dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    znalalzlem temat o Hato i chyba raczej zdecyduje sie na came ale jak ktos moze to niech cokolwiek napisze

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilma

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Nasutów
    Kod pocztowy
    20-243
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja mam Faac D600, chodzi dopiero rok. Żadnych problemów przez ten czas nie zaobserwowałem.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale mniejsza o to.. chciałbym się od was dowiedzieć czy ktoś już z was montował - drzwi rolowane do swojego garażu? Myślicie, że jest z tym dużo zachodu? Bo w sumie co czytałem to nie jest aż taka tania inwestycja. Jednak czy jednej firmie wszystko muszę zlecić? Może istniała by taka szansa, że na własną rękę bym kupił materiał i zamówił sobie wykonanie nie u jakiejś firmy z zasięgiem na całą Polskę czy województwo, tylko bym po prostu zdecydował się na jakiegoś prywaciarza. Co myślicie o tym?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Co chcesz osiągnąć dzięki bramie rolowanej ? a do czego dążysz tymi kombinacjami z wykonaniem?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tweeter Zobacz post
    Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale mniejsza o to.. chciałbym się od was dowiedzieć czy ktoś już z was montował - drzwi rolowane do swojego garażu? Myślicie, że jest z tym dużo zachodu? Bo w sumie co czytałem to nie jest aż taka tania inwestycja. Jednak czy jednej firmie wszystko muszę zlecić? Może istniała by taka szansa, że na własną rękę bym kupił materiał i zamówił sobie wykonanie nie u jakiejś firmy z zasięgiem na całą Polskę czy województwo, tylko bym po prostu zdecydował się na jakiegoś prywaciarza. Co myślicie o tym?
    Do bram rolowanej z tego co wiem nadaje się BFT Tiziano, więc jak ktoś handluje tym sprzętem to prawdopodbnie montaż według Twojego konceptu też Ci załatwią. Możesz oczywiście najpierw kupić napęd, następnie obdzwonić monterów, zresztą każda firma da Ci namiary na kogoś zaufanego.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz_28

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Tak, fotokomórki są potrzebne aby nikt nie został przytrzaśnięty taką bramą garażową.

  7. #27

    Domyślnie

    Panowie podczepię się pod temat

    Moi rodzice mają bramę garażową uchylną do góry (ma już ona z 17 lat) chodzi dobrze ale nie pamiętam producenta. Była to goła metalowa brama, ojczulek ocieplił styropianem i teraz chcą dokupić napęd bo już obydwoje emeryci i mamuśce nie tak łatwo otwierać. Brama ma 2,5mx2,5m na sprzężynach. Jak to emeryci nie są majętni więc nie potrzebują bajerów ale aby to byłą jakość do ceny (gwarancja itd). Z czasem pewnie by chcieli dokupić automat i do bramy wjazdowej (przesuwana na bok) tak aby jednym pilotem dwukanałowym sterować obydwa automaty (oddzielnie każdy)...

    Jaki napęd polecicie na pierwszy rzut do bramy garażowej? - konkretny model proszę...bo nie wiem czy kierować się w opisach tylko m2, albo jaką siłą.

    Czy montaż takiego napędu jest łatwy? - o elektrykę nie ma problemu raczej pytam od strony mechanicznej.
    Bo to pewnie napęd, szyna i fotokomórki....czy coś warto dołożyć?
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 08-07-2016 o 23:07

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Jaki napęd polecicie na pierwszy rzut do bramy garażowej
    Rozsądny cenowo i niezawodny jest NICE SPIN 11.
    Tańsza opcja to SHEL tej samej firmy albo np. King Gates OVO.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Fotokomórki dla "niezbyt majętnych" to chyba zbytek. Ale mogę się mylić..
    Montaż automatu nie jest trudny. Składasz szynę, podwieszasz ją do sufitu (musi być dobrze złapana - a nie sznurkiem) podczepiasz silnik i już..
    Średnio rozgarnięty majsterkowicz da radę.
    Wojtek propozycje wskazał.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Rozsądny cenowo i niezawodny jest NICE SPIN 11.
    Tańsza opcja to SHEL tej samej firmy albo np. King Gates OVO.
    Dzięki ale z opisów wynika, ze te napędy są do mniejszych bram. A jaka w ogóle siłą powinien dysponować taki napęd do takiej bramy - 650Nm - czy 550Nm też będzie działać? A co myślisz o firmie Hato 200? Albo SOMFY GDK 3000? Albo Came...

    I czy lepiej napęd z paskiem czy łańcuchem - chodzi o trwałość i bezawaryjność.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Fotokomórki dla "niezbyt majętnych" to chyba zbytek. Ale mogę się mylić..
    Montaż automatu nie jest trudny. Składasz szynę, podwieszasz ją do sufitu (musi być dobrze złapana - a nie sznurkiem) podczepiasz silnik i już..
    Średnio rozgarnięty majsterkowicz da radę.
    Wojtek propozycje wskazał.
    Dzięki, tak myślałem ale wolałem się zapytać bo zawsze może być gdzieś jakiś haczyk

  11. #31

    Domyślnie

    Docenisz fotokomorke gdy wyjezdzajac Ty lub ktos inny niechcacy nacisnie przycisk i brama Ci sie zamknie na bramie
    Fotokomorka moim zdaniem to zaden zbytek a i koszt doprawdy nie powalajacy.

  12. #32

    Domyślnie

    Na aucie oczywiscie.
    Przepraszam. Nie moge edytowac z komorki

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    do takiej bramy najmniejsza moc silnika da radę chyba że tata ocieplił styropianem dał klej i jeszcze elewacje to już może być ciężka
    fotokomórka bardziej uważam do przesuwnej w takiej to ustawić siłę tak aby przy przeszkodzie odbiła i nie powinna zrobić większych szkód w aucie no chyba że jak nasz jeden klient z rowerem na dachu będziesz chciał wjechać

  14. #34

    Domyślnie

    Witek. Roznie to bywa. Może zapomniał jak ja kiedyś i gałąź o mało co a zabrałaby mi rowery z dachu.
    Jaki to koszt taka fotokomorka ?
    Niektórzy dają ja dosłownie za grosze by zdobyć klienta

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    do takiej bramy najmniejsza moc silnika da radę chyba że tata ocieplił styropianem dał klej i jeszcze elewacje to już może być ciężka
    fotokomórka bardziej uważam do przesuwnej w takiej to ustawić siłę tak aby przy przeszkodzie odbiła i nie powinna zrobić większych szkód w aucie no chyba że jak nasz jeden klient z rowerem na dachu będziesz chciał wjechać
    dal panele plastikowe - ciężka jak cholera ta brama ale ja je zdemontuje i zostanie sam styropian przykryty folia

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Witek. Roznie to bywa. Może zapomniał jak ja kiedyś i gałąź o mało co a zabrałaby mi rowery z dachu.
    Jaki to koszt taka fotokomorka ?
    Niektórzy dają ja dosłownie za grosze by zdobyć klienta
    też tak myślę,że wydatek pewnie niewielki a korzyści większe - tym bardziej,że czas leci i rodzice się starzeją....


    dzięki za info!!

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    czyli rób jak dla siebie

  17. #37

    Domyślnie

    Nie jest trudny, ale gwarancja dla niejednego napędu zaczyna obowiązywać tylko wtedy gdy zrobi to człowiek od producenta. Także z tym samodzielnym montażem należy się zastanowić. Przypominam także, że niektóre napędy do bram garażowych, a szczególnie przesuwnych pracują na 240 V, trzeba trochę się znać na tym.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony