dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    uklak

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Rozbudowa domu ze ścianą w granicy

    Witam,

    Właśnie zamierzam zabrać sie do rozbudowy domu w ktorym mieszkam. Jest to maly domek z początku lat 50 o powierzchni ok 50m2 Domek był wyremontowany kilka lat temu i mieszka się w nim całkiem nieźle. Niestety jego powierzchnia jest nie do zaakceptowania. Koncepcji rozbudowy jest kilka.
    Domek ma kształt prostokąta o dłuższych ścianach skierowanych w stronę północ-południe. Od strony połnocnej jest tylko jedno okno i w tamtą stronę chciałbym dokleić mniej więcej podobny klocek jednocześnie wystrzelić do góry z poddaszem użytkowym. Problem w tym, że ściana zachodnia zlokalizowana jest w granicy dzialki. Przy rozbudowie należało by przedłużyć ją w kierunku połnocnym o kilka metrów. W związku z tym jakie czekają mnie trudności formalno prawne? Czy wogóle da się to zrobić? Czy przepisy to jakoś regulują? W chwili obecnej sąsiednia działka jest niezabudowana i nieodrolniona.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marlog

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Mam ten sam problem (patrz kilka postów wcześniej) , z tą różnicą, że ja chcę rozbudować w górę o poddasze nie zwiększając długości ściany przy granicy.plus drugie tyle w kierunku działki.
    Rozmawiałem z architektem mówił, że w górę mogę budować dopiero w odległości 3m od granicy. Tylko jak to będzie wyglądało ??
    Chyba że:
    - wniosek do ministerstwa o odstępstwo od prawa budowlanego.
    - jest to również w gestii urzędnika wydziału architektury, ale który się będzie narażał...chyba że są poważne powody typu wielkość działki albo tak określone WZ.
    Może ktoś z doświadczeniem i wiedzą wyjaśni tą sprawę ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony