dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 58
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.151 z 1151
  1. #1141

    Domyślnie

    To zapytam tak, czy jest szansa w podobnych pieniądzach lub minimalnie większych, mieć jakiś rekuperator z odzyskiem wilgoci ,ale z jakimś ogarniętym serwisem. Przecież na wszystko jest gwarancja i rękojmia, przy takim sprzęcie to nie opłaca nawet dobrego sprzętu w którym i tak może nastąpić awaria od firmy która nie posiada nawet serwisu. Więc co w przypadku awarii? W internecie doczytałem się nawet opini, że w przypadku awarii ventia żądała wysłania rekuperatora na koszt właściciela do Warszawy, przecież to jakaś kpina jest.

  2. #1142

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Chyba nie pojmujesz czym jest filtr HEPA.
    Ludzie miewają problemy z użyciem płaskiej tkaniny o handlowym oznaczeniu F7.
    A Ty myślisz do rekuperatora wsadzić kartkę papieru (HEPA to nie jest tkanina) o 100 razy większym oporze przepływu.
    Filtr samodzielnej konstrukcji (cały czas mówimy o płaskiej tkaninie wyciętej nożyczkami, jeśli wykonany z certyfikowanego materiału "zatka" się Bardzo szybko.

    Jeśli centrala nie ma płynnego sterowania prędkością obrotową rotora, to jest nic nie warta (Jan-gaz i Vents nie ma, do Rotor-Went nie ma w internecine żadnej dokumentacji, więc się nie wypowiem)
    Takie centrale są "bo wypada" je mieć w swojej szerokiej ofercie produktów.
    Nie są one wynikiem wieloletniego rozwoju.

    Kluczem do bezproblemowego użytkowania centrali z rotorem jest dość skomplikowana automatyka.

    Domekt'a jest sporo i ma pozytywne opinie spośród instalatorów.
    Jeśli są jakieś problemy z centralą, to w pierwszej kolejności źle świadczy o instalatorze.
    Ventia nie ma swojego serwisu (tak jak np Thessla).
    Jeśli instalator nie potrafi prawidłowo zdiagnozować problemu, to niestety opinia odbija się na urządzeniu.

    Inna sprawa, że instalatorzy w PL cechują się raczej żenującym poziomem wiedzy w tym zakresie
    Każdy nastawiony na sprzedaż z zyskiem.
    Nikomu nawet przez myśl nie przejdzie, że jakiś produkt może okazać się wadliwy i trzeba będzie poświęcić zysk na solidną obsługę gwarancyjną.
    Jeżdżą po całej Polsce, kasując za kolejne montaże w nadziei że problem nie wystąpi.
    Pytanie czy Ventia ma serwis czy go nie ma, bo na ich stronie pisze, że jednak mają a ich przedstawiciel twierdzi że mają już serwis ponad 10 lat, to jak to w końcu jest? https://serwis.ventia.pl/?fbclid=IwA...xkExFVBsOv7yuI
    Ostatnio edytowane przez SeBaLy ; 02-03-2021 o 15:30

  3. #1143
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukas M

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Glucholazy
    Kod pocztowy
    48-340
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wiatm wszystkich, to jest moj 1 wpis a o istnieniu rekuperatorow dowiedzialem sie miesiac temu . Czy moglby mi ktos polecic jakas sprawdzona firme? Moze Polski producent? oczywiscie z odzyskiem wilgoci. Prosze o kilka propozycji. Cena moze byc z sredniej polki. Zalezy mi na dlugotrwaym bezproblemowym uzytkowaniu. (Dom ok 140m²). Drugie pytanie czy da sie polaczyc rekuperatory z Pompa ciepla tak zeby razem wspolgraly? oraz da sie tym sterowac zdalnie, moze KNX?

  4. #1144
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotro001

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Jasienica
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o pomoc użytkowników doświadczonych w temacie, mam dwa pytania:
    1. Czy ktoś miał styczność z rekuperatorem Trinnity PLUS? Mógłbym mieć go w bardzo dobrej cenie. Czy lepiej dołożyć na zakup Thessla Green.
    2. Jako, że instalację będę rozprowadzał sam, mam pewien dylemat, rekuperator Trinnity ma króćce przyłączeniowe fi160 więc robiłbym instalację na rurach fi 160, natomiast Thessla ma króće fi200, za instalację biorę się pewnie gdzieś za około miesiąc natomiast zakup rekuperatora odbędzie się pewnie za rok. Jak waszym zdaniem zrobić? Przygotować lepiej na rurach fi200 i ewentualnie zredukować do króćca na 160? Czy zrobić na rurach fi 160 i zwiększyć przy króćcu na 200?

  5. #1145
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wszytko zależy na jaką wydajność planujesz instalację. Przekroje się dobiera do przepływów.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #1146
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotro001

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Jasienica
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Wszytko zależy na jaką wydajność planujesz instalację. Przekroje się dobiera do przepływów.
    W projekcie wentylacji dołączonym do projektu budowlanego kanały do czerpni i wyrzutni są o przekroju fi 200, z centrali też pionowo wychodzą fi 200 i na poziomie poddasza przechodzą w poziome odcinki zasilające poszczególne skrzynki rozdzielcze. Więc chyba nie ma co się szczypać tylko dać tak jak jest w projekcie. Natomiast zastanawia mnie dlaczego przy podobnej wydajności jednostek, jeden ma króćce fi 200 drugi fi 160.
    Dodatkowo czy do przyłączenia do rekuperatora mogę ostatni odcinek około 0,5m zastosować izolowany kanał elastyczny?

  7. #1147
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ile będzie tych skrzynek rozdzielczych? To będzie instalacja na spiro cała?

    Te króćce tak już bywają. Nawet tego samego producenta jednostki mają w sporym zakresie takie same średnice. Często to kwestia gabarytów obudowy. Przewężenie na krtkim odcinku nie powoduje dużych strat. Dołożyć przejście ze 160/200 i będzie git. Osobiście jestem zwolennikiem większych średnic i niższych prędkości, więc śmiało bym robił 200 jeśli tak jest w projekcie.
    Samo reku jak najbardziej możesz na elsatycznych, nawet jest to wskazane - wytłumisz w ten sposób dzwięki/wibracje od centrali.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #1148
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotro001

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Jasienica
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ile będzie tych skrzynek rozdzielczych? To będzie instalacja na spiro cała?

    Te króćce tak już bywają. Nawet tego samego producenta jednostki mają w sporym zakresie takie same średnice. Często to kwestia gabarytów obudowy. Przewężenie na krtkim odcinku nie powoduje dużych strat. Dołożyć przejście ze 160/200 i będzie git. Osobiście jestem zwolennikiem większych średnic i niższych prędkości, więc śmiało bym robił 200 jeśli tak jest w projekcie.
    Samo reku jak najbardziej możesz na elsatycznych, nawet jest to wskazane - wytłumisz w ten sposób dzwięki/wibracje od centrali.
    Skrzynek rozdzielczych będzie 4 szt. 2 na poddasze, nawiew i wyciąg, 2 na parter nawiew i wyciąg. Wg projektu kanałami spiro zasilane będą skrzynki rozdzielcze, dalej Pe flex 75mm.
    Ostatnio edytowane przez piotro001 ; 14-10-2021 o 07:49

  9. #1149

    Domyślnie

    Panowie, szukam zamiennika mojego Kinetica. Ponieważ centrala stoi na strychu, w domku ze styropianu, szukam centrali z jdużym wymiennikiem. Wanas podobno ma takowe. Maja modele z wymiennikiem aluminiowym i z tworzywa. Który wybrać? Ma to jakieś znaczenie?

  10. #1150

    Domyślnie

    Nie do końca podoba mi się w Wanasie wyłożenie wnętrza pianka ze względu na kwestie higieniczne. Jak to wyglada No w Thessli? Wnętrze jest ze stali, styropianu, pianki?

  11. #1151

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotro001 Zobacz post
    Witam,

    Proszę o pomoc użytkowników doświadczonych w temacie, mam dwa pytania:
    1. Czy ktoś miał styczność z rekuperatorem Trinnity PLUS? Mógłbym mieć go w bardzo dobrej cenie. Czy lepiej dołożyć na zakup Thessla Green.
    2. Jako, że instalację będę rozprowadzał sam, mam pewien dylemat, rekuperator Trinnity ma króćce przyłączeniowe fi160 więc robiłbym instalację na rurach fi 160, natomiast Thessla ma króće fi200, za instalację biorę się pewnie gdzieś za około miesiąc natomiast zakup rekuperatora odbędzie się pewnie za rok. Jak waszym zdaniem zrobić? Przygotować lepiej na rurach fi200 i ewentualnie zredukować do króćca na 160? Czy zrobić na rurach fi 160 i zwiększyć przy króćcu na 200?
    https://www.youtube.com/watch?v=9NvZNfCUTNU

Strona 58 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony