dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 125
  1. #41

    Domyślnie

    Witam
    Ja się umówiłem na 11000 za 290 m2 (dom + garaż, dachy kopertowe), bez okien dachowych, w zakres wchodzi ołacenie, położenie dachówki, orynowanie oraz skrócenie okapu ( to ostatnie to bardzo im sie nie podobało ale w sumie poradzili sobie)

  2. #42

    Domyślnie

    [quote="ZŁoty Róg"]
    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Nie powariowali. W końcu moga chłopaki zarobić to zarabiają. Poczekaj jeszcze trochę, a przed samą zimą ceny będą 130-150. Nie muszę dodawac że klientów i tak będą mieli.
    A pan to chyba po fachu,co?
    Zdecydowanie nie.
    Jestem w trakcie ocieplania 4 jaskółek na dachu(d.kopertowy) i przed fugowaniem kominów na zero. Tak siedząc i skacząc godzinami na dachu zastanawiam się czemu Ci dekarze pracuja w takich warunkach za tak małe pieniądze. Z mojego doświadczenia widzę że jeżdżą np. starymi Polonezami i generalnie za bardzo to im się nie przelewa(miałem casting z kilkoma ekipami).
    Damro spróbuj popracować na dachu przez pare dni pod rząd to się przekonasz jaka to fajna praca, o ryzyku i przestoju zimą nie wspomnę.

    Bardzo mi się podoba Twoja wypowiedż, choć jeden głos doskonale oddający stan rzeczy, zaś całą resztę której tylko gul skacze zapraszam na dachy jak taki miód, gwarantuję że już po pierwszym dniu z tej fajnej fuchy zrezygnujecie o, iile wogóle zdołacie wejść na dach

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janiakprom

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cena za m2 dachu 50 zł netto uczciwa. Tych co biorą po 22 zł m2 będą poprawiać inni w zimę lub szybciej i też wyjdzie 50 zł jak nie więcej. Po za tym chciałbym ich widzieć jak przyjeżdżają i usuwają usterkę czy cuś "pomarzyć tylko sobie można" Nie da się zaoszczędzić nie tracąc na jakości, niebawem podeśle foty jak robią "fachoffcy" za 22 m2 a jak ci za 50 zł, niebo a ziemia - w ciągu dwóch dni - załapałem się na 24 kominy do poprawki 7 domków do przełożenia dachówki, o przymocowaniu rynien i innych cudach nie wspomnę na bieżąco będę dodawał fotki wraz z przebiegiem prac. A jeszcze są tgz nasi polscy "developerzy" u których mam 6 domków do dokończenia tzn 3 dachy do rozebrania i od nowa i 3 do postawienia. Jakość + gwarancja = cena tego niestety nie da się uniknąć. Owszem można ale z jakim skutkiem???????

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał janiakprom
    Cena za m2 dachu 50 zł netto uczciwa. Tych co biorą po 22 zł m2 będą poprawiać inni w zimę lub szybciej i też wyjdzie 50 zł jak nie więcej. Po za tym chciałbym ich widzieć jak przyjeżdżają i usuwają usterkę czy cuś "pomarzyć tylko sobie można" Nie da się zaoszczędzić nie tracąc na jakości, niebawem podeśle foty jak robią "fachoffcy" za 22 m2 a jak ci za 50 zł, niebo a ziemia - w ciągu dwóch dni - załapałem się na 24 kominy do poprawki 7 domków do przełożenia dachówki, o przymocowaniu rynien i innych cudach nie wspomnę na bieżąco będę dodawał fotki wraz z przebiegiem prac. A jeszcze są tgz nasi polscy "developerzy" u których mam 6 domków do dokończenia tzn 3 dachy do rozebrania i od nowa i 3 do postawienia. Jakość + gwarancja = cena tego niestety nie da się uniknąć. Owszem można ale z jakim skutkiem???????
    ...pojęcie uczciwości, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia to rzecz względna...Nie wszystko, co drogie jest dobre i na odwrót. Dekarze, którzy kładą dachówkę u nas, biorą 28 zł/m2, w tym obróbki, rynny...Czy trzeba będzie po nich poprawiać, czas pokaże...Ludzie, u których położyli dach 2 sezony temu nie mają zastrzeżeń. I to jest dla mnie wymiernikiem fachowości. Można za 50 zł, za 70, za 100...tylko czy to gwarantuje solidność ?
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaimycha
    Cytat Napisał janiakprom
    Cena za m2 dachu 50 zł netto uczciwa. Tych co biorą po 22 zł m2 będą poprawiać inni w zimę lub szybciej i też wyjdzie 50 zł jak nie więcej. Po za tym chciałbym ich widzieć jak przyjeżdżają i usuwają usterkę czy cuś "pomarzyć tylko sobie można" Nie da się zaoszczędzić nie tracąc na jakości, niebawem podeśle foty jak robią "fachoffcy" za 22 m2 a jak ci za 50 zł, niebo a ziemia - w ciągu dwóch dni - załapałem się na 24 kominy do poprawki 7 domków do przełożenia dachówki, o przymocowaniu rynien i innych cudach nie wspomnę na bieżąco będę dodawał fotki wraz z przebiegiem prac. A jeszcze są tgz nasi polscy "developerzy" u których mam 6 domków do dokończenia tzn 3 dachy do rozebrania i od nowa i 3 do postawienia. Jakość + gwarancja = cena tego niestety nie da się uniknąć. Owszem można ale z jakim skutkiem???????
    ...pojęcie uczciwości, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia to rzecz względna...Nie wszystko, co drogie jest dobre i na odwrót. Dekarze, którzy kładą dachówkę u nas, biorą 28 zł/m2, w tym obróbki, rynny...Czy trzeba będzie po nich poprawiać, czas pokaże...Ludzie, u których położyli dach 2 sezony temu nie mają zastrzeżeń. I to jest dla mnie wymiernikiem fachowości. Można za 50 zł, za 70, za 100...tylko czy to gwarantuje solidność ?
    Jeśli tak tanio u Ciebie biorą to proszę daj jakieś namiary na ekipę,nawet tych za 50 zł,ja już nie mam siły szukać ekipy którzy biorą poniżej 100 zł

  6. #46

    Domyślnie

    Jeśli tak tanio u Ciebie biorą to proszę daj jakieś namiary na ekipę,nawet tych za 50 zł,ja już nie mam siły szukać ekipy którzy biorą poniżej 100 zł
    Podam namiary wieczorem...Dekarze naprawdę rewelacyjni...Opisałam wcześniej ich dokładność i solidność...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  7. #47

    Domyślnie

    Dałam znajomym namiary na naszego dekarza. Powiedział im 45 na gotowo (folia, dachówki, rynny, obróbki). Od nas rok temu wziął za to samo 28.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janiakprom

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Ponownie zgadzam się,że cena nie świadczy o jakości usługi. Jeżeli patrzeć ze strony pracodawcy to poniżej 50 zł się nie opłaca policz koszty 4 pracowników, dojazdy, amortyzację narzędzi i inne. Jeżeli ktoś to robi od czasu do czasu to może i za te 28 zł - za samo ułożenie, bo jak masz takich co robią cały dach z więźbą za te pieniądze to mam dla nich robotę na 3 lata do przodu. Druga strona medalu to taka że zamiast gwoździ 75 mm wbiją ci 50 mm i inne cuda. Na czymś muszą zaoszczędzić czas. Średni zarobek u mnie w firmie to 2800 - 3000 netto dla dekarza po okresie pr. 3 mieś. Wiedzą za co pracują i sie do tego przykładają prosta kalkulacja 4 x 3000 = 12000 netto = 14460 brutto i spokojnie mogę dać kilkuletnią gwarancje za dach. W miesiącu zrobisz do ok 900-1000 m2 dachu licząc po te twoje 28 zł masz 28000. Po rozliczeniu całkowitym na czysto zostanie ci 3-4 tysiące wątpię, żeby ktoś za takie pieniądze chciał prowadzić firmę. Nie liczyłem tu ubezpieczenia pracowników, ani też nie zatrudniałem ich na umowę o pracę tak to bym wyszedł na minusie. A niech ci auto padnie a gdzie inwestycje na rozbudowę firmy sprzęt itp, kursy ubrania, transport do pracy i inne. 2 lata dla dachu to nic. Z więźbą w pomorskim biorą od 60 zł netto dla deweloperów tak to więcej, ale znajdzie się i takich za 55 zł w zależności od odległości jaka maja do pokonania do miejsca budowy. Jedna rada zanim weźmie się dekarza to niech najpierw pokarze chociaż jedną swoją robotę " dużo jest takich samouków którzy coś potrafią, i ich nagle nie ma na budowie bo nie wiedzą co dalej, 70% zleceń chcą ludzie bez umowy, tylko że jakie są tego konsekwencje?" Najlepiej wiedzą to developerzy, którzy chcą jak najwięcej zarobić i biorą najtańszych-suma summarum wychodzi ich to drożej bo jeden domek buduje 6 brygad i każda znika
    Ale się rozpisałem
    Sorki za chaotyczność moich myśli

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janiakprom

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kubaimycha u was biorą czy brali 28 zł?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dyskusja jest bezprzedmiotowa. Dach dachowi nie jest równy i mówienie o cenach za 1 m2 bez porównania zakresu prać nie ma sensu. Jeno jest pewne za 20~30 1 m2 nie da się profesjonalnie wykonać nawet najprostszego dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał janiakprom
    Kubaimycha u was biorą czy brali 28 zł?
    Biorą, dach jeszcze nie do końca pokryty...Ekipa składa się z trzech ludzi. Czy mają zarejestrowaną firmę i płacą podatki...nie wiem. W jaki sposób im się to opłaca...też nie wnikam. W tych 28 zł/m2 mieści się oczywiście krycie dachu ( bez więźby ) :folia, dachówka, obróbki, rynny. Okna dachowe 100zł/szt.
    Wszelkie materiały typu gwoździe kupujemy sami- nie ma możliwości zamiany na krótsze, inne, tańsze...Nie jest to ich jakaś praca "z doskoku" - oni z tego żyją. Zanim przyszli do nas obejrzeliśmy ich wcześniejsze prace i rozmawialiśmy z ludźmi, którzy ich zatrudniali...nie było złych opinii. Byli nawet tacy, u których poprawiali dach po poprzedniej ekipie ( ciekawe, po której- tej po 25 czy 55zł/m2
    )...
    Naszego dachu jest 450m2...Dach, jak dach - ani bardzo trudny, ani łatwy...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  12. #52

    Domyślnie

    W Poznaniu krzyczą 95 zł ze wszystkim (bez okien)...powariowali...ale są też tańsi
    mixer

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janiakprom

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Andrzej Wilhelmi
    PostWysłany: Pon, 17 Wrzesień 2007 00:34 Temat postu:
    Dyskusja jest bezprzedmiotowa. Dach dachowi nie jest równy i mówienie o cenach za 1 m2 bez porównania zakresu prać nie ma sensu. Jeno jest pewne za 20~30 1 m2 nie da się profesjonalnie wykonać nawet najprostszego dachu. Pozdrawiam.

    Całkowicie się zgadzam

    Kubaimycha dla przykładu: spr. sie zapytać ubezpieczyciela czy ubezpieczy ci dach i za jakie pieniądze jak nie będziesz miał fv ani zlecenia ciekawe co ci powie Jak cię spotka pierwszy lepszy wicherek i ci daszek porwie to będziesz myślał z skąd tu wsiąść na nowy daszek bo ubezpieczyciel ci da grosze albo wcale A jak znajdzie krzywego gwoździa wbitego to nic nie dostaniesz. A aura u nas coraz gorsza. Warto się tez nad tym zastanowić a nie tylko kto najtańszy.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał janiakprom

    Kubaimycha dla przykładu: spr. sie zapytać ubezpieczyciela czy ubezpieczy ci dach i za jakie pieniądze jak nie będziesz miał fv ani zlecenia ciekawe co ci powie Jak cię spotka pierwszy lepszy wicherek i ci daszek porwie to będziesz myślał z skąd tu wsiąść na nowy daszek bo ubezpieczyciel ci da grosze albo wcale A jak znajdzie krzywego gwoździa wbitego to nic nie dostaniesz. A aura u nas coraz gorsza. Warto się tez nad tym zastanowić a nie tylko kto najtańszy.
    Nie strasz, nie strasz, bo się zes...

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Cytat Napisał janiakprom

    Kubaimycha dla przykładu: spr. sie zapytać ubezpieczyciela czy ubezpieczy ci dach i za jakie pieniądze jak nie będziesz miał fv ani zlecenia ciekawe co ci powie Jak cię spotka pierwszy lepszy wicherek i ci daszek porwie to będziesz myślał z skąd tu wsiąść na nowy daszek bo ubezpieczyciel ci da grosze albo wcale A jak znajdzie krzywego gwoździa wbitego to nic nie dostaniesz. A aura u nas coraz gorsza. Warto się tez nad tym zastanowić a nie tylko kto najtańszy.
    Nie strasz, nie strasz, bo się zes...

  16. #56

    Domyślnie

    [quote="janiakprom"]Witam
    Średni zarobek u mnie w firmie to 2800 - 3000 netto dla dekarza po okresie pr. 3 mieś. Wiedzą za co pracują i sie do tego przykładają prosta kalkulacja 4 x 3000 = 12000 netto = 14460 brutto i spokojnie mogę dać kilkuletnią gwarancje za dach. W miesiącu zrobisz do ok 900-1000 m2 dachu licząc po te twoje 28 zł masz 28000. Po rozliczeniu całkowitym na czysto zostanie ci 3-4 tysiące wątpię, żeby ktoś za takie pieniądze chciał prowadzić firmę.

    W moim przypadku szef także pracował na dachu, więc również zarabiał te 3000 czynnie. Poza tym niebardzo chce mi się wierzyć, że z 13540 zł (28000-14460) zostaje na czysto 3000, to na co idzie te 10000? Z twoich wyliczeń to widzę, że mój dekarz zarabi conajmniej te 3000 na dachu i to co zostanie z 13000. Ja za tyle prowadziłabym firmę, czemu nie?

  17. #57

    Domyślnie

    Mówicie o cenie 1m2 położenia dachówki lub wykonania całego dachu, ale jak tu ktoś napisał: dach dachowi nierówny. Jedni mają 2 spadowe z lukarnami i oknami dachowymi, inni 4 spadowe z 13 dachowymi, itp. A jeszcze inni, tak jak np. ja, mają dachy 2 spadowe bez żadnych cudów - proste jak pokrycie stodoły!
    I co? Ja też mam płacić za m2 dachu po 50zł, bo tyle "się teraz płaci"? jeszcze nie upadłam na głowę! Nie po to wybierałam taki banalny i prosty dach, żeby ktoś tyle ze mnie zdzierał.
    A swoja drogą: mój dom to IRENKA z Archipelagu
    http://tnij.org/irenka
    Sami widzicie, że dach jest banalny- dwuspadowy, bez lukarn i okien dachowych, ma tylko 1 wyłaz i 2 kominy.
    Sami powiedzcie, ile można zapłacić za rozstawienie więźby, położenie dachówki i obróbkę takiego dachu?
    oliwka

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To nie ważne ile można dać za wykonanie takiego dachu. Ważne jest to, że jak nie znajdziesz tańszego wykonawcy to będziesz musiała zapłacić tyle ile będzie żądał,ten który podejmie się wykonania. Takie są prawa rynku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #59

    Domyślnie

    Poproszę o dalsze wymagania co do standartu wykonania a wtedy wycenię.
    Tak tylko sie mówi że to prosty dach i bez wymagań co do jakości wykonania, gorzej gdy przychodzi płacić.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent56
    Poproszę o dalsze wymagania co do standartu wykonania a wtedy wycenię.
    Tak tylko sie mówi że to prosty dach i bez wymagań co do jakości wykonania, gorzej gdy przychodzi płacić.
    Przepraszam, ale jakie istnieją standardy jakości wykonania krycia dachówką?
    Czyżby:
    A - pokrycie szczelne
    B - pokrycie nieszczelne?

    Czy istnieją warianty pośrednie?

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony