dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał elutek
    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał elutek


    to płytki firmy Korzilius, niedawno położone /lekko zapylone /
    na razie jestem zadowolona, mam nadzieję, że zimą również będę...
    Płytki klinkierowe bardzo ładne, tylko dlaczego nie daliście cokołu na ścianie. Obawiam się,że ściana (tynk) może się brudzić nawet przy zwykłym zamiataniu.
    no, masz rację, trochę się brudzi...
    ale czy to można jeszcze "naprawić"?
    /nie wiem czemu nikt nie pomyślał o tym cokole /
    Jeśli tynk nie jest gruboziarnisty, to można pokusić się o naklejenie płytek cokołowych na tynk. Można też odciąć/odrysować nożem tapicerskim linię na tynku i próbować go zetrzeć specjalną tarką w miejscu gdzie ma być cokół. Musi to być zrobione bardzo dokładnie, aby nie było widać żadnych niedociągnięć. Oczywiście tynk powyżej powinien na czas operacji zostać zabezpieczony np. szeroką taśmą malarską. Kleju na płytkę bardzo mało, by szczelina nie powstała zbyt duża a najlepiej cokół odchylić nieco dołem od ściany, by góra ładnie przylegała. Można też na ten biały tynk naciągnąć pas np. 8-10cm ciemnego tynku żywicznego, takiego jak stosuje się na podmurówki, oczywiście po zagruntowaniu ciemnym gruntem pod takie tynki.
    Myślę nawet, że to rozwiązanie sprawdziłoby się nawet lepiej, bo jak widzę glify przy drzwiach nie są zbyt rozwarte a i tam przecież cokół musi być. Na cokół z płytki nie ma tam już chyba miejsca, bo skrzydło drzwi jest blisko glifów.
    To samo zrobiłbym na okrągłej kolumnie. Położenie takiego tynku na cokole dla wprawionego nieco gościa to pryszcz... Obklejasz taśmą, gruntujesz, po jakimś czasie nakładasz i zacierasz tynk.
    Podejrzewam, że nie potrzeba dużo tynku i gruntu dlatego też lepiej poprosić jakiegoś fachowca, może załatwi coś ze swoich rezerw , bo kupować całych wiader, które mają się marnować to chyba się nie opłaca. Albo wylicz powierzchnię i pytaj o mniejsze pojemniki.
    Pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    A już wracając do tematu, to zastanawiam się nad takimi płytkami:
    http://test.tubadzin.pl/kolekcja.php...kolekcje&typ=1
    Podoba mi się tartan 6. Na płytkach widoczne są kamyczki (oczywiście taka płytka nigdy nie będzie tak ładnie wyglądać jak schody ewusi, ale są niezłe), są szorstkie, w kolekcji są płytki ryflowane na stopnie no i jest płytka cokołowa. Poza tym płytki mają takie zakończenia brzegów, że można je układać na stopniach na styk (ewentualnie z zachowaniem luki na fugę), bez konieczności układania metalowych listew wykańczających ( to rozwiązanie jest już coraz mniej stosowane). Niestety nie ma płytek ryflowanych narożnych. Cena ok. 35zł./m.kw
    Podobają mi się też klinkierowe z rodzimego Cerradu cena ok.60zł/m.kw. oraz klinkierowe z Przysuchy, ale słyszałem opinie użytkowników, że na klinkierze w kolorze ceglastym widać wszelkie zabrudzenia powstałe np. przy chodzeniu mokrą i gołą stopą. Jeśli ktoś może to zweryfikować, to będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    _Robert_K Też nad takim rozwiązaniem się głowię ale mam obawy, że deszcze (zwłaszcza na tarasie niezadaszonym) będą ten bruk systematycznie psuły?
    pzdr.
    -romwis

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    romwis jak może deszcz popsuć kostkę brukową ?
    Przecież kostke układa się na otwartym terenie robiąc z nich alejki, dojazdy do garaży itp. Tam nic nie uchroni kostki przed deszczem. I na takiej kostce nic się nie dzieje, no może czasami mech sobie porośnie, ale i na niego są metody. Więc wydaje Mi się że nie ma obawy. Oczywiście jeśli kostka będzie położona na fachowo przygotowanym gruncie.
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  5. #25

    Domyślnie

    No właśnie chodzi mi o to fachowe przygotowanie podłoża pod kostkę.
    Możesz to opisać lepiej nie szczędząc szczegółów :-)
    pzdr.
    -romwis

  6. #26

    Domyślnie

    Polecam i z doświadczenia wiem że sprawdza się płytka "Tartan", gdyż nawet po deszczu schody nie są śliskie a w utrzymaniu trudna nie jest. No i koszt jest stosunkowo niski.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał elutek
    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał elutek


    to płytki firmy Korzilius, niedawno położone /lekko zapylone /
    na razie jestem zadowolona, mam nadzieję, że zimą również będę...
    Płytki klinkierowe bardzo ładne, tylko dlaczego nie daliście cokołu na ścianie. Obawiam się,że ściana (tynk) może się brudzić nawet przy zwykłym zamiataniu.
    no, masz rację, trochę się brudzi...
    ale czy to można jeszcze "naprawić"?
    /nie wiem czemu nikt nie pomyślał o tym cokole /
    No brak cokołu duży błąd. Możliwe podsiąkanie wody pod brzeg płytki co w efekcie może skutkować odpadaniem płytek. Fachowiec sam robi pod siebie...

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał romwis
    No właśnie chodzi mi o to fachowe przygotowanie podłoża pod kostkę.
    Możesz to opisać lepiej nie szczędząc szczegółów
    pzdr.
    -romwis
    Tyle że nie jestem fachowcem w tym temacie Więc mądrować się w tej materii nie będe. Na wiosnę mam ustawionego fachowca - więc niebawem będe nieco mądrzejszy . A do tej pory muszę się dokształcać. Oto co znalazłem na www :
    http://www.dobrakostka.pl/ - dla wzrokowców
    lub zawsze nieśmiertelne forum:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=42543
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarsoon
    Polecam i z doświadczenia wiem że sprawdza się płytka "Tartan", gdyż nawet po deszczu schody nie są śliskie a w utrzymaniu trudna nie jest. No i koszt jest stosunkowo niski.
    Bardzo podobają mi się te płytki ale mam pytanko - nie wiesz może, czy te wąskie płyteczki z kolekcji Tartan można kłaść na cokół wokół domu? Ładnie zagrałoby to ze schodami i tarasem

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Cytat Napisał yarsoon
    Polecam i z doświadczenia wiem że sprawdza się płytka "Tartan", gdyż nawet po deszczu schody nie są śliskie a w utrzymaniu trudna nie jest. No i koszt jest stosunkowo niski.
    Bardzo podobają mi się te płytki ale mam pytanko - nie wiesz może, czy te wąskie płyteczki z kolekcji Tartan można kłaść na cokół wokół domu? Ładnie zagrałoby to ze schodami i tarasem
    Tak oczywiście można ich użyć do tego celu, nie ma żadnych przeszkód i faktycznie ciekawie ułożone może stworzyć ciekawy efekt.

  11. #31

    Domyślnie

    I jeśli chodzi o główne schody wejściowe to według mnie najlepsze wyjście gdyż dzięki swojej "chropowatej" powierzchni nawet po deszczu nie sprawią nam kłopotów i obaw. Czasem nawet warto zrezygnować z naszych upodobań wizualnych, na rzecz czego innego. Choć i te płytki można ciekawie ułożyć, np widziałem schody ułożone w szachownicę z tej płytki i całkiem fajnie to wyglądało.

  12. #32

    Domyślnie

    podciągam temat, wiosna tuż, tuż,

    zastanawiam się czym obłożyć schody wejściowe? Myślę nad cegłą brukową. Nie wiem tylko jak to będzie wyglądać,czy nie za dużo będzie tej cegły: na schodach i na alejkach?

  13. #33

    Domyślnie

    podciągam temat równiez. Ja sie zastanawiam nad płytami takimi z posypką. Z tym że niestety za pózno wpadłąm na ten pomysł i mam juz schodki betonowe wylane. Nie wiem czy przy róznicy około 4 cm pomiedzy schodami a parterem takie płytki da sie ułozyc.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiekg

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    podbijam temat
    moze ktos moze polecic w maire ladne niesliski no i nie kosmicznie drogie plytki na schody wejsciowe?
    podobja mi sie korziliusa zimtbraun ale to sa r9 czy ktos moze ma plytki w tej klasie i czy one rzeczywiscie juz sa antyposlizgowe?
    Ostatnio edytowane przez basiekg ; 02-05-2010 o 21:06

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar henter2
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja proponuj schody wykonać z kamienia naturalnego nie szlifowanego , jest to trwałe i nie śliskie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras..jpg
Wyświetleń:	667
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	2361  

  16. #36

    Domyślnie

    A co myślicie o płytkach granitowych na schody wejściowe ?? W marketach budowlanych takie płytki są dużo tańsze niż w zakładach kamieniarskich. Są w sprzedaży takie chropowate, które według mnie idealnie nadają się na schody jak i na taras.

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewuś Zobacz post
    Ja też mam ten sam problem - podoba mi się coś takiego ( jest u kogoś na tym forum) ale nie wiem co to jest

    [/URL]
    [/img]
    w jendym z postó jest link do dziennika, w któym zawarto informacje- z jakiego materiału wykonano schody. niestety- dziennik chyba nie istnieje..przynajmniej taka info pokazuje mi ywszukiwarka.
    Może ktoś podsunie pomysł- jaki to może byc materiał..?
    pozdrawiam
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiekg

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja niestety schody mam juz wylane i musze dac zwykle plytki chodzi mi tylko o to czy te z parametrem r 9 sa naprawde antyposlizgowe

  19. #39

    Domyślnie

    Monika.Sz-a

    Gdzies juz w internecie widzialem te schody i zdjecia lub filmik przedstawiajacy ich montaz.. Z tego co pamietam te schody sa skladane z gotowych elementow..

    tutaj jest cos podobnego : http://www.budnet.pl/Schody_zewnetrz...ne,a=2288.html
    Ostatnio edytowane przez arecki1338 ; 04-05-2010 o 11:24

  20. #40

    Domyślnie

    Monika.Sz-a te schody są arcobelano. Poszukaj jakiejkolwiek jej wypowiedzi na forum i w podpisie znajdziesz link do jej dziennika.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony