dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 258
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #1861
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Szefie poratuj mnie jeśli możesz.Dwie blondynki z mojej familii uparły się ,że muszą same zrobić białą kiełbasę ale oczywiście ze sprawdzonego przepisu.
    Może być na prv,żeby nie przeszkadzać dyskutującym.
    Jeśli jest na twoich stronach to nie mogę go znaleźć.
    Oczywiście mowa o białej kiełbasie na Święta Wielkanocne

    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 13-04-2011 o 13:28

  2. #1862
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Szkoda ,że nie odpowiedziałeś......cuś muszę im podszepnąć.

  3. #1863
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar tomkwas
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    łódzkawe
    Posty
    3.400
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Chef Paul wizytował ostatnio naszą piękną, choć zimną jak Syberia, ojczyznę. Dziś nad ranem był łaskaw dać znać, że wrócił do Florydzkiego ciepła.
    Jak się otrząśnie z szoku, pewnie zajrzy.
    Trzy lwy w tarczy ...
    Ciri - dziennik
    Komentarze
    Album

  4. #1864
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar tomkwas
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    łódzkawe
    Posty
    3.400
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał dandi3 Zobacz post
    cze, co tam? bo ja 9 kwietnia zabiję świniaka. W sensie mam pomagać, takie wiecie - za nogę trzeba będzie przytrzymać a potem tą nogą machać w górę i w dół żeby całą krew spuścić i tę krew jeszcze złapać do kaszanki. Takie tam... Jak dam radę to zrobic i nie omdleć to z Wami nie gadam cieniasy!
    Coś się nie chwalisz wrażeniami ......
    Trzy lwy w tarczy ...
    Ciri - dziennik
    Komentarze
    Album

  5. #1865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkwas Zobacz post
    Coś się nie chwalisz wrażeniami ......
    Znaczy, że albo omdlał, albo świnia uciekła

  6. #1866
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Szefie poratuj mnie jeśli możesz.Dwie blondynki z mojej familii uparły się ,że muszą same zrobić białą kiełbasę ale oczywiście ze sprawdzonego przepisu.
    Może być na prv,żeby nie przeszkadzać dyskutującym.
    Jeśli jest na twoich stronach to nie mogę go znaleźć.
    Oczywiście mowa o białej kiełbasie na Święta Wielkanocne

    pzdr.
    ... jako TrzyLwy rzecze dopierom wrócił ... przemarznięty, przeziębiony i ... praktycznie prosto z samolotu do pracy

    na temat jednak
    ... "elementarz" robienia kiełbas wszelakich znajdziesz tutaj - mięso dzika zastępujesz wieprzowym, do wyrobu "białej kiełbasy" zamiast soli peklowej należy użyć zwykłej soli (niejodowanej).
    unde venis et quo tendis

  7. #1867

  8. #1868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Znaczy, że albo omdlał, albo świnia uciekła
    jeszcze ją goni

  9. #1869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    jeszcze ją goni
    Jamles, Ty myślisz, że oboje aż taką kondycję mają
    Ja bym stawiała na Dandiego, ale w tej sytuacji, to już sama nie wiem
    Dandi, wróć, czekamy na Ciebie. Olej świnię jedną

  10. #1870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    teraz zaszła zmiana, świnia goni Dandasa

  11. #1871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    teraz zaszła zmiana, świnia goni Dandasa
    Mam nadzieję, że się kiedyś w końcu zmęczą i wrócą, to znaczy połowa z nich wróci
    I żeby nie było niejasności, nie chodzi mi o świnię

  12. #1872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    dojadam świniarę grubą. Najlepsze co z niej zrobiłem to coś na kształt włoskiego lardo - rozpływa się w ustach. W międzyczasie zjadłem też gęś. Czy wiadomo Wam, że jedyne sensowne gęsi w Polsce pochodzą ponoć z wielkopolskiego Reklina? Mam kolegę z Reklina. Jak się dowiedział, że to wiem to się uparł mi tę gęś przywieźć. Przez całą Polskę ptaka tachał i dotachał. Zrobiłem, nie przepadam. Za to w niedzielę pepegowa synowa ma imprezę urodzinową. Oprócz zwyczajowego fingerfoodu, ojciec ma ambicję upiec golonkę. Nieszczęściem w przepisie napomknięto, że wchodzi najlepiej z musztardą czeską. Mnogość kolegów w różnych zakątkach świata sprawiła, że i to mnie nie strasznym tak więc mam - dziś dojechały dwa wielkie słoiki czeskiej musztardy, która na pierwszy rzut oka, pardą, języka niczym nie różni się od naszej ale jak się człowiek wsmakuje to jest inna, tak subtelnie inna, hmm m. a golonka z przepisu, który mam musi być najpierw gotowana w wodzie bez grama soli za to z mnogością warzyw, potem dopiero osolona i opiekana przy czym na koniec pieczenia mam ja oprószyć cukrem pudrem. Słyszał kto kiedy coś podobnego? I czy taka golonka weźmie tyle soli ile trzeba?i czy ten cukier ma tylko na celu zarumienić czy dołożyć od siebie do smaku? jak pieczecie golonkę?

  13. #1873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Dandi, napisz jak wyszła ta golonka, bo instrukcja wykonania nieco osobliwa, a ja ciekawa jestem efektu

    Co do czeskiej musztardy, to było trzeba złożyć zapotrzebowanie, za Olzę mam niedaleko

  14. #1874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Teraz będący wyrazem wysokiego poziomu artystycznego każdy wpis jest tego zaprzeczeniem
    A to ciekawe. czego konkretnie zaprzeczeniem jest każdy wpis będący wyrazem wysokiego poziomu artystycznego? Tegoż poziomu czy wpisu?

    A co do golonki to szwagier pepegowego syna, złośliwoe dostał anginy ropnej więc barbekju odwołano jednak przepis skompletowałem. Golonkę mianowicie należy wymoczyć w wodzie z odrobiną soli i czosnkiem. Następnie umieścić w garze z zimną wodą i mnóstwem włoszczyzny, czosnku, zielska (lubczyk ponoć dobrze sie spisuje a w tym roku wyjątkowo mi obrodził) podpieczonej na czarno cebuli, ziaren pieprzu, kuminu (bez zbytniej nadgorliwości - mozna sobie podarować) ha, może jednej albo dwóch papryczek ostrych dodac wywarowi??? ANI GRAMA SOLI. Golonkę gotuje się jak nóżki do galarety - bez soli bo stwardnieje. Gotowac to należy prawie rok bo skóra musi byc miękka. Kiedy juz wszystko jest miękkie tak że w ustach sprawia wrażenie, że jest lekkie jak chmurka, wywar solimy i dajemy jeszcze golonce trochę czasu "żeby wzięła". nastepnie dosalamy jeżli nie wzięła, doprawiamy tym czego nam w smaku brakuje i pakujemy do pieca w celu zapieczenia, pieca gorącego rzecz jasna. Chwilke przed wyjęciem dokładamy jej ten cukier puder jako wykończenie i pozwalamy mu się zbrązowić jeszcze przez chwile w piekarniku. I włala - goście ponoć maja po tym dostać niemego zachwytu.

  15. #1875
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał dandi3 Zobacz post
    ... Najlepsze co z niej zrobiłem to coś na kształt włoskiego lardo - rozpływa się w ustach. ...
    ... jak pieczecie golonkę?
    ... nooooooooooo ... na prawdziwe toskańskie Lardo di Colonnata to potrzeba dość dużo czasu ... ale peklowana z ziołami słoninka z tłuściutkim boczusiem też niezmiernie smakowitą jest
    ... a goloneczki robię różnie, różniście, oto kilka ze sposobów
    http://www.chefpaul.net/golonkaZK.html
    http://www.chefpaul.net/golonka%20Ppwp.html
    http://www.chefpaul.net/golonkaBBQ.html
    http://www.chefpaul.net/golonkaW0.html

    ... ostatnimi czasy moim Biesiadnikom bardzo zasmakowały kurzęce skrzydełka z grilla ... marynowane przez noc całą w ... Bloody Mary
    unde venis et quo tendis

  16. #1876
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    kiedyś w knajpie "pod karasiem" podawali golonkę z wody z chrzanem.

  17. #1877
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał dandi3 Zobacz post
    w Twoim przypadku zarówno lizanie jak i ciężar słowa "trochę" nabierają zupełnie innej mocy semantycznej
    Dalibóg , moc to raczej organoleptyczna z zamiłowaniem szczególnym do degustacji wszelkiej padliny.

  18. #1878
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    http://www.mojeprzepisy.pl/Przepis/k...zony_w_glinie/
    http://www.smaczneizdrowe.eu/2007/12...ie-na-ognisku/
    http://kuchnia-polska.net/?category_...recipe_id=4283

    http://www.kuron.com.pl/forum/viewto...6e10903e3ec23c

    Zacznę od tego ,że Maciej Kuroń także podobny przepis miał w swoim repertuarze.

    Przykładów na taki przepis jest masa.Jak widać "KUCHNIA POLSKA" ma w swoim zestawie taki przepis.Gdyby panom z grupy nie chciało się otworzyć linku niżej przepis.

    „Kura pieczona w glinie na ognisku”


    Składniki:
    Kura, sól, kilka kilogramów gliny, kilka kamieni, drewno.

    Sposób wykonania:
    Z kury usunąć wnętrzności, opłukać wnętrze i natrzeć solą. Nie oskubaną oblepić dość grubo gliną, ułożyć na kamieniach i pod nimi rozpalić ogień. Po 1 h glinę obtłuc (odejdzie z piórami) i - pieczyste gotowe. W ten sam sposób można też przygotować świeżo złowioną rybę, do wewnątrz jamy brzusznej daje się trochę posiekanego selera, kilka gałązek kopru i jagód jałowca. Rybę piecze się przez 15 - 20 min.


    Ryby są także przepyszne.Ślimaki również.

    Skoro gość pisze być może z dżungli , to taka kura w glinie czy stara bułka z łojem i szczypiorkiem mogą wręcz spokojnie uchodzić za wykwintny rarytas, wart rozpowszechnienia.
    Tak to są rarytasy w innym wydaniu.Proponowałbym powściągliwość w tego rodzaju osądach.Ale ten osobnik również nic nie rozumie.
    http://sbbg.pl/artykuly/spis_tresci/...i_slimaka.html

  19. #1879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jednak jest sprawiedliwość na świecie.
    Jak widać każde forum, ma swojego TB.

    Wracając do meritum, czyli „kuraka w piórach”.
    Sposób bardzo starodawny, ale niezbyt wykwintny. W zasadzie podyktowany koniecznością kiedy inny sposób upieczenia kuraka odpada. Bądź dla leniwych, którym się nie chce (lub nie umieją) kuraka oskubać.
    Starodawni twierdzili, że należy piec zakopując w żarze dogasającego ogniska i z przykrywając „rozpalonymi” w tymże ognisku kamieniami.
    Popełniłem kilkakrotnie grzech przyrządzania w taki sposób różnych „mięsiw” i nie tylko, bo ryb i warzyw także.

    Za każdym razem, w przypadku kury, po rozłupaniu skorupy, razem z piórami „odchodziła” skóra – ale inaczej być nie może ze względu na mniejszą lub większą warstwę tłuszczu pomiędzy skórą a „tuszką” – co dla nawet początkujących powinno być oczywiste.

    Smak – no cóż, to kwestia gustu. Ja dodawałem dość dużo różnych ziół (faszerowałem od środka wszystkim co było po ręką) aby „zabić” posmak „zaparzonych” lub spalonych piór, którymi przesiąkało mięso – co jest oczywistą oczywistością z uwagi na fakt, że „naczynie” gliniane jest szczelne (a takim powinno być).

    Kurak oskubany i pieczony w glinie – to jest już zupełnie inna bajka.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 08-06-2011 o 11:55
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #1880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie


    ... pisał w roku 1903 Dr Józef Peszke

    sSiwy dzięki za komentarz ... dodam tylko, że "skóra z kuraka zejść musi" po operacji takiego pieczenia, również z powodu o którym napisałem powyżej

    z kulinarnymi pozdrówkami pozostaję
    unde venis et quo tendis

Strona 94 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony