dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 258
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #841
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    nastka, zrobiłam tą zapiekankę z salami, jest osobliwa w smaku
    mam nadzieję, że osobliwa znaczy coś pozytywnego.

  2. #842
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    *

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    ....orientalnie w 5 minut.

    glowne skladniki to :

    - wywar z homarow(zawsze zostawiam i mroze)
    - krewetki gotowane bardzo duze 1kg(kupuje mrozone z segmentu premium)
    - typowe skladniki do sosu homarowego

    Zagotowac, wymieszac i dodac krewetki.Koniec.




    Odpowiedni sie ubrac do posilku:


    dopasowanie koszuli w moim przedziale:

    - 17-17,5 XL
    - nastepnie mamy 32/33 34/35 36/37 wybieramy odpowiedni
    - w tym przypadku ostatni wymiar to 46 (i oczywiscie obecnie najbardziej modna na dany nowy sezon).
    Wszystko powinno stanowic elegancka spojnosc.Calkiem cos przeciwnego jak chmara butow po 3 dolary i 99 centow para, marki wild diva z dwoch sezonow w tyl.

    -starannie wyprasowana
    -koszula i krawat stanowia spojna całośc

    do garnituru:
    -mankiety lekko wystawaje spod rekawow marynarki.
    -pojedyncze około 1-2 cm, podwojne nieco wiecej.
    -kołnierzyk koszuli powinien byc przyjetej ogolnie zasady ktora chyba kazdy zna.
    Garnitur z profilowamymi plecami (profilowane parowo elementy), powinien byc jak nasza wlasna skora. Polskie srednie marki mozna kupic za 4000 zl, marki premium 8-12 tysiecy.





    ps. patelnia stalowa bez powlok Weiburger Coating lub DuPond, dla "mieszkanca nowej wsi" nie oznacza ze jesli te patelnie beda mialy te powloki sa europejskie lub amerykanskie. Uzyta paletnia to klasyczny orientalny W.

    Smacznego.

  3. #843
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    krewetki - jak dla mnie - to tylko z czosnkiem, chili , na masle smażone i winkiem podlane

    idę coś ugotować...bo zaśliniłam się kompletnie
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  4. #844
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    *

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    krewetki - jak dla mnie - to tylko z czosnkiem, chili , na masle smażone i winkiem podlane

    idę coś ugotować...bo zaśliniłam się kompletnie
    ...plus duza czerwona, zielona papryka i brokuly.

    mniam, mniam.

  5. #845
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    *

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    ....ja koncze podjadac.






    mniam.

  6. #846

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Cytat Napisał izat
    nastka, zrobiłam tą zapiekankę z salami, jest osobliwa w smaku
    mam nadzieję, że osobliwa znaczy coś pozytywnego.
    oczywiście
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  7. #847
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał *
    Cytat Napisał joan
    krewetki - jak dla mnie - to tylko z czosnkiem, chili , na masle smażone i winkiem podlane

    idę coś ugotować...bo zaśliniłam się kompletnie
    ...plus duza czerwona, zielona papryka i brokuly.

    mniam, mniam.
    nie nie to już za zdrowo jak dla mnie - mnie do tego wystarczy chrrrupiąca bagietka przetarta oliwą i ząbkiem czosnku - no i to winko które w butelce zostało... i lekki ciepły wiaterek...

    taaa- w sumie to całkiem dobra dziś była ta moja pomidorowa...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  8. #848

    Domyślnie

    o ra----ny-----!!!!!!!! jaka mamałyga krewetkowa
    bleeeeeeeeeee
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  9. #849

    Domyślnie

    .....no i po krewetkach w szlachetnym sosie homarowym, hop do gory z wewatkiem i ..............






  10. #850

    Domyślnie

    ....cos bym zjadl, ale nie wiem co.

  11. #851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Może smaluszek domowy?
    Zawiozę słoik do Rrmi razem z grzybami, może trochę spróbujesz.
    Pyszności, czysty smalec ze skwarkami, bez żadnych dodatków, na targach wszyscy pytali, cośmy dodawali, a to tylko metoda wytapiania...
    Nie mam zdjęcia, ale będęmiała smaluszek w naturze, zapraszam.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #852

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami
    Może smaluszek domowy?
    Zawiozę słoik do Rrmi razem z grzybami, może trochę spróbujesz.
    Pyszności, czysty smalec ze skwarkami, bez żadnych dodatków, na targach wszyscy pytali, cośmy dodawali, a to tylko metoda wytapiania...
    Nie mam zdjęcia, ale będęmiała smaluszek w naturze, zapraszam.

    .... pewnie , ze tak. Moga byc nawet dwa, od "przepychu" glowa nie...

    Lubie dobrze zjesc.

    ps. i grzyby. Byly obiecane pierwsze....(kto daje i zabiera, ten sie.....) tak wiec, licze na ladny zestaw.

  13. #853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam ochote na krewetki - takie na masle z odrobina czosnku polane sokiem z limonki

    fajnie - ale w lodowce mam tylko ... swiatło , 2 jajka, ketchup , 2 plasterki serka topionego i masło
    co z tego zrobic?

  14. #854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    mam ochote na krewetki - takie na masle z odrobina czosnku polane sokiem z limonki

    fajnie - ale w lodowce mam tylko ... swiatło , 2 jajka, ketchup , 2 plasterki serka topionego i masło
    co z tego zrobic?
    a ja znalazłam w lodówce ostatnie 2 sztuki .....ale bez czosnku były ,ale też dobre

  15. #855
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Karpatka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    707
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Z pewną taką nieśmiałością....
    Ośmielę się zamienić krewetki na prozaiczne śledzie i zaproponuję śledzia pod pierzynką:
    na dół miski wkładamy matiasa (polecam Lisnera) pokrojonego w paski ok. 5 cm (mogą być 2- 3 warstwy), na niego sypiemy obficie cebulę pokrojoną w kostkę. Całość pokrywamy warstwą majonezu (najbardziej wyrazisty smak ma Kielecki). Na majonez ścieramy na grubych oczkach dwa ugotowane na twardo jajka, a następnie kolejne warstwy z grubych oczek - ugotowane bez soli ziemniaki i marchew. Kolejna warstwa to majonez, a ostatnia - ponownie starte dwa jajka.

  16. #856
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karpatka
    Z pewną taką nieśmiałością....
    Ośmielę się zamienić krewetki na prozaiczne śledzie i zaproponuję śledzia pod pierzynką:
    na dół miski wkładamy matiasa (polecam Lisnera) pokrojonego w paski ok. 5 cm (mogą być 2- 3 warstwy), na niego sypiemy obficie cebulę pokrojoną w kostkę. Całość pokrywamy warstwą majonezu (najbardziej wyrazisty smak ma Kielecki). Na majonez ścieramy na grubych oczkach dwa ugotowane na twardo jajka, a następnie kolejne warstwy z grubych oczek - ugotowane bez soli ziemniaki i marchew. Kolejna warstwa to majonez, a ostatnia - ponownie starte dwa jajka.
    Brzmi całkiem smacznie, ale ja jakoś śledzie to zimą wciągam. Jak idzie wiosna to mi przechodzi na nie ochota. Ale przepis chętnie wypróbuję.

  17. #857

    Domyślnie

    Placuszki selerowe
    1 duży seler
    mała kostka żółtego sera
    1-2 jajka
    bułka tarta
    sól, pieprz
    Seler obrać, zetrzeć na grubych oczkach tarki. Posolić, popieprzyć, zostawić na kilka minut. NA grubych oczkach tarki zetrzeć żółty ser (selera daję ok. 2 razy więcej niż sera). Wymieszać z selerem, dodać jajka, wymieszać, dosypać bułki tartej, wymieszać. Z powstałej masy formować placuszki, które można dodatkowo obtoczyć w bułce tartej, będą bardziej chrupiące. Usmażyć na patelni.

    Placuszki cukiniowe
    1-2 cukinie
    natka pietruszki
    jajko
    bułka tarta
    sól, pieprz
    Cukinie wyszorować, zetrzeć na grubych oczkach tarki razem ze skórką. Posolić, odstawić na kilka minut, odsączyć. Dodać jajko, natkę pietruszki (ok jednej garści), bułkę tartą, wymieszać, doprawić do smaku. Formować placuszki i smażyć na rumiano (można obtoczyć je dodatkowo w bułce tartej).

    Obydwa rodzaje placuszków podaję polane sosem czosnkowym (na jogurcie naturalnym lub śmietanie - jak kto lubi).
    Przepisy te znalazłam kiedyś w internecie, sprawdziłam i baaardzo nam posmakowało
    Pozdrawiam

  18. #858
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Karpatka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    707
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Wobec tego propozycja nieco bardziej wiosenna - makaron z suszonymi pomidorami:
    Potrzebny jest makaron (najlepiej kolorowe świderki), słoik suszonych pomidorów, kilka plastrów dobrej wędzonej szynki, pęczek pietruszki i 2 ząbki czosnku. Pomidory kroimy, łączymy z pokrojoną w kostkę szynką i całość (łącznie z oliwą z pomidorów) łączymy z ugotowanym makaronem. Wgniatamy czosnek i obficie posypujemy pietruchą, całość mieszając. Smacznego!

  19. #859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karpatka
    Wobec tego propozycja nieco bardziej wiosenna - makaron z suszonymi pomidorami:
    Potrzebny jest makaron (najlepiej kolorowe świderki), słoik suszonych pomidorów, kilka plastrów dobrej wędzonej szynki, pęczek pietruszki i 2 ząbki czosnku. Pomidory kroimy, łączymy z pokrojoną w kostkę szynką i całość (łącznie z oliwą z pomidorów) łączymy z ugotowanym makaronem. Wgniatamy czosnek i obficie posypujemy pietruchą, całość mieszając. Smacznego!
    a do tego...
    parmezan oczywiście...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  20. #860

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    Cytat Napisał Karpatka
    Wobec tego propozycja nieco bardziej wiosenna - makaron z suszonymi pomidorami:
    Potrzebny jest makaron (najlepiej kolorowe świderki), słoik suszonych pomidorów, kilka plastrów dobrej wędzonej szynki, pęczek pietruszki i 2 ząbki czosnku. Pomidory kroimy, łączymy z pokrojoną w kostkę szynką i całość (łącznie z oliwą z pomidorów) łączymy z ugotowanym makaronem. Wgniatamy czosnek i obficie posypujemy pietruchą, całość mieszając. Smacznego!
    a do tego...
    parmezan oczywiście...
    i czarne oliwki, jeśli ktoś lubi
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

Strona 43 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony