dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Stojak (?) na drewno do kominka...

    Tak myślę, żeby coś takiego sobie zbudować - mam wiatę obok garażu, pod którą to bym mógł sobie zbudować, a niechciałbym stawiać "dedykowanej" drewutni.
    Pomyślałem więc o stojaku-stelażu, na którym układałbym te 8 m przestrzennych drewna. Ale: te stojaki, które widziałem (zrobione przez sąsiadów) nie bardzo mi pasują, coś mało sprytne takie...
    Sam znowu nie bardzo mogę wpaść na jakiś fajny pomysł.
    Robiliście może coś takiego? Jakieś sugestie, doświadczenia?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  2. #2

    Domyślnie

    Ja "stojak" (z zadaszeniem) wykonam wykorzystując popularne palety przemysłowe (nie muszą być euro ). Taka paleta pomieści dwa rzędy polan 30-40 cm długości. Do boków palety mocujesz po 2 deski (pionowo), które będą trzymały drewno na boki. Od góry trzeba też przybić coś w poprzek (deski, listwy) co by sie to nie rozeszło. Skoro masz już zadaszenie to po sprawie. Robisz dowolną ilość takich "ramek", odpowiednio do ilości drewna. U mnie się to sprawdziło , drewno błyskawicznie przesycha, nie wdaje się w nie robactwo jak ma to często miejsce w przypadku "gęściejszego" suszenia/przechowywania polan.

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camille86 Zobacz post
    My sie nie bawiliśmy w robienie takiego stojaka tylko szukaliśmy w internecie. Zdecydowaliśmy się na taki szklany http://qdecor.pl/salon-i-przedpokoj/akcesoria-kominkowe/stojak-na-drewno-do-kominka-maly,produkt3860/ Jest stosunkowo niedrogi i elegancki - mamy nowoczesny salon, wię c pasuje idealnie.
    Piszesz w 2014 roku a oni od 2007 już chyba zrobili stojaki.Nie chodziło im o stojaki -kosze na polana przy kominku li tylko o stojaki zewnętrzne.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja swój kupowałem, bo ze zrobieniem nie mogłem się jakoś zebrać. Jest tyle modeli do wyboru teraz na rynku, że nawet ciężko być w tej kwestii oryginalnym, a nie są to też duże pieniądze żeby kupić. Ja postawiłem na metalowy, wydawał mi się wytrzymalszy i można go postawić w domu i na dworze, nie ma reguły

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony