dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: Hydraulika

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Hydraulika

    Witam, czy możecie podać mi ile płaciliście (wykonastwo + graty) za zrobienie centralnego ogrzewania (rozprowadzenie całego rurociągu - sory za brak fachowości ale rurki mnie jakoś nie kręcą i jestem laikiem w tym temacie) aby po zrobieniu kotłowni i zamontowaniu kibelka wszystko zadziałało . Czyli reasumując ile wyszedł Wam koszt wszystkich prac hydraulicznych (bez kotłowni i bez rozprowadzenia w chudziaku).

    Dom 125 (parter z użytkowym poddaszem) + garaż. Dwie łazienki (mała i większa), kuchnia, wyjście wody na zewnątrz do podlewania trawki, około 10m2 podłogówki (tylko w łazience). Taki zupełny standard.

    Wycena 1:

    -Pierwszy etap wod-kan przed tynkiem (7-8 punktów) 1050 robota + 1800 materiał = 2850.
    -Podłogówka 630 pln
    -Grzejniki około 8000 (w projekcie jest chyba 16 grzejników o zróznicowanej mocy)
    -instalacja CO, rozdzielacze + rury - 5600
    -robocizna CO, szafki, grzejniki - 2650

    Czyli całość bez kotłowni (rury, podłogówka, grzejniki) niecałe 20 000.

    Wycena 2:

    Tutaj hydraulik nie bawił się w szczegóły. Chce 5500 za całość robocizny i mam ofertę na bebechy (z jego podobno zniżkami) na 13500 czyli wyjdzie koło 19 000.

    Wiem, że dużo zalezy od materiałów także. Rurki na specyfikacji są WaVina, grzejniki Purmo. Reszty nie będe przepisywał bo specyfikacja ma 95 punktów. Mam też znajomego w hurtowni wod-kan więc bardziej chodzi mi o wycenę robocizny.

    Nie wiem czy takie są teraz satndardy (budowa 5km od Warszawy) i czy dalej robić castingi czy wybrać jednego z nich (obydwaj z polecenia).
    pozdrawiam,
    M

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ejjj.... koledzy. No podzielcie się informacjami ile płaciliście za hydraulikę. Sprawa jest w miarę pilna. Zrobie jeszcze jeden casting ale chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia. Reasumując czy 20 000 za hydraulikę + około 10 000 za kotłownie z piecem (jednofunkcyjny z zasobnikiem) czyli całośc domku ~30 000 (wiadomo, że cena zależy oo od użytych kaloryferów, pieca ogólnie jakości użytych materiałów itp) to cena w granicach normy czy jakiś kosmos ?
    pozdrawiam,
    M

  3. #3

    Domyślnie

    Dom 160 m + garaż. CO i CWU + podłogówka ok 30m. Dwie łazienki, kuchnia, wyjście na zewnątrz. Wszystko w alu pexie. Robocizna 2400, materiały nieco ponad 6000. Bez grzejników, ponieważ te dostałem w prezencie (dosłownie). Czyli razem około 9000. Nie mam jeszcze kotła i zasobnika CWU. Dojdzie więc jeszcze około 11000.
    No, ale ja nie mieszkam pod wa-wą. Inne ceny chyba.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek69
    Dom 160 m + garaż. CO i CWU + podłogówka ok 30m. Dwie łazienki, kuchnia, wyjście na zewnątrz. Wszystko w alu pexie. Robocizna 2400, materiały nieco ponad 6000. Bez grzejników, ponieważ te dostałem w prezencie (dosłownie). Czyli razem około 9000. Nie mam jeszcze kotła i zasobnika CWU. Dojdzie więc jeszcze około 11000.
    No, ale ja nie mieszkam pod wa-wą. Inne ceny chyba.
    Cena materiałów więc się w przybliżeniu zgadza jak od 13500 odejmę wycenę kaloryferów. Tylko robocizna to jakaś przepaść cenowa 4700-5500 a 2400
    pozdrawiam,
    M

  5. #5

    Domyślnie

    Policz sobie wszystkie punkty czyli kaloryfer to jeden, wyjscia wody to dwa oczko kanalizy to trzy i tak wielokrotnosc tych punktów pomnóż średnio po 100 PLN za punkt. Kotłownia osobno (300-500 PLN). Takie ceny są na moim terenie ale z teog co wiem to w większych miastach typu Poznań jest podobnie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trzci_kris
    Policz sobie wszystkie punkty czyli kaloryfer to jeden, wyjscia wody to dwa oczko kanalizy to trzy i tak wielokrotnosc tych punktów pomnóż średnio po 100 PLN za punkt. Kotłownia osobno (300-500 PLN). Takie ceny są na moim terenie ale z teog co wiem to w większych miastach typu Poznań jest podobnie.
    Tylko różnie liczą hydraulicy punkty (przynajmniej ja się z tym spotkałem). Jeden liczy za punkt (np doprowadzenie rurek tam gdzie będzie zlew) inny oddzielnie ciapłą i zimną (czyli wyjdą dwa punkty). Bardziej mi chodzi o rzad wielkości ile wyjdzie za standardową instalecję w domku 120-150m2 z uzytkowym poddaszem (robicizna za dwie łazienki, kuchnie, kilka metrów podłogówki i w miare standardową liczbę grzejników i inne rzeczy niezbędne aby zrobiło się ciepło ).

    Podpytywałem kilku forumowiczów z okolic Wawy na privie i niestety robocizna wychodziła im podobnie co u mnie (4700-5500)

    Acha...i doczytałem w kosztorysach, że to jest robocizna razem z kotlownią przygotowaną pod piec....
    pozdrawiam,
    M

  7. #7

    Domyślnie

    mnie hydraulik za dom o powierzchni 135m(parter +poddasze - 2 łazienki, ogrzewany garaż) za kompletną hydraulikę policzył 38000zł tzn. cała instalacja gazowa łącznie z kotłem jednofunkcyjnym kondensacyjnym Beretta i zasobnikiem, pociągnięcie linii pod solar ( bez instalacji solaru), instalację wodną i kanalizacyjną oraz przygotowanie do zainstalowania kominka( bez płaszcza wodnego). W tym będzie ok 70m ogrzewania podłogowego. Cena obejmuje grzejniki. Instalacja wykonana w alupexie.Własną robociznę wycenił na ok 7tys.- reszta to materiały
    Proszę również o opinie czy to przystępna cena?
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1976
    Ejjj.... koledzy. No podzielcie się informacjami ile płaciliście za hydraulikę. Sprawa jest w miarę pilna. Zrobie jeszcze jeden casting ale chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia. Reasumując czy 20 000 za hydraulikę + około 10 000 za kotłownie z piecem (jednofunkcyjny z zasobnikiem) czyli całośc domku ~30 000 (wiadomo, że cena zależy oo od użytych kaloryferów, pieca ogólnie jakości użytych materiałów itp) to cena w granicach normy czy jakiś kosmos ?
    A koleżanki też mogą ? , pewnie tak , wiec mój powiedział 120 zł od punktu, piec na paliwo stałe liczy jako dwa punkty. Inaczej sprawa przedstawia się jeśli chodzi o wcinkę, wykop itp., ale.... tego "inaczej" jeszcze mi nie powiedział (musi zobaczyć projekt) - rozmowa była przy tzw. okazji. Konkretnie będzie za ok. 2 tygodnie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia

    A koleżanki też mogą ? , pewnie tak , wiec mój powiedział 120 zł od punktu, piec na paliwo stałe liczy jako dwa punkty. Inaczej sprawa przedstawia się jeśli chodzi o wcinkę, wykop itp., ale.... tego "inaczej" jeszcze mi nie powiedział (musi zobaczyć projekt) - rozmowa była przy tzw. okazji. Konkretnie będzie za ok. 2 tygodnie.
    Pewnie, że mogą ja tak z przyzywczajenia bo moja żona do spraw technicznych sie nie dotyka. Ma ruszyć głową w czasie wykończeniówki.

    Mi też wyszło 120 za punkt....cenę mamy jeszcze nagocjować.
    pozdrawiam,
    M

  10. #10

    Domyślnie

    Nam hydraulik powiedział, że za zrobienie wody + c.o. chce 8000zł z materiałem (cena oczywiście nie zawiera grzejników i pieca gazowego). Dom ma 140 m2 + jakieś 20 m2 garaż. Jest to pierwsza oferta i nie wiem czy to dużo czy mało

  11. #11

    Domyślnie

    Witam
    Dom 120m2, hydraulik liczył 120zł za punkt (punkt liczył jako punkt gdzie miał się podłączyć niezależnie czy była to tylko zimna woda czy zimna, ciepła i kanaliza), naliczył 29 pkt (3500zł) z czego 10pkt w samej kotłowni (piec gazowy, piec na paliwo stałe, zasobnik, wymiennik itp). Materiały wyniosły około 15000 razem z piecem, grzejnikami i stelażami do zabudowy ( z tym że piece najtańsze gazowy - termet jednofunkcyjny a na paliwo stałe to jakiś najtańszy jaki znalazłem taki śmieciuch)

  12. #12

    Domyślnie

    Witam!
    Ja właśnie dostałam dziś wycenę wod-gaz-co, która mnie osobiście powaliła Facet za całość zabawy- tzn za 180m2, 2 łazienki, kotłownię (piec Wiessmann 12tys jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem), kaloryfery(jakieś lepsze-radson, czy jakoś tak), 40m podłogówki, no i cała reszta zawołał sobie 47tys!!!! Powiedzcie, czy tylko mi się wydaje, że to kosmos??Na piecu mogłabym trochę oszczędzić(ze 3 tys), na kaloryferach pewnie też no ale to dalej powyżej 40tys...Może macie namiary na kogoś w Krakowie, kto zrobiłby to taniej? Czekam na jakieś wieści na priv.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Ja za same grzejniki zapłaciłem 30k Robocizna hydraulika wyszła jakieś 15k - dom 250 użytk., 4 łazienki + kotłownia i garaż, rozprowadzenie zasilania do podlewania ogrodu, dużo podłogówki. Do tego materiały jakieś 20k

  14. #14

    Domyślnie

    Ceny w Białymstoku dla domu 180m2:
    rozlozenie instalacji (z kuciem scian posadzek itp.) w calym domu (dwie lazienki z podlogowka, przedpokoje i kuchnia z podlogowka, reszta to kaloryfery) wyszlo 3,5 tys. Potem ma dojsc podpiecie pieca, kaloryferow, wody ze studni i uruchomienie - jakies 2 tys.
    Cala instalacja z piecem Varmo, kaloryferami stalowymi (rury to alupex) ma wyjsc okolo 30 tys
    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Ceny w Białymstoku dla domu 180m2:
    rozlozenie instalacji (z kuciem scian posadzek itp.) w calym domu (dwie lazienki z podlogowka, przedpokoje i kuchnia z podlogowka, reszta to kaloryfery) wyszlo 3,5 tys. Potem ma dojsc podpiecie pieca, kaloryferow, wody ze studni i uruchomienie - jakies 2 tys.
    Cala instalacja z piecem Varmo, kaloryferami stalowymi (rury to alupex) ma wyjsc okolo 30 tys
    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Mi hydraulik wycenił całą instalację wod-kan i co na 3750zł, cena robocizny. Dom 130m2+70m podpiwniczenie. Około 10 punktów hydraulicznych, podłogówka w dwóch łazienkach i kuchni, obsadzenie 10 grzejników i zrobienie kotłowni z rozpaleniem piec jednogunkcyjnego. To drogo, czy może być?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    nam zaspiewal 100 zeta za punkt (czy to prysznic, kaloryfer czy zmywarka), 20 zeta za metr kwadratowy przy podlogowce, 1200 za cala kompletna kotlownie wraz z uruchomieniem i ustawieniem


    chyba go wezme
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony