dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 106

Temat: Sosny

  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Przykład ceny (ponoć do negocjacji) - http://www.dendrogeoservice.com.pl/3.html

  2. #22

    Domyślnie

    Magmi - lipka ma 13 lat , dwa piętra wysokości i jest posadzona za blisko mojego obecnego domu. Zachwyca wszystkich domowników - 3 pokolenia - więc podjęliśmy decyzję ,że przeprowadzamy się razem. Kosztuje to do 700,00 zł , ale w tym jest: wykopanie lipki , owinięcie korzeni , przewiezienie na nową działkę , przygotowanie dołu, przywiezienie i wysypanie dołu odpowiednią ziemią , posadzenie drzewa - umocowanie , no i firma z tradycją przesadzania. Więc trochę się potarguję , może jak dorzucę do tego ze dwie sosny , to zrobią taniej?
    Pozdrawiam Marzena

  3. #23

    Domyślnie

    A gdzie ta firma, w jakiej części kraju działa? Bo ceny na tej stronie, którą podał Wowka, są dłuższe o jedno zero...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Marzena - też jestem zainteresowana. Póki co znalazłam firmę (podobno z tradycjami) w Lędzinach (czyli w mojej okolicy) www.drewsmol.pl
    Tylko oni nie chcą rozmawiać o cenach, tylko najpiew chcą się umówić na spotkanie itp. a potem wycena. A ja chę wiedzieć już teraz - czy mnie będzie stać na taką ekstrawagancję czy sobie odpuścić.
    Pozdrawiam,
    gaga2

  5. #25

    Domyślnie lipa...

    A czemu tej lipy samemu nie przesadzić? przecież to nie jest filozofia.
    Płacić za to 700 zł??? Przyczepka 4 silnych i już, a dołek samemu można wykopać. I pewnie zrobisz to dokładniej niż jakaś firma.
    Jakiej jest wysokości? Dwa piętra czyli ile metrów 7-8? Średnica pnia?
    Nie wiem czy lipę można przycinać ale czemu by nie, napewnio część gałęzi należy skrócić by zmniejszy straty wody wskutek wyparowania .
    pozdrawiam
    woytek

  6. #26

    Domyślnie

    Magmi - ta firma jest z Bydgoszczy - jej właściciel nazywa się Gollob , tak jak bydgoski super-żużlowiec. Jeżeli chcesz mogę poszukać komórkę do niego. Woytek - mój Boże - ta lipa ma gdzieś 9 m wysokości, szeroka ogromnie , korzenie też pewnie parę metrów w dół - opiszę jak ją przesadzali . Pozdrawiam wszystkich wielbicieli sosenek .
    Pozdrawiam Marzena

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola_
    Na 4 sosenki posadzone jesienią ub. roku przyjęła się 1! Fatalny wynik!
    W zasadzie kupiliśmy 3 szt., ale po przyjeździe na działkę okazało się, że zaplątała się między nimi jeszcze jakaś taka mikra, prawie zdechła sadzoneczka. I to ona właśnie się przyjęła a tamte, niesty, umarły.
    My także zamierzamy posadzić sosny, jednak niechciałabym by nasz zakup okazał się zupełnie nietrafiony
    Czy przygotowaliście w jakiś specjalny sposób glebę?
    Justyna

  8. #28

    Domyślnie

    Hmmm.... w mojej okolicy - nad morzem - rośnie kosodrzewina , a jest pogięta bo wiatry ja smagaja nielitośnie. Kupiłam w prezencie jedną i wybierałam juz trochę pogiętą z kilkoma gałązkami, które staną się za kilkadziesiąt lat konarami. A poza tym gałązki kosodrzewiny można posplatać między sobą dopóki są giętkie. pozdrawiam Ewa

  9. #29

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Mam na działce sosnę samosiejkę . gdy sama wyrosła miałem ochotę ją
    ściąć ale żona nalegała więc zostawiłem . Wyrosło b.ładne drzewko, tylko
    jest jedno ale. Rośnie do niewyobrażalnych rozmiarów, wię raz do roku
    ją tnę do normalnych rozmiarówe łącznie z wierzchołkiem (ach ta zywica)
    Wyglada jak choinka około 3m tylko mimo cięcia gałęzi pień się robi
    coraz grubszy i się zastanawiam czy bie skończy to się scięciem.

    Pozdrawiam
    Endrju

  10. #30

    Domyślnie

    Posadziliśmy sosenkę!
    To znaczy... eee... prawdę mówiąc przesadziliśmy taką rosnącą na pobliskim ugorze . No cóż. Po wizycie w szkółce krzewów ozdobnych stwierdziliśmy, że sosenka tej wielkości - żaden egzotikus, najzwyklejsza sosna - kosztuje prawie 200zł . Mam nadzieję, że się nam uchowa - bardzo się przyłożylismy do tego przesadzania.
    Efekt uboczny tego piractwa ogrodniczego jest taki, że nie jestem do końca pewna, czy to sosna (tak mi się wydaje), czy kosodrzewina (tak się wydaje mojej mamie). Zobaczymy wiosną...

  11. #31

    Domyślnie

    Magmi, tam gdzie ty sie budujesz kosodrzewina raczej nie występuje w stanie wolnym... może to rachityczna sosna

  12. #32

    Domyślnie

    Arsen, w pobliżu są ogródki - może taka kosodrzewina mogła się wysiać? Sama nie wiem czy nie plotę strrasznych bzdur , bo ogrodnik na razie ze mnie bardzo cieniutki...
    Zresztą mam nadzieję że to Ty masz rację, bo wolałabym żeby to jednak była sosenka (wcale nie taka rachityczna ). Podejrzenie o o bycie kosodrzewiną padło na nią z powodu bardzo licznych pąków na końcu każdej gałązki i braku widocznego pnia głównego (na razie wygląda jak krzak, a nie jak drzewko).

  13. #33
    Guest

    Domyślnie sosny

    a jeszcze coś dopowiem... Moje sosenki 5 szt. wsadzone w 2001 r.,miały wtedy ok. 0,5 m już mnie przerosły, czy uwierzycie? Przyrosty roczne sosny to 0,4 do 0,8 m . Mozna w stosunkowyo krótkim czasie zrobić sobie lasek. razem z sosenkami przywlekły sie maslaki i co roku jest ich wiecej. Kto nie wierzy ten traci ........

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Endrju, nie tnij sosenki. Czy jak się tylko robi grubsze to zaraz chcesz ucinać... jestem uczulona na krzywde dla sosenek...a ni się waż !

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    to wyzej to ja, ale mnie wczesniej bez pytania wyloowało i to w cale nie przez iglaki, a tym bardziej przez SOSNY.!

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    My też mieliśmy jednego maślaka (sosny sadzone wiosną). Także skoro jest grzybnia to pewnie co roku będzie ich więcej
    Mam pytanie- ostatnio wyczytałam o chorobie sosen od której zółkną zeszłoroczne igły. Połowa moich sosem tak właśnie wygląda. Jeszcze się łudzę, że to wina przesadzania wiosną ale wtedy reszta też byłaby żółta.
    Taka sosna wygląda nieciekawie bo zamiast gąszczu igieł ma gołe patyki z miotełkami na końcu.
    Czy wiecie coś o tej chorobie? Da się zwalczyć czy mam wywalać zarażone egzemplarze zanim przejdzie na pozostałe?
    Ewa i 50 sosen pełnych nadziei

  17. #37

    Domyślnie

    A moje sosny mnie, jak dotąd denerwowały. Po pierwsze nie mogę mieć pod nimi trawnika, trawa nie chce rosnąć.Igieł jest kupa i trzeba to grabić. Ale po przeczytaniu waszych postów, chyba je polubie. Zwłaszcza, że są takie o jakich ktoś marzy, stare, pokręcone.Uwierzyłam, że sę piękne. A tak wogóle, skoro rosną na trawniku i trawa nie chce rosnąć,to co można tam posadzić, myślałam o kosodrzewinie, ale nie wiem czy to dobry pomysł.Pozdrawiam.

  18. #38

    Domyślnie

    Trawa nie chce rosnąć? Co to za trawa ?
    Usuń igły, odkwaś ziemię, posadź trawę leśną, wprowadź mech i porosty, czyli stwórz "naturalne" środowisko. Trawę najprościej wiosną przywieżć z lasu, w kępkach, podzielić na małe i powtykać w ziemię. Do jesieni będzie jedno, wielkie kępkowisko...
    U siebie na "budowie " mam same sosenki i brzozy, 1 klon, 2orzechy, agresty? , czereśnię , ... i 70 świerków (srebrnych, złotych i nijakich)...
    Na razie to Pies to wyskrobuje razem z mchem i patykami. Może coś zostanie ...

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dobry pomysł Też sobie tak zrobię - pod sosnami przy ogrodzeniu posadzę leśna trawę. Będzie lepsze środowisko dla grzybów. I może kilka wrzosów i paproci? Ładnie będzie.

  20. #40

    Domyślnie

    Kawałek buszu między gładkimi trawnikami, to może fajnie wyglądać. Dobry pomysł, dzięki.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony