dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kryzwa wylewka z chudziaka

    Witam mam problem okazało się że chudziak wylany jest bardzo krzywo miedzy jednym rogiem a drugim jest 5 cm różnicy. Mam dwie możliwości albo wyrównywać styropianem i kłaść od 20 do 25 cm styropianu albo nadlać betonu . Co polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    wypełnić keramzytem albo perlitem pod styropian. reszte wyrównać wylewką z mixo-kreta

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bea135 Zobacz post
    Witam mam problem okazało się że chudziak wylany jest bardzo krzywo miedzy jednym rogiem a drugim jest 5 cm różnicy. Mam dwie możliwości albo wyrównywać styropianem i kłaść od 20 do 25 cm styropianu albo nadlać betonu . Co polecacie?
    skad to wiadomo.ktos to niwelowal?miedzy jednym rogiem czego?pokoju,na wiekszej powierzchni,na ławach?to parter ?pietro?
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  4. #4

    Domyślnie

    Tak była osoba która będzie robiła wylewki. Różnica wynosi 5 cm między rogami domu, długość domu 9,5 m. Jest to parter

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rolmik

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    wg mnie chudziak jest tylko podstawą do dalszej roboty ja wylewałem fundamenty pod hale i tam nikt nie mierzył ile cm jest w góre czy w dół potem przy kolejnej warstwie betonu to się niwelowało i było ok chudziak to tylko pre izolacja wg mnie jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi

  6. #6

    Domyślnie

    5cm na przekroju domu to nic nie zaprzątaj sobie tym głowy. Gorzej jak by to było na szerokości łazienki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bea135 Zobacz post
    Tak była osoba która będzie robiła wylewki. Różnica wynosi 5 cm między rogami domu, długość domu 9,5 m. Jest to parter
    kazda prawie budowa ktora niweluje pod styropiany to miedzy 2 a 5cm(90%) rekord to 16cm na nowym domu a 8cm na czterech skrzydlach drzwi balkonowych wiec jestes w normie.na pewno wszedzie siatka i ja nie dziele jednego pomieszczenia wiecej niz 2cm.kolejna wazna rzecz to co idzie na posadzki.trudna sprawa nie wiem jak leca poziomy.trzeba uwazac zeby nie przeciazyc plyty lub jej nie przelamac
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    kazda prawie budowa ktora niweluje pod styropiany to miedzy 2 a 5cm(90%) rekord to 16cm na nowym domu a 8cm na czterech skrzydlach drzwi balkonowych wiec jestes w normie.na pewno wszedzie siatka i ja nie dziele jednego pomieszczenia wiecej niz 2cm.kolejna wazna rzecz to co idzie na posadzki.trudna sprawa nie wiem jak leca poziomy.trzeba uwazac zeby nie przeciazyc plyty lub jej nie przelamac
    m3 betonu z kreta kosztowo wychodzi tak samo jak styro, takze jezeli chodzi o koszty to bez znaczenia.
    to u mnie murarze sie popisali, posadzkarz byl w szoku bo na caly dom, praterowy, powierzchnia chodziaka 230m tylko w jednym rogu pokoju bylo 0,5cm nizej ,a tak wszystko igla

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    m3 betonu z kreta kosztowo wychodzi tak samo jak styro, takze jezeli chodzi o koszty to bez znaczenia.
    to u mnie murarze sie popisali, posadzkarz byl w szoku bo na caly dom, praterowy, powierzchnia chodziaka 230m tylko w jednym rogu pokoju bylo 0,5cm nizej ,a tak wszystko igla
    nie do konca tak samo.problem bedzie jak 10 czy 11cm zacznie wysychac i bedzie to trwalo 3 razy duzej a ten ktos bedzie chcial szybko wykanczac i sie wprowadzac,ponadto powyzej 6-7 cm rosnie skurcz .wiec roznica jest i to bardzo duza
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony