dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    CzechoGG
    Guest
    CzechoGG

    Domyślnie tablica informacyjna na placu budowy

    Czy budując dom jednorodzinny muszę posiadać na placu budowy tablicę informacyjną?

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście. Tylko zaopatrz się w dobre markery do jej wypełaniania. Słońce, deszcz i wiatr powodują, że tablica szybko staje się dziewicza.

  3. #3

    Domyślnie

    Moją całkiem po zimie szlag tafił Teraz martwię się, że ktoś z tego tytułu przy wali nam jakąś karę.
    Koniecznie musze nową. Jakoś tak czas szybko leci...

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał karola
    Moją całkiem po zimie szlag tafił Teraz martwię się, że ktoś z tego tytułu przy wali nam jakąś karę.
    Koniecznie musze nową. Jakoś tak czas szybko leci...
    Wykonanie tablicy informacyjnej literkami wycinanymi przez ploter nie powinno kosztowac wiecej niz 200 pln i tak tez jest pobierane przez znajoma mi firme. Jest to tablica gotowa z blachy. Przybija sie gwozdzmi do stempla i wisi przez caly czas budowy niekiedy kilka ladnych lat.

  5. #5

    Domyślnie

    Jarpol, z punktu widzenia wielkiej firmy - 200 zł to mały pikuś, ale my jesteśmy tylko zwykłymi, biednymi wyjadaczami suchego chleba. Przykro mi to czytać, bo dla mnie 200 zł to jest aż dwieście złotych.

  6. #6
    Laviana
    Guest
    Laviana

    Domyślnie tablica włsnego wykonania

    Czy są jakieś wymagania co do jakości tabli. Chciałabym wykoć ją sama. Ma być żółta i zawierać odpowiednie informacje. Czy mogę tak zrobić???

  7. #7

    Domyślnie

    Sądzę, że nie da się zrobić nic gorszego, od tego co powiesiliśmy na swoich budowach. Na domiar złego, pisaki też są do niczego.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja dostałam tablicę od Urzędu Miasta jak odbieraliśmy pozwolenie na budowę.

  9. #9

    Domyślnie

    moja była z płyty pilśniowej Poszła przy 3 czy 4 wichurze a była blisko budynku.
    Myslę, że nasz kierownik budowy przyeniesie następną - jak tylko mu o tym powiem.
    Jak ten czas szybko leci....

  10. #10

    Domyślnie

    Najtrwalsze są literki samoprzylepne z papierniczego, kosztują parę złotych...

  11. #11

    Domyślnie

    Alanta - bdb pomysł, szkoda, że na niego nie wpadłam. Ale trudno - dziś z mężem jedziemy wkopać naszą!!!

  12. #12

    Domyślnie Re: tablica włsnego wykonania

    Cytat Napisał Laviana
    Czy są jakieś wymagania co do jakości tabli. Chciałabym wykoć ją sama. Ma być żółta i zawierać odpowiednie informacje. Czy mogę tak zrobić???

    W starostwie przy odbiorze pozwolenia na budowę otrzymałam druk jak ma wyglądać tablica informacyjna. Nie zastanawiałam się długo w skelpiku obok urzędu za 35 zł. kupiłam gotowca z mazakiem w komplecie , wisi od połowy kwietnia br i nie narzekam. Mam nadzieję , że nie będzie musiała długo wisieć :D

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie Re: tablica włsnego wykonania

    [quote="Bazylka76"]
    Cytat Napisał Laviana
    Czy są jakieś wymagania co do jakości tabli. quote]


    W starostwie przy odbiorze pozwolenia na budowę otrzymałam druk jak ma wyglądać tablica informacyjna.


    Podaje warunki jakim ma odpowiadac tablica informacyjna na budowie
    § 13. 1. Tablica informacyjna zawiera:
    1) określenie rodzaju robót budowlanych oraz adres prowadzenia tych robót,
    2) numer pozwolenia na budowę oraz nazwę, adres i numer telefonu właściwego organu nadzoru budowlanego,
    3) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres oraz numer telefonu inwestora,
    4) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres i numer telefonu wykonawcy lub wykonawców robót budowlanych,
    5) imiona, nazwiska, adresy i numery telefonów:
    a) kierownika budowy,
    b) kierowników robót,
    c) inspektora nadzoru inwestorskiego,
    d) projektantów,
    6) numery telefonów alarmowych Policji, straży pożarnej, pogotowia,
    7) numer telefonu okręgowego inspektora pracy.
    2. Tablica informacyjna ma kształt prostokąta o wymiarach 90 cm x 70 cm. Napisy na tablicy informacyjnej wykonuje się w sposób czytelny i trwały, na sztywnej płycie koloru żółtego, literami i cyframi koloru czarnego, o wysokości co najmniej 4 cm.3. Tablica informacyjna znajduje się w miejscu widocznym od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi, na wysokości nie mniejszej niż 2 m.

  14. #14

    Domyślnie

    Dla oszczędnych (czyli też i dla mnie) : w małym sklepiku kupiłam tablicę za 30 zł, a identyczna w dużym markecie budowlanym kosztowała 60 zł i to rzekomo w promocji. Przy okazji- pozazdrościć takich urzędów gminy i starostw, gdzie tablice wręczają przy odbiorze pozwolenia na budowę, albo dają chociaż instrukcje wypełniania. U nas nic takiego nie miało miejsca. Dziennik budowy też musiałam kupić sama.
    Sylwia & Maciej

  15. #15

    Domyślnie

    Mnie kierownik powiedział tak.
    Nie szkoda panu pieniędzy na tablicę.
    I tak się zniszczy.
    A jak przyjdą na kontrolę, to powiem, że jescze wczoraj tu była. Musieli ją ukraść, albo wiatr porwał.
    Chciałem i tak kupić i w składzie budowlanym pytam się o cenę, a człowiek obok (klient) mi odpowiada
    "Nie masz pan na co pieniędzy wydawać. Ja już drugi dom stawiam i nigdy tablicy nie miałem"
    W końcu nie kupiłem.
    Budowa trwa juz prawie rok

    Mobby

  16. #16

    Domyślnie

    Te wymiary 70x90 - nie wiedziałem, ale wyciąłem dyktę o podobnych wymiarach, ściągnołem napisy z oryginału, pomalowałem, napisałem markerem, ofoliowałem (mam nadzieję, że dość szczelnie) i powiesiłem - aha, planuję zrobić jeszcze mały daszek. Koszt - 0 zł, godzinka roboty, myślę, że wszyscy mamy poważniejsze wydatki, niż dykta, czy blacha za 60 zł.
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  17. #17

    Domyślnie

    Kupiłam plastykową tablicę o podanych wymiarach za ok. 30zł. na pierwszej budowie nakleiłam paski z napisami, które szybko zbladły. Tą samą tablicę wykorzystałam na drugiej budowie, ale tym razem wypisałam lakierem do paznokci. Litery mają ok. 2-2,5 cm wysokości. Zasady o których pisze Jarpol chyba wymyślił jakiś głupek. Jakby pisać literami 4-centymetrowymi, to połowa informacji się na tej tablicy nie zmieści, albo druk będzie tak ścisły, że nieczytelny.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyrka
    chyba wymyślił jakiś głupek..

    Rozdział 4
    Przepis końcowy
    § 15. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
    Minister Infrastruktury: M. Pol

  19. #19

    Domyślnie

    Jesienią jest zjazd absolwentów, powiem mu osobiście.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarpol
    Cytat Napisał pyrka
    chyba wymyślił jakiś głupek..
    Minister Infrastruktury: M. Pol
    hm.. Winetu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony