dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 215
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    Dobra
    Rozmawiałem gościem, który zajmuje się ocieplaniem osiedli – no wiecie wielka firma podobno duże doświadczenie, – więc pogadać można (realizacji ze względu na cenę stanowcze nie)
    Dowiedziałem się- ku mojemu ogólnemu zdziwieniu, –że podobno są jakieś problemy z klejeniem czarnych (grafitowych) styropianów (styropian z Neoporem). Ponoć człek ten dużo eksperymentował – klej takiej czy innej firmy (dotyczy klei na bazie cementu), mniej wody- więcej wody, zacinanie płyt etc. A efekt ten sam tj. na drugi dzień wystarczyło ponoć puknąć w przyklejoną i nie zakołkowaną płytę żeby ta odkleiła się. Odchodzi styropian od warstwy kleju.
    Co o tym sądzicie – facet plecie czy rzeczywiście coś w tym jest?
    u mnie ocieplały dwie ekipy były jakie były i nic nie odpadało styropian termoorganika platinum klej termoorganiki, kołkowali dopiero na 3 dzień i nic nie odleciało. Chyba ściemnia.

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    Cytat Napisał pblochu
    Dobra
    Rozmawiałem gościem, który zajmuje się ocieplaniem osiedli – no wiecie wielka firma podobno duże doświadczenie, – więc pogadać można (realizacji ze względu na cenę stanowcze nie)
    Dowiedziałem się- ku mojemu ogólnemu zdziwieniu, –że podobno są jakieś problemy z klejeniem czarnych (grafitowych) styropianów (styropian z Neoporem). Ponoć człek ten dużo eksperymentował – klej takiej czy innej firmy (dotyczy klei na bazie cementu), mniej wody- więcej wody, zacinanie płyt etc. A efekt ten sam tj. na drugi dzień wystarczyło ponoć puknąć w przyklejoną i nie zakołkowaną płytę żeby ta odkleiła się. Odchodzi styropian od warstwy kleju.
    Co o tym sądzicie – facet plecie czy rzeczywiście coś w tym jest?
    u mnie ocieplały dwie ekipy były jakie były i nic nie odpadało styropian termoorganika platinum klej termoorganiki, kołkowali dopiero na 3 dzień i nic nie odleciało. Chyba ściemnia.
    Plecie i to w 100%.
    Neopor to normalny styropian i pod względem przyczepności nie różni się od białego

  3. #123

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  4. #124

    Domyślnie Re: Kropki

    Cytat Napisał kecajm
    Nie do końca zgodziłbym się że kropki to chwyt marketingowy. Przede wszystkim mają odróżnić styropian Termo Organiki od innych producentów (są zastrzeżone patentowo). M.in. ułatwia to inwestorom szybką identyfikację dostarczonego produktu na budowę (lub w hurtowni) oraz ewentualne reklamacje produktu bez folii opakowaniowej. Poza tym same kropki to nie jest tylko barwiony styropian - to opatentowany przez firmę BASF styropian z dodatkiem grfitu o znacznie lepszych parametrach izolacyjnych. Owszem, tych kropek nie jest znacząco dużo w białym styropianie, ale dzięki nim ma on faktycznie, zgodnie z prawdą, nieco lepsze parametry izolacyjne niż bez nich.
    Pozdrawiam,
    Naprawdę łyknąłeś tę marketingową papkę i w to wierzysz ?
    a tak poza tematem, zanim termo-organika wprowadzi nas w technologie kosmiczno-astrologiczne mogłaby zainwestować w jakąś maszynę do w miarę prostego cięcia styropianu, to zapewne tańsze od patentowania jakichś bzdur, albo kosztownych kampanii reklamowych, inne firmy już tę ziemską technologię produkcji prostego styropianu opanowały
    pozdrawiam

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    Dobra
    Rozmawiałem gościem, który zajmuje się ocieplaniem osiedli – no wiecie wielka firma podobno duże doświadczenie, – więc pogadać można (realizacji ze względu na cenę stanowcze nie)
    Dowiedziałem się- ku mojemu ogólnemu zdziwieniu, –że podobno są jakieś problemy z klejeniem czarnych (grafitowych) styropianów (styropian z Neoporem). Ponoć człek ten dużo eksperymentował – klej takiej czy innej firmy (dotyczy klei na bazie cementu), mniej wody- więcej wody, zacinanie płyt etc. A efekt ten sam tj. na drugi dzień wystarczyło ponoć puknąć w przyklejoną i nie zakołkowaną płytę żeby ta odkleiła się. Odchodzi styropian od warstwy kleju.
    Co o tym sądzicie – facet plecie czy rzeczywiście coś w tym jest?
    Niedouczenie tzw. zawodowców, ekspertów, ich głupota jest w naszym pięknym kraju normą jest po prostu kuriozalna. Niestety codziennie mamy z nimi do czynienia, począwszy od informatków, mechaników samochodowych, lekarzach.....słyszymy pełne wodolejstwa pseudo diagnozy naogół nie mające nic z rzeczywistością
    Trudno wymagać by w budowlance było inaczej. I takiemu Panu klej sie nie klei. Plecie moim zadaniem trzy po trzy bo taka natura " eksperta" by się znać na wszytskim.
    Z pewnych informacji wiem , że duży wykonawcy sczególnie Ci od wielkiej płyty nie używaja z NEOPEREM praktycznie nigdy, bo jest to produkt po prostu drozszy od zwykłego białego.

    Kupują najtańszy by wyrobić się z robocizną i wykonaniem po wygraniu- ceną lub w inny staropolski sposób - przetargu w spółdzelni. Tak czy inaczej mają koszty.
    NIECH ZYJE WIOSNA

  6. #126

    Domyślnie

    Zakończyłem ocieplanie ścian.
    Styropian Termoorganiki Platinum ściana 20cm z frezem.

    Kilka miesięcy (6) leżał w garażu. Na 3 sztuki w paczce 2 zewnętrzne wygięte lekko w łuk. Być może rozcięcie opakowań uchroniło by przed odkształceniem.
    Bardziej wygięte były dzielone w poprzek na pół i klejone obok siebie.

    Frez spełnia swoją rolę chociaż przy takiej grubości są niewielkie szczeliny. Na wszelki wypadek zakleiłem je klejem tytan EOS lub zwykłą pianką, tak żeby do środka nie dostała się zaprawa klejowa siatki.

    Styropian bardzo fajny w obróbce. W porównaniu do białego wydaje się bardziej zwarty i tak jakby tłusty.
    Łatwo się przecina np. płytę 20cm wzdłuż na 2x10cm wielgachną piłą zębatą do drzew. Fajnie się go obrabia. Nie sypie się.

    Przed klejeniem fachowcy przecierali lekko klejoną powierzchnię. Klej termoorganiki Platinum. Trzyma bardzo dobrze (na silce).

    Kołki: 2 na płytę.

    Pozdrawiam,
    MCB

  7. #127

    Domyślnie

    Nie wiem jak Wy, ale ja odnoszę wrażenie, że na tym i na innych wątkach ludzie zakładają wątki nie po to by się czegoś dowiedzieć albo swoją wiedzą podzielić ale po to aby kogoś zbluzgać szczególnie jeśli ten ktoś nie popiera jego (akwizytora) firmy. W tym wątku to szczególnie razi, jak tak dalej pójdzie to liczba akwizytorów pewnie niedługo przekroczy liczbę innych forumowiczów. Będą się kłócić między sobą kto bardziej wychwali wspólnego pracodawcę (o ile to nie jest jedna osoba)
    Jeśli chodzi o pastę do zębów, to kiedyś przeczytałem, że w zasadzie to te wszystkie 7w1, 24h, fluory, sody i takie tam to tylko marketing. Najważniejsza jest dokładność czyszczenia, dieta i geny.

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Player
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Brwilno/k Płocka
    Posty
    110

    Domyślnie

    Witam
    Mam ocieplony dom TO Silver 12cm- kleje Bolix- bardzo jestem zadowolony, styro badzo twarde w porównaniu ze zwykłym białym- jakie kupuje sie np. na bloki.
    W tej chwili zamówiłem sobie TO Silver na podłogi.
    Robiła mi ekipa z 16letnim doswiadczeniem w ocipleniach- byli bardzo zadowoleni.
    Słyszałem jedynie ,że między Silver Gold a Platinium- warto wziąść tańszy Silver do nie ma większej różnicy- i tak zrobiłem.
    Co do odklejania sie styro od ścian....hhhhmm
    ocieplałem w pażdzierniku i nie kołkowałem(przy porotermie nie ma to sensu)- klej Bolix Z- przykleiłem jeden na próbę- trzeba sie postarać ,aby go oderwać.
    Generalnie produkt ok- może ktos trafił partyjkę gorszego. Poza tym jak ktos juz napisał wolę dać zarobić rodzimej firmie.
    pozdrawiam wszystkich

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witam,
    brałam TO Silwer 15cm ściana i niestety musze przyznać że sporo sztuk jest krzywych... Płyta wygina się w łuk wzdłuż dłuższego boku.
    Najbardziej krzywe płyty miały do 1cm odchylenia od środka do zewnętrznych krawędzi.
    Co do kleju do styro i do siatki nie mam zastrzeżeń jest super.
    Kupowałam jesienią 2008.


    Jeżeli zdecysujecie się naten produkt wynegocjujcie jak ja u sprzedawcy wymianę wszelkich krzywych płyt lub ich zwrot... U mnie wyszło prawie 12 paczek krzywych

  10. #130

    Domyślnie

    Odgrzeje troszkę temat, bo nie znalazłem innego, bardziej pasującego. Został mi kawałek styropianu Genderka EPS 200 i postanowiłem zbadać jego gęstość. Próbka niewielka (kawałek 20cmx20cmx10cm), ale mam wagę, która waży z dokładnością do 0.05g. Gęstość wyszła 23,5kg/m3. Tak na oko to bliżej EPS150 niż EPS200 (ten miałby gęstość raczej bliżej 30kg/m3). Akurat w moim przypadku EPS150 starcza, ale niesmak pozostaje.
    Pozdrawiam,
    Radek

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela
    Witam,
    brałam TO Silwer 15cm ściana i niestety musze przyznać że sporo sztuk jest krzywych... Płyta wygina się w łuk wzdłuż dłuższego boku.
    Najbardziej krzywe płyty miały do 1cm odchylenia od środka do zewnętrznych krawędzi.
    Co do kleju do styro i do siatki nie mam zastrzeżeń jest super.
    Kupowałam jesienią 2008.


    Jeżeli zdecysujecie się naten produkt wynegocjujcie jak ja u sprzedawcy wymianę wszelkich krzywych płyt lub ich zwrot... U mnie wyszło prawie 12 paczek krzywych
    Odśiweżyłem wątek początkowy i mimo upływu czasu widzę, że nic się nie zmieniło co do kalibracji i trzymania wymiaru TO.

    Robiliśmy ostatnio dom energooszczędny gr. styr 30 cm, klient zainwestował w ten styropian i przy tej grubości oczekiwał analogicznej jakości wykonywanych prac.

    Styropian nie trzymał wymiaru odchyłki były w płaszczyźnie i wymiarach.
    Niektóre płyty miały spore łudki doszło do tego, że musieliśmy nacinać w pionie od przyklejanej strony żeby zminimalizować klawiszowanie. Moje wnioski są takie brak sezonowania styropianu, niewłaściwe składowanie.
    Zdarza się, że spotykamy się z taką jakością styropianu, także przypadek TO nie jest odosobniony.
    Efekt: zwiększone zużycie kleju do przyklejania i zatapiania siatki, tarcie styropianu a za tym strata grubości, dłuższy czas wykonania prac.
    Dawid K.

  12. #132

    Domyślnie

    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  13. #133

    Domyślnie

    Styropian z Termo organiki ma najlepsze parametry na polskim rynku. Jak Niemcy zamawiają T O platinium to musi być dobry
    Sopel

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał 27sopel
    Styropian z Termo organiki ma najlepsze parametry na polskim rynku. Jak Niemcy zamawiają T O platinium to musi być dobry
    Zmniejsz swój avatar, bo nie da się po ludzku czytać wątku.
    Pozdrawiam,
    Radek

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał 27sopel
    Jak Niemcy zamawiają T O platinium to musi być dobry
    miliony much jedzą gówno , chyba jest dobre ! tylko dlaczego ludzie go nie jedzą ?

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał 27sopel
    Styropian z Termo organiki ma najlepsze parametry na polskim rynku. Jak Niemcy zamawiają T O platinium to musi być dobry
    Ja pierdzielę. Ale rozwaliłeś wątek tym swoim awatarem XXXL!!!

    A co do styropianu, to w czym jest lepszy Platinum + od np. Lambdy Swisspora ?
    (przy czym cena lambdy jest sporo niższa).

  17. #137
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wylon

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie czy znacie ten styropian i co o nim sądzicie http://www.domstyr.pl/
    wiadomo, że jest bardzo tani.

    A czy nie uważacie, że lepiej kupić styropian grubszy o1-2cm http://www.domstyr.pl/ a i tak taniej wyjdzie jak by kupić Termo organika.
    Oczywiście biorąc pod uwagę, że styropian jest równy itp., Jeśli by nie był to zawsze można kupić frezowany to chyba znika problem mostków termicznych.
    Proszę o pomoc chcę ocieplić dom 200m2 ścian 15cm grubości
    [/i]

  18. #138
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski
    Odgrzeje troszkę temat, bo nie znalazłem innego, bardziej pasującego. Został mi kawałek styropianu Genderka EPS 200 i postanowiłem zbadać jego gęstość. Próbka niewielka (kawałek 20cmx20cmx10cm), ale mam wagę, która waży z dokładnością do 0.05g. Gęstość wyszła 23,5kg/m3. Tak na oko to bliżej EPS150 niż EPS200 (ten miałby gęstość raczej bliżej 30kg/m3). Akurat w moim przypadku EPS150 starcza, ale niesmak pozostaje.
    o, i to jest fachowość w działaniu.
    przy okazji zbadaj produkt BASF.

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    Odgrzeje troszkę temat, bo nie znalazłem innego, bardziej pasującego. Został mi kawałek styropianu Genderka EPS 200 i postanowiłem zbadać jego gęstość. Próbka niewielka (kawałek 20cmx20cmx10cm), ale mam wagę, która waży z dokładnością do 0.05g. Gęstość wyszła 23,5kg/m3. Tak na oko to bliżej EPS150 niż EPS200 (ten miałby gęstość raczej bliżej 30kg/m3). Akurat w moim przypadku EPS150 starcza, ale niesmak pozostaje.
    Moje wnioski dotyczące ogólnej zależności "wytrzymałość na ściskanie a gęstość" potwierdza poniższa tabela, w której dla EPS 150 jest podana minimalna gęstość 23 kg/m3

    http://www.producencistyropianu.pl/f...ela_minima.pdf
    Pozdrawiam,
    Radek

  20. #140
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maja_kajka

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    Słuszne uwagi, ale uważam, że styropian należy wybierać z wyższej półki. Na rynku jest bardzo wielu producentów, którzy proponują swoje towary, ale niestety, nie zawsze są one dobrej jakości, czasem to, co jest napisane na opakowaniu, nie zgadza się z rzeczywistością. Dlatego wybierając jakiś produkt, chociażby styropian do ocieplenia, najlepiej wybrać sprawdzony, od sprawdzonego producenta, który naprawdę dba o swoich klientów. Dobre styropiany posiadają odpowiednie certyfikaty jakości i rekomendacje, np. Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), jeśli wybierzemy właśnie taki styropian, będziemy mieć pewność, że sprawdzi się on w 100%, a nasze pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony