dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41

    Domyślnie

    droga gminna to grunt i błoto...
    chętnie zostawię i poczekam aż coś z tym zrobią...

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    el.

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    posiadamy działkę budowlaną (1) do której przylega druga, mniejsza działka budowlana (2), która również jest naszą własnością. Działki przylegają do siebie granicą o długości 6m. Większa działka graniczy z mniejsza działką, a mniejsza działka graniczy z drogą gminną (jak na obrazku). Na działce mniejszej znajduje się droga utwardzona położona równolegle do granicy z naszą większą działką. Droga utwardzona zakończona jest istniejącym zjazdem na drogę gminną. Z działki większej nie ma zjazdu na drogę na naszej mniejszej działce, gdyż pomiędzy większą a mniejszą działką jest skarpa ok. 0,5 - 1,5 m z małym rowem, którym spływa woda - działka większa jest wyżej, a droga niżej, pomiędzy nimi właśnie wspomniana skarpa z niewielkim rowem.



    Chcę zrobić zjazd z większej działki na mniejszą działkę, czyli "podpiąć" się pod drogę na mniejszej działce (czyli w sumie pod moją drogę). Czy potrzebne są jakieś uzgodnienia, pozwolenia, projekty ?

    Pozdrowienia.

  3. #43

    Domyślnie

    proponuję wystąpić do gminy z wnioskiem o opinię w sprawie Możliwości połączenia "duzej" działk iz droga publiczną. Jesli istniejacy zjazd jest zewidencjonowany to opinia powinna mówić, że zarządca drogi wyraża zgodę na skomunikowanie "dużej" działki poprzez istniejacy zjazd zlokalizowany na działce... Do wniosku o opinie nalezy załączyć projekt zagospodarowania (mapkę) z projektu budowlanego domu.
    Zakładam że działka "mniejsza" ma zapisaną służebność przejazdu w KW. Tobie ta służebnośc nie jest potrzebna bo to Twoja własnosć ale innym użytkownikom już tak.
    W kwestii rowu nie wiem jaką funkcje pełni, czy jest to jakiś rów bezodpływowy czy też jest połączony z jakims dalszym odpływem. Najlepiej w tym temacie zasięgnąć języka w gminie. Samo wykonanie przejazdu przez rów warto by było zalegalizować jako element zagospodarowania terenu przy pozwoleniu na budowę domu (jesli jeszcze nie macie) Z rozmów w gminie powinno wyniknąć czy można go zasypać czy trzeba umieścić jakis przepust pod utwardzeniem. Jesli jednak pozwolenie na budowę już macie to utwardzenie części dojazdu trzeba będzie zalegalizowac zgłoszeniem do włąściwego urzędu (powiat lub miasto)

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  4. #44

    Domyślnie


    " Zgodnie z art. 29 ust. 1 powołanej ustawy o drogach publicznych, budowa albo przebudowa zjazdu należy do właściciela lub użytkownika nieruchomości przyległej do drogi. Zasada ta nie dotyczy budowy lub przebudowy zjazdów związanych budową lub przebudową drogi – w takiej sytuacji obowiązek przebudowy istniejących zjazdów lub budowy nowych ciąży na zarządcy drogi".

    Proszę pomóżcie...
    Mam pytanie czy budową lub przebudową drogi można nazwać czyszczenie rowów. nam podczas czyszczenia rowów całkowicie usuneła gmina wjazd na drogę prywatną ponieważ przepust był niedrożny. Oczywiście zrzuciła na nasze ramoina budowę nowego przepustu. Prosze o pilna odpowiedz

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Przebudowa jest wtedy, gdy zmienia sie parametry drogi np. jej szerokość. Gdy tylko przywracane są parametry wyjściowe drogi - jest to remont. Jeżeli był to legalny zjazd to dokonano zmiany zagospodaowania i wg. mnie powinno mieć to swój obraz w dokumentacji przebudowy pasa drogowego. Gorzej, jeżeli nigdzie tego zjazdu nie było.
    Za was, za nas, za gaz!!!

  6. #46

    Domyślnie

    czyszczenie rowów to prace utrzymaniowe.
    Ciebie obowiazuje również Art. 30. ustawy o dorgach publicznych

    Utrzymywanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi.
    Niestety obawiam się, że gmina ma rację
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #47

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie odnosnie zjazdu z drogi gminnej. Jestem w trakcie skladania wniosku o wydanie warunkow na budowe zjazdu i na pewno bedzie do tego wymagany projekt. Czy konieczne jest wykonanie tego zjazdu by pozniej moc wykonac odbior budowlany budynku mieszkalnego?
    Problem polega na tym, ze w chwili obecnej zostal zatwierdzony wniosek o przeksztalcenie dzialki lesnej na budowlana, a aktualizacja zostanie wykonana za jakis rok, dwa. Dlatego docelowo droga dojazdowa do swoch dzialek bedzie sie znajdowala na obecnej dzialce lesnej. Dlatego nie widze sensu wykonywania zjazdu z drogi w miejscu gdzie pozniej jej nie bede chcial.
    Zjazd z drogi na pewno nie wymaga niczego szczegolnego. Zadnego rowu nie ma, wodociag znajduje sie po drugiej stronie ulicy, linia energetyczna jest napowietrzna. Innych mediow nie ma.
    Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    można wystąpić o zjazd tymczasowy
    do odbioru domu odbiór zjazdu nie jest potrzebny o ile na oba przedsiewzięcia uzyskano osobne pozwolenia na budowę.
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  9. #49

    Domyślnie

    Dostałem PnB, ale z zastrzeżeniem,że muszę jeszcze złożyć projekt na wybudowanie wjazdu na działkę. Oczywiście warunki i zagodę na budowę zjazdu mam z wrysowanym usytuowaniem zjazdu. Pytanie czy mogę rozpocząć budowę i później się postarać o ten projekt w trakcie budowy. Czy też muszę przed rozpoczęciem prac mieć ten projekt i zgodę na budowę zjazdu?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Dostałem PnB, ale z zastrzeżeniem,że muszę jeszcze złożyć projekt na wybudowanie wjazdu na działkę. Oczywiście warunki i zagodę na budowę zjazdu mam z wrysowanym usytuowaniem zjazdu. Pytanie czy mogę rozpocząć budowę i później się postarać o ten projekt w trakcie budowy. Czy też muszę przed rozpoczęciem prac mieć ten projekt i zgodę na budowę zjazdu?
    Wg mnie każde rozpoczęcie robót (dla robót wymagających pozwolenie na budowę) przed uzyskaniem ostatecznej decyzji lub zgłoszeniem (dla robót wymagających zgłoszenia) jest samowolą budowlaną.

    Aktualnie jestem na etapie załatwiania całej tej papierologi do pozwolenia na budową i zastanawia mnie jedna sprawa w kontekście tych nieszczęsnych zjazdów.
    Skoro do pozwolenia na budowę tak naprawdę potrzebne jest zapewnienie dostępu do grogi publicznej, to po co uzyskiwać takie zapewnienie z Zarządu Dróg skoro w palnie zagospodarowania w mam zapis:
    "Zakłada się obsługę komunikacyjną terenów objętych granicami planu poprzez istniejące drogi publiczne zlokalizowane bezpośrednio przy granicy obszaru
    objętego planem, tj.: ul. X " ?

  11. #51

    Domyślnie

    do wybudowania zjazdu należy uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu. Zapewnienie mozliwosci zjazdu jest w większości przypadków formalnością. Znam jednak przypadki odmowy udzielenia zgody na konkretną, że tak powiem w danym punkcie, lokalizację zjazdu. Informacja o dostępie do drogi publicznej jest informacją potwierdzajacą tylko i wyłącznie to, ze dana nieruchomość taki dostęp posiada. Informacja z zarzadu dróg służy określeniu czy taki zjazd da sie zlokalizować i na jakich warunkach w świetle przepisow odrębnych, tj. ustawy o drogach publicznych, rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _andzia

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    chciałam zalegalizować zjazd z mojej posesji na drogę wojewódzką i złożyłam dokumenty o lokalizację zjazdu. Odpowiedź dostałam pozytywną, ale w warunkach napisano mi, ze mam wybudować zjazd i zrobić pod nim przepust. Dziwi mnie to, gdyż nie ma tam rowu i nie jest on planowany (zgodnie z planem gminnym), poza tym swobodnie można zjeżdżać z mojej posesji. Proszę o informację czy nawet w tej sytuacji muszę wybudować zjazd.
    Ostatnio edytowane przez _andzia ; 08-06-2011 o 12:45

  13. #53

    Domyślnie

    w celu zgodniego z prawem korzystania ze zjazdu należy wykonać projekt, uzgodnić go z zarządca drogi i uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu. W kwestii przepustu warto sprawdzić w terenie, czy istniejacy kiedyś rów nie został po prostu zaorany, zasypany, warto sprawdzić też czy nie jest on wkreślony w mapy zasadnicze dstępne w ośrodku geodezyjnym. Zapis o przepuście może też być niejako "standardowym" zapisem umieszczanym w decyzji zabezpieczającym zarządcę przed zakusami zasypywania istniejacych rowów. Decyzję o zaprojektowaniu przepustu lub nie podejmie projektant.
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  14. #54

    Unhappy

    Witam..ja z takim problemem ,co mam zrobić gdzie się udać, by zmienić wydaną już w 2008 roku decyzję dróg wojewódzkich o wykonanie zjazdu z drogi gminnej na działkę na ktorej stoi już wybudowany dom w stanie surowym na dzień dzisiejszy,a bym chciała mieć ten zjazd od strony drogi wojewódzkiej ,gdzie przed budową domu nie dostaliśmy pozwolenia,jakie szanse są na zmianę decyzji zarządu dróg wojewódzkich ,jakie pismo napisać.A jak bym samowolnie zmieniła wjazd od strony drogi wojewódzkiej jaka kara mogłaby mnie spotkać??? .czy takie zjazdy póżniej ktoś sprawdza ??? PROSZĘ O POMOC::))

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał _andzia Zobacz post
    Witam,
    chciałam zalegalizować zjazd z mojej posesji na drogę wojewódzką i złożyłam dokumenty o lokalizację zjazdu. Odpowiedź dostałam pozytywną, ale w warunkach napisano mi, ze mam wybudować zjazd i zrobić pod nim przepust. Dziwi mnie to, gdyż nie ma tam rowu i nie jest on planowany (zgodnie z planem gminnym), poza tym swobodnie można zjeżdżać z mojej posesji. Proszę o informację czy nawet w tej sytuacji muszę wybudować zjazd.
    Mądry Polak po szkodzie poczytaj ku przestrodze (zdjęcie Audaux)


    http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?t=5579&postdays=0&postorder=asc&star t=15


    takiej wody nie było od kilkunastu lat... ale kiedyś przyszła. Skoro masz zrobić przepust to lepiej go zrób, bo widocznie jednak są w planach rowy

  16. #56

    Domyślnie

    to pomieszanie z poplątaniem. Nawet jeśli gmina ma jakiekolwiek rowy w planach, to trudno przewidzieć dziś jakie będą rzędne tego przyszłego rowu. Informacja o przepuscie jest w większości przypadków informacją standardową, aby, jak pisałem powyzej uczulić projektanta i włąściciela na konieczność zachowania ciągości istniejacych rowów. Zdarza sie tak, że rów na mapie jest a w terenie go nie ma. Wtedy to projektant projektuje przepust, wipsuje informację, że rów na szerokosci np. posesji należy odtworzyć. Ludzie sami są sobie winni zasypując rowy czy zaorywujac je przez lata, bo to przecież robi się trochę metrów kwadratowych wiecej pod uprawy. Jeszcze z innej strony nawet wykonanie przepustu i odtworzenie kawałka rowu niewiele pomoże na uewny deszcz, jeśli rowy nie są ciagłe. A potem lament pretensje do zarządcy drogi, skargi i płacz jak ubezpieczyciel nie chce wypłącić odszkodowania. Wszekie umowy odszkodowawcze opierają się na tym, że poszkodowany najpierw musi dopenić ciążących na nim obowiazków. Ale to już zupenie inna historia
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie

    witam wszystkich

    na wiosne bede musial wykonac zjazd z przepustem warunki juz mam pozwolenie na budowe bedzie za 3 miesiace
    i tu moje pytanie jak wykonac taki zjazd z przepustem?

    czy murki oporowe musza byc wykopane do strefy przemarzania czyli od dna rowu na 1 metr do ziemi ?
    czy moga byc wymurowane z bloczkow betonowych zamiast lachych w szalunek ?

    z gory dziekuej z kazda informacje
    Ostatnio edytowane przez maxus79 ; 02-02-2012 o 13:28

  18. #58

    Domyślnie

    Witam Wszystkich, Bardzo proszę o pomoc. Moja sytuacja jest następująca. Mam wykonany projekt zjazdu. Jestem na etapie odbioru domu. Niestety nie mogę starać się o odbiór domu dopóki ten cholerny zjazd nie zostanie wybudowany - tak powiedział mój kierownik budowy. Dodam tylko, że jest to zjazd do drogi gminnej. Bardzo proszę o pomoc, czy jest jakaś możliwość obejścia tego warunku?
    Pozdrawiam i liczę na Was !!!

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Odgrzeję ten temat, żeby nie zakładać nowego. Mam działkę przy drodze prywatnej, z kolei ta droga prywatna łączy się z drogą powiatową. Czy w takim przypadku w celu otrzymania PnB potrzebna jest decyzja lokalizacji zjazdu? Czy żeby dom został odebrany muszę mieć projekt i wykonać ten zjazd?
    Pozdrawiam.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mam działkę przy drodze prywatnej, z kolei ta droga prywatna łączy się z drogą powiatową. Czy w takim przypadku w celu otrzymania PnB potrzebna jest decyzja lokalizacji zjazdu? Czy żeby dom został odebrany muszę mieć projekt i wykonać ten zjazd?
    Pozdrawiam.
    1. W zasadzie, nowe przepisy PB nie wymagają na etapie zgłoszenia/PnB decyzji o lokalizacji zjazdu na drodze powiatowej.
    2. Jeśli ta prywatna droga jest uwzględniona na mapach jako dr (droga) to zjazdu nie musisz ani robić, ani nic uzgadniać.
    3. Jeśli z jakiś powodów ktoś będzie wymagał uzgodnienia zjazdu na drogę powiatową (w ustawie jest zapis "stosownie do potrzeb) to stroną jest/są właściciel/współwłaściciele tej drogi.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony