dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 77 z 77

Temat: Podbitka

  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Nie trzeba. Zaglądnij 15 postów wyżej, Tam jest zdjęcie. Można do krokwi. Ale na ścianach szczytowych iż tak.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  2. #62

    Domyślnie

    Oglądam ten rysunek ze wszystkich stron i cały czas nie wiem jak przykręcić/przybić ten kawałek drewna przy ścianie między krokwią i łatą. Jak go mam przytwierdzić do krokwi? Wbijając skośnie gwoździe?

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Oglądam ten rysunek ze wszystkich stron i cały czas nie wiem jak przykręcić/przybić ten kawałek drewna przy ścianie między krokwią i łatą. Jak go mam przytwierdzić do krokwi? Wbijając skośnie gwoździe?
    Przybic do boku krokwii

    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Przybic do boku krokwii
    Podobno są specjalne kołki do tego,
    nie wiem czy to dobry pomysł przybijać do krokwi, moim zdaniem podbitka powinna być na sztywno przymocowana do bydynku, a nie wisieć na krokwiach (ale może się mylę)

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Podobno są specjalne kołki do tego,
    nie wiem czy to dobry pomysł przybijać do krokwi, moim zdaniem podbitka powinna być na sztywno przymocowana do bydynku, a nie wisieć na krokwiach (ale może się mylę)
    No raczej sie mylisz bo powinno byc dokladnie odwrotnie - podbitka powinna wisiec na krokwiach, a od budynku moze byc nawet lekko zdylatowana Jak inaczej bys ja chcial tylko do samej sciany (jak jeszcze masz np. 20cm styro na niej) powiesic ?

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sowikPL

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-850
    Posty
    1

    Domyślnie

    A jak styropian ma grubosc 10cm???

  7. #67

    Domyślnie

    Nie trzeba przybijać do ściany przez styropian.
    Wystarczy odpowiednią konstrukcję połączyć z krokwiami i tyle.
    Podbitka PCV jest lekka i osobiście nie widzę powodów aby robić konstrukcję tak mocną.
    Raczej konstrukcja powinna być stabilna i prosta i na tym radzę się skupić.

  8. #68

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłyby mi podpowiedzieć jak fachowcy liczą zapotrzebowanie na materiał, chodzi mi o podbitkę drewnianą? Ile średnio należy więcej zamówić uwględniając odpady?

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman Zobacz post
    Czy ktoś mógłyby mi podpowiedzieć jak fachowcy liczą zapotrzebowanie na materiał, chodzi mi o podbitkę drewnianą? Ile średnio należy więcej zamówić uwględniając odpady?
    Ja liczyłem następująco
    - pomierzyłem wszystkie miejsca, gdzie będzie kładziona podbitka
    - "rozrysowałem" na tym deseczki
    - na podstawie ilości i wymiarów desek wstępnie przeliczyłem na całe deski o długości 3m
    - zsumowałem ilość całych desek
    - dodałem około 10%
    - przy zamówieniu zaokrąglili w górę do pełnych paczek

    Mam nadzieję, że za jakiś tydzień półtora będę wiedział, że starczyło
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  10. #70

    Domyślnie

    A czy jakoś specjalnie oblicza się ile "znika" na pióro - wpust? Czy tak po prostu na oko - 10%?

  11. #71

    Domyślnie

    To zależy gdzie zamawiasz.
    Jeżeli lokalnie i masz możliwość domówienia to zamów tyle ile wychodzi z metrażu, lub dodaj 10%.
    Jeżeli gdzieś dalej, na zamówienie, no to dodaj więcej, jak zostanie to wykorzystasz gdzie indziej.
    Preferuje od razu zamówić więcej z uwagi na możliwość wystąpienia innego odzienia, koloru itd.

  12. #72

    Domyślnie

    witam jesli podbitka drewniana a rozstaw krokwi co 80-90cm to trzeba miedzy krokwie dawac jakies wzmocnienie czy tylko krecic do krokwi ? dziekuje

  13. #73

    Domyślnie

    ile teraz trzeba zapłacić za podbitkę pcv (materiał + robocizna). Woj. mazowieckie?

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertus86 Zobacz post
    witam jesli podbitka drewniana a rozstaw krokwi co 80-90cm to trzeba miedzy krokwie dawac jakies wzmocnienie czy tylko krecic do krokwi ? dziekuje
    Też mnie to interesuje. Może ktoś wie?
    Oraz jak wykonać ładne przejście okpu w dach lukarny/ "jaskółki" (pod krokwią koszową), i jak wykonać pod okapem jeśli krokwie na końcach były podcięte prostopadle do muru?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertus86 Zobacz post
    witam jesli podbitka drewniana a rozstaw krokwi co 80-90cm to trzeba miedzy krokwie dawac jakies wzmocnienie czy tylko krecic do krokwi ? dziekuje
    Ja mam co prawda max 80cm rozstawu, ale żadnego "wzmocnienia" nie dawałem. Ale musisz być pewien, że masz krokwie równo położone.

  16. #76

    Domyślnie

    Jak powinna prawidłowo wyglądać konstrukcja pod podbitkę drewnianą prostopadła do ścian.
    Odległość od ściany do deski czołowej jest równa 70 cm.
    Grubość paneli zamierzam dać 15 mm.

  17. #77

    Domyślnie

    Jakie listwy startowe (J,H) stosuje sie do mocowania podbitki drewnianej o grubosci 9mm... Z czego one sa wykonane?
    --
    Grzegorz

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony