dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 47
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 923
  1. #581

    Domyślnie

    Drogie forumowiczki,
    poszukuję do porównania kolorystycznego płytki:

    Vives Mugat Vanilla 10x20

    Potrzebuję dosłownie 1 sztuki, żeby porównać kolor, może być nawet nie cała, uszczerbiona, uszkodzona...
    Proszę pomóżcie, bo w mieście w którym mieszkam nie ma szans na obejrzenie vivesów, a zamówiłam płytkę cementową na podłogę i muszę do niej dopasować kolor

    Pokrywam oczywiście koszt płytki, przesyłki i fatygi.

    Bardzo będę wdzięczna... jeśli nie sprawi to komuś kłopotu, napiszcie na pw, to się domówimy, co do szczegółów.

    Pozdrawiam- Ewa

  2. #582

    Domyślnie

    ewatre, ja chyba mogłabym pomóc - sporo mi ich zostało
    Gdybyś była zainteresowana pisz śmiało (najlepiej na priv, bo tutaj trochę rzadziej zaglądam)

    Tymczasem zostawiam zdjęcie waniliowych mugatów w mojej (właśnie powstającej) kuchni.

    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 31-07-2012 o 17:00

  3. #583
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malwii

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Drogie Forumowiczki,

    podkradlam zdjecie z watku tego forum Prosze pomozcie, jakie to sa kafle? Poznaje ktos moze.. To nie sa mugaty, maja delikatniejsza faze, bardzo bym takie chciala kupic ale nie znam producenta. Nie plaskie, ale nie tez takie bardzo wypukle jak mugaty. Pomocy!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przdjcie0037.jpg
Wyświetleń:	773
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	130175Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przdjcie0040.jpg
Wyświetleń:	1377
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	130176

  4. #584

  5. #585
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skrzypi7

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-358
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok Zobacz post
    Nadmieniam, że biała fuga (sopro) wokół kuchenki żółknie (nie tyle od odprysków, co od 'oparów' - to samo, co się osadza niektórym na górze szafek wiszących). Podejrzewam, że z jasnoszarą byłoby to samo. Szczęście w nieszczęściu fugi są minimalne (max 1mm), więc praktycznie tego nie widać (w związku z czym nawet tego nie czyszczę, ale może przy wiosennych porządkach się zbiorę... )
    Witam, mam pytanko z rodzaju "jaka fuga do mugatów"?
    Chcę położyć jak najmniejszą do 1 mm i to białą, co polecisz, jakiego producenta (atras, sapro czy mapei) ?
    Druga sprawa to gniazdka. Są idealne takie, których nie widać. Jakie gniazdka to są na Twoich gdzie można takie dostać?
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam

  6. #586

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzypi7 Zobacz post
    Witam, mam pytanko z rodzaju "jaka fuga do mugatów"?
    Chcę położyć jak najmniejszą do 1 mm i to białą, co polecisz, jakiego producenta (atras, sapro czy mapei) ?
    Druga sprawa to gniazdka. Są idealne takie, których nie widać. Jakie gniazdka to są na Twoich gdzie można takie dostać?
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Ja mam sopro białą. Mapei też dobra. Chyba impregnowałam delfinem, ale już nie pamiętam. W każdym razie fugi mają się dobrze.
    Po kupno gniazdek udaj się z płytką w ręku, aby dobrać odcień - biel bieli nie równa. Kształt też jest ważny. Nie może być zbyt obły, bo gniazdko będzie się 'chowało' w płytce. Moje gniazdka są z firmy Ospel. A pasują idealnie, bo w 'cięciu wodą' wycięli mi w płytkach idealne otwory.
    Pozdrawiam

  7. #587
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Przychodzę z prośbą o pomoc. Chciałam u siebie położyć mugaty waniliowe, ale dowiedziałam się że nie ma dekorów w tym kolorze A dekory blanco, nie są tak samo białe jak płytki blanco?! Czy one są takim środkowym kolorem pomiędzy blanco a vanilla? Pytam tych co widzieli na żywo, bo ja nie mam możliwości przekonać się na własne oczy... Czy ktoś próbował dopasować je do koloru vanilla, jeśli tak, to jaki był efekt?

  8. #588
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    dardurdka dekory zdecydowanie są dużo jaśniejsze niż mugat vanilia, nie będą pasowały moim zdaniem
    dekory blanco różnią się minimalnie od płytek blanco...
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  9. #589
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skrzypi7

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-358
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok Zobacz post
    Ja mam sopro białą. Mapei też dobra. Chyba impregnowałam delfinem, ale już nie pamiętam. W każdym razie fugi mają się dobrze.
    Po kupno gniazdek udaj się z płytką w ręku, aby dobrać odcień - biel bieli nie równa. Kształt też jest ważny. Nie może być zbyt obły, bo gniazdko będzie się 'chowało' w płytce. Moje gniazdka są z firmy Ospel. A pasują idealnie, bo w 'cięciu wodą' wycięli mi w płytkach idealne otwory.
    Pozdrawiam
    Dzięki Wielkie Aga ))
    o tak precyzyjnym cięciu wodą nie słyszałem, ale zawsze jest ten pierwszy raz. JA kupiłem kafelki Metro White 7,5 x 15cm one są mniejsze od mugatów. Kupowałem w decorii. Mają siedzibę w Lublinie i myślałem że zaoszczędzę na transporcie ale WTOPA!!! bo płytki przyjechały z Wawy i transport jest za 145zł!!! nie ważne ile i gdzie. Odbioru osobistego też nie ma w ofercie.
    Krew mnie mało nie zalała jak już po kupnie znalazłem inny sklep gdzie człowiek ma od ręki kafelki 7,5 x 22cm (ciut większe) i za mniejsze pieniądze. Fakt że są znacznie grubsze od Metro. Acha i ma jeszcze takie kwadraty fazowane jak pół płytki, tak więc nie trzeba ciąć i sztukować.
    Jeszcze tylko muszę przypilnować tej odległości pomiędzy meblami a fazą płytki tak aby się nie chowały za meble. Chcę położyć listwę jak u Ciebie.
    Czytałem na forum że komuś zabrakło 0,60 cm i to mnie martwi. Planuję wysokość mebli kuchennych na 85cm i listwa i płytka. Więć dopilnować!!!
    No i te gniazdka !!!!! poprostu takie sobie wymyśliłem.

  10. #590

    Domyślnie moja łazienka

    Witajcie,

    Ponieważ ten wątek dostarczył mi wielu inspiracji gdy przyszło mi wykończyć łazienki, przesyłam coś od siebie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3032.jpg
Wyświetleń:	3032
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	138285

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3031.jpg
Wyświetleń:	2635
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	138286

    p.s. Zostało mi sporo kartonów płytek kolekcji Vives Zola Blanco mate (będzie tego około 15 m2). Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt. Odbiór w Warszawie lub okolicy.

  11. #591

  12. #592
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Monika bardzo ładnie- tak bielutko
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  13. #593
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kathreen

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć.

    Dopiero zaczynam "przygodę" z remontem. Pomyślałam o zastosowaniu białych kafelków cegiełek jednak wydało mi się to mało praktyczne w niewielkiej łazience w bloku (nie mam dość miejsca na wannę - pierwsze skojarzenie z łazienką retro).

    Bardzo spodobała mi się Twoja łazienka i pomysł zastosowany przy kabinie prysznicowej z dużymi szarymi kaflami na ścianie.

    Chciałam spytać czy te duże kafle były robione na zamówienie? Jak dobrałaś tak dobrze kolor ścian i płyt?

    Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam serdecznie

  14. #594
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kathreen

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha73 Zobacz post
    Tak , ... mi też się nie podobało wykafelkowanie całego prysznica w przypadku, gdy na innych ścianach są płytki do wysokości ok. 1,20 m ...

    Stąd też bardzo główkowałam, jak rozwiązać ten problem ...

    No i ostatecznie mam w prysznicu dwie ogromne płyty - kafle dobrane w niemal identycznym kolorze szarym, jak ściany ...

    Praktycznie tego nie widać i mam taki efekt, o jaki mi chodziło



    Tak to wyglądało przed malowaniem:








    A tak po pomalowaniu:













    .... Nie podoba mi się jedynie biały silikon łączący płyty ...

    Miał być szary ... ale płytkarz z rozpędu położył biały ...

    Na szczęście można to łatwo zmienić ...

    tylko czasu cięgle brak ...


    Pozdrawiam
    Jeszcze załączam konkretny cytat do wypowiedzi mychy73, w którym bardzo zaciekawiły mnie płyty wewnątrz kabiny prisznicowej.

    Pozdrawiam jeszcze raz

  15. #595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drop_Inn Zobacz post
    Moniko co to za szarość na ścianach?
    S-1500 N Beckersa, półmat

  16. #596
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Niniejszym dołączyłam do szczęśliwych posiadaczy Mugat blanco - muszę tylko poczekać aż dojadą na miejsce Nie wiem czy to dobra cena ale na allegro znalazłam po 85zł za m2 + Tarpan 5,5zł szt. a Remate 8zł szt., koszt przesyłki to 90zł (płytki z Opola). W mojej mieścinie niestety nie do dostania.

  17. #597

  18. #598
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar -Fenix-
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    3city
    Posty
    6

    Domyślnie

    Drop_Inn pochwal się proszę czym wykończyłaś mugaty? Pięknie ten dekor wygląda jako zwieńczenie, a Twoja łazienka zapowiada się wspaniale Przyznam się, że z zaciekawieniem z ukrycia przejrzałam Twój wątek i jestem pod wrażeniem dobrych pomysłów na wykończenie.

  19. #599
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Kurcze a ja dziś dostałam białe mugaty z beżowym dekorem remate i muszę wszystkie 50szt dekorów reklamować. Każdy jeden jest brudno beżowy, nie da się tego położyć obok śnieżnobiałych kafli, taka drastyczna różnica jest
    Zdjęcie z mojege aparatu niestety chyba nie odda tego defektu jak trzeba, płytka jest błyszcząca a ja nie jestem profsjionalnym fotografem niestety.



    tutaj wydaje mi się między płytka a drugim dekorem widać ziarnistość i beżowość szkliwa na szerszej listwie.



  20. #600
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    tutli niestety tak jest w tej kolekcji, dekory mają inny odcień... było o tym sporo w tym wątku ... reklamacja nic nie da...moim zdaniem ...
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

Strona 30 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony