dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    To są gotowe elementy !
    Kupujesz i stawiasz.
    Z tego co pisał właściciel te schody kosztowały 2 tyś !
    Ale może dobrze ceny nie pamiętam ,,,

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    dzięki za informacje.
    w jednym z powyższych postów był link do dziennika- ale nie działaL-więc chyba dziennika brak. Zgodnie z sugestią- odszukałam wypowiedzi ww forumowiczki- również ślepa uliczka..

    ale dzięki za informacje. skoro to są gotowe elementy to musztarda po obiedzie- mamy juz wylane schody betonowe- trzeba czyms będzie obłozyć..
    Mąz raczej nie przełknie rozbijania betonowych shcodów- jak na razie jego cierpliwośc wystawiam na próbę- jesteśmy na etapie zamawiania okien i własnie wpadłam na pomysł, że otwory trzeba pozmieniać- balkon 2skrzydłowy zamienić na 1skrzydło i okno..i tak w kilku mijscach , zamiast okna w garazu luksfery, nie wie że jeszcze 2 okna skrócę- ale i tak słabo zna projekt, więc się nawet nie kapnie schodów już chyba by nie wytrzymał..

    szkoda bo te by mi baardzo pasowały. Miałam nadzieję że to jakas "masa"- tj do ogrodzeń jest marmolit z malutkich kamyczków, to że to też jakis wynalazek w tym stylu..

    pozdrawiam i dzięki za odzew
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Kurde ja też mam wylane takie półokrągłe schody i też myślę jak je wykończyć.
    Myślałem o takich grubych płytkach 6 cm, wygląda jak bruk.
    Myślę że to było by trwalsze od zwykłych płytek.

  4. #44

    Domyślnie

    My położyliśmy na schodach kostkę taką jak na podjeździe. I mimo że też mieliśmy wylane już schody (przygotowane pod płytki) tak się uparłam, że chłop nie miał wyjścia i skuł trochę ostatni stopień, tak żeby można było wetknąć kostkę pod drzwi Dzień roboty więcej ale sam przyznał że dla efektu tej jednolitej powierzchni opłacało się

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja mam miejsca dużo bo miałem wylewać coś z betonu, spokojnie mi wejdzie kostka 6 cm !
    Masz jakieś fotki?
    Łatwo się to robi? Jak ?


  6. #46

    Domyślnie

    Nasza kostka też ma 6 cm Zdjęć żadnych jeszcze nie mam, ale jeśli chcesz zostaw mi na pw swojego maila to postaram się jakieś dziś (ewentualnie jutro) zrobić i wysłać. Co do samego wykonania to szczegółów nie znam (na życzenie mogę dopytać ), ale wiem na pewno że układane było na kilku cm piasku. Niby gdzieś czytałam że można by kleić kostke do betonu, nie doczytałam jednak czym bo skoro i tak trzeba było kuć to skuło się tyle żeby i te trochę piasku weszło A czy łatwo? Nie mnie pytać, ale mniemam że skoro robiły to 2 osoby które pierwszy raz w życiu kostkę układały i na moje laickie oko wygląda to całkiem całkiem to chyba trudno nie było

  7. #47

    Domyślnie

    Można obłożyć schody płytami np. tak :



    lub kostką np. tak :

    Ostatnio edytowane przez k***a*z ; 06-05-2010 o 07:26
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Hehh, Ja mam trochę trudniejsze zadanie!
    Schody półokrągłe

    @zetka dzięki za fotki.
    Wyszło super

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki Piczman

    W necie można znaleźć sporo zdjęć schodów/tarasów w kostce. Np. tu jest na co popatrzeć: http://bruk.waw.pl/tarasy-schody.html

  10. #50

    Domyślnie

    Wałkuję temat od jakiegoś czasu i na razie wnioski mam takie:
    1. płytki gresowe - balety zimowe i brak ładnych kampinosów
    2. płytki klinkierowe - balety zimowe + drogie kampionsy
    3. stopnie z granitu płomieniowanego robionego na zamówienie - ciekawe rozwiązanie ale dość drogie (250-300 zł m2), minusem jest także walka z żoną i jej skojarzeniami granit->cmentarz
    4. cegły tarasowe klinkierowe - bardzo dobre właściwosći antypoślizgowe, twałość samego materiału, minus - mocowanie na klej ale to na razie mój faworyt

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonsiorek Zobacz post
    minusem jest także walka z żoną i jej skojarzeniami granit->cmentarz
    No jak to ? Granit -> Bank
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika.Sz-a Zobacz post
    dzięki za informacje.
    w jednym z powyższych postów był link do dziennika- ale nie działaL-więc chyba dziennika brak. Zgodnie z sugestią- odszukałam wypowiedzi ww forumowiczki- również ślepa uliczka..

    ale dzięki za informacje. skoro to są gotowe elementy to musztarda po obiedzie- mamy juz wylane schody betonowe- trzeba czyms będzie obłozyć..
    Mąz raczej nie przełknie rozbijania betonowych shcodów- jak na razie jego cierpliwośc wystawiam na próbę- jesteśmy na etapie zamawiania okien i własnie wpadłam na pomysł, że otwory trzeba pozmieniać- balkon 2skrzydłowy zamienić na 1skrzydło i okno..i tak w kilku mijscach , zamiast okna w garazu luksfery, nie wie że jeszcze 2 okna skrócę- ale i tak słabo zna projekt, więc się nawet nie kapnie schodów już chyba by nie wytrzymał..

    szkoda bo te by mi baardzo pasowały. Miałam nadzieję że to jakas "masa"- tj do ogrodzeń jest marmolit z malutkich kamyczków, to że to też jakis wynalazek w tym stylu..

    pozdrawiam i dzięki za odzew
    masz link, o ile tam są schody
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Arcobaleno

    ja mam schody obłożone drewnem.
    na stopniach przykręcone dechy modrzewiowe na podkładkach. Podstopnice otynkowane tynkiem żywicowym. Taras też wyłożony drewnem.
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 07-05-2010 o 10:19

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    EZS- dzieki za link.tym razem działa.. może wtedy FM szwankowało.nie wiem- dzis sie wyświetla

    ale musze wieczorem zerknąc do Twojego dziennika- taras planuje drewniany więc nawet fajny komplet by był.. uwaga- odwiedziny wieczorem
    pozdrawiam
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Hmmm, ostatnie zdjęcie w dzienniku jest z tarasem ale jeszcze bez schodów. Na tarasie są zwykłe panele z Castoramy. Zimę przetrwały, liczę je na max 5 lat, potem zarobię na ciąg dalszy modrzewia
    Schody muszę dopiero "zrobić" i wkleić, ale to nie dziś

  15. #55

    Domyślnie

    Wracam do tematu: Czym obłożyć schody wejściowe???? Ze względu na wykonane już wylewki wchodzi w rachubę tylko gres. Tylko jaki? Na pewno antypoślizgowy, jasny. Czy ktoś z Was ma taki i "przeżył" już zimę bez piruetów? Proszę o opinie i może jakieś fotki? Jak na razie znalazłem super gres włoskiej firmy RAGNO o nazwie Sunriver Gold, ale ma jeden minus jest cholernie drogi - ponad 200zł/m2.
    Mam jeszce jeden problem: jak macie wykończone krawędzie schodów? Ze stopnicami, które mają kapinosy czy bez stopnic?
    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Wg mnie najlepszym rozwiązaniem będa płyty kamienne. Można zamówić albo kupic gotowe w martektach budowlanych. Na przykład 2cm grubości 40x40 kosztują w tej chwili 13zł/szt. Własnie sie nad nimi zastanawiam, szkoda tylko że sąw jednym smutnym szarym kolorze. Koszt kompletnych schodów nawet najtanszej z przysuchy wraz z tymi bocznymi zakończeniami to horror. Po kilku latach tępy klinkier niemiłosiernie sie pobrudzi, trzeba impregnować, uważac, aby nic nie upadło ,, bo będa odpryski.

  17. #57

    Domyślnie

    wg mnie najladniejszym rozwiązaniem jest ładny granit polerowany - minus to cena i balet zimą ; ja jednak ze względu na koszty wybiorę chyba klinkier Gres Aragon

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony