dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 215

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Styropian uwagi i opinie

    Chciałam przestrzec kupujących styropian.
    Sytuacja jest taka - kupiłam styropian termoorganika silver gr 15 cm frezowany do ocieplania ścian. W paczce mieści się cztery płyty. Gdy ekipa
    zaczęła ocieplanie okazało się, że tylko 2 płyty w paczce są proste - te środkowe , a dwie pozostałe są wykrzywione w łuk- po położeniu na płaskim podłożu środek płyty odstaje na ok. 1 cm. Tak było w każdej kolejnej paczce (razem 97 paczek). Wcześniej kupowałam styropian innej firmy i nie było takiej sytuacji, więc próbowałam złożyć reklamację. Przedstawiciel termoorganiki stwierdził, że jeżeli odchyłki są do 1 cm to wszystko jest zgodne z normą i reklamacji nie uznają. Sprawdziłam w normie - rzeczywiście tak jest.
    na moje pytanie jak mam ten styropian ułożyć stwierdził, że trzeba go przeciąć przez środek i wtedy nie będzie nierówności. Cała ta sytuacja mi się nie podoba bo firma reklamuje się, że jej produkty są najwyższej jakości , a tu połowa płyt krzywych

  2. #2

    Domyślnie

    I po starciu styropianu zrobi sie 13-14 cm bo przecież tych łódeczek klejem wypełniać nie będziesz. Ja bym interweniował na maxa póki są jeszcze całe paczki.

    Do budowy dwóch domów kupowałem na elewacje Austrotherm 12 cm Pióro wpsut. Ekipa mówiła że rewelacja. Do wylewk kupiłem styropol 5cm i austrotherm 5. Niby ta sama twardosć a jakby o klase wyżej na korzyść austro.

  3. #3

    Domyślnie Styropian uwagi i opinie - wszytsko w granicach normy

    niestety nic nie wskóram, sprawdzałam w normie - dopuszczalne są odchylenia do 10 mm , a więc wszystko jest w granicach normy , a u mnie jest właśnie do 10mm.

  4. #4

    Domyślnie

    To może wybierz te wadliwe i daj od mniej widocznej strony. Faceci się trochę naścierają ale cóż

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re:

    To już któryś post o krzywej termoorganice. Jakiś czas temu czytałem, ze z tego samego powodu komuś z forum uwzględnili reklamacje i przysłali nowy....także identycznie krzywy styropian. Ekipa czekała, dom nieocieplony więc na ściane poszedł i tak krzywy (po zatarciu zrobiło się zniego troche mniej niż 15cm).
    pozdrawiam,
    M

  6. #6

    Domyślnie

    Może nie tyle od mniej widocznej strony, co od pomieszczeń, w których dopuszczasz słabsze ocieplenie. Ja celowo na jednej stronie garażu daję 10 cm wełny zamiast 15, bo będę miał szersze wejście do domu.

    Co do styropianu Termoorganiki: kupiłem pod wylewki Gold Plus. Płyty co prawda proste, ale kupiłem wcześniej i sezonowały się w garażu. Tyko jakoś w połowie partii nie było tych firmowych "ciepłych kropek", a w części były "kropki szczątkowe".

    Pozdrawiam
    Darek

  7. #7

    Domyślnie

    widzę wątek dot. jakości styropianu, no to doradżcie.
    Muszę na dniach kupić styropian na podlogę FS 20 i zadzwoniłem do kilku hurtownii i podali mi różne ceny, oczywiście przed rabatem. Nie wiem na który się zdecydować?
    Knauf - 230 zł za m3
    Organika - 240 zł za m3
    jakaś Genderka 217 zł za m3 - nie znam tej firmy
    Może macie jakieś doświadczenia?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    jakaś Genderka 217 zł za m3 - nie znam tej firmy
    porządna firma i dobry produkt
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  9. #9

    Domyślnie

    To co można śmiało Genderkę kupować?
    No i cena pozytywna.

    Zastanawiałem się poważnie nad Knaufem, bo jak dla mnie to znana i dobra firma, ale ta cena.

  10. #10

    Domyślnie

    z moich doświadczeń

    Teroorganika OK.
    Swisspor OK.
    Austrotherm OK

    genderka
    styropex

  11. #11

    Domyślnie

    Wybaczcie, że trochę nie na temat, ale chciałem zapytac jak obliczyć ile potrzebne styro na ściany. Tzn.: zamienic m3 na m2. Mam ok. 180 m2 ścian elewacji, ile muszę kupić m3?

    Dzięki z góry za odp. A tak w temacie to dziwne, że taka firma, która tak sie reklamuje robi takie babole! Nie wszystko złoto, co się świeci.

    A ceny, to troche nie za wysokie kolega podaje. Na allegro austrotherm 70 po 160 pln brutto.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie



    wybaczcie

    BRAMER - pomnóż m2 ścian przez grubosc styro w m , lub drugi wariant bardziej skomplikowany: pomnóż m2 ścian przez grubosc styro w cm i podziel przez 100 = wynik w m3
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Rezi a może on to na sztuki chce przeliczyc- 180m2

    Czyli jedna płyta 100x50 ma 0,5m2 czyli na 180m2 ocieplenia trzeba mieć 360 sztuk płyty. teraz dobierasz grubośc - idziesz do fabryki lub sklepu i mówisz że potrzebujesz 360 sztuk płyty grubosci ......(wstawiasz potrzebną grubośc) a Pan sprzedawca ci juz powie ile to m3

    Dla 5 cm 9m3
    Dla 10cm - będzie to ???18 m3
    dla 15 cm - 27 m3

    Sebo8877

    ps. BRAMER - Licze że taraz juz przeliczysz bezproblemowo
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  14. #14

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  15. #15

    Domyślnie

    a może ten styropian za dobrze się wysezonował??


  16. #16

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    jakaś Genderka 217 zł za m3 - nie znam tej firmy
    porządna firma i dobry produkt
    Dokładnie. Porządny i tani. U mnie też było 15 cm frezowane i nie widziałem krzywej płyty. A co do "markowych" produktów - to tak trudno się domyślić, że wyższa cena to koszt reklamy? Przecież styropian to styropian.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał Rezi
    jakaś Genderka 217 zł za m3 - nie znam tej firmy
    porządna firma i dobry produkt
    Dokładnie. Porządny i tani. U mnie też było 15 cm frezowane i nie widziałem krzywej płyty. A co do "markowych" produktów - to tak trudno się domyślić, że wyższa cena to koszt reklamy? Przecież styropian to styropian.
    No nie zupełnie. Chociażby jak weźmiesz gęstość jako kryterium oceny. To jest najlepszy parametr aby naciąć klienta. Pokaż mi kto kupując styropian waży płyty?

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Paweł Czernecki
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    410
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Ja mam 15cm Silver i jest prosty.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtad
    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał Rezi
    jakaś Genderka 217 zł za m3 - nie znam tej firmy
    porządna firma i dobry produkt
    Dokładnie. Porządny i tani. U mnie też było 15 cm frezowane i nie widziałem krzywej płyty. A co do "markowych" produktów - to tak trudno się domyślić, że wyższa cena to koszt reklamy? Przecież styropian to styropian.
    No nie zupełnie. Chociażby jak weźmiesz gęstość jako kryterium oceny. To jest najlepszy parametr aby naciąć klienta. Pokaż mi kto kupując styropian waży płyty?
    No więc właśnie. Nikt nie waży. Po co więc przepłacać?

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony