dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 47
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 923
  1. #541
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    colfax

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów,
    Sporo przydatnej wiedzy o płytkach mugat. Planuję je połączyć z podłogą tej samej firmy 1900 - Guell-1. Mam tez pomysł na kontakty i przełączniki Berker 1930. Może ktoś ma to połączenie?

  2. #542

    Domyślnie

    witam ponownie, kafle już położone, ściany pomalowane tak wiec łazienka powoli nabiera kształtu. Z jednym małym ALE.

    zabrakło 3 kafli na podłogę Vives Octagono Alaska [31,6x31,6] dosłownie..... wrrr!

    Czy jest ktos z wrocławia komu zostały jakies resztki? zamawiajac na necie stracę jakies 200 zł :/

    ze swojej strony zostało mi sporo vivesów zola białych (jedna paczka nie ruszona i spora część kolejnej) i kilka czarnych cegiełek.
    Bardzo proszę o kontakt!!!

  3. #543
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Kamilcia
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Witajcie

    przejrzałam wątek - choć do końca nie dobrnęłam jeszcze póki co Zakochana jestem w cegiełkach od dawna - 2-3 lata na pewno, będę kładła w łazience do części wysokości ściany i może ktoś z Was mógłby mi doradzić w dwóch kwestiach:
    1. na jaką wysokość kładzie się "standardowo płytki - jesli się nie chce do sufitu. Zmierzyłam wstępnie na 120 cm - czy to wystarcza? ( wanna, umywalka, bez prysznica )
    2. Czy jeśli płytki będą na 3 ścianach, a na jednej nie to to wizualnie będzie raziło? Na tej ostatniej ścianie jest komin plus wąska ( ok 10-15 cm głębokości ) wnęka - troche bez sensu ją obudowywać płytkami.

    Dziękuje bardzo za ewentualna pomoc

  4. #544
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamilcia Zobacz post
    Witajcie

    przejrzałam wątek - choć do końca nie dobrnęłam jeszcze póki co Zakochana jestem w cegiełkach od dawna - 2-3 lata na pewno, będę kładła w łazience do części wysokości ściany i może ktoś z Was mógłby mi doradzić w dwóch kwestiach:
    1. na jaką wysokość kładzie się "standardowo płytki - jesli się nie chce do sufitu. Zmierzyłam wstępnie na 120 cm - czy to wystarcza? ( wanna, umywalka, bez prysznica )
    2. Czy jeśli płytki będą na 3 ścianach, a na jednej nie to to wizualnie będzie raziło? Na tej ostatniej ścianie jest komin plus wąska ( ok 10-15 cm głębokości ) wnęka - troche bez sensu ją obudowywać płytkami.

    Dziękuje bardzo za ewentualna pomoc
    Witam,

    Myśle że nie ma standardowej wysokości do której powinny siegać kafelki, jesli nie zamierza się klaść ich do sufiitu. Ja bym dała taką wysokość aby po powieszeniu lustra nad umywalką rama lustra stykala sie z krawędzią cegiełek, żeby nie powstała tam luka gołej sciany, co zauważyłam w niektorych realizacjach.

    Bardzo podobają mi się łazienki w stylu vintage, gdzie nie kafelki kładzione sa tylko do polowy sciany, albo zamiast kafelek kładzie się szeroką białą boazerię z listwą wykończeniowa na gorze i na dole, a kafelki daje się tylko tam gdzie są niezbędne - prysznic, wanna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	retro-zienka.jpg
Wyświetleń:	1355
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	106422Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2iuPaBkEE3ldyOrujX.jpg
Wyświetleń:	1239
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	106423

    Sama planuję zrobic sobie łazienkę własnię w taki sposób, tylo bez zbędnych i czasami przesadzonych retro gadżetów (np odrapane z farby meble, miedziane krany). Ma byc klasycznie ale z nowym duchem.
    Co do mugatów - mam biale mugaty w kuchni i nie wiem czy chce takie same w lazience.

    Ostatnio na allegro znalazlam takie cegielki: http://allegro.pl/kafelki-szare-cegi...172100669.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2172100669.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	106427

    Sa w róznych odcieniach. Zastanawiam się czy nie wyglądało by to dobrze : biala "boazeria" i prysznic i okolice wanny w szarych kafelkach z bialą fugą . Hmmm ... Trzeba to przemysleć

    Co do jednej ściany która chcesz zostawic bez kafelek - czemu by nie. Ale cięzko się wypowiadać, jeśli nie widzę jak to wyglądą w realu Życzę owocnego planowania

  5. #545
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Kamilcia
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    ZojaART - po przemyśleniach pozostanie "wykafelkowana własnie ściana z wanną i zlewem + fragment drugiej ściany od strony wanny i również fragment za WC. i tyle. Ja jestem zdecydowana na cegiełki Vives - tylko dumam ciągle ( a czasu coraz mniej ) czy połysk czy mat. Wysokość będzie 120, na żywo sobie wszystko pomierzyłam. Była brana pod uwage wanna na nóżkach, ale chyba jednak pozostanie zwyczajna prostokątna , zabudowana.

    Te szare całkiem fajne - na pewno też będzie super. Mnie zalezy na zupełnie neutralnej, białej bazie, zeby można było w przypadku znudzenia poszaleć z kolorem Na razie wersja pierwsza to biały+czarny.

  6. #546
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zirana

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Niedaleko lasu
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was wie, czy połówki płytek Villeroy & Boch white 10x10 1289 CS00, są tak samo frezowane jak mugaty Vives? Da się dopasować te dwa rodzaje firm do siebie, czy niestety różnią się frezem a może i odcieniem bieli?

  7. #547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miszaki Zobacz post
    Podobne kupiłam wczoraj. Miałam tylko 2 wymagania co do płytek-cegiełek do mojej kuchni: żeby były błyszczące oraz żeby były zupełnie płaskie. Znalazłam moje w Castoramie (sic!), za 54zł mkw (sic!). Kupiłam Jedyne odstępstwo to ich format, zamiast 10x20 mają 10x30, ale kiedy je rozłożyłam na podłodze i rozrysowałam na komputerze uspokoiłam się, a teraz się już tylko cieszę, że mam to za sobą!
    Miszaki, czy te płytki też są tak białe jak mugaty i też mają taki połysk?

  8. #548
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Gdyby komuś zabrakło czarnych dekorów (takie warkoczyki w macie) to mam do odsprzedania 8 sztuk i metr mugatów białych (1 paczka). Można odebrać we Wrocławiu .

  9. #549

    Domyślnie

    Mi też został metr białych mugatów. Tanio odsprzedam. Odbiór osobisty w Warszawie

  10. #550

    Domyślnie

    A może podpowiecie z czym połączyć białe vives zola w lazience? wokol wanny chce polozyc ale tylko do pewnej wysokosci, potem cygaro i...no wlasnie,jakie inne kafelki wg was by pasowaly...na podlodze bedzie gres ala drewno...dokladnie firmy cisa castagno...

  11. #551
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Smile Wanna

    Cytat Napisał Kreskowy Zobacz post
    Jestem nowym użytkownikiem forum i tak przypadkiem natknąłem się na temat, który jest mi dość bliski

    Generalnie razem z moją drugą połową wykonaliśmy remont łazienki w naszym niewielkim mieszkaniu no i taki to efekt.

    Płytki na ścianie to Vives Zola tej samej firmy też są dekory a podłoga to villeroy boch Creative System.

    Wszystko razem jak widać prezentuje się pięknie.

    Pozostało nam tylko kilka dodatków jakieś lustro i po remoncie. Nawet w niewielkich pomieszczeniach płytki te prezentują się fantastycznie. Polecamy.

    Pozdrawiamy
    Witam,
    piękna łazienka. Właśnie szukam podobnej wanny, czy możesz zdradzić jakiej jest ona firmy i ile kosztowała? Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

  12. #552
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar karibu25
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam na zbyciu 9 dekorów tarpan zola (2*20), mieszkam w Krakowie, jeśli ktoś by ich potrzebował to podam nr na priva.

  13. #553
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chilli2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś ( najlepiej z Poznania ) miałby do odsprzedania dwie płytki mugat bianco? Myślę że dałoby radę także te dwie płytki wysłać paczką dobrze zabezpieczone. Proszę o kontakt
    Pozdrawiam

  14. #554

    Domyślnie

    Kilka dni temu dzwoniłam do Castoramy zapytać o te długie cegiełki i pan z obsługi powiedział, że wie dokładnie o jakie płytki mi chodzi, bo dosłownie godzinę temu dzwonili do nich z Warszawy, bo ktoś zamówił 400 metrów i ściagają tą ilość z różnych sklepów w całej Polsce. Nie ma to jak się spoźnić o godzinę...

  15. #555

    Domyślnie

    przypadkowo byłam w zeszły weekend w "Casto"w Bydgoszczy i ich nie było , mam nadzieję, że ich nie wycofują! może właśnie ktoś wykupił? chyba przy najbliższej okazji kupie już na zapas!
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  16. #556

    Domyślnie

    witam , czy do kremowych mebli pasują te płyteczki cegiełkowe białe ? czy raczej kremowe? bo już sama nie wiem, jedni mówią że biały jest zimny i nie pasuje do ciepłych kremowych mebli , inni że owszem pasują , jakie wybrać ? jestem całkowite beztalencie wnętrzarskie

  17. #557

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewja Zobacz post
    Witam,

    mam w kuchni mugaty Vanilla i sa bardzo fajne, polecam.
    ale do lazienki tez uwazam ze lepsze bylyby biale ze wzgledu na biala armature

    moje mugaty sa kladzione bez fugi i nigdy nie zrobilabym inaczej


    w katach i na rogach plytki byly ciete pod katem 45stopni glazurnik nie narzekal -tna sie bez problemu

    efekt jet fajny
    w przyszlym tygodniu bede miala meble kuchenne to zalacze zdjecia

    pzdr
    jaki masz kolor mebli? czy do kremowych będą pasowały?

  18. #558
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar makowa_panienka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja dziękuję opatrzności, że mnie zetknęła z tym forum i dokładnie z tym wątkiem o płytkach, bo dzięki temu nastąpiła nagła jasność w mojej głowie i zrozumiałam, że chcę mieć białe mugaty w łazience i kropka. Do tej pory nic mi się nie podobało, aż wreszcie zobaczyłam i się zakochałam
    MIESZKAMY OD 28.05.2016 ...będzie trochę po angielsku...

    Z8 dziennik budowy makowej_panienki

    Z8 komentarze do makowej_panienki

  19. #559

    Domyślnie

    Pomyślałam, że dodam tutaj swoje trzy grosze (częsciowo przekopiowane z innego wątku) na temat płytek cegiełek Self Italy Atelier Bianco Matt w rozmiarze 10 x 30,5 cm - http://www.selfitaly.com/prodotti/co...amiche/atelier

    Płytki kupiłam w ciemno, szukałam cegiełek większych niż 7,5 x 15 i z matowym wykończeniem, bo przy lakierowanych frontach bałam się nadmiaru połysku. W pierwszym momencie nieco się rozczarowałam, głównie dziwnym wykończeniem, które wydawało mi sie zbyt nowoczesne jak na moje tradycyjne cegiełkowe potrzeby (dodam, że na stronie producenta zrobiono jedno wnętrze retro tymi cegiełkami, więc mimo moich obaw nadają się do takich klasycznych celów). Po oględzinach w różnych rodzajach oświetlenia stwierdzam, że są naprawdę milutkie. Ich wykończenie określiłabym jako satynowe, lekko perłowe. Ta perłowość/metaliczność (naprawdę, naprawdę delikatna) powoduje, że światło się na nich miękko odbija. A dzięki temu na tych płytkach naprawdę nie widać brudu! W życiu nie myślałam, że powiem to kiedyś o białych płytkach. Ponadto, mimo swojej długości, są idealnie równe, o wiele równiejsze niż cegiełki Ceramiche Grazia New Classic, które mam położone w łazience i które trochę łódkują. Zobaczymy jak będą się sprawdzać w praktyce.

  20. #560

    Domyślnie

    muscovado - ile płaciłaś za te płyteczki? moze pokazesz fotke jak to wyszlo na scianie?

Strona 28 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony