dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 125
  1. #21

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Froumowicze, a ile orientacyjnie wyosi koszt położenia blachodachówki na tym domku za m^2 ?
    http://www.moj-dom.pl/39,dowolna,ofe...l.html#projekt
    Dom już pokryty deskowaniem i papą. Dachówka Metrotile Shake lub Ahi Roofing Corona (w pasach )
    http://www.ahiroofing.com.pl/montaz_dachowek.html
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hunk1

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Ja zapłace 35 zl na ulozenie dachowki ( postaiwienie wiezby, obrobki blacharskie, rynny ) + 100 pln za okno dachowe - a mam ich 8. Caly czas wacham sie czy deskowac czy nie a z deskowaniem cena idzie do gory na 50 pln. Moj dach to 330 mkw - kopertowy.

  4. #24

    Domyślnie

    Damro, ja tez jestem z Wrocławia i właśnie u mnie dekarze kładą karpiówkę Wcześniej montowali więźbę. Co do więźby nie mam zastrzeżeń. Co do dachówki, wypowiem się jak skończą, ale jestem przekonana, że będzie ok. Cena za dach dwuspadowy 214m, z dwoma daszkami 12 tyś. W tym oczywiście więźba, obróbki, rynny. Jeśli chcesz mogę dać namiary. 100 zł za metr byłoby dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    45 zl za metr
    dach wielospadowy, na planie krzyza
    wylaz dachowy bez okien polaciowych
    laty i kontrlaty, folia, dachowka, orynnowanie, obrobki
    czyli na gotowo
    dach 238 m

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    We Wrocławiu krzyczą 100 zł/m2
    dlatego należy sobie poszukać dekarzy spoza Wrocławia. Mi pół roku temu za dach razem z ciesiełką wrocławska ekipa krzyknęła 80zł.m2. Dach miałby kosztować 25tys zł (sama robocizna)
    Dlatego podziękowałem i poszukałem sobie rozsądniejszych ludzi...
    Budują się pod Wrocławiem i ostatnio dekarze kładli mi dach za UWAGA: 22zł/m oczywiście z obróbkami i orynnowaniem. Tylko trzeba im zapewnić jakieś spanie na tydzień. Wiem że teraz będą robili kolejne 3 dachy za Leśnicą.
    Mój dach jest z dachówki cementowej podwójne S.
    więźbę też robiła mi przyjezdna ekipa i tym oto sposobem za robociznę dachu (razem z więźbą) zapłaciłem 12 tys zł. Nie dajcie się kroić cwaniakom z Wrocławia.
    oto zdjęcia: niestety nie mam nowszych:



  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Damro
    We Wrocławiu krzyczą 100 zł/m2
    dlatego należy sobie poszukać dekarzy spoza Wrocławia. Mi pół roku temu za dach razem z ciesiełką wrocławska ekipa krzyknęła 80zł.m2. Dach miałby kosztować 25tys zł (sama robocizna)
    Dlatego podziękowałem i poszukałem sobie rozsądniejszych ludzi...
    Budują się pod Wrocławiem i ostatnio dekarze kładli mi dach za UWAGA: 22zł/m oczywiście z obróbkami i orynnowaniem. Tylko trzeba im zapewnić jakieś spanie na tydzień. Wiem że teraz będą robili kolejne 3 dachy za Leśnicą.
    Mój dach jest z dachówki cementowej podwójne S.
    więźbę też robiła mi przyjezdna ekipa i tym oto sposobem za robociznę dachu (razem z więźbą) zapłaciłem 12 tys zł. Nie dajcie się kroić cwaniakom z Wrocławia.
    oto zdjęcia: niestety nie mam nowszych:
    Dziękuję za pomoc



  8. #28

    Domyślnie

    A ja dalej szukam ekipy na już,wczoraj rozmawiałam z 2 to jeden krzyknął 100zł/m2 a 2 110zł/m2,chyba na głowę już upadli

  9. #29

    Domyślnie

    Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.

  10. #30

    Domyślnie

    Różnie moż być, pierwszy powiedział że w tym roku nie da rady bo ma
    full, drugi za 2 m-ce i zawołał 60,- + 7,- deski z papą,
    a trzeci że dopiero za dwa tygodnie i za 50,- zł wszystko
    Wybrałem drugiego bo mi się aż tak bardzo nie spieszy i jest znany, że
    solidna firma.
    A tego trzeciego nie znałem - sam zadzwonił do mnie po dwóch dniach-
    widocznie nie skasował mojego numeru i się dopytywał co z robotą-
    przedstawiał się i niewykluczone że solidny - coś kojarzę, ale ponieważ
    dogadałem się z drugim to nie kontynuowałem.
    Tak że różnie bywa - trzeba szukać
    M. Lenart

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    A ja dalej szukam ekipy ... rozmawiałam z 2 to jeden krzyknął 100zł/m2 a 2 110zł/m2,chyba na głowę już upadli
    Oni nie upadli na głowę. Oni mają łeb na karku! Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Cytat Napisał Damro
    A ja dalej szukam ekipy ... rozmawiałam z 2 to jeden krzyknął 100zł/m2 a 2 110zł/m2,chyba na głowę już upadli
    Oni nie upadli na głowę. Oni mają łeb na karku! Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam.
    Oby im ten łeb od karku nie zleciał

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.
    A pan to chyba po fachu,co?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Mnie osobiście nie dziwi, że każdy inwestor chce zbudować jak najtaniej. Mnie dziwi, że są jeszcze tacy wykonawcy co robią za półdarmo. No ale jak się mieszka na wsi i dorabia w mieście na czarno. Ja z takimi "Firmami" nie konkuruję. Inwestorom życzę powodzenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Mnie dziwi, że są jeszcze tacy wykonawcy co robią za półdarmo.
    W takim razie, jaka jest "godna" cena za godzinę pracy dekarza układającego dachówkę?
    Blisko mojego domu 2-osobowa ekipa układała dachówkę na 200m2 dachu przez 2 tygodnie. Razem zajęło im to ok. 100 godzin. Wzięli za to 10 tys. Załóżmy, że podzielili się po równo, czyli 50zł/godz. Czy to jest "godna" cena? Czy jeszcze to jest "półdarmo"?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał yar65
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Mnie dziwi, że są jeszcze tacy wykonawcy co robią za półdarmo.
    W takim razie, jaka jest "godna" cena za godzinę pracy dekarza układającego dachówkę?
    Blisko mojego domu 2-osobowa ekipa układała dachówkę na 200m2 dachu przez 2 tygodnie. Razem zajęło im to ok. 100 godzin. Wzięli za to 10 tys. Załóżmy, że podzielili się po równo, czyli 50zł/godz. Czy to jest "godna" cena? Czy jeszcze to jest "półdarmo"?
    Zostawmy to bez komentarza

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wykonanie dachu to nie tylko układanie dachówki! A wynagrodzenie za pracę to nie tylko zarobek pracownika! Narzędzia, rusztowania, transport, ubezpieczenia, ryzyko jakoś tego nikt nie bierze pod uwagę. A jak by wykonali tę pracę w tydzień to by zarobili 100,- na godzinę, a jak w miesiąc to tylko 25,- . Dla mnie istotne jest, że wzięli 50,- za 1m2 ułożenia dachówki (bez wykonania więźby) i to uważam za przyzwoitą stawkę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.
    A pan to chyba po fachu,co?
    Zdecydowanie nie.
    Jestem w trakcie ocieplania 4 jaskółek na dachu(d.kopertowy) i przed fugowaniem kominów na zero. Tak siedząc i skacząc godzinami na dachu zastanawiam się czemu Ci dekarze pracuja w takich warunkach za tak małe pieniądze. Z mojego doświadczenia widzę że jeżdżą np. starymi Polonezami i generalnie za bardzo to im się nie przelewa(miałem casting z kilkoma ekipami).
    Damro spróbuj popracować na dachu przez pare dni pod rząd to się przekonasz jaka to fajna praca, o ryzyku i przestoju zimą nie wspomnę.

    Notariusze to dopiero przerost formy nad treścią.
    pozdrawiam.

  19. #39

    Domyślnie

    ...ok. W-wy...450 m2 dachu - 13000zł, w tym folia, obróbki, rynny. Wychodzi ok. 28 zł/m2...okna dachowe 100/szt....Dach kryty dachówką ceramiczną...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  20. #40

    Domyślnie

    widocznie można tanio,tylko nie którym woda sodowa uderzyła,gdybym chodź trochę się znała to sama bym tak poskakała po dachach za te pieniądze

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony