dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie jak zasuszyc róże

    Dostalam 10 dni temu na imieniny bukiet przepięknych róź. Stoją do dziś w wazonie, są już ładnie rozwinięte, ale nie opadają na szczęście i tak sobie pomyślałam że może je zasuszyć, tylko jak?
    Mieszkam w bloku ( na razie ) i nie mam ciemnego i suchego miejsca. Czy jak zawinę każdą w papier i powieszę kwiatem do dołu będzie dobrze? Chodzi o to żeby jak najmniej straciły kolor i ładnie się zasuszyły.
    Dzięki za rady.
    maja

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja kiedyś (pierwszy bukiet róż od chłopaka ) wieszalam u sufitu na takich "żabkach" od firanek - glówkami w dól oczywiście
    dekoracja okna była niezła - ale efekt fajny (na pewno troszke zblakły)

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Możesz zrobić to tak:Jak już kiepsko wyglądają wyjmij je z wody zwiąż kwiaty w łodyżkach i wilgotna chusteczką higieniczną owiń ich końce.Włóż do wazonika i całość łącznie z liśćmi spryskaj lakierem do włosów. Tak sie ususzą i przetrwają bardzo długo. Nie susz nigdy kwiatami w dół.Zawsze rób to normalnie tak jak stały w wazoniku. Jeżeli jest to naprawdę duży bukiet to i efekt będzie duży.

    Miłego suszenia.

  4. #4

    Domyślnie

    ja suszyłam kiedyś w piasku (suchym), "na stojąco", po kilku dniach/tygodniach mozna wyciągnąć. efekt był niezły

  5. #5

    Domyślnie

    ja też słyszałam o sposobie suszenia na piasek
    ale nigdy tak nie próbowałam
    zawsze wieszam je kwiatem do dołu, ale jak już są naprawdę dobrze rozwinięte
    kolor jedne zachowują inne nie, nie wiem od czego to zależy
    ale wszystkie jasne, np żółte, herbaciane, różowe robią się nijakie
    najładniejsze po zasuszeniu są te mocno bordowe
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za rady. Oto moje roze jeszcze zywe
    jak sie ladnie zasusza tez wkleję (jak mi się uda, bo dopiero raczkuję )
    maja

  7. #7

    Domyślnie

    Czytałem, że innym sposobem jest zanurzenie samych kwiatów w glicerynie, podobno też daje to niezłe efekty.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja słyszałam o piasku, albo styropianie - ale chyba samemu trzebaby było rozdrobnić go na pojedyncze kuleczki !!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Ja susze tak - cały bukiet wiąże sznurkiem i wieszam gdzieś w pokoju tak aby kwiaty (paczki) zwisały w dol. Czekam aż wyschną...
    Tak zasuszyłam cały bukiet 19 róż które dostałam od boorga w ramach przeprosin.
    Zawsze tak susze róże i zawsze się udaje.

  10. #10

    Domyślnie

    boję sie suszyc kwiaty bo ktos mi keidys powiedzial ze razem z kwiatami zasusza sie uczucia. Moze to glupi przesąd ale lepiej dmuchac na zimne
    O wielkości mężczyzny świadczy jego kobieta...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    ale wszystkie jasne, np żółte, herbaciane, różowe robią się nijakie
    najładniejsze po zasuszeniu są te mocno bordowe
    Zgadzam się w 100%... A białe to już po prostu dramat... Próbowałam zasuszyć swój bukiet ślubny

    ale niestety efekt był opłakany i musiałam się pożegnać ze swoimi ślicznymi kwiatuszkami... Dobrze, że zostały zdjęcia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony