dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 215 z 215
  1. #201

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie a raczej kieruje je moi rodzice chcą ocieplić dom .
    O ofertę zapytali dwie firmy jedna zaufana z której braliśmy materiały an cały dom a druga z polecenia Muratora .I tak kosztorysy na prawie identyczne sumy ale różne systemy pierwsza ,,zakazuje " użycia kołków tylko sam klej( nie mam nazwy podanej jego dokladnej pisze tylko Ceresit) i styropian Artbet , drugi użycie kołków i styropian organika +klej SP-KU PLATINUM.Jak to państwo i wdizcie aha i na koniec pytanie MAX-a jakimi kolkami ( metalowe czy plastikowe i długość) kołkować grubość styropianu 12cm. Choć nie wiem czy nie jest to za mała jego grubość do domu stojącego w górach , w którym temp. na zewnątrz spada do -30stopni w nocy ( standard -20) .

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    6mastroiani

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-007
    Posty
    32

    Domyślnie grafit TO ok

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    tereska77 to takie nieoficjalne info, bez opinii jeszcze zadnej. Po prostu jakos dziwnie sie dzieje, w ciagu ostatnich 7dni uslyszalem po prostu o kilku przypadkach w kraju, ze grafitowa TO nie trzyma sie na zadnym kleju.... przypadek moze... a moze po prostu zle przygotowane podloze (w sensie - zbyt chlonne)
    Sąsiad na swoim domu skończył właśnie ocieplenie szarym termoorganiki, przyglądałem się jak to idzie i ....szło dobrze. Sąsiad wziął cały system Termo kleje, siatki i tynk. Chwali, styropian prosty i klej bez problemu trzyma, na moje oko wygląda w porzo i nie chodzi o to że tarwnik sąsiada bardziej zielony niż nasz własny

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    Kupiłem właśnie 36m3 Temoroganiki grafitowej bez frezu grubość 20cm. Podzielę się wrażeniami a może i jakiś blog o budowie mojego domku założę. Skrupulatnie fotki pstrykam tylko jakoś czasu na pisanie brakuje Pogoda piękna więc chyba jeszcze w tym roku uporam się z elewacją. Mam nadzieję że nie będzie wtopy z wybranym przeze mnie styropianem No i co z tym sezonowaniem czekać do wiosny czy jeżeli jest już w płytach to sezonowanie i tak zbędne ? (zamierzam kleić na pianę i nie kołkować, domek parterowy)

    Doradźcie przy okazji doby klej rozważałem Tytan Eos, Illbruck PU010, w hurtowni zaś polecają mi Ceresit ? Czy może jest coś lepszego ?
    Ostatnio edytowane przez Paweł-Kinga ; 13-11-2014 o 17:43

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł-Kinga Zobacz post
    Kupiłem właśnie 36m3 Temoroganiki grafitowej bez frezu grubość 20cm. Podzielę się wrażeniami a może i jakiś blog o budowie mojego domku założę. Skrupulatnie fotki pstrykam tylko jakoś czasu na pisanie brakuje Pogoda piękna więc chyba jeszcze w tym roku uporam się z elewacją. Mam nadzieję że nie będzie wtopy z wybranym przeze mnie styropianem No i co z tym sezonowaniem czekać do wiosny czy jeżeli jest już w płytach to sezonowanie i tak zbędne ? (zamierzam kleić na pianę i nie kołkować, domek parterowy)

    Doradźcie przy okazji doby klej rozważałem Tytan Eos, Illbruck PU010, w hurtowni zaś polecają mi Ceresit ? Czy może jest coś lepszego ?
    To jak zaczniesz kleić to napisz jakie wrażenia, tj. jaki % styro jest krzywy...sam jestem ciekaw jak tam TO teraz jakość trzyma, bo było słabo...
    Piana - jeśli kleję to na CT 84
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #205

    Domyślnie

    witam. mogę się podzielić doświadczeniem jeśli chodzi o elewacje bo pracuje przy tym juz kilka lat. Jeśli chodzi o klejenie na pianie to owszem sparwdza się ale w przypadku np "klejenia styropianu na styropian" jeśli chodzi o bezpośrednie klejenie na sciane to odradzam, piana to nie klej na którym można wypionować sciane , a nie spotkalem się z domem ktory byłby wymurowany idealnie, a jeśli ktoś przykleji na pianie jak idzie a potem zacznie trzec zeby wyrównac to z 20 cm styropianu miejscami zrobi 15 cm. Co do klejenia to płyty powinny być samrowane na tak zwaną "obwódke" plus placki w środku , plyty które są klejone na samych plackach pod wpływem warunkow, słonca , deszczu itp. będą pracować i wyginać się na rogach płyt co spowoduje że po położeniu już tynku mogą byc widoczne zarysy płyt , zwłaszcza widoczne pod słonce, jest jeszcze wiele etapów bardzo waznych które daja koncowy efekt jeśli ktoś jest chętny poznać to napisze pozdr.

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No dawaj dalej Djbzyk.
    - jak i czym klic Styr grafitowy
    - styropian na styropian ?
    - jaki wpływ ma kolorystyka na elewacje i co zrobić z bardzo ciemnymi tynkami
    - ma covzwracac uwagę przy w. Zbrojnej
    - jak ocenić jakość siatki elewacyjnej
    - który klej jest lepszy na elewacji? Bialy czy szary?
    Na razie tyle z pytań.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    No dawaj dalej Djbzyk.
    - jak i czym klic Styr grafitowy
    - styropian na styropian ?
    - jaki wpływ ma kolorystyka na elewacje i co zrobić z bardzo ciemnymi tynkami
    - ma covzwracac uwagę przy w. Zbrojnej
    - jak ocenić jakość siatki elewacyjnej
    - który klej jest lepszy na elewacji? Bialy czy szary?
    Na razie tyle z pytań.
    Jesteś złośliwy.....
    Ale mi to nie przeszkadza
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Jesteś złośliwy.....
    Ale mi to nie przeszkadza
    jestem otwarty na wiedze...

    ooooo i jeszcze jedno pytanie... co zrobic z tym RODEO?!
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 21-11-2014 o 21:57
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #209

    Domyślnie

    Nie ma to jak się dwóch konkurentów na forum posprzecza

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie ma to jak się dwóch konkurentów na forum posprzecza
    yyy ale ze kto z kim tu jest konkurentem? Bo autentycznie nie widze.
    Jezeli chodzi o konkurencje wykonawcow Astrobud(fighter1983) vs ewbuxxxo Ewbud to takiej nie ma. To jest wspolpraca i partnerstwo.
    Ja na swojej stronie glownej(jako sprzedawca materialow) jako polecanego wykonawce - polecam ewbuxxxo. Swoja droga Piotrus - chyba musze Ci link do nowej strony wrzucic nie?
    Nie jest tajemnica, ze jako osoba - przekonalem jako osoba stricte handlowa naszego ewbuxxxo do stosowania STO i Caparaol zamiast...czegos tam, nawet nie pamietam co to za krzoki .... I nie jest tajemnica, ze ewbuxxxo jako wykonawca mnie z kolei nauczyl kwestii i rozwiazywania problemow wykonawczych. I sposobu robienia wycen jako wykonawca - bo to paradoksalnie jest zupelenie inne.
    No i sobie dzialamy.
    surgi22 - byles/jestes moim/Piotrka klientem.. cos mi sie kojarzy, ale... nick vs realizacja ciezko powiazac w pamieci
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 21-11-2014 o 23:25
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #211

    Domyślnie

    Sorki może odniosłem mylne wrażenie. A zakupów u was nie robiłem - na razie

  12. #212

    Domyślnie

    Polecam styropian Knauf Therm, który posiada oznaczenie Gwarantowany Styropian (ma go 2 firmy w Polsce).
    Oznacza to, że styropian Knauf- Therm, który do weryfikacji przez niezależnych ekspertów został zakupiony w losowo wybranych punktach sprzedaży, spełnił wszelkie wymogi i parametry określone przez producenta(deklaracje) i wymogi polskich przepisów.
    e-rzecznik Knauf Therm

  13. #213
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Paweł-Kinga
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    36

    Domyślnie

    A więc tak co do jakości Termo Organiki, Odebrałem moje 120 paczek 20ki z czego na ścianie mam już ponad 100m2. Płyty generalnie proste, czasami były zastrzeżenia do narożników niektórych płyt jednak w porównaniu do Yetico, które kupił równolegle mój znajomy to Termo Organika to Mercedes a Yetico awaryjny francuz. Kolega mnóstwo styropianu miał na polu i to nie z winy ekipy^^ wiec cieszę się, że nie kupiłem Yetico który proponowali mi w hurtowni mimo że był tańszy. Co do klejenia na pianę DJBzyk myślę że nie masz racji i dziwi mnie taka opinia skoro tyle lat zajmujesz się elewacjami. Trzeba po prostu trochę praktyki i już wiesz jaka warstwa piany na ile ci odbije. Po kilku płytach wyrobiłem już sobie nawyk korygowania płyt przed ostatecznym związaniem i jest bajka. Co prawda mam prosty styropian i proste ściany więc jest mi pewnie łatwiej, w jednym miejscu jednak miałem niezłego banana i wyprowadziłem pianą idealnie do oka, jak się chce to się da. Klei się szybko,niskie temperatury nie są przeszkodą po 2 godzinach można kołkować i przystąpić do kolejnych czynności, że nie wspomnę o 2 paletach kleju na budowie i mieszaniu tego badziewia. Biorę sobie na rusztowanie kilka paczek styropianu, piankę i metry lecą jak ta lala. moje 100m przykleiłem w 2 dni^^

    Ewbuxxxo kleiłem na Tytan Eos jednak skończył się w casto więc przerzuciłem się na polecany Ceresit CT84,wykonałem próby na jednym i drugim,obydwa super. Po 2godzinach nie da się oderwać styropianu od ściany, stawałem również na przyklejonych płytach (96kg) I Ceresit i Tytan wytrzymały ten test^^ Zaleta Ceresita to jednak jego 850 pojemności przy porównywalnej cenie do Tytana. Do końca lecę już Ceresitem

    Wydajność przy porządnym smarowaniu tj. obwód i dwa pasy w środku (zalecany przez producenta 1) to jakieś 10 płyt na puszkę czyli 5m2
    Wolę porządnie posmarować gdyż kołkować będę tylko narożniki.

  14. #214
    Banned
    gombro

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-001
    Posty
    28

    Domyślnie

    koszt reklamy : być może, ale ja wolę mercedesa od Daci, czy Samsunga od no name'a

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    porucznikzbik

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-765
    Posty
    26

    Domyślnie

    styropian tylko markowy najlepiej z rekomendacjami ITB

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony