnętrzne);
    Kraj produkcji - koniecznie Europa - zapytaj wprost w salonie uważaj na angielskobrzmiace nazwy!
    Mój ranking producentów:
    1. Kermi,
    długo nic, a potem
    2. Hueppe,
    3. Sanswiss
    4. Koło
    5. Ravak
    ... Składany w Polsce chiński Radaway
    Ostatnio edytowane przez 4aqua3 ; 18-03-2016 o 19:23

  13. #953

    Domyślnie

    a ja planuje kupić tylko ściankę szklana do prysznica, ale nie wiem czy warto płacić za jakieś drogie firmowe czy taka za 600 stówek mi styknie
    http://www.lazienka-rea.com.pl/scian...o-id-2574.html
    będę z niej zadowolony ? warto ?
    czy lepiej szukać coś lepszego ?

  14. #954

    Domyślnie

    Montowałem raz taką ściankę . Dzięki temu , że szyba jest gruba (8mm) , stoi stabilnie .A z czyszczeniem , to jak z każdą kabiną , warto używać gumowej ściągaczki po użyciu .

  15. #955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Primaaa Zobacz post
    a ja planuje kupić tylko ściankę szklana do prysznica, ale nie wiem czy warto płacić za jakieś drogie firmowe czy taka za 600 stówek mi styknie
    http://www.lazienka-rea.com.pl/scian...o-id-2574.html
    będę z niej zadowolony ? warto ?
    czy lepiej szukać coś lepszego ?
    Już kolega kilka postów wyżej napisał co sądzi o marketowych kabinach. Marketowe niestety nie oznacza tylko z marketów, chodzi o niskocenowe kabiny. Nawet te 2000 zł może być dość niskim wydatkiem jeśli chodzi o tego typu produkt, chociaż oczywiście kilka lat pewnie pociągnie.

  16. #956

    Domyślnie

    no o kabinach tez myślę podobnie, ale to tylko jedna ścianka że szkła więc popsuć sie nie ma co, po za tym według mnie to wcale nie jest tanio tylko normalna cena jak za szkło 1m x2 m, ceny po 3 tys za taka ścianka to jakaś paranoja !
    w sklepie gdzie brałem płytki proponują ta szyba firmy Radaway w cenie koło 1600 zł
    i się zastanawiam czy warto płacić tyle, na allegro znalazłem za 1/3 ceny więc się mocno zastanawiam co może być gorszego w takiej szybie i czy nie warto zaryzykować przy takiej różnicy?

  17. #957

    Domyślnie

    Szyba w tej ściance pokryta jest powłoką ułatwiającą utrzymanie jej w czystości . Nie ma w niej żadnych okuć mogących się zepsuć . Jedyne co może ją zniszczyć , to zdrowe uderzenie .Rozpadnie się wtedy na tysiące niekaleczących kawałków . Dokładnie tak samo , jak szyby boczne i tylna w samochodach . Bo to takie samo szkło . I ten kawał hartowanej szyby , przymocowany jest za pomocą chromowanego ceownika do ściany , podparty w jednym punkcie u dołu + silikon i usztywniony regulowanym drążkiem . Ze względu na swoją grubość , ta ścianka stoi stabilnie . Moim zdaniem , to udany wybór .
    O ile w przypadku kabin , zepsuć się mogą zawiasy , rolki , szyny prowadzące , uszczelki , to w przypadku tej ścianki jest to niemożliwe , bo nie ma ona takich elementów .
    Pasuje Ci design i cena - kupuj .
    ,

  18. #958

    Domyślnie

    Tu chodzi też o to, że kabina ma mieć kilka razy dziennie kontakt z niekoniecznie miękka, czystą oraz zmydlowną wodą. I wtedy lepiej poradzi sobie droższa kabina. Tańsza będzie miała gorsze zawiasy czy inne elementy ruchome, szybciej się zużyją. Ja cię nie odwodzę od tej kabiny tylko ostrzegam.

  19. #959
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam. A może ktoś poleci kabinę prostokątną, narożną z zaokrąglonym wejściem. Nie wiem jak taka figura się nazywa. Warunek - bez żelastwa na dole i minimum u góry.
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  20. #960

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziuta62 Zobacz post
    Witam. A może ktoś poleci kabinę prostokątną, narożną z zaokrąglonym wejściem. Nie wiem jak taka figura się nazywa. Warunek - bez żelastwa na dole i minimum u góry.
    Roca Town Rondo

Strona 48 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony