dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 67
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1323
  1. #1

    Domyślnie Płyta indukcyjna, kuchnia z indukcją

    No i stało się Stoję przed wyborem sprzętu AGD. Do tej pory wogóle nie brałam pod uwagę płyty indukcyjnej. Wydawało mi się, że są straaasznie drogie. W studiu kuchennym oświecili mnie, że ceny juz nie są tak wysokie, sprawdziłam i się miło zaskoczyłam . Jakiej firmy płytę polecalibyście?? Oczywiście w jakiejś w miarę rozsądnej cenie. Uznałam, że np. 3500 to ciut za dużo, skoro Amica, Mastercook, Elektrolux, byłby już dostępny w cenie ok. 2 tys zł., Teka 1800... A co myślicie o firmie Teka???

  2. #2

    Domyślnie

    Było juz kilkanascie różnych wątków na ten temat. Poszukaj

  3. #3

    Domyślnie

    np porzadnego whirpoola dostaniesz juz za okolo 2-2,2k.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelika
    Było juz kilkanascie różnych wątków na ten temat. Poszukaj
    No właśnie szukałam i znalazłam tylko parę wątków i to starych...
    Dlatego napisałam nowego posta...

  5. #5

    Domyślnie

    Ja przymierzam się do Mastercook ID64. W sieci ok.1800 pln.
    Całe szczęście, że i ja zostałam oświecona, bo sądziłam, że to wydatek minimum 4 tyś - więc wogóle nie brałam pod uwagę takiej płyty

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kupilam Teke. Zaczne ja probowac za ok. 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze bedzie ok, chociaz pewnie sie u nas specjalnie nie napracuje, gdyz wlasciwie wcale nie gotujemy
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  7. #7

    Domyślnie

    mastercooka polecam z czystym sumieniem-w zakresie płyt, okapów i piekarników
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  8. #8

    Domyślnie

    Polecasz Mastercooka? To się cieszę, bo właśnie taki piekarnik płytę i okap wybrałam Poza tym mają podobają mi się od strony 'estetycznej' - lekkie wzornictwo

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind
    Ja kupilam Teke. Zaczne ja probowac za ok. 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze bedzie ok, chociaz pewnie sie u nas specjalnie nie napracuje, gdyz wlasciwie wcale nie gotujemy
    Mnie właśnie polecają Tekę, bo bezramkowa, dobra i niedroga. Hmmm, zobaczymy Napisz jak sprawuje się w użytkowaniu, bo napewno wypróbujesz mimo, że nie gotujesz (ale mi się zrymowało, hihihi)

  10. #10

    Domyślnie

    Wg mnie nie opłaca się kupować indukcyjnej jeśli mało się gotuje.
    Taka płyta to z 1000zł więcej niz ceramiczna. Za 1000zł to ja
    dostanę 3000KW czyli ok 2000 godzin gotowania.
    Wątpie bym przez 5 lat tyle wygotował.
    Do tego trzeba kupić troche droższe garnki.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał guciooo
    Wg mnie nie opłaca się kupować indukcyjnej jeśli mało się gotuje.
    Taka płyta to z 1000zł więcej niz ceramiczna. Za 1000zł to ja
    dostanę 3000KW czyli ok 2000 godzin gotowania.
    Wątpie bym przez 5 lat tyle wygotował.
    Do tego trzeba kupić troche droższe garnki.
    mam indukcyjną...ależ nie o cenę prądu tu się rozchodzi!!!!!! tylko o to że gotując na indukcyjnę szybko doprowadzam do wrzenia...jak na gazie ...nie ma takiej dużej bezwładności jak zwykła elektryczna...noi palniki nie nagrzewają się do czerwoności po wyłączeniu przestaje się gotować natychmiast a nie jeszcze bulgocze przez kilka minut.....mam Amica..wiem to ogólnie marny sprzęt broń Boże pralka...ale płyta już działa 2 lata bez zarzutu...super....nie mogę sobie wyobrazić że ktoś kupuje zwykłą elektryczną....

  12. #12

    Domyślnie

    Jak szybko na indukcyjnej zagotuje sie 2 litry wody w czajniku ?


    ps. juz znalazłem:



    Dużo szybciej to nie jest.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja osobiscie mam zamiar zakupic Płyte Indukcyjną Siemens EH777501 http://rtv-i-agd.pl/produkt,EH777501,75,738.html cena 3490 zł Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał guciooo
    Jak szybko na indukcyjnej zagotuje sie 2 litry wody w czajniku ?


    ps. juz znalazłem:



    Dużo szybciej to nie jest.
    to dla Ciebie 4 a prawie 10 min to żadna różnica?? ogromna! te minuty w ciągu lat złożą się na wiele godzin....jak coś szybko robisz w kuchni to właśnie te minuty się liczą bo przecież przygotowanie całego posiłku to często 30 min....ja mam porównanie używałam ceramicznej 2 lata i teraz używam indukcyjnej....więc wiem co mówię.Spróbuj na ceramicznej zwykłej doprowadzić mleko do wrzenia i potem wyłącz "palnik"....co mleczko dalej będzie kipiało....jeżeli chcesz zakończyć proces gotowania to gary na bok trzeba przestawiać....

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar RobSto
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Mam Mastercook ID64,
    bezramkowa, z allegro za 1760 PLN.
    Kupiłem 2 m-ce temu - POLECAM.
    Najważniejsze są marzenia
    Dziennik RobSto
    Komentarze do RobSto

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Julita2

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    116

    Domyślnie

    Ja chyba jednak z rezerwą do takich płyt podchodzę. Czy były przeprowadzane badania nt wpływu takiej otwartej mikrofalówki na żywe komórki? Bardzo zacofana nie jestem, ale jakoś boję się, choć eksploatacja pewnie genialna.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dmj

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julita2
    Ja chyba jednak z rezerwą do takich płyt podchodzę. Czy były przeprowadzane badania nt wpływu takiej otwartej mikrofalówki na żywe komórki? Bardzo zacofana nie jestem, ale jakoś boję się, choć eksploatacja pewnie genialna.

    Zasada działania nie ma nic wspólnego z kuchnią mikrofalową. Ina sprawa, że ja osobiście również preferuje bardziej naturalne źródła ciepła.

    darek

  18. #18

    Domyślnie

    indukcja jest naturalnym zjawiskiem.
    zapewne mniej zrozumialym niz np. spoalanie sie gazu, ale jednak naturalnym ....

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dmj

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    indukcja jest naturalnym zjawiskiem.
    zapewne mniej zrozumialym niz np. spoalanie sie gazu, ale jednak naturalnym ....
    Owszem, analogicznie jak promieniowanie gamma jest zjawiskiem, a azbest minerałem ....naturalnym.

    darek

  20. #20

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników. Słyszałam, że typowe dla tego rodzaju płyt jest tzw. buczenie podczas pracy (opinia o elektrolux'sie), jak jest z innymi płytami?
    Pozdrawiam

Strona 1 z 67

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony