dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 215
  1. #181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Na wakacjach położyłem na ściany Genderkę . 12 cm na zakładkę i z kołowaniem. Nie mam uwag co do wymiarów czy płaskości. Kupiłem kilka paczek styropianu cienkiego na bajery ( dwóch innych firm ) i była masakra. Niby te same parametry a ciężko je było pociąć. Kruszyły się okropnie.
    W tym roku będę kupował styropian na docieplenie stropu i na pewno u Genderki.
    Tu była reklama....

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    A ja z innej beczki. Jaką trwałość ma styropian stosowany na ścianach budynku? Czy jest jakiś okres sprawności? Czy styropian traci na swoich właściwościach po jakimś okresie czasu?

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czy styropian traci na swoich właściwościach po jakimś okresie czasu?
    jedyne co mu grozi to rozpuszczalnik.
    tak nawet słońce mu nie groźne.
    Prędzej ptactwo, na nieosiatkowanym EPS'ie coś tam zrobi .
    Mity typu że wyparuje to tworzą ci co im musk wyparował...

  4. #184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    nie znam się n tych materiałach. Kiedyś miałem okazję zobaczyć stary styropian po rozebranej chłodni w piwnicy (pewnie z 40-50lat) i był czarny i twardy jak skała . Coś jak żużel. Pewnie to też inny styropian niż ten co dzisiaj produkują, inne mieszanki. Nie znam się na materiałach i dla tego pytam.

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    A jak powinno wyglądać prawidłowe ocieplenie styropianem podłogi na gruncie według PSPS?
    Co dawać na chudziaka? Np. taka kolejność warstw:

    - chudziak
    - papa termozgrzewalna
    - folia budowlana
    - styropian
    - wylewka

    jest prawidłowa i nie wystąpi reakcja styropianu ze związkami zawartymi w papie?

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał sly1234 Zobacz post
    nie znam się n tych materiałach. Kiedyś miałem okazję zobaczyć stary styropian po rozebranej chłodni w piwnicy (pewnie z 40-50lat) i był czarny i twardy jak skała . Coś jak żużel. Pewnie to też inny styropian niż ten co dzisiaj produkują, inne mieszanki. Nie znam się na materiałach i dla tego pytam.
    Prawdopodobnie był to poliuretan a nie styropian. Miałem kiedyś takie elementy z rozbiórki osłon cieplnych kotłów dużej mocy.
    Tu była reklama....

  7. #187
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A czy ktoś miał styczność ze styropianem Thermica? Przewertowałam net, ale opinii 0.
    Umiem wszystko zepsuć !

  8. #188

    Domyślnie

    Ja zakupiem styropian firmy polstyr 12cm frezowanu,U=0,040,sprawdziem kilka paczek I wszystko ładnie I prosto.W porównaniu do austrotherm jego granulowaość jest mniejsza.Używał ktoś już tego styropianu?
    Na ich stronie piszę że:
    Wszelkie kroki, które podejmujemy robimy z myślą o kliencie, dlatego przystąpiliśmy do programu „gwarancja jakości styropianu” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

    tylko ja nie wiedzę ich na liście polskiego stowarzyszenia producentów styropianu

    Jakie są teraz ceny za m2 ułożenia stryo I zatarcia siatki 2 razy?czy do powierzchni elewacji liczy się okna czy nie??

  9. #189

    Domyślnie

    Witam,
    Mam do zamówienia 50m3 styropianu. Uparłem się na grafit. Mam takie oto oferty:
    1. TermoOgranika Termonium Plus - 0,031 - 176zł/m3
    2. Yetico - 0,031 - 174,90zł/m3
    3. Arbet - 0,032 - 181,50zł/m3
    Która opcja będzie najpewniejsza (jakość/płaskość itp...). Podobno Organika się "popsuła" jakościowo? Prawda? A może macie inną opcję, która od tych podanych na pewno będzie lepsza? Z góry dzięki za pomoc!

  10. #190
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goabroad

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimhaumman Zobacz post
    Ja zakupiem styropian firmy polstyr 12cm frezowanu,U=0,040,sprawdziem kilka paczek I wszystko ładnie I prosto.W porównaniu do austrotherm jego granulowaość jest mniejsza.Używał ktoś już tego styropianu?
    Na ich stronie piszę że:
    Wszelkie kroki, które podejmujemy robimy z myślą o kliencie, dlatego przystąpiliśmy do programu „gwarancja jakości styropianu” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

    tylko ja nie wiedzę ich na liście polskiego stowarzyszenia producentów styropianu

    Jakie są teraz ceny za m2 ułożenia stryo I zatarcia siatki 2 razy?czy do powierzchni elewacji liczy się okna czy nie??
    Jedna z firm sprzedająca tynki termo bravo z okolic B-B poleca ten styropian. Mam podobny dylemat z zakupem, ale chyba zdecyduję się na grafit austrothermu.

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    Witam,
    Mam do zamówienia 50m3 styropianu. Uparłem się na grafit. Mam takie oto oferty:
    1. TermoOgranika Termonium Plus - 0,031 - 176zł/m3
    2. Yetico - 0,031 - 174,90zł/m3
    3. Arbet - 0,032 - 181,50zł/m3
    Która opcja będzie najpewniejsza (jakość/płaskość itp...). Podobno Organika się "popsuła" jakościowo? Prawda? A może macie inną opcję, która od tych podanych na pewno będzie lepsza? Z góry dzięki za pomoc!
    napisz mi skąd masz ofertę na termoorganikę 031 na 176 zł - ja mam cenę powyżej 200
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  12. #192

    Domyślnie

    Hurtownia BAT.
    Najgorsze jest to, że grafity nie są standardowo na stanie magazynowym i nie można od tak sobie pójść na skład i pobadać jak się one między sobą mają. Dlatego jestem skazany na kupno w ciemno, ale zanim to zrobię chciałem jeszcze zapytać co Wy o tym myślicie - mieliście do czynienia z tymi styropianami?

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    napisz mi skąd masz ofertę na termoorganikę 031 na 176 zł - ja mam cenę powyżej 200
    176 netto to ponad 200 brutto.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  14. #194
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    Hurtownia BAT.
    Najgorsze jest to, że grafity nie są standardowo na stanie magazynowym i nie można od tak sobie pójść na skład i pobadać jak się one między sobą mają. Dlatego jestem skazany na kupno w ciemno, ale zanim to zrobię chciałem jeszcze zapytać co Wy o tym myślicie - mieliście do czynienia z tymi styropianami?

    Termoorganika.
    Mimo tego, że krzywawe płyty (ale to chyba teraz wszędzie tak jest to waga odpowiednia.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  15. #195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Piotrek cos jest na rzeczy ostatnio z TO.... ale to juz nie publicznie... bo to takie wiesci z rynku z ostatnich dni... generalnie dopoki sprawa sie nie wyjasni sugerowalbym przestawic sie na cos innego na razie. bo dziwne rzeczy sie dzieja
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Krzywe płyty? - a kiedy były proste? .....
    Niska waga? - nie sprawdzałem, ale tak jak do ręki weźmiesz to czuć tą wagę.
    Przestawić się? nie ma problemu..... Knauf? Austrotherm?
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  17. #197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie nie.... nie chodzi o wage i o prostosc plyt.
    Powazniejsza sprawa niestety.
    cos sie dzieje z grafitowym styro. W ostatnim tygodniu 3 przypadki odklejania sie, cos zmienili w tym graficie i sie przestal trzymac... na roznych klejach, w tym ich kleju systemowym, na 190s, na piance...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Niedlugo bedziemy robic ocieplenie i bylam nastawiona na 15cm grafitowego 031. Obdzwonilam sklady budowlane w mojej okolicy i wyboru nie mam zbyt wielkiego: Mariola, Genderka i ewentualnie Termo Organika, ceny dwoch ostatnich nie zachecajace do zakupu Zastanawiam sie czy nie kupic tego styropianu na allegro lub w jakims sklepie internetowym i myslalam o Termo Organice wlasnie, ale te odklejanie sie, o ktorych fighter1983 pisze

    Jesli TO odpada, to na co sie zdecydowac? Knauf, Austrotherm czy moze Swisspor?

  19. #199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    tereska77 to takie nieoficjalne info, bez opinii jeszcze zadnej. Po prostu jakos dziwnie sie dzieje, w ciagu ostatnich 7dni uslyszalem po prostu o kilku przypadkach w kraju, ze grafitowa TO nie trzyma sie na zadnym kleju.... przypadek moze... a moze po prostu zle przygotowane podloze (w sensie - zbyt chlonne)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #200

    Domyślnie

    a stosował ktoś Styropian Plus na podłogę?

    http://styropianplus.vbiz.pl/

    mój lokalny sprzedawca mi go poleca, mówi ze współpracuje od kilku lat i nigdy nie miał problemów...

    może ktoś ma jakieś pozytywne/negatywne opinie?

    cena jest w miarę atrakcyjna, produkcja w w kraju i maja certyfikat na rynek niemiecki.

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony