dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 215
  1. #161
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pacoo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    15-215
    Posty
    8

    Domyślnie

    Poszperalem więcej i jednak chyba wybiorę styropian Neotherm gr. 15 d=0,033, posiada rekomendacje ITB, tym bardziej Ze udalo mi się znaleźć go za 165 zł/m3. Jednak zrezygnowałem z frezu bo ponoć przy takiej grubości styropianu frez mija się z celem.
    Jakie macie doświadczenia z tym i co sądzicie o Neothermie.

  2. #162
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pacoo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    15-215
    Posty
    8

    Domyślnie

    A jeszcze z innej beczki, co myślicie i jakie macie doświadczenia z welną mineralną Schwank, d=0,033, mam też w tej samej cenę welnę z Ursy d=0,032 i niewiem na ktorą się zdecydować

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pacoo Zobacz post
    Jednak zrezygnowałem z frezu bo ponoć przy takiej grubości styropianu frez mija się z celem.
    Jakie macie doświadczenia z tym i co sądzicie o Neothermie.
    Mija się z celem bo?
    Stosowałem Neotherm i było OK.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Kładłem u brata 15 z frezem i jak ktoś chce to na prawdę da się zrobić super, wiadomo jak będzie robiła firma to robota dla nich dłuższa i trudniejsza - obcinanie frezu na narożach i przy starcie, należy pilnować z której strony się klej nakłada itd.

    Jak chcesz mieć dobrze to tylko z frezem

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostap Zobacz post
    ... należy pilnować z której strony się klej nakłada itd.
    ....
    Co masz na myśli?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  6. #166
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Co masz na myśli?
    Chodzi pewnie o to, że przy frezie trzeba pomyśleć - przy wycinankach szczególnie
    A bez frezu - nie zastanawiasz się jak Ci frez pasuje, tylko tniesz i tyle, zawsze będzie pasować,
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    i znowu pomylono pojecia, posiadanie aprobaty ITB wcale nie oznacza ze material nadaje sie do stosowania w ociepleniu metoda lekka mokra...
    wiec poszperales ale juz nie zadales sobie trudu aby sprawdzic czy ten material spelnia wymagania systemodawcy.
    w skrocei: poszukaj w aprobacie, deklaracji styropianu oznaczen, taki ciag znakow typu: P2, S4, DS(N), TR itp....
    tego samego poszukaj w aprobacie ysstemu docieplen i porownaj.
    Bedziesz zaskoczony jak niewiele styropianow grafitowych spelnia wymagania producentow chemii
    wymieniona przez Ciebie firma - nie spelnia z tego co pamietam ... ale tani jest...
    Naturalnie na upartego zapomnij o jakiejkolwiek gwarancji producenta, wykpi sie ze wszystkiego pokazujac Ci, ze masz do d... styropian
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #168
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pacoo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    15-215
    Posty
    8

    Domyślnie

    rozmawialem z przedstawicielem neotherma ze do 10 cm ma sens styr z frezem powyzej mija sie z celem mowi ze szkoda kasy przy takiej grobosci i takim wspolczynniku 0/33 sciana bedzie ciepla mroz nie dotrze u mnie na 220 m 2 elewacji na frez trzeba by bylo zurzyc dodatkowo 7 paczek wiecej co sadzicie na tem temat bo mosze zdecydowac

  9. #169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pacoo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    15-215
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Mija się z celem bo?
    Stosowałem Neotherm i było OK.
    a do swego styropianu jaki klej stosowales i jaka siatke

  10. #170
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Klej Tytan EOS, Siatka z Casto, Klej różnie zwykle Atlas.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #171
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Co masz na myśli?
    Chodzi o to że jak jest frez to tylko jedną stroną pasują frezy i nie możesz dowolnie zamienić płyty, fakt jak docinasz przy oknie itp to też kawałki czasem pasują a czes trzeba odłożyć i później patrzeć i wykorzystywać

  12. #172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał pacoo Zobacz post
    rozmawialem z przedstawicielem neotherma ze do 10 cm ma sens styr z frezem powyzej mija sie z celem mowi ze szkoda kasy przy takiej grobosci i takim wspolczynniku 0/33 sciana bedzie ciepla mroz nie dotrze u mnie na 220 m 2 elewacji na frez trzeba by bylo zurzyc dodatkowo 7 paczek wiecej co sadzicie na tem temat bo mosze zdecydowac
    Ciekawy ten przedstawiciel.
    To ja mam pytanie po co stosować drogi styropian i zostawiać dziury, widziałem tu na forum zdjęcia grafitowego który był cały poklejony na bokach pianką - to po to się kupuje bez by później piankować?
    Zastanawiam się nad dotacją z NFOŚiGW a tam przy obliczaniu U ściany piszą o poprawce na kołki a ten przedstawiciel twierdzi że mroź nie dotrze?
    Myślę że jak ktoś daje dużo styro to i na frez kilka paczek nie powinien szkodować. Przy grubym styropianie to detale zaczynają mieć znaczenie bo to nimi relatywnie najwięcej będzie uciekać.

  13. #173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pacoo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    15-215
    Posty
    8

    Domyślnie

    mowil przedstawiciel ze przy 15 cm to styropian i tak ma duza powierzchnie stykua ewentualne szpary to pianka mozna potraktowac

  14. #174
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pacoo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    15-215
    Posty
    8

    Domyślnie

    przeszperalem inne fora malo kto bierze 15 z frezem ponoc jak ekipa byle jaka to jeszcze gorzej zrobi elewacje ja bez frezu moze cos w tym jest ogolnie producenci styro frezuja do 15 cm

  15. #175
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pacoo Zobacz post
    przeszperalem inne fora malo kto bierze 15 z frezem ponoc jak ekipa byle jaka to jeszcze gorzej zrobi elewacje ja bez frezu moze cos w tym jest ogolnie producenci styro frezuja do 15 cm
    Jak zapłacisz to i 20cm z frezem dostaniesz.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #176
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Wyremblewsk

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    potwierdzam, jakis czas temu sprzedawalem 20 grafitowa z frezem

  17. #177

    Domyślnie

    Sprzedawca ostatnio zaproponował zastosowanie styropianu posadzkowego EPS 038 o grubości 20 cm na elewację.
    Nie jestem przekonany do takiego rozwiązania, szczególnie że 20 cm posadzkowego jest droższe o 800 zł od 15 cm grafitowego.

  18. #178
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Wyremblewsk

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    kupuj grafit

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał webi Zobacz post
    Sprzedawca ostatnio zaproponował zastosowanie styropianu posadzkowego EPS 038 o grubości 20 cm na elewację.
    Nie jestem przekonany do takiego rozwiązania, szczególnie że 20 cm posadzkowego jest droższe o 800 zł od 15 cm grafitowego.
    dobrze doradził, przykleić go zaprawą klejącą do styropianu i zatapiania siatki a obwódki zrobić klejem poliuretanowym, szczeliny uzupełnić też pianą. Jak świeży dom z np. porothermu to nie kołkować, chyba, że tylko strefy newralgiczne, naroża budynku itp. ale zagłębić kołki w styropianie min. 5cm.

    A styropian ma ważyć.Kiedyś każdy wiedział co to jest M15 i M20. Teraz załatwili sobie normę w której nie ma wagi tylko lambda. Ciekawe jak klient teraz ma sobie sprawdzić jakość styropianu...
    Dlatego jak sprzedawca poleca posadzkowy to dobrze poleca, bo powinien on mięć większą gęstość niż fasadowy, ciężar i izolacyjność.

    Stare M15, które były stosowane na elewacjach lata temu to dzisiejsze podłogówki, powie wam to każdy magazynier który tysiące metrów styropianu przeładował z auta do magazynu i z powrotem ).
    Ostatnio edytowane przez Julius ; 12-02-2013 o 16:36 Powód: err

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Wyremblewsk Zobacz post
    kupuj grafit
    poczytaj sobie http://www.tynki.info.pl/krok-po-kro...pian-czesc-2-/

    Ja bym dokładnie dopytał producenta styropianu o co chodzi!

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony