dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nehemiah

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    2

    Domyślnie Hmmm... Dużo, mało...

    Witajcie!
    Mam prośbę o ocenę czy cena jaką wstępnie usłyszałem za budowę domu jest według Was ceną za którą warto się pchać w budowę. Otóż ma to być dom parterowy wpisany praktycznie w idealny kwadrat (11,6m/11,6m) z dachem 4 spadowym wykonanym na więźbie i przykrytym dachówką cementową Brass'a ( nachylenie połaci dachu 35 stopni),oczywiście pod dachówką deskowanie, folia i izolacja z waty mineralnej, ściany - porotherm 25 izolowany na zewnątrz styropianem 10 cm w + tynk akrylowy (kolor do wyboru w palecie standard, za inne dopłata wg cennika firmy KABE) , tynki wewnętrzne maszynowe, ułożona instalacja elektryczna, TV, gazowa i sanitarna, CO miedziana, posadzka przygotowana pod układanie parkietu, wyprowadzenia instalacji na poddasze (jak narazie nie bedzie zagospodarowane), strop - konstrukcja drewniana, izolowana od góry watą mineralną i wykończenie sufitu płytą GK, zamontowane 7 okien plastykowych Aluplast (srednio 140x140) 1 duże drzwi balkonowe 240x220 wszystkie okna żaluzje zewnętrzne manualne (balkonowe silnik) parapety zewnętrzne aluminiowe, wewnętrzne konglomerat, 11 grzejników (według bilansu cieplnego), piec 2 funkcyjny Viessmann, system alarmowy Satel ( centralka diodowa ,12 czujek podczerwieni) 2 kominy, drzwi zewnętrzne stalowe, scianki działowe porotherm 12 i 8, podbitka drewniana, rynny plastykowe. Oczywiście w cene wliczone są wszelkie roboty ziemne, izolacje, podkłady, fundamenty, cały materiał, własciwie mnie nie interesuje nic poza nadzorem budowy i odebraniem po zakończeniu robót kluczy od domu. Cena orientacyjna za ten domek ma wynosić około 265 000 zł brutto. Do tego dojdą mi wszelakie przyłącza, na szczęście wszystkie media są w ulicy i ne powinno to wynieść na gotowo więcej jak 12 000zł, no i jeszcze oczywiście projekt, geodezja, pozwolenia , czyli generalnie cała biurokracja więc liczę na to około 4-5 tysięcy. Budowa ma mieć miejsce pod poznaniem, 10 km od ścisłego centrum miasta. Troszkę to chaotycznie napisałem, ale mam nadzieję ze w miarę dokładnie opisałem jak ma to wyglądać, i przede wszystkim chodzi mi tylko o to czy te 260 000 w stanie jaki opisałem to realna cena za taki budynek. Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i za eszystkie odpowiedzi! Pozdrawiam!

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    jak na kompleksowe wykonawstwo to jest ok.
    Pozdr
    M

  4. #4

    Domyślnie Re: Hmmm... Dużo, mało...

    Cytat Napisał Nehemiah
    własciwie mnie nie interesuje nic poza nadzorem budowy
    To faktycznie nic
    Na mój gust to b.mało ma wyjść ale chyba kluczowym elementem jest "Cena orientacyjna za ten..." z naciskiem na orientacyjna.

  5. #5

    Domyślnie Re: Hmmm... Dużo, mało...

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Cytat Napisał Nehemiah
    własciwie mnie nie interesuje nic poza nadzorem budowy
    To faktycznie nic
    Na mój gust to b.mało ma wyjść ale chyba kluczowym elementem jest "Cena orientacyjna za ten..." z naciskiem na orientacyjna.


    popieram w 100%...przy obecnych cenach wg mnie jest to niewykonalne...niestety
    wiem bo jestem w trakcie budowy parterowego domu 140m2 użytkowa + garaż 30m2. Właśnie zalaliśmy strop...po więźbie i ułożeniu dachówki co nastąpi już wkrótce...czyli po zamknięciu stanu surowego otwartego będzie jakieś 190-200tyś.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nehemiah

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, będe informował na bieżąco o postępach negocjacji

  7. #7

    Domyślnie

    powodzenia i duuuuuuuuużo cierpliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony