dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 119
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 2365
  1. #1181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    PS
    Apropos automatyki do podłogówki, wszystkich moich klientów którym montowałem pompy odradziłem te dodatki i są zadowoleni, było kilka upartych osób ale i one po roku czy dwóch sezonach wywaliły to wPISdu - zostały tylko kable do zatynkowania po "ozdobach".
    U mnie jest akurat odwrotnie, z tym ze ci którzy mają taką automatykę nie mają pompy. Bardzo sobie chwalą sterowanie strefowe/pomieszczeniowe i z niego absolutnie rezygnować nie chcą. Stała i łatwo regulowana temperatura w poszczegolnych pomieszczeniach nie przeszkadza nikomu a wrecz przeciwnie.

  2. #1182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    U mnie jest akurat odwrotnie, z tym ze ci którzy mają taką automatykę nie mają pompy.
    A tutaj jest akurat odwrotnie, to jest dział dotyczący pomp ciepła a nie tych co pompy nie mają...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #1183

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post

    Tutaj na forum padło nawet tego typu stwierdzenie - mój instalator nie za bardzo się zna, bo od klimy i dopiero zaczyna z pompami, więc nie wie co może być nie tak.
    ???

    pzdr
    Dlatego warto to co oferuje się ludziom dobrze przetestować na własnym podwórku... dla czystego sumienia Sam spędzałem godziny i nadal poświęcam czas obserwując i omawiając centrale wentylacyjne, pompy p-p, klimy czy inne rozwiązania. Najgorzej jak ktoś nastawi się tylko na to by byleby komuś coś upchnąć i wziąć kasę.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #1184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Jeśli ich stać na dodatkowe koszty inwestycji POGARSZAJĄCE parametry instalacji i ZMNIEJSZAJĄCE trwałość sprężarki, to cóż, zawsze można znaleźć dobrą stronę takiego działania: serwis zarobi więcej. Ja mogę im tylko współczuć, ale to nie moja sprawa.
    To nie jest kwestia czy stać czy nie.
    Jeżeli jesteś krawcem to musisz zaufać osobie, która teoretycznie zna się na swoim fachu. W moim przypadku doszła jeszcze sprawa kredytu w BOS, obwarowanego koniecznością dość sporej papierologii, która ograniczyła ilość potencjalnych wykonawców.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  5. #1185
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1977

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Chodzież
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    70

    Domyślnie

    Mam sprawę a mianowicie pompę Daikina mam już czwarty rok, wszystko grało jak do tej pory.
    Ostatnimi czasy pompa się wyłącza i nie idzie jej uruchomić, wyłączenie prądu na dłuższy czas aż sie zresetuje tylko powoduje załączenie pompy.

    Wyświetla mi błąd:

    071
    7 2-
    --------------------
    jak wejdę w ten kod zmienia się na:

    071
    7 J-

    Czy ktoś z użytkowników miał ten problem?? czy któryś z instalatorów zetknął się z tą usterką??

    z góry dzięki za podpowiedzi pozdr

    ----------------------------------------------------------------------------

    Sam rozwiązałem problem, podzielę się z Wami co było może komuś w przyszłości się przyda.
    Zawór trójdrożny(ten automatyczny który zmienia CO na CWU) to jest przyczyna.
    Albo zapieczony albo zabrudzony. Profilaktycznie przed zima zmieniam wodę w układzie.
    A co do samego problemu to można zawór przestawiać ręcznie, w moim przypadku jak wciśnięty to działa na automacie i nie idzie przestawić, więc musiałem zamiast wcisnąć lekko pociągnąć żeby móc ręcznie przestawiać."(piszę bo może być odwrotnie, trzeba bedzie wcisnąć aby przestawić)
    Ostatnio edytowane przez Przemo1977 ; 30-06-2016 o 14:06 Powód: rozwiazany problem
    Dom 120m2,styro 20cm posadzka,20cm ściany,35cm wełna,okna 3szyb.Ogrzewanie: Daikin 8kW, kominek dla przyjemności, reku Brink.

  6. #1186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie ustawień Daikina ERLQ016CV3. Dom 250m2, 100% ogrzewanie podłogowe, ocieplony od podłogi 20cm, ściany 20cm 0.0031 i dach 24 cm piany.
    Mam ustawioną krzywą grzewczą na osi x 32 stopnie i minimum 25, a na osi y -20 i 13. Grzanie ustawione w zalezności od pogody.
    Co mam zmienić, aby zrobić to zgodnie z harmonogramem, aby grzać w II taryfie? W ustawieniach ustawiłem sobie tryb komfort i tryb eco, który dałem -6. I tak sobie ustawiłem godzinowo kiedy komfort, a kiedy eco, ale nie wiem czy dobrze.
    W dodatku na ekranie głównym, kiedy jest tryb Eco mam jeszcze przesunięcie -6. Przy takich ustawieniach na ekranie głównym mam cały czas ikonę "słońca".

  7. #1187
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo1977 Zobacz post
    ... Profilaktycznie przed zima zmieniam wodę w układzie.
    ...
    Duży błąd, zład powinien być napełniony "raz na zawsze".
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  8. #1188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał doktorant Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie ustawień Daikina ERLQ016CV3. Dom 250m2, 100% ogrzewanie podłogowe, ocieplony od podłogi 20cm, ściany 20cm 0.0031 i dach 24 cm piany.
    Mam ustawioną krzywą grzewczą na osi x 32 stopnie i minimum 25, a na osi y -20 i 13. Grzanie ustawione w zalezności od pogody.
    Co mam zmienić, aby zrobić to zgodnie z harmonogramem, aby grzać w II taryfie? W ustawieniach ustawiłem sobie tryb komfort i tryb eco, który dałem -6. I tak sobie ustawiłem godzinowo kiedy komfort, a kiedy eco, ale nie wiem czy dobrze.
    W dodatku na ekranie głównym, kiedy jest tryb Eco mam jeszcze przesunięcie -6. Przy takich ustawieniach na ekranie głównym mam cały czas ikonę "słońca".
    Ustawienia krzywej grzewczej zależą od potrzeb - możesz je dowolnie ustawić, podając start ogrzewania i odpowiadające mu zasilanie.
    W godzinach taniej taryfy po prostu zaprogramuj obniżenie w zakresie 0-10 stopni. A czy to będzie od Comfort czy Eco - nie ma znaczenia - pompa obniży zasilanie od danego trybu.
    LUB
    Ustaw eco, którego temperaturę sam określasz - i wtedy droga eco i tania taryfa comfort.
    Wielkość obniżenia zależy od tego czy pompa może wejść w drogą taryfę czy nie. Zależy jak szybko stygnie dom i posadzka (beton, anhydryt)
    Warto ustawić uśrednianie pomiaru temp. Zewnetrznej z ostatnich 12-24-48-72h, by po mroźnej nocy z tanią taryfą nie przegrzewać budynku.
    Btw
    Taka duża pompa do 250m2 i jeszcze 1fazowa?
    Rozumiem 16-ka by był zapas, a 1f bo 2 tys tańsza?
    Obciążona może szarpnąć 6,5kW - bezp. 32A
    Hydroboks też 1f?

  9. #1189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Obie jednostki mam 3-fazowe. Też uważa, że są trochę za duże, ale kupiłem w dobrej cenie. Wylewkę mam anhydrytową.
    To co dziś zmmieniłem to sposób popmpy na próbkowanie, chodź nie wiemm co to do końca znaczy. Odczyt mam ustawiony z ostatnich 24h.
    Czytając Tojego bloga, zwróciłem uwagę na porady, ale chyba one dotyczą starszych wersji.
    Czyli mam dwie możliwości ustawienia twardo odejmowanie stopni lub trybami.
    Ogólnie mam teraz ciepło w domu ok 21-22 stopnie i zastanawiam się, czy mogę zmienić w krzywej z 25 na 24.

  10. #1190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    końcówka CV3 oznacza jednostkę 1 fazową, więc albo nie wiesz co masz, albo jesteś w błędzie.
    Co do wielkości PC - to nasuwa się porównanie z butami - za duże ale w dobrej cenie
    Co do nastaw - powinieneś omówić to z instalatorem, bo to on odpowiada za obsługę gwarancyjną Twojej pompy i pewnie instalacji.
    Co prawda wszystko jest dla ludzi, ale można w nastawach namieszać i wtedy PC będzie działała nie tak jak powinna.
    Coś zmieniłem, ale co to jest, to nie wiem???
    Próbkowanie to praca pompy obiegowej po osiągnięciu zasilania i wyłączeniu , kiedy nie może zejść niżej z modulacją. Wówczas pompka włącza się co 5 minut dla przeprowadzenia pomiaru temp. W instalacji podłogowej.

  11. #1191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Przepraszm teraz sprawdziłem końcówka CAW1

  12. #1192

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie
    Właśnie uzbierałem roczne doświadczenie w temacie więc pozwoliłem sobie na małą prezentację.
    Mija rok użytkowania mojej pompy Daikin Altherma ERLQ008CV3 (jedn. wew EHVH08S26CB9W) typu Split.
    Budynek: ("Na południe"-M157) parterowy, bez piwnicy, poddasze nieużytkowe, beton komórkowy 24cm, powierzchnia - 100m2 (ogrzewane) + 30 m2 garaż z kotłownią (nieogrzewane, w bryle). Ocieplenie (wszędzie biały styropian): na gruncie 20cm, elewacja 18cm, strop 20cm. Bez reku i bez kominka.
    Na całości położona podłogówka, pętle bez żadnej automatyki (jedynie rotametry, wszystkie otwarte). W całym domu płytki.
    Temperatura w domu 21-22 stopnie. Zbiornik CWU zintegrowany 260 litrów (2 dorosłych i 2 dzieci) - utrzymywane 43 stopnie. Taryfa G11.
    Pompa zużyła 3700 kWh (założyłem podliczniki w TE) - wytworzyła 10600kWh.
    Sprężarka pracowała 3231 godz., BUH 1: 133 godz., a BUH 2: 4 godz.
    Niektóre ustawienia pompy: ogrzew. zależne od pogody (oś.X -20 i 15; oś Y 25 i 30), delta T: 5 stopni, pkt. równowagi: -10.
    Wygląda to chyba optymistycznie - jestem bardzo zadowolony.
    Jednak troszkę się zmartwiłem gdy zauważyłem że przez ten okres liczba uruchomień wyniosła blisko 9000 !? Za sam ten październik (tylko 20 dni) uruchomiła się 1620 razy. I faktycznie gdy przy niej postałem to potrafi się uruchomić co 6-10 minut na 1-2 minuty. Czy to normalne? Czy jest się czym martwić? Na ile uruchomień/roboczogodzin przewidziana jest żywotność takiej sprężarki?

  13. #1193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Twoje wyniki wcale nie są optymistyczne. Bardzo niski COP, dość duże zużycie energii na taką powierzchnię ale przede wszystkim ilość załączeń pompy.... Wołaj "fachowca" niech zbada przyczynę.
    Ostatnio edytowane przez asaselllo ; 20-10-2016 o 20:59

  14. #1194

    Domyślnie

    zgadzam się z asaselllo...scop faktycznienaj mógłby być lepszy, bardziej mnie dziwi taka ilość załączeń.....
    napisz coś więcej o sterowaniu jakie masz....bo takie załączenia nie powinny być normalne - ale czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy producenci nie przywiązują do tego wagi (tak jakby nie miało to dla nich znaczenia ile sprężarka wytrzyma)
    Dla porównania - w mojej PC (on/off) jest zabezpieczenie - po wyłączeniu pompy, nie załączy się przez następne 15 minut....takie załączenia na pewno nie służą żywotności....
    z tego co kojarzę kiedyś żywotność sprężarki(on/off) szacowano na 100tys godzin, nie uwzględniano przy tym załączeń w ogóle...
    nie wiem jak to wygląda w nowoczesnych inwerterach
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #1195

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszechu Zobacz post
    ...Jednak troszkę się zmartwiłem gdy zauważyłem że przez ten okres liczba uruchomień wyniosła blisko 9000 !? Za sam ten październik (tylko 20 dni) uruchomiła się 1620 razy. I faktycznie gdy przy niej postałem to potrafi się uruchomić co 6-10 minut na 1-2 minuty. Czy to normalne? Czy jest się czym martwić? Na ile uruchomień/roboczogodzin przewidziana jest żywotność takiej sprężarki?
    81 załączeń/dobę i długość cyklu pracy od 1 do 2 minut - przecież to jakaś masakra!
    Sadzę, że taki "rekord" trudno będzie pobić.
    Szkoda, że nie zajrzałeś tutaj wcześniej. Wielu użytkowników powietrznych obciążonych podłogówkami ma po kilka załączeń/dobę.
    Nawet niedawno jeden z nich pisał o 3 załączeniach/dobę (układ ze sterownikiem pokojowym).
    Jeśli nie znajdziesz nikogo, kto ogarnie jakoś ten układ, to możesz spróbować kontaktu na PW np. z użytkownikiem clarnet.

    Co do żywotności sprężarek, to np. scroll Copeland (ZH...) wytrzymuje podobno 100000 godzin pracy i 50000 cykli zał./wył.
    Nie wiem, ile wytrzymują sprężarki w nowoczesnych inverterach, ale i tak najważniejsze (dla wszystkich) są warunki w jakich pracują.

  16. #1196

    Domyślnie

    Tyle cykli włącz wyłącz to jakaś masakra. Sprężarka nie pociągnie długo w takich warunkach. Ja mam pompę p-p tak jak jest teraz cykli włącz wyłącz jest może 8

  17. #1197

    Domyślnie

    Czyli słuszne są moje obawy. JTKirk nie wiem co mam napisać o sterowaniu. Tak jak napisałem mam tylko rotametry, a pompę ustawioną na ogrz.zależne od pogody. Dzwoniłem do instalatora mówił bym dla próby zmienił deltaT z 5 na 8 stopni. Zmieniłem ale to nic nie dało. Nadal załącza się co 7-9 minut. Pomyślałem że może mało wody w obiegu lub zapowietrzone ale wygląda raczej ok, bo gdy pompa nie chodzi rotametry wszystkie pokazują 0 przepływu, a gdy pompa się załączy pokazuje wówczas przepływ 22-23 L/min, a rotametry pokazują ok. 2L/min (jest ich 13). Ciśnienie na manometrze w pompie prawidłowe ok. 1,5 bar. Najciekawsze jest to że kolega ma dokładnie taką samą pompę, dzwoniłem do niego i podał mi ilość załączeń - po 3 latach pracy...24 tyś. razy. O co tu chodzi? On miał innego instalatora.Czy to może być jakiś błąd oprogramowania? żadnego błędu mi nie zgłasza.

  18. #1198

    Domyślnie

    kszechu
    Jeśli ten układ bazuje tylko na temperaturze powrotu, to przecież obiegówka powinna pracować cały czas. Zanik obiegu spowoduje stosunkowo szybki spadek temperatury powrotu i załączenie sprężarki. Po starcie temperatura szybko wzrośnie i znów się wyłączy. Tak mi się przynajmniej wydaje.

  19. #1199

    Domyślnie

    ta pompa jest wpięta bezpośrednio do rozdzielaczy podłogówki?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #1200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Przez ostatnie kilka dni siedizałem przy pompie i testowałem różne ustawienia. Miałem zbyt ciepło w domu bo 22-23 stopnie. Okazało się, że przyczyną była zbyt wysoka temperatura minimalna,która była ustawiona na 25 stopni.
    Co do załączeń pompy ja bym szukał w ustawieniach instalatora i ustawieniach pompy obiegowej.

Strona 60 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony