dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 77

Temat: Podbitka

  1. #41

    Domyślnie

    Rozyczka1191, hmm domy budujemy podobne ale co do podbitki to możne kupić różną.
    Znajomi położyli sobie taką krótką z marketu o grub. 12 mm i wygląda podobnie. Ja chciałem dać po krokwiach a nie skrzynkową. Takie długie deski bardzo mi pasowały. Ponadto to chyba dobra cena mat., bo moja ekipa od dachu (choć nie dostała zlecenia na podbitkę) chwaliła ją i na następnych budynkach polecała kupować innym inwestorom tylko taką.

    A robocizna, to też kwestia regionu lub człowieka. U nas tyle biorą ekipy lub stolarze, domek ma około 100 mb okapu x 30 zł.

  2. #42
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxxx

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A czy ktoś produkuje PVC ciemy orzech?
    Miałem robić sosnową drewnianą ale przeraziłem się konserwacją za każdym razem trzeba by rusztowanie.
    A jak z promieniami słonecznymi i kolorem nic się nie dzieje?

    Jeszcze mam jedną zagwozdkę jak połaczyć narożnik w sys. skrzynkowym o róznych poziomach?
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti.sa
    A czy ktoś produkuje PVC ciemy orzech?
    Miałem robić sosnową drewnianą ale przeraziłem się konserwacją za każdym razem trzeba by rusztowanie.
    A jak z promieniami słonecznymi i kolorem nic się nie dzieje?

    Jeszcze mam jedną zagwozdkę jak połaczyć narożnik w sys. skrzynkowym o róznych poziomach?
    To chyba nie widziałeś jak pięknie wygląda podbitka z PCV po dwóch latach na słoneczku jest ... zupełnie pokryta białym nalotem. Pozdrawiam
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar reflexes
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga
    To chyba nie widziałeś jak pięknie wygląda podbitka z PCV po dwóch latach na słoneczku jest ... zupełnie pokryta białym nalotem. Pozdrawiam
    Potwierdzam, mam dwie lukarny obrobione podbitką PCV i całą podbitkę też. Pod okapem dachu podbitka wygląda jakby była zamontowana wczoraj, na lukarnach (ten sam materiał) wygląda strasznie i do tego wypaczyła się od temperatury. W przyszłe lato planuje wymienić na drewnianą. Wisi to 2 lata.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga
    Cytat Napisał arti.sa
    A czy ktoś produkuje PVC ciemy orzech?
    Miałem robić sosnową drewnianą ale przeraziłem się konserwacją za każdym razem trzeba by rusztowanie.
    A jak z promieniami słonecznymi i kolorem nic się nie dzieje?

    Jeszcze mam jedną zagwozdkę jak połaczyć narożnik w sys. skrzynkowym o róznych poziomach?
    To chyba nie widziałeś jak pięknie wygląda podbitka z PCV po dwóch latach na słoneczku jest ... zupełnie pokryta białym nalotem. Pozdrawiam
    Nie powiedziałeś jakiego producenta jest ta podbitka..?
    Dobra podbitka PCV, kosztuje więcej niż drewno na podbitkę, a dodatkowo zachowuje swój doskonały wygląd znacznie dłużej niż drewno i nie wymaga przy tym konserwacji. Biały nalot na podbitce to zwykłe wyblaknięcia, typowe dla taniej, komorowej podbitki PCV.
    Trzymajmy się ciepło

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał radomik
    Podsufitka sidingowa:
    Długość wystających krokwi bede miał ok. 62 cm, czy muszę dawać 3 podpórki (tak jak na zdjęciu), czy mogą być 2 (na początku i na końcu)?

  8. #48

    Domyślnie

    Przykręć trzy, przy dwóch istnieje ryzyko mało estetycznego uginania się podbitki.
    Trzymajmy się ciepło

  9. #49

    Domyślnie

    a ma ktos fotki jak to wygląda LIVE ????

  10. #50

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Osobiście robię podbitkę i to z drewna. Jeśli podbitka to właśnie z drewna i nikt mnie nie przekona. Naprawdę nie jest to trudna "robota". Sam robię pierwszy raz a moja podbitka nie jest prosta. Dużo przycinania i to pod kątem. Fakt trzeba mieć (w moim przypadku rusztowanie) a na pewno piłę kątową a dobrze mieć tez stołową do cięcia pod kątem. Kilka fotek więcej info w moim dzienniku.





    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  12. #52

    Domyślnie

    Nikt nie podał jakiego producenta zstosował podbitkę platikową

  13. #53

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam podbitki GAMRAT.
    Trzymajmy się ciepło

  14. #54

    Domyślnie

    ja mam pcv komorowy plastivan, ale raptem rok, na razie jest ok, ale pewnie za krótko żeby wyrokować o jakości, czyli polecać ani odradzać nie będę

  15. #55

    Domyślnie

    Witam!
    Mam takie (chyba śmieszne) pytanie. Podbitkę wykonuje się po dociepleniu budynku, czy przed ociepleniem?
    Pozdrawiam.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Oczywiście, że po ociepleniu chyba, że chcesz sobie robić mostek cieplny
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  17. #57
    eciver
    Guest
    eciver

    Domyślnie

    ---
    Ostatnio edytowane przez eciver ; 12-10-2015 o 16:16

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leśmian

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    w-w
    Posty
    1

    Domyślnie

    A ja jestem zdesperowany i mam pytanie dotyczące podbitki :) Na stronie Grupy Wrocławskiej (Misie:)są podane nr-y tel. do fachowców od podbitki w okolicy Oławy-Jelcza Laskowic....tylko że są nieaktualne.... Możecie mi pomóc? Naprawdę mi zależy, aby zrobić to przed zimą....

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś ma podbitkę firmy Asko? Na wzorniku wygląda świetnie ale nie wiem jak się sprawdza w praktyce.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mammamija Zobacz post
    Witam!
    Mam takie (chyba śmieszne) pytanie. Podbitkę wykonuje się po dociepleniu budynku, czy przed ociepleniem?
    Pozdrawiam.
    Że tak głupio zapytam, a więc stelaż mocuję do muru przez warstwę ocieplenia długimi kołkami?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony