dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 58
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1151
  1. #821

    Domyślnie

    Jeśli znajdziesz Swegon Casa W4 w swoim budżecie to polecam - mercedes wśród central. Do tej pory Swegon nie oferował w Polsce produktów dla budownictwa jednorodzinnego - wchodzą świeżo na rynek polski. Jeśli nie to dobry sprzęt robi Komfovent - modele Domekt. Nie mam dużych doświadczeń w centralkach dla domów, ale przy większych modelach sprawują się bez zastrzeżeń.

  2. #822

    Domyślnie

    dzięki, spodobał mi się KONFOVENT Domekt R 400 H,

    nie będę wklejał opisu ani parametrów, wszystko tu: http://www.ventia.pl/centrale-wentyl...domekt-r-400-h
    co sądzicie?

  3. #823

    Domyślnie

    Osobiście miałem styczność z Domekt CF 500 F zamontowana w budynku biurowym. Ogólnie mam dobre wrażenia. Wygląda na solidnie wykonaną, z hałasem nie było problemu no i najważniejsze - nie brakowało sprężu. Ogólnie nie warto dobierać centrali "na styk". Jak masz zapas to centrala będzie po pierwsze pracowała na niższym biegu przez co będzie ciszej, po drugie przy zabrudzonych filtrach mniej będzie brakowało sprężu.
    Zobacz sobie na panel C6.1. trochę trzeba dopłacić ale fajny dotykowy bajer.
    Model który wybrałeś w warunkach domku powinien spokojnie tłoczyć 300 m3/h.
    Porównaj sobie ewentualne ceny filtrów, ewentualna dostępność zamienników itd - wbrew pozorom (w zależności od tego czym palą w kotle sąsiedzi i ile masz pylących drzew w pobliżu) filtry możesz musieć wymieniać częściej niż co pół roku.

  4. #824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Względem czego?
    Ja spodziewam się ciepłego, świeżego powietrza wpadającego do domu zamiast mroźnego które motywuje do przytykania wentylacji grawitacyjnej jak tylko się da. Oszczędności nie będę miał, bo nie będzie z czym porównać i nie będę wiedział jak na koszt ogrzewania wpływa izolacja ściany, jak okna, jak strop, a jak rekuperator.
    Witam,

    Zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oprócz oszczędności kosztów ogrzewania związanych z odzyskiem ciepła, niesie za sobą również inne korzyści. Po jej montażu w budynku nie będzie już potrzeby otwierania okien przy zachowaniu maksymalnego komfortu świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki temu w sezonie letnim zostaną również ograniczone problemy z owadami w budynku. Poza tym jest to rozwiązanie wskazane dla alergików, ponieważ w centrali wentylacyjnej zamontowane są filtry, które zatrzymują różnego rodzaju pyłki powodujące alergię.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  5. #825

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    sam się zastanawiam nad tym rekuperatorem, cena bym powiedział bardzo dobra, nawet robiąc samemu taki rekuperator cenowo by wyszło pewnie podobnie.
    http://allegro.pl/centrala-wentylacy...705624241.html
    3 osoby zakupiły ten rekuperator więc jakieś zainteresowanie jest, napewno wykonany jest lepiej niż jakaś luna, no i ma w sobie jonizator.
    Rozmawiałem z gościem od tych rekuperatorów i mówił mi, że na początku marca ma mieć do nich silniki EC, które można zamontować bez problemu. Dopłata około 400 zł do reku. Nie wiem czy sprowadził te silniki, ale można podpytać.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  6. #826
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DoradcaDTS

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-743
    Posty
    2

    Domyślnie

    Szukacie rozwiązań zastępczych. Thessla to firma, która juz samą nazwą upodabnia się do o wiele bardziej znanej marki Tesla produkującej choćby auta na prąd i to już wiele mówi. Fakt jest taki, że obecnie wiele rekuperatorów pojawiło się pod różnymi nazwami na rynku, ale podobnie jak z pompami ciepła sa to produkty, które sa tzw.składakami, jeden ma to Holandii, tamto z Belgii, to z Chin, a jest robione pod polską granicą... Nie obierajmy tej drogi i nie korzystajmy z super ceny na allegro, gdyż jest to wasz dom, czyli miejsce, gdzie będziecie spędzać większą część życia.

    Druga sprawa rozprowadzenie kanałów? Czy ktoś z was wie jaka musi być odległość między czerpnią i wyrzutnią? To jest podstawowe pytanie, a przecież wiedzy w wentylacji jest masa by się jej podjąć, więc zachęcam do skorzystania z wiedzy fachowców a nie pana x i y. Rekuperacja ma zapewnić wam komfort mieszkania, dostarczyć świeże powietrze i zabrać to zużyte, do tego sfiltrować te zanieczyszczenia, które normalnie unosza się w powietrzu, no i wyprowadzić nadmierną wilgoć.

    Na rynku jest rekuperator nr 1, sprawdzony, od lat istniejący i doskonale sobie radzący z tym co się dzieje z powietrzem i co ma się z nim dziać przy rekuperacji. Są też wersje ekonomiczniejsze i tu zaczyna się wachlarz produktów, ale aby dokonac wyboru trzeba mieć wiedzę większą niż to, że ktoś powiedział, że wymieni silnik na ec.

    Polecam przy rekuperacji działać z głową, bez emocji, gdyż nie jednokrotnie wentylacja za 20 tys będzie ostatecznie tańsza niż rekuperacja za 16 tys. Ponieważ zliczając zużycie prądu, przeszkadzający hałas, męczące wibracje i stracony czas na poprawianie mechanizmu wentylacji to spokojnie wyjdzie ponad 4 tys. I jeszcze jedna rzecz prosze pamiętać, że wszystkie rekuperatory mają dwa lata gwarancji, a więc warto zastanowić się czy instalując instalację, która do poprawnego działania musi pracować na najwyższych obrotach, będzie nam długo służyć po zakończeniu gwarancji.

  7. #827

    Domyślnie

    mam problem z wyciągnięciem filtrów z Kinetica 250. Nie mogę otworzyć drzwiczek a nie chce ich urwać. U was też tak ciężko się otwiera??
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  8. #828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kiedyś tak, teraz już nie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #829
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    hektor80, fotohobby - macie coś podłączone pod przewód LS?
    Chciałem dzisiaj odpalić "na krótko" centralę ale nie wiem co z tym LS-em. Instrukcja mówi coś o light switch ale (przynajmniej na razie) nic takiego nie przewidywałem.

    Pozdrawiam

  10. #830

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    hektor80, fotohobby - macie coś podłączone pod przewód LS?
    Chciałem dzisiaj odpalić "na krótko" centralę ale nie wiem co z tym LS-em. Instrukcja mówi coś o light switch ale (przynajmniej na razie) nic takiego nie przewidywałem.

    Pozdrawiam
    Z tego co pamiętam to nie podlaczalem tego...

  11. #831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie jest mi to do niczego potrzebne....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Dzięki!

    Niby od przybytku głowa nie boli a tu dodatkowy kabelek i proszę...

  13. #833
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartek_chtk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, chciał bym was prosić o pomoc w doborze centrali a mianowicie zastanawiam się nad trzema modelami jest to Aerisnext 350, Vaillant VAR 360/4 i NIKOL 320, powieszchnia użytkowa domu to 170 m2 jest to dom parterowy i nie wiem czy nie muszą to być trochę mocniejsze centrale?ostatnio zaciekawiły mnie też wymienniki ciepła z odzyskiem wilgoci np: Aerisnext 350 entalpiczny czy odpuścić ten rodzaj sprzętu? Są droższe i pytanie czy poprostu warto w to inwestować? Za pomóż z góry dziękuje i pozdrawiam Bartek.

  14. #834

    Domyślnie

    Witam
    Moze mi ktos coś powiedzieć na temat rekuperatora firmy Wanas H/2, czy warto go brac pod uwagę?

  15. #835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Jak w stopce mam Daikina VAM500FB.
    Spostrzeżenia moje są takie:
    1) Rekuperator ma prosty wyświetlacz, a nie jakiś tam hiper super dotykowy kolorowy. Ale za to jest prosty i przejrzysty.
    2) Ma tylko 2 biegi i 3 serwisowy. Ale ma też na każdym z biegów 15 stopni konfiguracji tych biegów, tak aby dostosować do swoich potrzeb.
    3) Łatwo wymienia się filtry i jest cichy - może to zasługa wygłuszenia pianką.
    4) Co ważne, nie musiałem odprowadzać skroplin, bo ma odzysk.
    Musze jeszcze zamontować nagrzewnicę, bo zapomniałem o niej.
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  16. #836

    Domyślnie

    Może ktoś (użytkownik, dystrybutor, instalator) odpowiedzieć pytania dot. rekuperatora Samsung:

    Cytaty skopiowane z DTR i instrukcji użytkowania urządzeń:
    AN026JSKLKN Series, AN035JSKLKN Series, AN050JSKLKN Series, AN080JSKLKN Series, AN100JSKLKN Series
    http://downloadcenter.samsung.com/co...-02_160527.pdf
    http://downloadcenter.samsung.com/co...-01_160325.pdf

    Do not use this product for dehumidifying purpose in areas with high humidity such as underground parking lot,
    bathroom, etc.
    - Hot and humid air may enter into the product and cause electrical damage, fire, electric shock or water leakage
    Dlaczego producent nie zezwala na podłączenie do tej centrali wyciągu z łazienki?
    Clean the heat exchange element at least twice a year. However, the cleaning cycle may vary according to the used period
    and condition of the ventilator. Clean the heat exchange element more frequently in dusty place.
    If the heat exchange element is damaged, purchase it individually in a customer care center or an agency that
    you bought the product.
    Wymiennik ciepła należy czyścić 2 razy w roku, oraz jest elementem eksploatacyjnym.
    Ile kosztuje nowy taki wymiennik?
    For the installation and operating temperatures for the ventilator, refer to the table below. If the ventilator is operated
    under the condition other than are indicated, it may not operate due to the protective device in the ventilator. Especially, if outside temperature is under -15*°C, the ventilator does not operate at all
    Czyli poniżej temperatury -15 st.C nie mamy nawiewu?

  17. #837
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziolek1986

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Rozmawiałem z gościem od tych rekuperatorów i mówił mi, że na początku marca ma mieć do nich silniki EC, które można zamontować bez problemu. Dopłata około 400 zł do reku. Nie wiem czy sprowadził te silniki, ale można podpytać.
    sam się zastanawiam nad tym rekuperatorem, cena bym powiedział bardzo dobra, nawet robiąc samemu taki rekuperator cenowo by wyszło pewnie podobnie.
    http://allegro.pl/centrala-wentylacy...705624241.html
    3 osoby zakupiły ten rekuperator więc jakieś zainteresowanie jest, napewno wykonany jest lepiej niż jakaś luna, no i ma w sobie jonizator.
    Możesz mi coś więcej napisać o tym urządzeniu. Niestety sam nie potrafi znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez ziolek1986 ; 11-05-2017 o 14:41

  18. #838

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziolek1986 Zobacz post
    Możesz mi coś więcej napisać o tym urządzeniu. Niestety sam nie potrafi znaleźć.
    http://allegro.pl/centrala-wentylacy...800467197.html
    Wprowadzili właśnie do sprzedaży centralę 650 silniki EBM cena wydaje się być atrakcyjna

  19. #839

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    http://allegro.pl/centrala-wentylacyjna-rekuperator-650m3-h-jonizato-i6800467197.html
    Wprowadzili właśnie do sprzedaży centralę 650 silniki EBM cena wydaje się być atrakcyjna
    Co z tego jak jest tam użyty zwykły krzyżowy wymiennik . Sprawność takiego wymienika to max 60% ,a patrząc na cały opis na ukcji to jest całkowicie nierzetelny. U góry inna specyfikacja , na dole jeszcze inna (bardzo optymistyczna) i itd ...

    DObry wymiennik to krzyżowy przeciwprądowy na np. wymienniku RecAir RS160 o odzysku do 92% ...

    Nie podany pobór prądu zależnie od wydajności jednostki i itd ...

    To moze być bardzo drogi w użytkowaniu "tani" rekuperator jak okaże się że pobór prądu wysoki a odzysk słaby ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #840

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek_chtk Zobacz post
    Witam, chciał bym was prosić o pomoc w doborze centrali a mianowicie zastanawiam się nad trzema modelami jest to Aerisnext 350, Vaillant VAR 360/4 i NIKOL 320, powieszchnia użytkowa domu to 170 m2 jest to dom parterowy i nie wiem czy nie muszą to być trochę mocniejsze centrale?ostatnio zaciekawiły mnie też wymienniki ciepła z odzyskiem wilgoci np: Aerisnext 350 entalpiczny czy odpuścić ten rodzaj sprzętu? Są droższe i pytanie czy poprostu warto w to inwestować? Za pomóż z góry dziękuje i pozdrawiam Bartek.
    bartek_chtk,

    Jeżeli rozważa Pan również innych producentów niż wymienieni, to marka Buderus ma w swojej ofercie wysokosprawną centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, wynosząca nawet do 90% i bardzo cicha praca. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...w/rekuperacja/.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Strona 42 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony