dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 258
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #661

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja i ty
    ile za kg płaciłeś???
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  2. #662
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Cytat Napisał ja i ty
    ile za kg płaciłeś???
    Za kg czego?

  3. #663
    ja i ty
    Guest
    ja i ty

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Cytat Napisał ja i ty
    ile za kg płaciłeś???

    ...najtansza jest marchew , wstyd lexusem po nia jezdzic.


    Z maka jest ten sam problem.






    Przepraszam nie wiedzialem , ze potrzebujesz zdjec jak te skladniki wioze. hehe

    ......mam z recznego mieszalnika










    Jest to odmiana luxusowa, ciasto trzeba po wymieszaniu na frontowym siedzeniu lexusa troche potrzymac. hehe

  4. #664
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jak dla mnie wciąż za mało gażetów...
    w kuchni przecież są koniecznie potrzebne... bardziej niż w sypialni...
    moim ulubionymi są
    drewniana wyciskarka do cytrusów - uwielbiam z niej korzystać - wciskac się w miąższ i przekręcać z całej siły - pryska wokół i sok ścieka po rękach wydając przy tym interesujące mlaski...

    moździeż do ucierania przypraw - zwykły kamienny - ale ucierane przyprawy pachną w nim pięknie zwłaszcza podpieczone wczesniej na suchej patelni...

    nóż do ziół - taki co się kołysze na boki...

    robot kuchenny - taki samodzielny, silny, niezawodny...
    hmmm...coś jeszcze? no całe mnóstwo dupereli i rytuałów...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  5. #665
    ja i ty
    Guest
    ja i ty

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    Cytat Napisał ja i ty
    .... tluczek taki dla "tluka", czyli osoby ktora lubi go uzywac.
    ja tam wolę pieścią...i koniecznie pod folią...
    ...nie do przecenienia jest też dobry wałek...w sam raz dla...(...)czyli osoby która lubi go używać
    ps ja i ty - rozchmurz się - dobry gadżet nie jest zły
    aha - i gdzie ta wołowinka? wino wypite - dania brak?
    ... "no folia" , walek jak najbardziej i zawsze z usmiechem na twarzy.

    Moze dam rade fkleic to co zaczne teraz



    ..jesli nie, to po powrocie.Porcja jest mala bo tylko dla mnie, stara i mala juz sie opalaja. Wylatuje o 14 wiec czasu jest malo, ale obiecuje ze jesli czasu zabraknie to i tak dokoncze. Juz sie ciesze , ze bede mogl nozie na nowo opalic.

    ps. wczesniejsza wolowina i wino juz dawno jest poza moim organizmem.

  6. #666
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie


    ciasto marchewkowe - pycha - z tym że dodałam (nie mogłam się oprzec ) - skórkę pomarańczową - i odrobinę likieru pomarańczowego.
    Ponieważ wyszło mi duzo ciasta - zrobiłam z niego też pare mufinek - i były chyba jeszcze lepsze niż samo ciasto - dobrze wypieczone i chrupiące... cream cheese coś tam sobie odpusciłam - częśc posypałam po prostu cukrem pudrem - część podawałam z bitą śmietaną...porcje ozdabiałam gorącą gorzką czekoladą z chili - tylko parę kropli - ale potrzebowałam czegos dla podkęcenia smaczku... jami jami
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  7. #667

    Domyślnie

    Ja tam chcialabym uzyskac przepis ( domowy ) na babke ziemniaczana, ale bez udzialu miesa - i na przyklad czy mozna by bylo przelamac smak ziemniakow np serem, tradycyjnym bialym, a moze ricotta ...a wtedy jakie ziola do tego ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  8. #668
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Ja tam chcialabym uzyskac przepis ( domowy ) na babke ziemniaczana, ale bez udzialu miesa - i na przyklad czy mozna by bylo przelamac smak ziemniakow np serem, tradycyjnym bialym, a moze ricotta ...a wtedy jakie ziola do tego ?
    Znalazłam przepis bezmięsny (ale tez bez sera). Podany zestaw przypraw może być ciekawy. Myślę że można poeksperymentować i np. do ciasta dodać pokruszone kawałki fety albo serka koziego - tak żeby tylko od czasu do czasu znajdować zaskakująco ostry (w opozycji do ziemniaczanej masy) kąsek:
    aha - najlepsza babka jak szczupła - 5-6 cm.
    Składniki : 1,5 kg ziemniaków, 2 cebule, 1,5 łyżki oliwy z oliwek, gałka muszkatołowa, rozmaryn, imbir, sól. Wykonanie : Ziemniaki obrać, umyć i utrzeć na tarce(wiadomo) . Dodać oliwę, imbir,gałkę, rozmaryn sól i startą cebulą (no oczywiste ). Blachę wysmarować oliwą i posypać tartą bułką. Włożyć masę ziemniaczaną, wierzch wyrównać i posmarować lekko oliwą. Piec około 1 godziny. (żeby baba była bardziej puszyszta można dodać 2-3 ziemniaki ugotowane ( i utluczone).
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  9. #669
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dziś zrobimy kartoflaka
    żeby lump się uradował
    jak spróbuje se ziemniaka
    jak tą babę konsumował

    Przepis prosty jest nie lada
    trzeba tylko w nim skupienia
    bo tak robić go wypada
    no i brać sie do jedzenia.

    W tym przepisie nie ma sera
    jak to joan tutaj robi
    bo to proste jak cholera
    tak jak ruskie są pierogi

    Przekładana babka ziemniaczano/buraczana-kartoflak

    składniki:
    - 1 kg młodych ziemniaków
    - 3 duże cebule
    - 3 buraki parzone-(mogą być gotowane)
    - sól ,pieprz,gałka muszkatołowa
    - szklanka rosołu

    czynności:
    Ziemniaki zetrzeć na drobnej tartce.Buraczki zetrzeć na tej samej tartce. Cebulę pokroić w kostkę.Ziemniaki wycisnąć do jakiegoś naczynia i po odstaniu tej wody sam krochmal dodać do ziemniaków.Sparzyć gorącym rosołem.Usmażyć cebulkę razem z buraczkami.Na wysmarowaną oliwą blachę i oprószoną bułką tartą wkładać warstwami:
    -ziemniaki i buraczki z cebulką.
    Nagrzać piekarnik do 150 st C.Piec 1h.Do tego tradycyjna surówka z kiszonej kapusty z pekińską.Prawda ,że proste?

    smacznego.

  10. #670

    Domyślnie

    Dzieki. Ilez mozna jesc ryby , tfu. Wlasnie o to chodzi zeby ta babke jakos urozmaicic - kawalki feta to moze byc to. Buraki zrobily ostatnio straszna kariere - odkryli na Mhtnnie, ze sa nieslychanie zdrowe ( troche im to zajelo). Ktos moze zna przepis na salatke buraczana ale z kiszonym ogorkiem ? Moge sie zrewanzowac takim przepisem - ale nie jest tani o tej porze - 6,7 baklazanow kroje wzdluz w plastry grubosci palca, nasalam zeby stracily goryczke choc niektorzy mowia ze to niepotrzebne, z 6, 7 kabaczkow albo cukinie rowniez kroje w zdluz i wrzucam na chwile do wrzatku. Jak baklazany 'sie spoca" oplukuje je . Blaszke smaruje oliwa ( jak ktos lubi moze wylozyc plastrami boczku wedzonego). Ukladam warstwami plastry baklazanow na to plastry kabaczka lub cukinii, na to ser ricotta lub typu ricotta wymieszany ze starta mozzarela i moze byc jeszcze albo z podsmazonym lekko szpinakiem z czosnkiem albo cebula, albo same sery, na to pomidory ( moga byc z puszki- troche , nie za duzo -na to znow baklazany, znow plastry kabaczka lub cukinii - na to sporo pomidoro ( znow moga byc z puszki), na to starta mozzarela ( duzo). I zapiekam az mozzarela sie rozpusci. Jesli chodzi o przyprawy to sporo swiezo zmielonego pieprzu do ricotty, na warstwe pomidorow swieza bazylia.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  11. #671
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Dzieki. Ilez mozna jesc ryby , tfu. Wlasnie o to chodzi zeby ta babke jakos urozmaicic - kawalki feta to moze byc to. Buraki zrobily ostatnio straszna kariere - odkryli na Mhtnnie, ze sa nieslychanie zdrowe ( troche im to zajelo). Ktos moze zna przepis na salatke buraczana ale z kiszonym ogorkiem ? Moge sie zrewanzowac takim przepisem - ale nie jest tani o tej porze - 6,7 baklazanow kroje wzdluz w plastry grubosci palca, nasalam zeby stracily goryczke choc niektorzy mowia ze to niepotrzebne, z 6, 7 kabaczkow albo cukinie rowniez kroje w zdluz i wrzucam na chwile do wrzatku. Jak baklazany 'sie spoca" oplukuje je . Blaszke smaruje oliwa ( jak ktos lubi moze wylozyc plastrami boczku wedzonego). Ukladam warstwami plastry baklazanow na to plastry kabaczka lub cukinii, na to ser ricotta lub typu ricotta wymieszany ze starta mozzarela i moze byc jeszcze albo z podsmazonym lekko szpinakiem z czosnkiem albo cebula, albo same sery, na to pomidory ( moga byc z puszki- troche , nie za duzo -na to znow baklazany, znow plastry kabaczka lub cukinii - na to sporo pomidoro ( znow moga byc z puszki), na to starta mozzarela ( duzo). I zapiekam az mozzarela sie rozpusci. Jesli chodzi o przyprawy to sporo swiezo zmielonego pieprzu do ricotty, na warstwe pomidorow swieza bazylia.
    Bożesz jak bym zjadła cóś takiego, a nie jak u mnie w domu ciągle mięcho i mięcho - taki mąż drapieżnik mi się trafił, co bez mięsa nie przeżyje.

  12. #672

    Domyślnie

    Podluz mu na sam spod plastry boczku wedzonego - bedzie dobrze. Tearz potrzebne sa mi dwie rzeczy - dobry przepis na salatke z burakow i jakis ostrzejszy sos do gloabkow z peczakiem i grzybami - moglyby byc grzybowo-alkoholowy. To znaczy grzybowy z dodatkiem alkoholu, nie wiem czy sherry sie nadaje ? A jak nie shery to co ? NS - sos grzybowy namietnie niezbedny jest.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  13. #673
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Ktos moze zna przepis na salatke buraczana ale z kiszonym ogorkiem ?
    Bardzo prosze, mowisz, masz :

    4 ziemniaki (takie srednie) i 2 buraki ugotowac,
    pokroic w kostke,
    dodac 2 jablka i 2 ogorki kiszone pokrojone w kostke,
    posiekana natke pietruszki i koperek.
    Jogurt naturalny wymieszac z majonezem i wymieszac z cala salatka.
    Smacznego
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  14. #674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    A ja dzis na obiad mialam taki barszcz wiejski, zabielany smietana. Bardzo lubie takie swojskie polskie jedzonko.

  15. #675

    Domyślnie

    a ja babkę ziemniaczaną na kolację ze śmietanką
    była pyyyyszna, bo z boczusiem
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  16. #676
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Nam szczuplakom wolno.

  17. #677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Nam szczuplakom wolno.
    niooooo
    fajnie tak móc się objadać pysznościami
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  18. #678
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Drogie Panie....izat,Zeljka wszyscy widzą ,że objadacie się pysznościami i bardzo lubicie takie swojskie polskie jedzonko.......ale w kulinariach trzeba też pokazać przepis na to wasze gotowanie.... .

  19. #679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Trzeba, trzeba a nawet nie trzeba.

  20. #680
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Trzeba, trzeba a nawet nie trzeba.
    Nie ma już ducha .

Strona 34 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony