dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 188
  1. #21

    Domyślnie

    co do projektu FAWORYT u mnie on był inspiracją, bo pasował mi prawie pod każdym względem-ale prawie robi wielką różnicę-był po prostu za szeroki na moją działkę i dlatego zdecydowaliśmy się na dom na medal, który niestety musiałam troszkę pozmieniać aby miał to samo co faworyt.

  2. #22

    Domyślnie

    Dodi1977 nie wiem czy moje dane na cos sie przydadza poniewaz teren mielismy z lekkim spadkiem i zdecydowalismy sie na lawe fundamentowa z uskokami. Dlatego tez zamowilismy 2 rodzaje bloczkow fundamentowych.
    Jezeli ktos nie kombinuje z lawa to chyba nalezy brac tyle ile wyliczono w projekcie. Ziemi do zasypania tez nam wyszlo malo poniewaz zostalo nam jej duzo przy kopaniu wykopow pod lawe. Dlatego tez zamowilismy tylko 2 wywrotki piasku. Zobacz na zdjecie ponizej ile mielismy ziemi w salonie . Trzeba ja bylo przeniesc do innych pomieszczen. Reszte uzupelnilismy piaskiem. Dodalem tez zdjecie na chwile obecna. Mam nadzieje, ze zdazymy zrobic przynajmniej stropy przed zima, a moze i stan surowy otwarty



  3. #23

    Domyślnie

    MROG, u nas jest podobna sytuacja, też jest lekki spadek i na pewno trzeba będzie wyrównywać bloczkami. Widzę że prace u Ciebie idą w szybkim tempie, oby tak dalej. No i wrzucaj na bierząco zdjęcia. U nas mam nadzieję że zdążymy jeszcze wymurować ławy i zasypiemy piaskiem jak pogoda pozwoli a reszta dopiero na wiosnę, no chyba że nie bedzie zimy to może coś pociągniemy w górę.

  4. #24

    Domyślnie

    Na stronie MGProjekt znalazlem zdjecia z juz wykonanego domu . Ciekawe gdzie on sie znajduje?




  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodi1977
    co do projektu FAWORYT u mnie on był inspiracją, bo pasował mi prawie pod każdym względem-ale prawie robi wielką różnicę-był po prostu za szeroki na moją działkę i dlatego zdecydowaliśmy się na dom na medal, który niestety musiałam troszkę pozmieniać aby miał to samo co faworyt.
    To jakiego typu zmiany poczyniliście, abu upodobnić go do faworyta????
    Bo w sumie My jeszcze nie kupiliśmy "faworyta" gdyz lada chwila rozstrzygna sie losy naszej działki (czekamy od maja) , wiec moze wasze sugestie zaowocuja jakas jeszcze zmianą . Gdzie zamierzacie budować ???

  6. #26

    Domyślnie

    maroco11,jeśli chodzi o zmiany w naszym projekcie to nasze zmiany były następujące-po pierwsze dach, nie jest naczułkowy od strony garażu tylko wielospadowy-tak jak na faworycie, wygłużyliśmy garaż, aby zrobić dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, zlikwidowaliśmy spiżarkę-kosztem szfy w tym miejscu, a w miejscu dawnej szafy będzie większa kotłownia. W pokoju nad garażem będzie ścianka i przejście z łazienki do pralni-zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Pokój nad garażem się nie zmniejszy bo został wydłużony. Budujemy pod Krakowem.

  7. #27

    Domyślnie

    ups przepraszam za błędy "naczółkowy"

  8. #28

    Domyślnie

    Zgodnie z zyczeniem zamieszczam kolejne zdjecia z postepow prac
    Wlasnie zakonczone zostaly prace murarskie scian garazu. Teraz bedziemy szalowali strop nad garazem i kolumny domu. Prace nasz majster zalecil w dwoch etapach bo podobno jest za duza roznica miedzy stropami domu i garazu. Kolumny beda stanowily nasza rezerwe na wypadek gdyby przyjechalo za duzo betonu. Lepiej jest zamowic go troche wiecej niz zeby go zabraklo . Zapomnialem dodac, ze nasz strop to bedzie monolit.
    Jak by sie ktos teraz budowal to taka mala rada. Kazdego dnia po wymurowaniu scian warto na ich powierzchnie klasc jakac folie. Uchroni to sciany przed dostaniem sie wody do srodka w przypadku deszczow. Jak sie cos tam wleje to prosze uwierzyc bedzie sie B. DLUGO taka sciana suszyc . Widze to na budowie obok. Pustaki sa prawie brunatne.



  9. #29

    Domyślnie

    Aż oko cieszą takie postępy w budowie mrog. U nas nas ten rok zakończymy na zalanych fundamentach, nie pociagniemy już nic do góry, dopiero na wiosne, teraz tylko pozostało gromadzić materiał, póki tańszy.

    No i oczywiście nadal oczekujemy na następne zdjecia z budowy.

  10. #30

    Domyślnie

    och oko cieszą i to naprawde bardzo. Tak się zastanawiam czy nie lepiej przedłużyć garaż i urządzić tam kotłownie,czy to w ogóle jest możliwe.C o wy o tym sądzicie.A gdzie wy robicie kotłownię?

    PS.My mieliśmy zacząć n awiosnę ale chyba zmienimy plany i zaczniemy troszkę później .

    PS.no i oczywiście czekamy na kolejne zdjęcia i życzymy powodzenia i wytrwałości pozdrawiamy.

  11. #31

    Domyślnie

    Pewnie da sie wydluzyc garaz. Wczesniej zamiescilem zdjecia tak wykonanego domu. Widac, ze maja wydluzony garaz i chyba maja podniesiony budynek o jeden lub dwa pustaki. Dach wyglada na nim troche inaczej. Mozna sie pokusic o zmiane usytuowania komina.
    Ja kotlownie bede mial w miejscu gdzie byla ona pierwotnie zaprokektowana. Zmienilem tylko komin. Poniewaz bede mial piec gazowy kondensacyjny to wykorzystam pustak czterokanalowy wentylacyjny do budowy komina. Do srodka i tak bedzie wlozona rura 80mm. Szkoda wydawac majatek na komin z prawdziwego zdarzenia
    A z czego bedziecie budowac swoje domy? Tak jak w projekcie czy z innych materialow?

    Pozdrawiam Mrog

  12. #32

    Domyślnie

    gosto2, my wydłużyliśmy garaż-ponieważ chcę tam zrobić składzik na opał, a kotłownie powiększamy kosztem wiatrołapu, natomiast w kuchni nie robimy spiżarki (będzie pod schodami), w tym miejscu bedzie szafa z wiatrołapu, bo kotłownia jest rzeczywiście malutka, zwłaszcza że my będziemy mieli piec na eko groszek.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosto2
    hej Naprawdę się cieszymy z mężem że budujecie ten sam domek co my byśmy chcieli i rzyczymy wam szczerze powodzenia. Mamy także prośbę do was jakbyście mieli zdjęcia z budowy to bardzo byśmy chcieli zobaczyć jak wam idzie. My planujemy troszke więcej zmian mianowicie chcemy mieć newielką piwnice na kotłownię i spiżarkę .Niestety w naszej miejscowoście nie ma gazu i chyba będziemy palić eko groszkiem a to jest raczej brudna sprawa dlatego nie chcemy mieć kotłowni odrazu po wejściu do domu.Planujemy także wydłuzyć garaż o jakieś pomieszczenie gospodarcze, w miescu kotłowni zrobić garderobę no i chyba tkże zamienimy te okno balkonowe na normalne co by mieć pełną scianę.To są nasze plany ale jak będzie zobaczymy.Jeszcze raz rzyczymy powodzenia.Ania
    [/quote]


    GOSTO2
    Czy Wy już przeprojektowaliście swój projekt?? Chodzi mi głownie o to częsciowe podpiwnieczenie i wydłuzenie garazu, bo my jeszcze nie zdecydowaliśmy sie do końca na faworyta, gdyż po indywidualnym przeliczeniu powierzchni kazdego pomieszczenia, okazuje sie "faworyt" jest o te dwadziesćia kilka metrów większy , a to sie znów wiaze z dodatkowymi kosztami, a jak sie ma i tak juz budżet napięty przed startem, to wiadome jak jest. Sami w sumie nie wiemy keidy zaczniemy, gdyż ponoć w tym miesiacu mamy sfinalizować naszą działkę , a potem papierki .....

  14. #34

    Domyślnie

    Hej!
    Chyba cię rozczaruje ale my jesteśmy dopiero na etapie działki tzn może o jeden krok dalej bo my już ją mamy i załatwiamy teraz media.Co do projektu to jeszcze nic z nim nie zrobiliśmy ,ale takie mamy plany żeby była piwnica i wydłużony garaż. Chociaż mój mąż ostatnio coś wspomniał że może kotłownię zrobimy w przedłużeniu garażu i nie będziemy musieli ponosić kosztów związanych z budową piwnicy.Może i jest to jakieś sensowne rozwiązani.Tym badziej że na naszej działce mamy budunek gospodarczy do remontu gdzie będzie można trzymac różne potrzebne rzeczy do ogrodu itp.Co do projektu faworyt to on również nam się bardzo podoba,właściwie jest on prawie taki sam jak dom na medal,z tymże na naszej działce się nie mieści ( mamy szerokość 22,2m ).Wszystko zależy od tego jak dużą masz albo planujesz mieć rodzine.Większy dom to oczywiście większe koszty zaróno budowy jak i utrzymania.Myślę żę dom na medal jest troszkę mniejszy ale w niczym to nie przeszkadza.Gdybym miała większą działkę to i tak mylę zdecywolabym sie na dom na medal.Poprostu ten projekt uważamy za idealny dla nas,tylko koniecznie trzeba poddnieść poddasze.Tak jak na zdjęciach powyżej.My chcieliśmy się zacząć budować na wiosnę ale nie wiem jak to będzie bo troszkę nam się plany pozmieniały.Chociaż może nam się uda fundamenty wylać albo stan surowy otwarty zbudować.Narazie przyglądamy się jak inni działają,może nam coś podpowiedzą i oczywiście zdjęcia dodadzą.Pozdrawiam Ania

  15. #35

    Domyślnie

    MROG mam pytanko - jak tam twoje budowanie. Udało ci się posunąc pracę do przodu. Chętnie bym zobaczył postępy na budowie.
    Ja dalej szukam firmy ale ciężko idzie.....
    Swoją drogą czy ty jesteś ze swoich zadowolony?
    może jak by skończyli u ciebie to w przyszłym roku wybudowaliby i dla mnie

  16. #36

    Domyślnie

    My budujemy dom na medal, pod W-wą w Lesznowoli. Budowę zaczelismy w czerwcu 2007 roku. Nie wiem czy uda mi sie wkleić zdjęcia bo nigdy tego nie robiłam, ale może się uda

    Jakby się udało, to zdjęcie przedstawia naszą część bliźniaka od strony ogrodu

    Pozdrawiamy
    Ket & Gant'z

  17. #37

    Domyślnie

    Udało się Więc wklejam jeszcze jedno zdjęcie od strony ogrodu i jedno od frontu. Pozdrawiam



    Pozdrawiamy
    Ket & Gant'z

  18. #38

    Domyślnie

    I jeszcze jedno zdjęcie, od strony "małego" tarasu z podcieniem

    Pozdrawiamy
    Ket & Gant'z

  19. #39

    Domyślnie

    I na koniec zdjęcie ostatnio wykonywanych prac, czyli montaż podbitki

    Pozdrawiamy
    Ket & Gant'z

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nadia85

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witamy!
    Nam również podoba się projekt Dom na medal 2 i jesteśmy zdecydowani rozpocząć jego budowę w drugiej połowie bieżącego roku.
    W chwili obecnej mamy działkę w pobliżu Gdańska i jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę.
    Do końca roku chcielibyśmy postawić stan surowy otwarty. Tę część budowy chcemy zfinansować z kredytu i dlatego mamy serdeczną prośbę. Jeśli nie stanowi to problemu, bylibyśmy wdzięczni za informacje, czy załączony do projektu kosztorys odpowiada w przybliżeniu rzeczywistości (chodzi nam o ceny materiałów i robocizny).
    Z racji tego że budujemy się pod Gdańskiem, szczególnie wdzięczni bylibyśmy za tą informację Mrogowi, bo zna aktualne ceny z naszego regionu.

    Z niecierpliwością będziemy śledzić forum.
    Pozdrawiamy wszystkich

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony