dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ściana 24 cm za 40 zł

    Rozglądałem się za materiałem na ścianę o grubości 24 cm. Nastawiony jestem na porotherm cena najniższa u mnie w regionie to 8, 32 zł. Wykręciłem do innej firmy i zaproponowano mi pustak - niestety żużlowo-betonowy o wymiarach 500x240x240 za 5 zł brutto za sztukę, czyli m2 wychodzi 40 zł.

    Cena w dzisiejszych czasach szok, ale niestety jest to pustak żużlowo-betonowy. Nie jestem do niego przekonany, gdyż słyszałem o szkodliwym wpływie na zdrowie. Sprzedawca mówi, że sprzedają tego b. dużo.

    Jakie jest wasze zdanie na temat tych pustaków. Czy ktoś z tego budował?

    Pozdr

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    1. poproś o aprobatę techniczną, jesli ci pokażą lub odeślą do źródła to w czym rzecz ?
    Ceryfikatów nikt nie wydaje tak sobie ...
    2. zapytaj swojego projektanta/konstruktora/kierownika budowy czy zgodzi się na zmianę materiału w stosunku do projektu.

    a propos.
    czy masz zamiar zostawi ściany surowe, czy może je otynkowac i pomalowac ?

    a to co słyszałeś od kolegi wójka, który wie od szwagra ...

  3. #3

    Domyślnie

    budowałam z Porothermu, był droższy niż pustak ale mój brat - budowlaniec serdecznie mi pustaki odradzał, a to że zimne, a to że dużo zaprawy, a to że jak ktoś da dobrego kopniaka to pustak wyleci. Mówił, że pustaka trzeba ocieplić przynajmniej 15 cm a najlepiej 20, no i koniecznie w tym roku, kiedy się postawi dom, bo jak goły pustak przestoi zimę to nasiąka wilgocią no i wtedy sam rozumiesz...
    Porotherm ma pióro wpust więc zaprawa idzie tylko na wierzch, i to nie dużo żeby nie zaklajstrować wszystkich dziur, i ocieplamy go 10 - tką. Jak będzie zobaczymy

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał sienna
    budowałam z Porothermu, był droższy niż pustak ale mój brat - budowlaniec serdecznie mi pustaki odradzał, a to że zimne, a to że dużo zaprawy, a to że jak ktoś da dobrego kopniaka to pustak wyleci. Mówił, że pustaka trzeba ocieplić przynajmniej 15 cm a najlepiej 20, no i koniecznie w tym roku, kiedy się postawi dom, bo jak goły pustak przestoi zimę to nasiąka wilgocią no i wtedy sam rozumiesz...
    Porotherm ma pióro wpust więc zaprawa idzie tylko na wierzch, i to nie dużo żeby nie zaklajstrować wszystkich dziur, i ocieplamy go 10 - tką. Jak będzie zobaczymy

    święta racja,
    należałoby raczej na miejscu autora wątku zacząc od końca i zadac pytanie, jaki efekt końcowy chce się uzyskac oraz czy kierownik z ekipą to akceptują.

    P.S.
    wątpliwości były o to, że są "niezdrowe"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony