dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 47
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 923
  1. #521

    Domyślnie

    Jeszcze jedno przyszło mi właśnie do głowy.... jaką szerokość fugi stosuje się przy mugatach?

  2. #522
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drop_Inn Zobacz post
    Jeszcze jedno przyszło mi właśnie do głowy.... jaką szerokość fugi stosuje się przy mugatach?
    u mnie różnie- naprawdę!
    na wysokość wkładane były krzyżaki 2mm, ale już po szerokości ściany, to fugi mają od 1mm - 4mm i nie zauważa sie tego, dopiero czyszcząc fugi zobaczyłam różne szerokości fug

    Ostatnio edytowane przez vesila ; 10-01-2012 o 14:01 Powód: dodane foto
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  3. #523

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesila Zobacz post
    u mnie różnie- naprawdę!
    na wysokość wkładane były krzyżaki 2mm, ale już po szerokości ściany, to fugi mają od 1mm - 4mm i nie zauważa sie tego, dopiero czyszcząc fugi zobaczyłam różne szerokości fug
    Dzięki vesila!
    Myślałam właśnie o 2-milimetrowych, ale chciałam się upewnić czy to aby nie jakiś szalony pomysł.

  4. #524

    Domyślnie

    Witam,

    mam w kuchni mugaty Vanilla i sa bardzo fajne, polecam.
    ale do lazienki tez uwazam ze lepsze bylyby biale ze wzgledu na biala armature

    moje mugaty sa kladzione bez fugi i nigdy nie zrobilabym inaczej
    w katach i na rogach plytki byly ciete pod katem 45stopni glazurnik nie narzekal -tna sie bez problemu

    efekt jet fajny
    w przyszlym tygodniu bede miala meble kuchenne to zalacze zdjecia

    pzdr

  5. #525
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kajka.Z
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź/ okolice
    Posty
    413
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam
    my pewnie też bedziemy kładli mugaty (chociaz dzisiaj widzialam takie 'cegiełki' z FAP ceramiche... ahhh... nie wiem czy nie ładniejsze.... trudny wybor
    ale wracając do mugatów - impregnowaliście je czymś? jeśli tak to czym? płytki czy fugi?
    Białe mugaty z białą fugą planujemy (już się doszkoliłam, że fuga powinna być epoksydowa )

    pozdrawiam i bardzo zazdroszcze tych wszystkich pieknych ukonczonych kuchni i łazienek, az chce się w nich mieszkać

  6. #526
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zlosnica

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    od dłuższego czasu Was podglągam i czas się wreszcie odezwać
    Świetnie, że jest ten temat. Z własnego doświadczenia wiem, że Wasze posty bywają bardzo pomocne i inspirujące.


    'Cegiełki' to moje marzenie od zawsze i włałnie się spełnia.
    Wkrótce moja łazienka będzie gotowa, wtedy będę się chwaliła

    Pojawił się tylko jeden problem - zabrakło dwóch dekorów : VIVES Remate Quarter Blanco 20x5 , może ktoś chciałby odsprzedac...?


    Pozdrawiam,
    Z.

    P.S.: Załączam foto zrobione kilka dni temu... mam nadzieję że za kilka dni będzie dużo lepiej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1069236.jpg
Wyświetleń:	2877
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	95302  

  7. #527
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kreskowy

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indy-k Zobacz post
    Dzięki mugatko Tak, to kuchnia kaflowa, zwana też "angielką". Smażona na niej jajecznica z kurkami jest wyborna, o bigosie nie wspomnę
    Galerii swojej nie mam :/ Naoglądam się wnętrz na galeriowym wątku to wydaje mi się, że nie mam z czym się wychylać.

    Drop_Inn jestem pewna, że dasz radę. Inspiracje wiele mówią A na rozterki płytkowe odpowiedziałam w Twoim wątku.
    Pozdrawiam ciepło dziewczyny!

    Kreskowy szalenie podoba mi się Twoje wanna! Gdzie można taką kupić? Bombowa jest!
    Przepraszam, że dopiero teraz ale wannę kupiłem firmy Balexim.

    Masz tam różne rodzaje wanien retro z dowolną przez Ciebie wybraną kolorystyką

    Nie jest to może tani wyrób ale jakościowo nie mam co im zarzucić. Polecam

  8. #528
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kajka.Z
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź/ okolice
    Posty
    413
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajka.Z Zobacz post
    Witam
    my pewnie też bedziemy kładli mugaty (chociaz dzisiaj widzialam takie 'cegiełki' z FAP ceramiche... ahhh... nie wiem czy nie ładniejsze.... trudny wybor
    ale wracając do mugatów - impregnowaliście je czymś? jeśli tak to czym? płytki czy fugi?
    Białe mugaty z białą fugą planujemy (już się doszkoliłam, że fuga powinna być epoksydowa )

    pozdrawiam i bardzo zazdroszcze tych wszystkich pieknych ukonczonych kuchni i łazienek, az chce się w nich mieszkać
    Coś wątek przysypia więc zapytam jeszcze raz- impregnowaliście czymś Mugaty?
    Jeśli tak to czym?

    Pozdrawiam

  9. #529
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajka.Z Zobacz post
    impregnowaliście czymś Mugaty?
    Jeśli tak to czym?
    mugaty są błyszczące i chyba nie wchłonęłyby impregnatu , ja impregnowałam fugi miedzy mugatami impregnatem Sopro w takiej prostokątnej puszce, dostałam to od mojego wykonawcy, impregnat szybko sie wchłania.
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  10. #530

    Domyślnie

    Dla fanów cegiełek płaskich:
    My nasze cegiełki z Casto, (nie lubię mugatów, bo są wypukłe i za kilka lat będą mi za bardzo retro) położyliśmy z fugą 1,5mm ze wszystkich stron. Wyszło jak poniżej. Zafugowałam to wszystko Sopro 16, w kolorze jasnoszarym.




  11. #531
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Miszaki no i ładnie to wygląda, czekam na zdjęcia całości
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  12. #532
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Ładne te cegiełki z castoramy, zastanawiam sie juz od dawna czy te dać w kuchni nad blatem, czy raco two color.
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  13. #533

    Domyślnie

    miszaki! ale ekstra! kolejny raz się poekscytuję, bo widzę po Waszym wykonaniu, że mój pomysł jest genialny hihi ! będzie super tak jak sobie to wymyśliłam! macie świetne płytki!
    ostatnio zmieniłam koncepcję łazienek mężowi ręce i nogi opadły chcę dac białe kafelki w koniecznych miejscach a resztę ścian pomalować jakimś intensywnym, konkretnym kolorem.
    widziałam taką łazienkę w dzienniku u Winniczki, i się zachwyciłam! poza tym można sobie zmieniać kolory ścian do woli wedle nastroju!
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  14. #534

    Domyślnie

    Nadmieniam, że biała fuga (sopro) wokół kuchenki żółknie (nie tyle od odprysków, co od 'oparów' - to samo, co się osadza niektórym na górze szafek wiszących). Podejrzewam, że z jasnoszarą byłoby to samo. Szczęście w nieszczęściu fugi są minimalne (max 1mm), więc praktycznie tego nie widać (w związku z czym nawet tego nie czyszczę, ale może przy wiosennych porządkach się zbiorę... )

  15. #535

    Domyślnie

    opary są głownie od gazu, tłuste i ciemne, przy innych kuchenkach nie ma tego problemu.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  16. #536
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lisbeth88

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-684
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wasze lazienki są piekne w cegiełkach!!! Zazdroszczę, że już są wykończone. Mnie to jeszcze czeka niestety Mam pytanie do włascicieli/właścicielek lazienek z białą podłogą: Czy nie brudzi się ona za mocno? Czy kazdy najmmniejszy paproch widac? Jest piękna, ale czy praktyczna?


    Nie jestem osobą, która lubi sprzątać codziennie, więc jeśli możecie uchronić mnie przed 'nieczesciciem', to proszę o informację

    Aha, jeszcze chcialam się zapytać czy do malowania lazienki uzywacie normalnych farb akrylowych czy lateksowych? Z tego co widzialam, to Dulux ma bardzo szeroką game kolorow, ale chyba tylko akrylowych. Marzy mi sie ciemny zywy turkus w lazience, ma ktos moze pomysl gdzie taka znajde?
    Ostatnio edytowane przez Lisbeth88 ; 12-02-2012 o 17:14 Powód: dodatkowa informacja

  17. #537
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Lisbeth ja mam w dolnej łazience ciemno brązowe płytki, w górnej białe ... i z moich doświadczeń to ten ciemny brąz jest nie wypałem...
    białe płytki na górze myje raz w tygodniu, nie ma dramatu
    farby używałam akrylowej ale ja malowałam tylko górną część ścian...
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  18. #538
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Czy ktoś z posiadających cegiełki z castoramy mógłby powiedzieć jak nazywa się ich "castoramowa" nazwa; szukam na stronie i nie mogę ich znaleźć.... znalazłam tylko serię glazury PANTON 10/30 ale nie widzę aby występowały w wersji białej :/
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  19. #539

    Domyślnie

    witam, śledze to forum odkąd tylko znalazłam vivesy i się w nich zakochalam. jak wiekszośc z nas chyba!!
    własnie podążam do mieszkania i wrzucę później kilka fot. Z tego co wiemto chyba ju położone pozdrawiam

  20. #540
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał martaibartek Zobacz post
    Czy ktoś z posiadających cegiełki z castoramy mógłby powiedzieć jak nazywa się ich "castoramowa" nazwa; szukam na stronie i nie mogę ich znaleźć.... znalazłam tylko serię glazury PANTON 10/30 ale nie widzę aby występowały w wersji białej :/
    To się chyba nazywa Colours. Albo Colors. Coś takiego.

Strona 27 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony