Cytat Napisał elutek
Cytat Napisał rafallogi
Cytat Napisał elutek


to płytki firmy Korzilius, niedawno położone /lekko zapylone /
na razie jestem zadowolona, mam nadzieję, że zimą również będę...
Płytki klinkierowe bardzo ładne, tylko dlaczego nie daliście cokołu na ścianie. Obawiam się,że ściana (tynk) może się brudzić nawet przy zwykłym zamiataniu.
no, masz rację, trochę się brudzi...
ale czy to można jeszcze "naprawić"?
/nie wiem czemu nikt nie pomyślał o tym cokole /
Jeśli tynk nie jest gruboziarnisty, to można pokusić się o naklejenie płytek cokołowych na tynk. Można też odciąć/odrysować nożem tapicerskim linię na tynku i próbować go zetrzeć specjalną tarką w miejscu gdzie ma być cokół. Musi to być zrobione bardzo dokładnie, aby nie było widać żadnych niedociągnięć. Oczywiście tynk powyżej powinien na czas operacji zostać zabezpieczony np. szeroką taśmą malarską. Kleju na płytkę bardzo mało, by szczelina nie powstała zbyt duża a najlepiej cokół odchylić nieco dołem od ściany, by góra ładnie przylegała. Można też na ten biały tynk naciągnąć pas np. 8-10cm ciemnego tynku żywicznego, takiego jak stosuje się na podmurówki, oczywiście po zagruntowaniu ciemnym gruntem pod takie tynki.
Myślę nawet, że to rozwiązanie sprawdziłoby się nawet lepiej, bo jak widzę glify przy drzwiach nie są zbyt rozwarte a i tam przecież cokół musi być. Na cokół z płytki nie ma tam już chyba miejsca, bo skrzydło drzwi jest blisko glifów.
To samo zrobiłbym na okrągłej kolumnie. Położenie takiego tynku na cokole dla wprawionego nieco gościa to pryszcz... Obklejasz taśmą, gruntujesz, po jakimś czasie nakładasz i zacierasz tynk.
Podejrzewam, że nie potrzeba dużo tynku i gruntu dlatego też lepiej poprosić jakiegoś fachowca, może załatwi coś ze swoich rezerw , bo kupować całych wiader, które mają się marnować to chyba się nie opłaca. Albo wylicz powierzchnię i pytaj o mniejsze pojemniki.
Pozdrawiam.