dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 11
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 215
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał aresior
    marka wcale nie oznacza wyższej jakości. nie mowię, że to zasada ale... wiele razy przekonałem się na naszej budowie, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. przykładów od groma. między innymi styropian termoorganiki gold ściana. fale dunaju - to o krawędziach niektórych płyt. dla zainteresowanych fotki na priva a jak się nauczę wklejać to je opublikuję pod rozwagę. oczywiście można mówić, ze no name jest gorszy ale to nie rozwiązuje sprawy. kładąc taki styropian powiedzmy w drugiej warstwie od dołu niweczymy wszystkie górne poziomy. makabra jak to zobaczyłem. i co murator to reklama, że najwyzsza jakość.
    to samo z creatonem. też się robi na glazurze siateczka - i to po 11 miesiącach od położenia.
    sąsiad buduje z najtańszego no name'u i jakość domek już stoi. a czy on bedzie stał 100 lat - kogo to obchodzi. czy z porothermu czy z kozłowickiej. no chyba, że ktoś chce mieć poczucie dla samego poczucia, ze kupę kasy władował.
    pozdrawiam

    aresior
    jeśli takie coś się zdarzyło to dlaczego nie szukałeś pomocy u handlowców, trzeba było reklamować, jak kupisz dwa lewe buty to też w nich chodzisz.
    Jeszcze będzie normalnie

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kecajm
    Przy okazji - jakie normy dopuszczają aż tak suże odchyłki w sstyropianie? To są normy wewnętrzne Termo Organiki?
    Termo Organika nie stosuje żadnych norm wewnętrznych określających własności styropianu jak i tolerancje wymiarów - określa to przede wszystkim norma EN 13163 i pozostałe normy powiązane również EN.


    Pozdrawiam,
    Z tego co mi wiadomo, norma na opakowaniu a norma w paczce to zupełnie co innego. Weż sobie nawet zważ taki styropian z normami i będziesz wiedział ile nasypali granulatu.
    Jeszcze będzie normalnie

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    TO czy nam sie trafi prosty czy krzywy raczej zalezy od partii. Tak wnioskuje po frum . Termoorganika to marketing w czystej postaci, nawet w to ich 0,031 nie wierze .

    U siebie mam Genderke, narazie proste.
    Genderka prosta ale samo powietrze rozejdzie ci się na ścianie, granulat ledowo trzyma całość w kupie, gratuluje
    Jeszcze będzie normalnie

  4. #104

    Domyślnie Zazdrość konkurecnji, polska mentalność

    Przeczytałem Wasze posty i jestem przekonany, że większość negatywnych wpisów na temat produktów Termo Organiki to robota konkurencji.
    Pewności nie mam, jest to moje przekonanie.
    Firma ma zupełnie inne produkty niż reszta konkurencji i to ich wk....wia.
    Niby ten sam produkt a jednak inny, byłem na stronie TO, rozwijają prdukty próbują być najlepsi,kombinują jak ulepszyć materiały, z Neopoerem szary , w kropki to pewnie jest przyczyną tej niechęci. Typowe polskie piekiełko, wszędzie. Ktoś wychodzi do przodu to zmasowany atak. Na stronie znalazłem informacje o konkursie który od maja Termo Organika organizuje: Gaudi projekt, skierowany głównie do architektów i artystów ale każdy może wziąć w nim udział. Może ci wszyscy co walczą o lepsze jutro polskiego budownictwa wyżyją się w nim , może wygrają jakieś nagrody i spojrzą z uśmiechem na świat.
    www.termoorganikagaudiprojekt.pl
    NIECH ZYJE WIOSNA

  5. #105

    Domyślnie Re: uwaga na styropian termoorganika

    Cytat Napisał AgaZiel
    Chciałam przestrzec kupujących ten styropian.
    Sytuacja jest taka - kupiłam styropian termoorganika silver gr 15 cm frezowany do ocieplania ścian. W paczce mieści się cztery płyty. Gdy ekipa
    zaczęła ocieplanie okazało się, że tylko 2 płyty w paczce są proste - te środkowe , a dwie pozostałe są wykrzywione w łuk- po położeniu na płaskim podłożu środek płyty odstaje na ok. 1 cm. Tak było w każdej kolejnej paczce (razem 97 paczek). Wcześniej kupowałam styropian innej firmy i nie było takiej sytuacji, więc próbowałam złożyć reklamację. Przedstawiciel termoorganiki stwierdził, że jeżeli odchyłki są do 1 cm to wszystko jest zgodne z normą i reklamacji nie uznają. Sprawdziłam w normie - rzeczywiście tak jest.
    na moje pytanie jak mam ten styropian ułożyć stwierdził, że trzeba go przeciąć przez środek i wtedy nie będzie nierówności. Cała ta sytuacja mi się nie podoba bo firma reklamuje się, że jej produkty są najwyższej jakości , a tu połowa płyt krzywych
    Nie mogę zaprzeczyć, że nawet w najlepszej firmie zdarzają się wadliwe produkty. Ale czytając poniższe posty i jestem przekonany, że większość negatywnych wpisów na temat produktów Termo Organiki to robota konkurencji.
    Pewności nie mam, jest to moje przekonanie.
    Firma ma zupełnie inne produkty niż reszta konkurencji i to ich wk....wia.
    Niby ten sam produkt a jednak inny, byłem na stronie TO, rozwijają produkty próbują być najlepsi,kombinują jak ulepszyć materiały,styropian z Neopoerem szary , w kropki , taki owaki.....to pewnie jest przyczyną tej niechęci. Typowe polskie piekiełko, wszędzie.
    Ktoś wychodzi do przodu to zmasowany atak.

    Na stronie znalazłem informacje o konkursie, który od maja 2008 Termo Organika organizuje: tzw. Gaudi projekt, skierowany głównie do architektów i artystów ale każdy może wziąć w nim udział.

    Może ci wszyscy co walczą o lepsze jutro polskiego budownictwa wyżyją się w nim , może wygrają nawet jakieś nagrody i spojrzą z uśmiechem na świat.
    Niech się sprawdzą, jest niezłe jury a prace będą oceniać anonimowo.

    www.termoorganikagaudiprojekt.pl


    _________________
    NIECH ZYJE WIOSNA

  6. #106

    Domyślnie

    Eeeee.... ja nie robię w styro
    Zdziwiłem się tylko, że firma tak dbająca o wizerunek ma takie odchyły na metrze. Ot co. Poza tym nadal uważam, że kropki są chcytem typowo marketingowym. Neopor to co innego, ale to i tak nie innowacja Termoorganiki, a Basfa.
    Zgodzisz się chyba, że TO pakuje dużo kasy na marketing? Nie oceniam czy to dobrze czy źle, ale taka inwestycja (jak stać na to firmę) zawsze podnosi jej wizerunek w sposób niezależny od jakości produktu (nie twierdzę, że TO ma złe produkty). W każdym razie podejmowanie decyzji o zakupie tylko na podstawie reklam nie do końca mnie przekonuje...

  7. #107

    Domyślnie Re: ja swoje tam wiem

    Cytat Napisał Jan1975
    Cytat Napisał Killer_su
    Jak mnie wk... takie pustaki

    Cytat Napisał tomaszfeliks
    Ja piję soki z Tarczyna i Tymbarku, jak chcesz możesz wybrać napoje pomarańczowe w Biedronce.J Co jest lepsze. Ja piję Coca Colę ty możesz LiderPrice -Koktę, Pije Heinekena możesz kupić TescoValue. Ja używam pasty do zębów Blend a mend ty ....nie mam pojęcia.
    Wymieniłeś bardzo przeciętne produkty, które kosztują tyle ile kosztują ponieważ firmy muszą sobie jakoś zrekompensować nakłady na marketing.
    Ja zamiast Tarczyna i Tymbarku wolę soki naturalne - wyciskane. Pastę do zębów też kupuję lepszą. No ale widze, że piffko tesco value jest Ci znane - ja bym nawet marki nie skojarzył
    No ale oczywiście Ty możesz pić to świństwo i tym g. myć zęby. nawet możesz na ściany dać krzywą Termo Organikę - Twój wybór! Super, że przy tym jesteż bardzo zadowolony

    Przy okazji - jakie normy dopuszczają aż tak suże odchyłki w sstyropianie? To są normy wewnętrzne Termo Organiki?
    Nic nie kumasz, markowe bo marketing ale jeśli jakaś firma np: BMW ładuje kasę w marketing to nie będzie sobie robiła krzywdy lewizną, jak się zdarzy np jakaś wada techniczna w jakimś podzespole to zrobią , ( być może także ze względów marketingowych ) wymianę tej części. Nie mówię że w markowych nie ma zdarzają się problemy, są zawsze i wszedzie tyl etylko że w markowyh jest ich mniej, i tyle. Oczywiśćie jest sznasa że kupisz nie markowy produkt i będzie służył ci przez lata, i fajnie ale jak mnie stać to wolę nie ryzykować.
    Nie stać mnie na tanie buty

    Nic dodać nic ująć , zostaw ale zostaw gościa, i tak ma w życiu ....chcoiaż tacy są najszczęśliwsi.

  8. #108
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    hahaha...

    niezłe

    Każdy spec od reklamy powie że kropki są wybiegiem aby się zróżnicować produkt na rynku )) co coś jak zielone granulki TAED w proszkach do prania.

    Zupełnie bez sensu

    PS
    I napewno nie wpadli na to inżynierowie a marketingowcy. I moim zdaniem pomysł to strzał w 10. Dzisiaj każdy wie czym się różni TO o zwykłego styropianu. A różni się tylko kropkami ))

    Kropki Termoorganiki niczemu nie służą, opróćz robienia kasy.

    natomiast TAED , ha, ha... ma funkcję katalizatora rozkładu nadboranów.
    I mimo, ze to tylko zielone kropki, to działają, ha, ha...

    Katalizatorów nie trzeba ładować workami.

  9. #109

    Domyślnie Kropki to znak jakości!!!

    W czarnych kulkach jest NEOPOR firm BASF,
    ten sam co w srebnoszarych płytach przeznaczonych do budownictwa energooszczędnego,
    producent nie mówi że sa o wiele cieplejsze niż zwykłe
    przekonuje że kropki to znak jakości i pewności marki.
    Reszta na rynku biała masa to może być syf malaria albo nie
    Tutaj masz pewność że kupujesz markowy towar!!!

  10. #110

    Domyślnie Re: Kropki to znak jakości!!!

    Cytat Napisał tomaszfeliks
    W czarnych kulkach jest NEOPOR firm BASF,
    ten sam co w srebnoszarych płytach przeznaczonych do budownictwa energooszczędnego,
    producent nie mówi że sa o wiele cieplejsze niż zwykłe
    przekonuje że kropki to znak jakości i pewności marki.
    Reszta na rynku biała masa to może być syf malaria albo nie
    Tutaj masz pewność że kupujesz markowy towar!!!
    może już nie pij wiecej...

  11. #111

    Domyślnie

    Z przykrością podbijam

  12. #112

    Domyślnie

    Przy okazji - co powiecie na kleje "kabe"
    przymierzam się do kupna (mam dobrą cenę)
    oczekuję na komentarze - na co zwrócić uwagę ?
    ( mam styro z paneltechu - jak zacznę kleić to dam znać jaki jest)
    Pozdrawiam

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał BRAMER
    Wybaczcie, że trochę nie na temat, ale chciałem zapytac jak obliczyć ile potrzebne styro na ściany. Tzn.: zamienic m3 na m2. Mam ok. 180 m2 ścian elewacji, ile muszę kupić m3?
    czytajac takie pytania zachodze w głowe jak mozna skonczyc szkole podstawową nie operujac matematyka na tym poziomie (szok!)
    sama jestem głąb matematyczny ale jeszcze dzielic i dodawać do 100 umiem

    Metr szescianny (m3) to 100 cm na 100 cm na 100 cm
    Nie wiem jaka ma byc grubosc ocieplenia elewacji styropianem - ale np zakladajac gr 20 cm. - musimy podzielic grubosc naszego 1 metra3 styropianu o gr 100 cm na kawałki o grubosci 20 cm - czyli z 1 m3 wyjdzie nam 5 sztuk 20 centymetrowych "czesci"
    czyli z 1 m 3 wyjdzie nam 5 m 2 o grubosci 20 cm (oczywiscie tak samo postepujemy w przypadku gr 10 czy 12 czy 15 cm)

    Potem dzielimy 180 m2 na 5 m2 i mamy wynik 36. Czyli nalezy " na styk" zakupic 36 m3 (szesciennych) styropianu (plus dorzucic z 10-15 %- wiadomo )
    ehhh...

  14. #114

    Domyślnie

    Dużo prościej jest pomnożyć 180m2 przez żądaną grubość ocieplenia, czyli np. 0,2 m.

    Pozdrawiam,

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał inco.yasmin
    czytajac takie pytania zachodze w głowe jak mozna skonczyc szkole podstawową nie operujac matematyka na tym poziomie (szok!)
    Będzie jeszcze gorzej
    Za kilka lat za domami zaczną rozglądać się absolwenci szkół średnich, którzy już nie zdawali matury z matematyki.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał inco.yasmin
    Cytat Napisał BRAMER
    Wybaczcie, że trochę nie na temat, ale chciałem zapytac jak obliczyć ile potrzebne styro na ściany. Tzn.: zamienic m3 na m2. Mam ok. 180 m2 ścian elewacji, ile muszę kupić m3?
    czytajac takie pytania zachodze w głowe jak mozna skonczyc szkole podstawową nie operujac matematyka na tym poziomie (szok!)
    sama jestem głąb matematyczny ale jeszcze dzielic i dodawać do 100 umiem

    Metr szescianny (m3) to 100 cm na 100 cm na 100 cm
    Nie wiem jaka ma byc grubosc ocieplenia elewacji styropianem - ale np zakladajac gr 20 cm. - musimy podzielic grubosc naszego 1 metra3 styropianu o gr 100 cm na kawałki o grubosci 20 cm - czyli z 1 m3 wyjdzie nam 5 sztuk 20 centymetrowych "czesci"
    czyli z 1 m 3 wyjdzie nam 5 m 2 o grubosci 20 cm (oczywiscie tak samo postepujemy w przypadku gr 10 czy 12 czy 15 cm)

    Potem dzielimy 180 m2 na 5 m2 i mamy wynik 36. Czyli nalezy " na styk" zakupic 36 m3 (szesciennych) styropianu (plus dorzucic z 10-15 %- wiadomo )
    ehhh...
    Mam nadzieję, że koledze chodziło właśnie o te 10-15 %

    Ale jeżeli nie, a wywód był zbyt skomplikowany to podam wzór prostszy:

    ilość m2 ścian do ocieplenia [ w metrach] x ( słownie razy) grubość styropianu [w metrach, a raczej dziesiątych jego częściach] = ilość m3 styropianu do kupienia.
    Oczywiście plus te 10-15%

    Pozdrawiam BRAMER

  17. #117
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomik.z

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Kropki to znak jakości!!!

    Cytat Napisał Killer_su
    Cytat Napisał tomaszfeliks
    może już nie pij wiecej...

    zmień dilera i nie obrażaj ludzi
    Gościu wyluzuj już - nikt cie nie chce czytać i nic tu nie wnosisz.
    I na handlu też się nie znasz bo pewnie wielu osobom obrzydziłeś styropian TO.

    AKWIZYTOROM DZIĘKUJEMY!!!
    witam

    szukalem na tym forum dosc konkretnych informacji - ktore zreszta znalazlem - ale przy okazji na tyle sie wciagnalem w te "pyskowke" ze az postanowilem napisac, co o tym mysle

    nie mam zamiaru nikogo obrazac, ( jak ww. siebie nawzajem ), ale generalne spostrzezenie mam takie - i to nie tylko w odniesieniu do kwestionowania jakosci Termoorganiki, ale markowych produktow w ogole:

    ok, byc moze cos w tym jest, ze ludzie sceptycznie podchodza do reklamy, gdy jest jej duzo, ale logika zgodnie z ktora odrzuca sie wyroby takie jak styropian w kropki czy cos rownie charaktersystycznego i markowego, tylko dlatego, ze jest to reklamowane, to pomysl porownywalny z tym, zeby do reklam podchodzic zupelnie bezkrytycznie. taki sam sens, tyle ze w lustrzanym odbiciu

    to, ze ktos sie reklamuje, to znaczy, ze jest do niczego??!! a co ma robic? czasy "siedz w kacie, a znajda cie" juz sie skonczyly. firma sie reklamuje, zeby poinformowac o swoim istnieniu, ale przeciez nikt rozsadny nie zaplaci niemalych pieniedzy za towar tylko na podstawie tego, ze widzial opakowanie na reklamowym zdjeciu w gazecie! no chyba ze o czyms nie wiem jesli ludzie to kupuja (a kupuja) to znaczy, ze to jednak nie jest bubel

  18. #118

    Domyślnie Termoorganika Platinum +

    Rowno rok temu izolowalam caly dom Termoorganika Platinum + 15cm.
    Potwierdzam opinie inicjatorki watku: niektore plyty okazaly sie krzywe. Te, ktorych absolutnie nie dalo sie "wyrobic" reklamowalam. Dostalam nowe paczki plus jeszcze kilka paczek 1cm., jako zadoscuczynienie i w ramach przeprosin za 2-tygodniowy okres oczekiwania na wymiane wadliwego towaru.
    Choc nie ukrywam, ze takie reklamacje zdarzaja sie zdecydowanie zbyt czesto, jak na firme, ktora chce miec jakas renome. Nie bylo tez przyjemne to, ze musialam poswiecic czas i energie na reklamacje, czekanie, rozmawianie z przedstawicielka, etc. A ekipie oczywiscie sie spieszylo...

    Ludzie kieruja sie roznymi kryteriami wyboru towaru... I DOBRZE! Dla mnie istotne bylo to, ze - w przeciwienstwie do np. BASF'a, czy Austrotherm'u - Termoorganika jest firma POLSKA. Moze to glupi sentymentalizm, ale staram sie wybierac polskie produkty, swietne (w miare mozliwosci).
    Osobiscie jestem z Termoorganiki zadowolona. Dawalam ja tez pod wylewki i, jako izolacje garazu.

    Pozdrawiam, G.

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    u mnie ponad rok temu też termoorganika platinum. Niestety reklamacja nie przyniosła rezultatu. Przyjechał przedstawiciel obmierzył płyty i orzekł, że wszystko zgodne z normami a że odchyłki sięgały 1 cm to nic... Ważne że były poniżej 15 mm. Do dziś mam tylko protokół z wizyty przedstawiciela bo odpowiedzi żadnej. Co ciekawe termoorganika na podłogi (silver i gold plus) były ok ale one były 5 cm i bez frezów a nie 15 cm jak platinum. Jedyne co mi się udało osiągnąć to fakt, że gdy się okazało, że styropian był zbyt na styk to pan przedstawiciel załatwił brakujące 1,5 m3 w 2 dni

  20. #120

    Domyślnie

    Dobra
    Rozmawiałem gościem, który zajmuje się ocieplaniem osiedli – no wiecie wielka firma podobno duże doświadczenie, – więc pogadać można (realizacji ze względu na cenę stanowcze nie)
    Dowiedziałem się- ku mojemu ogólnemu zdziwieniu, –że podobno są jakieś problemy z klejeniem czarnych (grafitowych) styropianów (styropian z Neoporem). Ponoć człek ten dużo eksperymentował – klej takiej czy innej firmy (dotyczy klei na bazie cementu), mniej wody- więcej wody, zacinanie płyt etc. A efekt ten sam tj. na drugi dzień wystarczyło ponoć puknąć w przyklejoną i nie zakołkowaną płytę żeby ta odkleiła się. Odchodzi styropian od warstwy kleju.
    Co o tym sądzicie – facet plecie czy rzeczywiście coś w tym jest?
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

Strona 6 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony