dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Chrobry dzieki za zdjęcie.
    Pytanie co do foli. Czy wystarczy folia 0,2 ewentualnie mogę ją położyć 2x

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja dałem folie o ile pamietam 0,4 - najgrubsza dostępna, potem była jakaś basenowa o kosmicznej cenie. Najmniejsza szeokosc jaką dostałem w sklepie to 4m, wiec ułożona jest podwójnie. Impregnuje zarówno więźbe jak i deski wiec jest tego sporo, dlatego polecam możliwie grubą folie i koniecznie złożoną na dwa. Pierwsza warstwa juz sie przeciera. Na foli nie radze oszczędzać bo cały impregnat pójdzie w glebe Zresztą koszt folii to cos kolo 50zl idzie przeżyć.

    Po rozmowie z "dachowcami" doradzili mi żeby samemu impregnować, bo byli świadkami jak w tartaku stała buteleczka z barwnikiem do drzewa, a nei żadną impregnacją. Może to tylko przypadek ale jeśli miałbym trafić na zabarwione drzewo a nie zaimpregnowane, to już wole sam zaimpregnować.
    Pozdro !!
    Właśnie dlatego wole zrobić to sam.

    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrobry
    Caly czas jestem w trakcie impregnacji. Zakupiłem preparat kuprafrung (lub jakos podobnie)/ Jest on na bazie związków miedzi a nie soli co ponoć ma znaczenie jeżeli krycie bedzie blachą.
    Jeżeli chodzi o rozrabianie preparatu przyznaje, że zrobiłem to trochę na oko ale raczej roztwór jest bardziej treściwy niż wodnisty.
    Impregnacja idzie dosyć sprawnie, napewno sprawniej niż malowanie pędzelkiem czy opryskiwanie.
    Jak długo kąpiesz to drewno? Czy można będzie tak impregnować drewno ścięte w (?) sierpniu, a użyte na więźbę gdzieś końcem września? Czy drewno musi być "starsze"? Pozdrawiam.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o więźbe to moczona była po około 30 min. Deski, coś koło 10min. Dodatkowo szorowałem twardą szczotką wcierając impregnat. Najlepiej jak byś już teraz kupił materiał i do września suszył na placu a we wrześniu zaimpregnował. Ale jeżeli nie masz takiej mozliwości, to przynajmniej popytaj w tartaku o materiał kilku miesięczny. Im krótszy czas od ściecia do impregnacji tym drewno mniej wciągnie impregnatu -tak mi się przynajmniej wydaje.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrobry
    Jeżeli chodzi o więźbe to moczona była po około 30 min. Deski, coś koło 10min. Dodatkowo szorowałem twardą szczotką wcierając impregnat. Najlepiej jak byś już teraz kupił materiał i do września suszył na placu a we wrześniu zaimpregnował. Ale jeżeli nie masz takiej mozliwości, to przynajmniej popytaj w tartaku o materiał kilku miesięczny. Im krótszy czas od ściecia do impregnacji tym drewno mniej wciągnie impregnatu -tak mi się przynajmniej wydaje.
    Żeby moczenie miało sens, musi trwać przynajmniej dobę.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał chrobry
    Jeżeli chodzi o więźbe to moczona była po około 30 min. Deski, coś koło 10min. Dodatkowo szorowałem twardą szczotką wcierając impregnat. Najlepiej jak byś już teraz kupił materiał i do września suszył na placu a we wrześniu zaimpregnował. Ale jeżeli nie masz takiej mozliwości, to przynajmniej popytaj w tartaku o materiał kilku miesięczny. Im krótszy czas od ściecia do impregnacji tym drewno mniej wciągnie impregnatu -tak mi się przynajmniej wydaje.
    Żeby moczenie miało sens, musi trwać przynajmniej dobę.
    Żeby moczenie trwało dobę musiałbym moczyć to przez kilka miesięcy.

  7. #27

    Domyślnie

    a kiedyś na forum było o tym, że to właśnie suche drzewo gorzej pije impregnat

    ja swoje impregnowałem takie jakie je miałem, czyli od kilku miesięcy do roku

  8. #28

    Domyślnie

    a czy mozna już zaimpregnowaną więźbe i będącą już "dachem" jeszcze raz pomalować innym środkiem niz wcześniej? Bo mój środek był od grzybów i owadów ale po czasie zauważyłam, że nie od plesni i teraz bym "pomalowała gdzie sie da" jeszcze jakimś preparatem od plesni. Proszę, szybko mi odpowiedzcie, póki jeszcze nie zaczęło się ocieplanie poddasza i mam dostęp do więźby. Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Kupiłam już zaimpregnowane,ale na gotową więźbę jeszcze raz nałożyliśmy impregnat(inny).Kupione było maczane(ponoć),ale mąż po więźbie biegał z pistoletem lakierniczym i sprężarką i wyszło bez porównania znacznie lepiej.
    Pozdr.
    ...reaktywacja...

  10. #30

    Domyślnie

    Pleśń to też grzyb.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Kupujesz wałek, największy i najbardziej włochaty + kuwetka i kij do wałka, układasz drewno jak podłogę na płask(przydatny pomocnik) i jedziesz po całości. Preparatu nie żałować! Potem odwracasz wszystko o 180 stopni, następnie o 90 i 90
    Dobrze jak jest ciepło i słońce to ładnie podsycha i można przejechać dwa razy przy każdym obróceniu

    Musiałem zrobić to samemu bo w tartaku mieli impregnat barwiący a ja chcę mięć widoczne jętki wewnątrz i krokwie wystające na zewnątrz malowane półkryjąco na jasny kolor.
    Kupiłem taki sam jakiego używają w tartaku tylko bezbarwny (Bochemit QB).
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    my też sami impregnowaliśmy
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  13. #33

    Domyślnie

    Dziś jakoś zacząłem myśleć czym zaimpregnować drzewo którego jeszcze nie mam , no ale kupić środki już można.
    Jets tego masa i ceny też różne, po przeczytaniu widze że może lepiej kupić te na bazie miedzi a nie solne, choć nie wiem które mają lepsze właściwości, a druga rzecz to jak i czym impregnować część więźby która będzie widoczna np nad balnonem no i krokwie pod podbitką i samą podbitke??
    Chciałbym to zrobić dobrze i na lata o ile to możliwe.
    1. Czy pierw moczyć lub malować wszystkie elementy w impregnacie, a potem na to np. drewnochron??
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  14. #34

    Domyślnie

    O impregnacji drewna i impregnatach można znaleźć nieco informacji na stronach:
    http://www.lech-bud.org/technologia/...pregnacja.html
    http://www.lech-bud.org/technologia/...snieniowa.html

    Są tam wzmianki o czasie impregnacji i o tym czy lepiej, aby drewno było suche, czy mokre.
    Pozdrawiam,
    Radek

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misiaczek_81

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam
    ja kupiłem drewno, które podobno było impregnowane,
    ekipa postawiła więźbę a następnie deskowanie i papa
    po trzech miesiącach zielona barwa znacznie zblakła i między deskami powstały szczeliny, domyślam się że to na skutek wyschnięcia drewna,
    zastanawiam się czy nie będę zbyt nadgorliwy jeśli zdecydowałbym się na ponowną impregnację we własnym zakresie widocznego drewna,
    miałem nawet pomysł kupna takiej małej myjki wysokociśnieniowej Karcher za jakieś 200zł jak są w promocji lub jakiegoś opryskiwacza na chwasty,
    boję się tylko że jak wyschnięte drewno dostanie teraz wilgoci to żebym sobie nie narobił problemów,
    co o tym myślicie?

  16. #36

    Domyślnie

    I jak, narobił kolega problemów? Po 7 latach powinno być wiadomo xd a sam mam dylemat

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony