dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 119
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 2365
  1. #1301
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Mierzę wyniki z pompy od stycznia, zatem pełne dane, dopiero uzyskam w styczniu.
    Od stycznia do października pompa zużyła 4200 kWh, a wytworzyła 12627 kWh.
    U mnie także jest coś nie tak z tymi startami, bo od początku roku miałem ich 3609, ale obstawiam, że to wina przewymiarowanej pompy.
    Wszystkie przepływy na rodzielaczach mam ustawione na maksa. Na parterze mam 20 pętli + 2 grzejniki w łazienkach. Pętle po ok. 65-70 m. Do rozdzielaczy puściłem rurki o przekroju 40.
    Poza tym z tą energią to dochodzi grzałka, która raz w tygodniu wygrzewa legionellę.
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  2. #1302

    Domyślnie

    Cytat Napisał netmax Zobacz post
    Ok, otworzę wszystkie termostaty (nie będą montował sprzęgła). Co jeszcze mogę poprawić?
    Czy masz przepływomierz ? aby można określić właściwe przepływy dla Twojej pompy .
    Przepływy optymalne dla Panasonica ; przy Tz = 35 C i delta T= 5 C , w zależności od mocy pompy ;
    12 kW/delta 5 st. ; ........ 2,150 m3/h ;.......... minimalny 19 L /min
    09 kW/delta 5 st. ;......... 1,612 m3/h ;.......... minimalny 10 L /min
    07 kW/delta 5 st. ;......... 1,254 m3/h ;.......... minimalny 10 L /min
    05 kW/delta 5 st. ;......... 0.900 m3/h ; .........minimalny 5 L /min

    Dla takich przepływów powinna być zaprojektowana instalacja grzewcza budynku .
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 05-10-2017 o 12:15
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #1303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Ja bym sugerował nauczyć się żyć w ogóle bez tych termostatów, może odkryjesz przez przypadek że nie są Ci do niczego potrzebne.
    Szkoda tych ~2-3 tysięcy które na nie wydałeś...
    Troche dziwna sugestia, mam coraz wiecej zapytan na temat sterowania strefowego (i to nie tylko przy pompach ale i innych zródłach grzewczych) z powodu nie do konca prawidłowej pracy pogodówki w okresach przejsciowych. Gdy do tego dodamy duze przeszklenia, duzą powierzchnie kondygnacji i usytuowanie budynku to czesc pomieszczen jest przegrzana lub niedogrzana. Nie chodzi o sytuacje gdy mamy noc i -20 oC za oknem. Dodatkowo w tym konkretnym budynku jest instalacja inteligentnego domu i nie wykorzystac jej mozliwosci przy regulacji temperatury to zmniejszenie jej funkcjonalnosci a tym samym sensu jest zastosowania.

  4. #1304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Co do tego bufora to ja go mam i chodził 3 lata, nadal jest, ale zrobiłem obejście tak z ciekawości czy da rada, znaczy ja byłem pewien, że da jednak opinie były zupełnie negatywne, efekt jest taki, że PC pracuje zdecydowanie rzadziej i nie taktuje, startuje ją termostat pokojowy a steruje pogodówka.
    Puki co jestem zadowolony i liczę, że będzie taniej

  5. #1305
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Co do tego bufora to ja go mam i chodził 3 lata, nadal jest, ale zrobiłem obejście tak z ciekawości czy da rada, znaczy ja byłem pewien, że da jednak opinie były zupełnie negatywne, efekt jest taki, że PC pracuje zdecydowanie rzadziej i nie taktuje, startuje ją termostat pokojowy a steruje pogodówka.
    Puki co jestem zadowolony i liczę, że będzie taniej
    I tak właśnie powinno być Od początku Ci to mówiłem...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  6. #1306
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    [QUOTE=asolt;7533553]Troche dziwna sugestia, mam coraz wiecej zapytan na temat sterowania strefowego (i to nie tylko przy pompach ale i innych zródłach grzewczych) z powodu nie do konca prawidłowej pracy pogodówki w okresach przejsciowych. /QUOTE]

    Nie ma w tym nic dziwnego, a swoim klientom powinieneś doradzić, że zautomatyzowane sterowanie strefowe wodną podłogówką w domach małych i średnich nie ma żadnego sensu. Dodatkowo w połączeniu z pompą ciepła generuje tylko same problemy ze względu na jej wrażliwość na parametr przepływu, który takie sterowanie zakłóca. Problem z przegrzewaniem, czy niedogrzaniem pomieszczeń można bardzo łatwo wyeliminować poprzez właściwe umiejscowienie termostatu sterującego pogodówką, a inteligentna instalacja rolet nie powinna dopuścić do przegrzewania przeszklonych pomieszczeń...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #1307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Sterowanie podłogówką to dodatkowa kasa dla instalatora więc jest potrzebne

  8. #1308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Sterowanie podłogówką to dodatkowa kasa dla instalatora więc jest potrzebne
    Cześć ,
    tak sobie czytam i się zastanawiam jak bym sterował podłogówką w całym domu (gdybym ją miał ...) ?
    Moja chałupa ma dwie kondygnacje i z prawie 10 letniego doświadczenia chyba najlepszy byłby układ Mapa78 - tj dół podłogówka 100% , a góra sypialnie i klimakonwektory.
    Latem przy upałach nawet średnich sypialnie mogą mieć dość wysoką temp -jest wtedy problem z zaśnięciem. Można oczywiście mieć cały gorący miesiąc zaciągnięte rolety- ale w pokojach moich chłopaków to nie przejdzie ...
    Większość PC ma funkcję chłodzenia i to jest naprawdę komfort na klimakonwektorach.
    W przypadku podłogówki jej największa zaleta tj akumulacyjność ciepła i bezwładność zimą (pod T2) jest jednocześnie jej największą wadą w okresach przejściowych ( u mnie np na początku września w nocy bywało 2-3 st , a w dzień 18st...) , nie wspomnę o chłodzeniu podłogą.
    To właśnie dlatego (moim zdaniem) ludzie wchodzą w sterowanie strefowe podłogówką- problem polega na tym ,że wymaga ona uwzględnienia parametrów "roboczych" PC oraz naprawdę inteligentnego sterowania - a właściwie jego "inteligentnego" ustawienia , tak by nie "gmyrać" w nim nieustannie...

    Tymczasem
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #1309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Zgadza się, mówiłeś, ale moja PC to ON/OF i mogło się nie udać, no gwarancja mnie troszkę trzymała, teraz jest spoko.
    Inna sprawa to mój zasobnik cwu, może też pójdzie, jestem w trakcie przeróbki

  10. #1310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    [QUOTE=map78;7533949]
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Troche dziwna sugestia, mam coraz wiecej zapytan na temat sterowania strefowego (i to nie tylko przy pompach ale i innych zródłach grzewczych) z powodu nie do konca prawidłowej pracy pogodówki w okresach przejsciowych. /QUOTE]

    Nie ma w tym nic dziwnego, a swoim klientom powinieneś doradzić, że zautomatyzowane sterowanie strefowe wodną podłogówką w domach małych i średnich nie ma żadnego sensu. Dodatkowo w połączeniu z pompą ciepła generuje tylko same problemy ze względu na jej wrażliwość na parametr przepływu, który takie sterowanie zakłóca. Problem z przegrzewaniem, czy niedogrzaniem pomieszczeń można bardzo łatwo wyeliminować poprzez właściwe umiejscowienie termostatu sterującego pogodówką, a inteligentna instalacja rolet nie powinna dopuścić do przegrzewania przeszklonych pomieszczeń...
    Co powinienem doradzic to wiem lepiej od Ciebie, to ze nie ma sensu traktuje jako Twoje osobiste zdanie w tym temacie i nic wiecej. Problem z przegrzewaniem jest taki ze ze zdecydowana wiekszosc tych którzy narzekają na na nie, nie ma rolet i nie planuje ich w przyszłosci, a prawidłowe umiejscowienie termostatu niewiele pomoze. Jak rozumiem zainstalowałes juz wiele inteligentych instalacji rolet, spróbuj jednak poradzic sobie bez nich i zdaj tu na forum relację. Jestem ciekaw czy samym tylko miejscowieniem termostatu dasz rade to przegrzewanie ograniczyc. Wiadomym jest sterowanie strefowe nie zlikwiduje przegrzania, ale zapewni zadaną temperature w kazdym pomieszczeniu ktróre nie posiada ponadstandartowych przeszklen niezaleznie od wahan temp. zewnetrznej z dokadnoscią zalezna od parametrów termostatu. A wyznawców jednego słusznego rozwiązania (pogodówka) prosi o pomoc forumowiczowi który opisał swój problem:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...72#post7535072
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 08-10-2017 o 21:16

  11. #1311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Sterowanie podłogówką to dodatkowa kasa dla instalatora więc jest potrzebne
    Doceniam troskę o moje finanse, chyba o zadnego uzytkownika forum tak czesto sie troszczą inni forumowicze, ze swej strony dziekuje za to wszystkim forumowym hejterom.
    Co do potrzeby to potrzebne jest tym którzy tego chcą, tak jak inni chcą ocieplic dom lepiej niz standard, tak samo jak instalują okna o Uw ok 0,6-0,65, jak wykonują test blow-door. To wszystko ma na celu zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło i zwiekszenia komfortu. Nie uczestniczę i nie zamierzam uczestniczyc w w konkursie o jak najtansze wykonanie ozc, projektów, ocieplenia, instalacji, automatyki grzewczej,niezaleznie czy to sie komus podoba czy tez nie. Wracajac do kosztów czy tez zarobków na takiej regulacji to kazdy o ile czuje sie na siłach moze to wykonywac i samu ocenic opłacalnosc takiej instalacji. Nie miałem i nie spodziewam sie zadnych reklamacji ze strony klientów ktorym instalowałem taką regulacje, zaden z nich nie chce wracac do poprzednich sytemów regulacji temperatury, zaden tez nie wspominał o chęci zastapienia regulacji strefowej pogodówką. W kazdym razie zauwazyłem ze coraz wiecej inwestorów chce miec regulację strefową, wynika z czesciowo z rosnacej popularnosci domów tzw inteligentnych, zwiekszenia wymagan dotyczących komfortu i czesciowo powoli bo powoli zwiekszajacej sie swiadomosci technicznej inwestorów (w czym ma swój udział i to forum) , ale i tez dystansu do wypowiedzi forumowych "specjalistów" którzy po wybudowaniu swojego domu uwazają ze posiedli wiedzę na poziomie naukowców z uczelni technicznych. Z tego co mówia mi moi klienci to rewelacje forumowe dzielą tak przez trzy co stanowi ok 30% informacji kóre sie mogą przydac, cala reszta to forumowe przepychanki, dyskusje o przysłowiowej "d..ie maryny" lub kompletne bzdury.

  12. #1312

    Domyślnie

    Witam,

    Od dwóch lat jestem użytkownikiem pompy ERLQ008CV3 i ostatnio zacząłem się przyglądać dokładniej jej "osiągą".

    Patrząc na statystyki dostępne w urządzeniu mam:

    CO -> pobrane 10172 kWh, wytworzone 24980 kWh
    CWU -> pobrane 2819 kWh, wytworzone 5490 kWh

    Wychodzi z tego COP 2.4 na ogrzewaniu i 2.0 na CWU. Moje pierwsze pytanie to czy te wartości nie są za małe?

    Dodatkowo dzisiejszy odczyt (przy temperaturze 10C) pokazuje COP na ogrzewaniu na poziomie 2.0. Spodziewałbym się lepszych wyników przy dodatniej temperaturze.

    Będę wdzięczny za każdą pomoc

    PS. Zdaje sobie sprawę, iż nie podałem szczegółów - proszę o informację które dokładnie ustawienia/odczyty informacyjne mają znaczenie.

  13. #1313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Ups-albo nieprawidłowy odczyt , albo poważna awaria.Ten model to LT -więc grzejniki odpadają...
    COP-y powinny być znacznie wyższe.
    Wstępnie Clarnet może Ci coś podpowie .
    A co na to instalator ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  14. #1314
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek1233 Zobacz post
    Witam,

    Od dwóch lat jestem użytkownikiem pompy ERLQ008CV3 i ostatnio zacząłem się przyglądać dokładniej jej "osiągą".

    Patrząc na statystyki dostępne w urządzeniu mam:

    CO -> pobrane 10172 kWh, wytworzone 24980 kWh
    CWU -> pobrane 2819 kWh, wytworzone 5490 kWh

    Wychodzi z tego COP 2.4 na ogrzewaniu i 2.0 na CWU. Moje pierwsze pytanie to czy te wartości nie są za małe?

    Dodatkowo dzisiejszy odczyt (przy temperaturze 10C) pokazuje COP na ogrzewaniu na poziomie 2.0. Spodziewałbym się lepszych wyników przy dodatniej temperaturze.

    Będę wdzięczny za każdą pomoc

    PS. Zdaje sobie sprawę, iż nie podałem szczegółów - proszę o informację które dokładnie ustawienia/odczyty informacyjne mają znaczenie.
    Jakie temperatury masz ustawione w pompie?
    podeślij jakieś zdjęcia instalacji. poszukamy błędów.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #1315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    CNC ,
    właśnie - miałeś jakieś awarie Daikinów ?
    Może problem polega na ustawieniach z grzałką jak u Doktoranta (ale u niego chyba tak ostro COP-y nie spadły) ?
    Wiem ,że Daikin ma dużo funkcji i niektórzy instalatorzy mogą mieć z tym problem.
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #1316
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    CNC ,
    właśnie - miałeś jakieś awarie Daikinów ?
    Może problem polega na ustawieniach z grzałką jak u Doktoranta (ale u niego chyba tak ostro COP-y nie spadły) ?
    Wiem ,że Daikin ma dużo funkcji i niektórzy instalatorzy mogą mieć z tym problem.
    pzdr
    Miałem kiedyś awarię z silniczkiem purmo ale na szczęście wszystkie serwisy tak nie działają.

    A co do daikina to są to mocne sprzęty, na 95% ma coś ustawione źle w ustawienaich.
    Ostatnio ktoś coś pisał że mu sprężarka umarła w DAIKIN i tam był ewidentny błąd instalatora który zepsuł tę pompą.
    Tutaj pewnie wysoko ustawione temperatury, bo słabo jest na CO i CWU, Jak słabo było by na CO to często przepływy.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #1317

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Jakie temperatury masz ustawione w pompie?
    podeślij jakieś zdjęcia instalacji. poszukamy błędów.
    Dzięki za odpowiedź. Poniżej ustawienia:

    CWU

    Tryb: Dogrzewanie + Harmonogram
    Nastawa max: 60C
    Nastawy:
    Komfort: 47C
    Eko: 40C
    Dogrzewanie: 47C
    Harmonogram:
    5:30-8:00 Komfort
    8:00-16:00 Eko
    16:00-21:00 Komfort
    21:00-5:30 Eko

    CO
    Tryb: Regulacja pogodowa + Harmonogram
    Zakres: 22C-37C
    Regulacja pogodowa: 22C/30C 15C/-5C
    Delta T emiterow: 5C
    Nastawy:
    Komfort: 0
    Eko: -2
    Harmonogram:
    7:00-9:00 Komfort
    9:00-17:00 Eko
    17:00-23:00 Komfort
    23:00-7:00 Eko

    Inne:
    Grzalka BUH
    Tryb: Aktywny
    Awarayjny: Reczny
    Temperatura równowagi: -10C

    Czas uśredniania: Brak

    Pomiary za październik (ilość godzin)
    Pompa: 313
    Sprężarka ogrzewanie: 102
    Sprężarka cwu: 35
    BUH ogrzewanie: 41
    BUH cwu: 3
    Ilość włączeń sprężarki: 519


    Po przeczytaniu wątku wprowadziłem już wczoraj następujące zmiany w CO:
    Zakres: 25C-37C
    Regulacja pogodowa: 25C/32C 13C/-20C
    Delta T emiterow: 4C

    Rozumiem, że to mogło mieć wpływ na COP CO (za często włączająca się grzałka), natomiast nie mam pojęcia dlaczego COP CWU jest tak słaby.
    Dodatkowo ilość włączeń sprężarki jest jak rozumiem (z tego wątku) za duża. Co z tym zrobić? (mam termostaty w pokojach które otwierają/zamykają pętle - ustawiłem je wczoraj na razie na 25C aby były ciągle otwarte).

  18. #1318
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek1233 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Poniżej ustawienia:

    CWU

    Tryb: Dogrzewanie + Harmonogram
    Nastawa max: 60C
    Nastawy:
    Komfort: 47C
    Eko: 40C
    Dogrzewanie: 47C
    Harmonogram:
    5:30-8:00 Komfort
    8:00-16:00 Eko
    16:00-21:00 Komfort
    21:00-5:30 Eko

    CO
    Tryb: Regulacja pogodowa + Harmonogram
    Zakres: 22C-37C
    Regulacja pogodowa: 22C/30C 15C/-5C
    Delta T emiterow: 5C
    Nastawy:
    Komfort: 0
    Eko: -2
    Harmonogram:
    7:00-9:00 Komfort
    9:00-17:00 Eko
    17:00-23:00 Komfort
    23:00-7:00 Eko

    Inne:
    Grzalka BUH
    Tryb: Aktywny
    Awarayjny: Reczny
    Temperatura równowagi: -10C

    Czas uśredniania: Brak

    Pomiary za październik (ilość godzin)
    Pompa: 313
    Sprężarka ogrzewanie: 102
    Sprężarka cwu: 35
    BUH ogrzewanie: 41
    BUH cwu: 3
    Ilość włączeń sprężarki: 519


    Po przeczytaniu wątku wprowadziłem już wczoraj następujące zmiany w CO:
    Zakres: 25C-37C
    Regulacja pogodowa: 25C/32C 13C/-20C
    Delta T emiterow: 4C

    Rozumiem, że to mogło mieć wpływ na COP CO (za często włączająca się grzałka), natomiast nie mam pojęcia dlaczego COP CWU jest tak słaby.
    Dodatkowo ilość włączeń sprężarki jest jak rozumiem (z tego wątku) za duża. Co z tym zrobić? (mam termostaty w pokojach które otwierają/zamykają pętle - ustawiłem je wczoraj na razie na 25C aby były ciągle otwarte).
    Po co ta grzałka chodziła:
    BUH ogrzewanie: 41
    BUH cwu: 3
    ?
    oraz ilość włączeń, czyli pewnie masz sterowanie każdym pomieszczeniem osobno bez żadnego bufora?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  19. #1319
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Grzałka chodziła, bo miał za małą temperaturę na krzywej ustawioną - musi być minimum 25oC.
    Poza tym podaj liczbę członków w rodzinie i pojemność zbiornika CWU. Te 47C na CWU to dużo. Ja mam 43 komfort i eco 37 i mi przy małych dzieciach styka.
    Ja zmniejszyłem deltę na 4, ale pewnie zwiększę z powrotem na 5. Wczoraj zmieniłem krzywą na 26/36 i -20/12. Czas uśredniania 24h.
    Zobacz jeszcze harmonogramy grzania, czy potrzebujesz grzać non stop wodę?
    Zobacz ten wykresKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Altherma-parametry-pracy.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	399455

    Edit1. od siebie dodam, że u mnie sytuacja jest inna. Mam chyba za dużą pompę zamontowaną, w stosunku do moich potrzeb. Nawet jak dojdzie poddasze. Dlatego u mnie jest tyle startów pompy.
    Edit2. Teraz zastanawiam się co będzie jak puszczę pompę na górne pętle podłogówki. Pewnie wzrośnie trochę kwh, ale powinny zmaleć starty pompy i sprężarki. Ogólnie mam w domu 30 pętli.
    Ostatnio edytowane przez doktorant ; 25-10-2017 o 13:15
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  20. #1320

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    ?
    oraz ilość włączeń, czyli pewnie masz sterowanie każdym pomieszczeniem osobno bez żadnego bufora?
    Tak, dokładnie. Z tym, że od wczoraj wszystkie są odkręcone, czyli non stop powinien być przepływ. To jednak nic nie pomogło - od wczoraj 50 włączeń sprężarki.

    Dzisiaj spisując licznik byłem świadkiem włączenia się sprężarki "na 2 minuty" (pokazała się ikonka strzałek dookoła ikonki słoneczka). Wyglądało to następująco:

    Woda na powrocie: 22,4 Woda z PHE: 23,2.
    Załącza się sprężarka, Woda z PHE idzie do 25
    25C osiąnięte, sprężarka się wyłącza, przepływ się zatrzymuje, woda z PHE spada na 23,4
    Uruchamia się przepływ, temperatura wody z PHE wyrównuje się z powrotem

    Temperatura nastawy w danym momencie to było 25C, delta T 4C. Dlaczego wogóle uruchomiła się pompa skoro różnica pomiędzy powrotem a nastawą była 3C? Jeśli tak to działa, to takie "dogrzewania na 2 minuty" mogą rzeczywiście dziać się "co chwilę".

Strona 66 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony