dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 58
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1151
  1. #881
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wykorzystujesz ramkę z rekuperatura
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #882
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    możecie powiedzieć coś więcej o tym reku ATC THR2, cena jest bardzo atrakcyjna. jak wygląda stosunek jakości do kinetica 250?

  3. #883

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Potwierdzam - zasypany celulozą elastyczny flex na przekrój kołowy.
    Instalacje można usłyszeć tylko na najwyższym biegu i to wówczas, jak w domu jest cicho.
    Mówiąc o najwyższym biegu masz na myśli II bieg Kinetica (50%) czy tryb przewietrzania (100 %)? Ja niestety słyszę instalację na tym II biegu tj 50%. Nie wiem jak to będzie wyglądało jak się wprowadzę ale teraz mam w domu kompletną ciszę przez co dość wyraźnie słyszę pracę instalacji. Odcinki reku ->skrzynki mam wykonane z Combiflxa 160....aha, nie mam jeszcze założonych anemostatów-nie wiem czy to może mieć znaczenie....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  4. #884
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najwyższy bieg, to 100%, chyba jasne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #885

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Mówiąc o najwyższym biegu masz na myśli II bieg Kinetica (50%) czy tryb przewietrzania (100 %)? Ja niestety słyszę instalację na tym II biegu tj 50%. Nie wiem jak to będzie wyglądało jak się wprowadzę ale teraz mam w domu kompletną ciszę przez co dość wyraźnie słyszę pracę instalacji. Odcinki reku ->skrzynki mam wykonane z Combiflxa 160....aha, nie mam jeszcze założonych anemostatów-nie wiem czy to może mieć znaczenie....
    Combiflex to to co pokazuje google, czyli elastyczny kanał bez izolacji?
    Nie jest to zbyt dobry wybór.
    Zmień na jakiś solidny kanał elastyczny izolowany z perforowanym wnętrzem (np SONODEC)
    Powinno pomóc.

  6. #886

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Combiflex to to co pokazuje google, czyli elastyczny kanał bez izolacji?
    Nie jest to zbyt dobry wybór.
    Zmień na jakiś solidny kanał elastyczny izolowany z perforowanym wnętrzem (np SONODEC)
    Powinno pomóc.
    Zostało mi trochę styropianu więc zrobiłem z niego tunel do którego włożyłem ten przewód i zaspałem dodatkowo granulatem styropianu. Więc jest izolowany i to chyba dobrze. Ścianki ze styro 15cm. Wydawało mi sie ze akustycznie będzie to samo co sonodec bo to przecież też elastyczny aluminiowy tyle że bez izolacji.. ..
    Ostatnio edytowane przez hektor80 ; 10-08-2017 o 05:30

  7. #887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Najwyższy bieg, to 100%, chyba jasne.
    Nie koniecznie. 100% to optymalny wydatek dla danego domu i rodziny. U mnie przy 100% daje 200m3 a przy wietrzniu jest 150% i daje około 300.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #888

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Zostało mi trochę styropianu więc zrobiłem z niego tunel do którego włożyłem ten przewód i zaspałem dodatkowo granulatem styropianu. Więc jest izolowany i to chyba dobrze. Ścianki ze styro 15cm. Wydawało mi sie ze akustycznie będzie to samo co sonodec bo to przecież też elastyczny aluminiowy tyle że bez izolacji.. ..
    Kanał SONODEC działa jako tłumik nie dzięki swojej elastyczności a głównie dlatego, że jego wewnętrzny kanał posiada perforacje.
    http://www.decinternational.com/uk/p...g/sonodec_250/

  9. #889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No dobra - 100%, najwyższa wydajnośc reku.

    Combiflex na pewno bedą głośniejsze od izolowanego Sonodeca i podobnych
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #890

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Kanał SONODEC działa jako tłumik nie dzięki swojej elastyczności a głównie dlatego, że jego wewnętrzny kanał posiada perforacje.
    http://www.decinternational.com/uk/p...g/sonodec_250/
    Czym różni się Sonodec 25 od Sonodec Classic ? W classic jest dodatkowa folia pomiędzy kanałem a wełną. Mimo to 25 jest droższa. Z czego to wynika?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  11. #891

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Czym różni się Sonodec 25 od Sonodec Classic ? W classic jest dodatkowa folia pomiędzy kanałem a wełną. Mimo to 25 jest droższa. Z czego to wynika?
    Classic jest zapewne bez perforowanej rury wewnętrznej.
    To wersja 25 jest z dodatkowym welonem paroprzepuszczalnym, który izoluje wełnę od powietrza. Tak przynajmniej jest na stronie producenta DEC.
    Tak mają wszystkie ich przewody elastyczne z perforacją wewnątrz.

  12. #892

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Classic jest zapewne bez perforowanej rury wewnętrznej.
    chyba jest..

    https://cennik.peflex.pl/rekuperacja...-izolowany--13
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  13. #893
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Mówiąc o najwyższym biegu masz na myśli II bieg Kinetica (50%) czy tryb przewietrzania (100 %)? Ja niestety słyszę instalację na tym II biegu tj 50%. Nie wiem jak to będzie wyglądało jak się wprowadzę ale teraz mam w domu kompletną ciszę przez co dość wyraźnie słyszę pracę instalacji. Odcinki reku ->skrzynki mam wykonane z Combiflxa 160....aha, nie mam jeszcze założonych anemostatów-nie wiem czy to może mieć znaczenie....
    U mnie na 2 biegu(50%) cisza nic nie słychać, dopiero słychać na 100%. Nie jest to szum ale taki głuchy o niskim tonie odgłos.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  14. #894

    Domyślnie

    Jaki reku do mojego projektu? Jakie przewody do poprowadzenia w stropie. Czy mala srednica nie wplynie na akustyke? Jak uzyskac błogą cisze? Na pietrze nawiewy w scianach onbok.okien, na parterze nad oknami czy w stropie? Nie chce zabudowy gk...

  15. #895

    Domyślnie

    Jakich konkretnie Sonoduct używacie? Classic czy 25? Martwi mnie ta perforacja. Gdzieś na forum była dyskusja na temat wełny przedostającej się przez te dziurki Właśnie z tego powodu użyłem Combiflexa... jak widać chyba z marnym skutkiem...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  16. #896

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Jakich konkretnie Sonoduct używacie? Classic czy 25? Martwi mnie ta perforacja. Gdzieś na forum była dyskusja na temat wełny przedostającej się przez te dziurki Właśnie z tego powodu użyłem Combiflexa... jak widać chyba z marnym skutkiem...
    Kolego hektor80 z jezykiem angielskim jesteś na bakier?
    Na stronie producenta DEC masz dokładnie opisaną konstrukcje tego kanału.
    Tam też zobaczysz, że wszystkie "ACOUSTICALLY INSULATED DUCTS" są perforowane wewnątrz i mają:
    barrier between the duct and the glass wool prevents the diffusion of glass wool particles
    jest to dodatkowa warstwa, która oddziela wełnę od powietrza.

    Trzeba uważać, bo na rynku jest sporo tańszych zamienników, które mimo perforacji rury wewnętrznej dodatkowej warstwy oddzielającej nie posiadają.

    Masz jeszcze coś takiego jak Sonodec 25 TRD Non-woven.
    Trzeba będzie zapłacić bo tego typu kanał jest na zamówienie, ale masz jeszcze lepsze właściwości tłumiące, wewnętrzny kanał antybakteryjny i nieprzenikalny dla wełny.

    PS. Nie ma czegoś takiego jak SONODUCT CLASSIC na stronie producenta (to jakaś starsza wersja lub nazwa), więc najlepiej poproś sprzedawcę o deklarację zgodności.
    Z tego co widzę po polskich sklepach dalej stosują nazwę CLASSIC, ale upewnij się że to nie są kanały REDA1000 itp. one z tego co pamiętam nie posiadały warstwy oddzielającej wełny od powietrza.

  17. #897

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Kolego hektor80 z jezykiem angielskim jesteś na bakier?
    Na stronie producenta DEC masz dokładnie opisaną konstrukcje tego kanału.
    Tam też zobaczysz, że wszystkie "ACOUSTICALLY INSULATED DUCTS" są perforowane wewnątrz i mają:

    jest to dodatkowa warstwa, która oddziela wełnę od powietrza.

    Trzeba uważać, bo na rynku jest sporo tańszych zamienników, które mimo perforacji rury wewnętrznej dodatkowej warstwy oddzielającej nie posiadają.

    Masz jeszcze coś takiego jak Sonodec 25 TRD Non-woven.
    Trzeba będzie zapłacić bo tego typu kanał jest na zamówienie, ale masz jeszcze lepsze właściwości tłumiące, wewnętrzny kanał antybakteryjny i nieprzenikalny dla wełny.

    PS. Nie ma czegoś takiego jak SONODUCT CLASSIC na stronie producenta (to jakaś starsza wersja lub nazwa), więc najlepiej poproś sprzedawcę o deklarację zgodności.
    Z tego co widzę po polskich sklepach dalej stosują nazwę CLASSIC, ale upewnij się że to nie są kanały REDA1000 itp. one z tego co pamiętam nie posiadały warstwy oddzielającej wełny od powietrza.
    Z moim angielskim jest wszystko w porządku i oczywiście wiem co pisze na swoich stronach DEC. Ale z uwagi na fakt, o którym również i Ty wspomniałeś, że istnieje sporo podróbek DEC chciałem się dowiedzieć jakich kanałów używacie i gdzie można kupić kanał co do którego nie będę miał wątpliwości że jest oryginalny...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  18. #898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Jakich konkretnie Sonoduct używacie? Classic czy 25? Martwi mnie ta perforacja. Gdzieś na forum była dyskusja na temat wełny przedostającej się przez te dziurki Właśnie z tego powodu użyłem Combiflexa... jak widać chyba z marnym skutkiem...
    Użylem przewodow z perforacją, ale tez z warstwą folii miedzy ścianką kanału, a jego izolacją.

    Kanał nie musi byc "oryginalny" byleby byl dobrze wykonany

    https://domwent.pl/pl/p/Przewod-izol...E-125-10m/2173
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-08-2017 o 10:08
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #899

    Domyślnie

    Witam,
    W temacie jakiego reku nie polecam odpowiem z własnego doświadczenia - R-vent Advance 7.5 ve ec. Miało być tak pięknie: cicho, wysokosprawnie, z dużym zapasem wydajności i w promocyjnej cenie. I tak było przez.... 5 tygodni użytkowania. Po czym nagle reku stracił kontakt z panelem sterującym i tak już stoi 4 miesiące. Problemem największym jest brak gwarancji - skończyła się 3 miesiące przed awarią (przedłużająca się budowa i wykończenie domu i po gwarancji). I zaczęła się jazda - przyjazd i diagnoza serwisanta z rekuperatory.pl 250zl + VAT, diagnoza - uwalona płyta główna. Z litości nie napisze, jak się Pan serwisant znał na rzeczy-tak naprawdę to dotąd chyba tylko filtry w reku wymieniał.

    Jedyna możliwość to zakup płyty w rekuperatory.pl za 200 euro + VAT... Spróbowałem u producenta. Kontakt z Holendrami - bez efektu, odsylaja do rekuperatory.pl.
    Jak na sprzęt za spore pieniądze, to porażka....
    Ostatnio edytowane przez wropl ; 19-08-2017 o 19:30

  20. #900
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Kilka osób tutaj poleca Kinetica, też taki rekuperator rozważam i mam pytanie - jakie silniki są tam zastosowane? EBMy czy coś innego?
    Czy poza rozmiarem i wydajnością, są jakieś różnice pomiędzy Kinetic B a Kinetic B Plus?
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

Strona 45 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony