dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 159 z 159
  1. #141
    Banned
    Paweł Jeziółkowski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturjohny Zobacz post
    Od razu napisze ze jestem laikiem w sprawach budowlanych. Nie wiem takze czy cos sie nie zmienilo od 2010 roku. Mam ten sam dylemat powietrza do kominka. W projekcie mam na chudziaku i minimim 200cm2. Ale co sie okazuje? Kominki 14 czy 18kW maja wlot 100 mm srednice. Wiec jaki sens jest dawac rure 160 czy wieksza? Dodatkowo sa prokukowane metalowe doprowadzenia w ksztalcie prostokatu i maja przekroj okolo 75cm2. Taki kupilem i taki bede montowal bo to odpowiada wlasnie wlotowi kominkow 100 mm srednicy.
    Masz całkowitą rację, tylko pamiętaj by dolotu na elewacji nie zatkać jakąś kratką z siatką ponieważ może ona zabrać nawet połowę przekroju.

  2. #142
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Praktycznie żadna KLIENTKA nie pozwoli na pozostawienie w elewacji nie zatkanej dziury .
    " Bo ja się boję myszy" ....

    Pojawi się kratka z siateczka i masz problem .
    To ze w handlu są płaskie kanały z powierzchnia 75 cm nie świadczy o ich odpowiednim wymiarze do kominka , zawsze możesz zastosować np 2sztuki.
    Darek B

  3. #143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł Jeziółkowski Zobacz post
    Masz całkowitą rację, tylko pamiętaj by dolotu na elewacji nie zatkać jakąś kratką z siatką ponieważ może ona zabrać nawet połowę przekroju.
    jak nie zamontujesz kratki trzymaj kciuki by żadne zwierze Ci się tam nie zadomowiło inaczej przepływ zejdzie do 0
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #144
    Banned
    Paweł Jeziółkowski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturjohny Zobacz post
    Od razu napisze ze jestem laikiem w sprawach budowlanych. Nie wiem takze czy cos sie nie zmienilo od 2010 roku. Mam ten sam dylemat powietrza do kominka. W projekcie mam na chudziaku i minimim 200cm2. Ale co sie okazuje? Kominki 14 czy 18kW maja wlot 100 mm srednice. Wiec jaki sens jest dawac rure 160 czy wieksza? Dodatkowo sa prokukowane metalowe doprowadzenia w ksztalcie prostokatu i maja przekroj okolo 75cm2. Taki kupilem i taki bede montowal bo to odpowiada wlasnie wlotowi kominkow 100 mm srednicy.
    Masz całkowitą rację, tylko pamiętaj by dolotu na elewacji nie zatkać jakąś kratką z siatką ponieważ może ona zabrać nawet połowę przekroju.

  5. #145
    Banned
    Paweł Jeziółkowski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    jak nie zamontujesz kratki trzymaj kciuki by żadne zwierze Ci się tam nie zadomowiło inaczej przepływ zejdzie do 0
    Są dostępne kratki plastikowe bez siatki ze stałą żaluzją

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Żaluzje nie zabierają przekroju?

  7. #147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    najwidoczniej nie są też chromo-niklowe, z kwasówki itd itp
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    A taka czerpnia by się nadawała?

    http://sklep.termokontrol.com.pl/sys...dnica-o_160_mm
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  9. #149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Poniekąd rozumiemy Twoje zainteresowania (avatar) ... ale po co Ci kolejna "luśnia" w domu ...
    Tak na serio - taki wystający z ziemi kawał cieńkościennej nierdzewki będzie powodował wykraplanie się olbrzymich ilości wody na wewnętrznej stronie rury ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Tak na serio - taki wystający z ziemi kawał cieńkościennej nierdzewki będzie powodował wykraplanie się olbrzymich ilości wody na wewnętrznej stronie rury ...
    .
    W takim razie jako spec na pewno nam doradzisz (mi i Stirmer-owi) czekamy na konkretne alternatywy dla zakończenia czerpni wystającej z ziemi???

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  11. #151

    Domyślnie

    ......przytkało brać fachowców czy jak

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  12. #152
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    a ja bym chciał wiedzieć jaką kratką zakonczyć czerpnie w scianie zeby nie zatkac polowy powierzchni

  13. #153
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar endodontist
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-000
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    hmmmm... kolejny problem dla laika...

    dom szczelny z rekuperacją, ogrzewnanie podłogowe [głównie pompa ciepła woda/solanka, odwierty pionowe]

    rozważam kominek z płaszczem wodnym [około 18-19kW, Hajduk albo Brunner albo jeszcze co innego]

    Kominek będzie stał przy zachodniej ścianie, powierzchnia jadalni, salonu i kuchni około 85m2, ale spora kubatura, bo b. wysokie pomieszczenie [nad częścią antresola ale nie nad kominkiem]

    Komin systemowy jakiś, do dachu będzie około 8-9 m.

    PYTANIE:

    czy rurę doprowadzającą powietrze do kominka ciągnąć pod chudziakiem i od spodu kominka?
    i czy wtedy czerpnia na elewacji czy kilka m od ściany?
    jeżeli kilka m od ściany budynku, to jakż i na jakiej wysokości zrobić czerpnię? [70 cm nad poziom gruntu będzie ok]
    czy rurę puścić prostopadle do ściany [tak, żeby czerpnia oddalała się od ściany] czy wzdłuż sciany?
    czy przebić ścianę + czerpnia na zewnątrz ściany?

    gdzieś wyczytałem że jak rura doprowadzająca powietrze jest dłuża, to do wkładu dociera cieplejsze powietrze...

    z góry dzięki za merytoryczne odpowiedzi na pytania!!!

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    To i ja zapytam. problem taki że rurę z powietrzem puściłem z tyłu kominka (nie pytać dlaczego). I teraz żeby ona wylądowała pod kominkiem musiałbym puścić rurę nad ścianą fundamentową i wtedy po drugiej stronie ściany dalej rzeźbić. Fi 160 ma łącznie z 18 cm, jak dam jeszcze kolanko w górę to wyjdzie ponad 30cm. Jakieś pomysły?

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Aluminiową rurą spiro poprowadź skąd i dokąd chcesz...

  16. #156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Czyli nie będzie problemu ze będzie szła kilku załamaniach? 3 kąty po 90 stopni

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo13 Zobacz post
    To i ja zapytam. problem taki że rurę z powietrzem puściłem z tyłu kominka (nie pytać dlaczego). I teraz żeby ona wylądowała pod kominkiem musiałbym puścić rurę nad ścianą fundamentową i wtedy po drugiej stronie ściany dalej rzeźbić. Fi 160 ma łącznie z 18 cm, jak dam jeszcze kolanko w górę to wyjdzie ponad 30cm. Jakieś pomysły?
    Bezprzewodowo się nie da ?

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo13 Zobacz post
    Czyli nie będzie problemu ze będzie szła kilku załamaniach? 3 kąty po 90 stopni
    . Krótki odcinek. Nie powinno być problemu.

  19. #159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Bezprzewodowo się nie da ?
    Da się. Ale musiałbym wykopywać już zle wkopaną rurę i przestawiać z drugiej strony ściany

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony