dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    ja od niedawna mam taki przepis na sernik, że nie opada (a robiłam już kilkanaście razy, ponieważ po pierwszym razie rodzinka się domagała wciąż i przy każdej okazji - a czasem bez okazji). przepis zmodyfikowałam - dodałam spód, przepis na spód z szarlotki (pomyślałam, że to i to wilgotne to nie powinno być zakalca skoro szarlotka się udaje) - no i nie ma zakalca - ani jak piekę za jednym zamachem ani jak piekę najpierw spód potem sernik.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Zakalec powstaje też wtedy kiedy coś niewłaściwego się dzieje z wilgotnością ciasta. Chodzi o to
    że ciasto nie może być zbyt suche, bo nie urośnie - gluten źle sieciuje, ale nie może też być zbyt mokre
    (podobnie jak beton heheee), bo wtedy bąbelki gazowe (te które nam ciasto spulchniają) - bardzo łatwo pękają i cała konstrukcja pada.

    Do tego dochodzi jeszcze temperatura wyrastania ciasta. Dwa identycznie zarobione ciasta
    ale w różnych domach - zupełnie inaczej smakują. Dlaczego ?? Ciotka ma zbyt zimno w kuchni.
    beton wiąże ludzi...

  3. #23

    Domyślnie sernik

    Mój tata przed zrobieniem pasków okrawa, żeby nikt nie widział, że się spłaszczył... Ale jak komuś bardzo zależy, to może połączyć kilka sposobów na nieopadanie połowiczne, może to coś da!
    pozdrowienia dla wszystkich

  4. #24

    Domyślnie

    ja się pochwalę swoim pierwszym w życiu sernikiem, opadł tylko troszeczkę, był puchaty i wilgotniutki w środku i zniknął stanowczo za szybko,
    to sernik dr oetkera z polewą toffi

  5. #25

    Domyślnie

    Te nie opadają ,bo z plastiku.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #26
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Te nie opadają ,bo z plastiku.

  7. #27

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy plastikowy? robi się go z wiaderka twarogu, a w smaku jest naprawdę przepyszny, u mnie w domu bardzo wszystkim smakował, więc na pewno nie raz go jeszcze zrobię,

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anna84
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    ma ktoś jeszcze jakiś sprawdzony pomysł, albo przepis na sernik, który nie opada?
    Zbliżają się święta a mnie potrzebny jest jakiś sprawdzony przepis.

  9. #29

    Domyślnie

    To cukier zawarty w serniku odpowiedzialny jest za jego opadanie, dlatego bardzo ciężko jest całkowicie tego uniknąć. Oczywiście są sposoby (znane od lat), które pozwolą na częściowe uniknięcie zapadającego się ciasta . Po pierwsze, zaraz po upieczeniu sernika trzeba zostawić go w piekarniku przez m.in. pół godziny, najlepiej nieco uchylić drzwiczki, aby sernik dodatkowo się nie spiekł. Następnie należy lekko posmarować ciasto masłem - u mnie ten sposób działa. Poza tym wiele zależy od przepisu - ja mam swój taki ulubiony, z którego sernik zawsze wychodzi idealny i nie opada - to przepis "Puszysty sernik z budyniem" ze strony Max Kuchnie. Sernik jest puszysty i bardzo smaczny.
    Ostatnio edytowane przez beaata29 ; 27-11-2014 o 07:48

  10. #30

    Domyślnie

    Ja polecam zrobić z tego przepisu:

    Przepis na sernik
    Składniki:
    Spód:
    240 g mąki pszennej
    130 g cukru pudru
    120 g masła
    1 jajko
    Masa serowa
    1 kg sera półtłustego
    1 szklanka cukru
    8 jajek
    1 kostka masła
    1 budyń śmietankowy
    1 cukier waniliowy
    100 g rodzynek (opcjonalnie)
    1 łyżka mąki do obtoczenia rodzynek


    Przygotowanie:
    Spód:
    Wszystkie składniki zagniatamy do uzyskania jednolitej masy, formujemy kulę o odstawiamy na 30 minut do lodówki.
    Następnie wylepiamy ciastem wcześniej wyłożoną papierem blachę.
    Nakłuwamy widelcem i pieczemy 15 minut w temperaturze 180 °C aż nabierze złotego koloru.
    Masa serowa:
    W małym garnku rozpuszczamy masło.
    Biały ser trzykrotnie zmielić w maszynce lub, można kupić zmielony ser twarogowy
    Żółtka oddzielamy od białek.
    Do żółtek dodajemy cukier cały czas miksując.
    Białka ubijamy na sztywną pianę ( gdy odwrócimy pojemnik i piana się trzyma to wiemy, że jest dobrze ubita)
    Do twarogu dodajemy nasz „kogel – mogel” i dokładnie mieszamy.
    Do masy wlewamy cieniutkim strumieniem ciągle miesząc mikserem ostudzone, ale nadal płynne masło. Dokładnie mieszamy.
    Do masy dodajemy budyń i cukier waniliowy i mieszamy.
    Dodajmy piane z białek i delikatnie mieszamy na jednolitą masę.
    Jeśli używamy rodzynek to obtaczamy je w mące, dzięki temu nie opadną na dno, dodajemy do masy i mieszamy.
    Ciasto piec w 180°C ok 70 minut ( można zastosować inną metodę pieczenia – podane wcześniej)
    Smacznego!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony