dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie czy mozna wybudowac ten domek za mniej niz 200 tys?

    czy ktos sie zna na takich sprawach, domek ten niby ma kosztowac stan surowy zamkniety 190 tys a wykonczony ponad 300, czy da rade za mniej, i co w tym domku jest takiego drogiego
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55035&page=1

  2. #2

    Domyślnie

    Za 200 tys. ...

    duży dom parterowy z poddaszem użytkowym i dostawioną częścią garażowo-gospodarczą.
    czytaj forum mówi się o 2tyś /m2 w standardzie nastawionym na "minimalizm"
    Dom nie jest mały: popatrz na powierzchnię , kubaturę, sama bryła domu niby prosta, ale z załamaniami

  3. #3

    Domyślnie Re: czy mozna wybudowac ten domek za mniej niz 200 tys?

    Cytat Napisał monikaa13
    czy ktos sie zna na takich sprawach, domek ten niby ma kosztowac stan surowy zamkniety 190 tys a wykonczony ponad 300, czy da rade za mniej, i co w tym domku jest takiego drogiego
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55035&page=1
    Ja buduję taki:
    http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html
    i w 200tys to się zmieszczę "z bólem". Takie są realia rynku obecnie -rok temu to myślałam tak jak Ty -że ten domek to śmiało za 130tys postawię -bo "prosty i malutki". Realia przygniatają do ziemi. Ten Twój jest większy, ma garaż, skomplikowany dach, dużo okien -to wszystko kosztuje. Mój w stanie surowym otwartym kosztował jak do tej pory -75000zł, w tym TYLKO 15500zł robocizna. Reszta to pustaki (kupowane rok temu przed podwyżkami), dachówka (j.w.), drewno, cement, piach, tony drutów itd.... Radzę sobie odpuścić i szukać mniejszego domu -niejeden taki niewykończony dom stoi w mojej okolicy bo się inwestorzy przeliczyli. Powodzenia!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ok, dzieki za uwagi, to skad oni maja takie dane, przeciez ktos to liczy?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    ok, dzieki za uwagi, to skad oni maja takie dane, przeciez ktos to liczy?
    Sama się zastanawiłam "Mój" domek na stronie projektanta -stan surowy zamknięty- 129tys. U mnie wyjdzie ok 90tys. Liczą różne standardy, albo koszt ekipy tzw "pod klucz". Napewno sposobem gospodarczym wychodzi taniej niż na stronie biur projektowych -ale w związku z szaleństwem cenowym te różnice są coraz mniejsze No to co postanowiłaś moniko? Budujesz coś innego czy czekasz na wygraną w lotka i budujesz ten domek, który pokazałaś?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    chyba jednak zdecydujemy sie na inny bo nie wiadomo czemu ten jest dosc drogi
    maz znalazl taki
    http://host1.studio-atrium.com.pl/pr...61,parter.html
    na razie bardzo nam sie podoba, wszystko ma tak jak chcielismy, mamy pare zmian ale malych
    myslimy tez o czesciowym podpiwniczeniu
    myslicie ze ten bedzie tanszy
    na stronie nie ma calje ceny

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Macie dar do wyszukiwania drogich domów Ten będzie droższy niż ten pierwszy!!! Dach jest o wiele większy, 4 lukarny, do tego nad tarasem załamany. B.duża powierzchnia. Inwestycję ZAWSZE podraża garaż, skomplikowany dach, podpiwniczenie (nawet częściowe) -znajoma, która niedawno skończyła budowę domu powiedziała mi :nie porywaj się na piwnicę -to koszt taki, jak jednej kondygnacji domu! Poza tym tu jest ogromny taras, na którym trzeba przecież ułożyć płytki jakieś czy coś. Jeżeli faktycznie macie tylko 200tys to szukaj domu prostego -dwuspadowy dach, zero lukarn czy koszy, bez piwnicy, najlepiej bez garażu i MAŁEGO -do 120m MAX -takie są realia i tego nie zmienisz -znam to z autopsji -uwierz

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    nie mam 200 tys, na razie to nic nie mam, ale zalozmy ze mam 300 tys, te 200, to chodzilo o dom w stanie surowym zamknietym a nie wykonczonym
    kurcze a myslalam, ze ten moze byc tanszy, poniewza nie planujemy w nim zadnych zmian, a w tamtym troche bylo
    poza tym lukarny od strony ogrodu znikna, co do piwnicy to jeszcze duzy znak zapytania?, tak tylko sie zastanawialam
    poza tym tamten wykonczony kosztuje 360tys, troche duzo
    a ten wlasnie nie wiem

    to nie takie proste znalezc domek, szukam z dwuspadowym dachem obowiazkowo, ale 120m to dla mnie za malo
    pokoj dzienny min 30m, kuchnia 10 jadalnia 10m, nie znalazlam zadnego domku 120m ktory by to mial

    no moze jeszcze bede szukac, ale ten mi sie podoba

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    nie mam 200 tys, na razie to nic nie mam, ale zalozmy ze mam 300 tys, te 200, to chodzilo o dom w stanie surowym zamknietym a nie wykonczonym
    kurcze a myslalam, ze ten moze byc tanszy, poniewza nie planujemy w nim zadnych zmian, a w tamtym troche bylo
    poza tym lukarny od strony ogrodu znikna, co do piwnicy to jeszcze duzy znak zapytania?, tak tylko sie zastanawialam
    poza tym tamten wykonczony kosztuje 360tys, troche duzo
    a ten wlasnie nie wiem

    to nie takie proste znalezc domek, szukam z dwuspadowym dachem obowiazkowo, ale 120m to dla mnie za malo
    pokoj dzienny min 30m, kuchnia 10 jadalnia 10m, nie znalazlam zadnego domku 120m ktory by to mial

    no moze jeszcze bede szukac, ale ten mi sie podoba
    No 300tys to co innego Nie radzę sugerować się kosztorysami biur projektowych -metodą gospodarczą zawsze wyjdzie taniej -te kosztorysy tylko odstraszają. Oprócz metrażu istotna jest kubatura budynku -im mniejsza -tym taniej (podana jest przy projekcie). Unikaj jakichś wymyślnych elementów -wykuszy, okien o wymyślnych kształtach. Zamiast lukarn -taniej okna dachowe. Jeśli musisz mieć garaż to szukaj takiego w bryle budynku -żeby mieścił się pod jednym dachem z częścią mieszkalną. Zazwyczaj przyjmuje się że stan surowy otwarty to 1/3 kosztów budowy domu. Czyli powinnaś ze stanem surowym zmieścić się w 100tys -żeby za 300tys się wprowadzić. POWODZENIA - i daj znać co wymyśliłaś

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    dzieki
    co do wymyslenia tojeszcze dluga droga, ciagle sie nie moge zdecydowac, boje sie kosztow itp
    na razie mamy dzialke, nie uzbrojona, ale przylacza sa niedaleko
    myslelismy tez o projekcie indywidulanym, ale troche nam szkoda kasy
    i tak ciagle szukamy, projektow przejrzelismy tysiace, szukamy juz pare lat
    najpierw mielismy wizje, balkony, lokarny, wykusze, pustka nad salonem, otwarte schody, dachczterospadowy
    z kazdym dniem, a pojawilo sie jeszcze dziecko szukamy coraz tanszego i nie uciazliwego domu
    zrezygnowalismy juz calkowicie z naszych marzen ale mam nadzieje, ze ten ktory znajdziemy tez bedzie ok, i dlatego nie chcemy takiego 120m, boto dl anas za malo

    dzieki za uwagi

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marek i Ewa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Kobylnica
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Obejrzyj Arlettę z Archetonu - jeśli rozwalisz ścianke pomiędzy dodatkowym pokojem na dole a salonem to będziesz miała 30 m salon 10 m na jadalnie (z wykuszem) i fajną kuchnię

    Dach prosty dwuspadowy bez bajerów

    Ytonga można zmienic na coś innego choć przy zastosowaniu 40 można w zasadzie zrezygnować z docieplenia - czyli sporo zaoszczędzić (w dociepleniu też jest usługa!)

    my jedynie poszerzyliśmy garaż i zmienilićśmy ściankę w garażu na 24 - jak będzie za zimno to sie dociepli a w tracie realizacji taniej wyjdzie

    Pozdrawiam
    Dach już mam - elektrykę zrobię sam ....

    Dziennik budowy Arletta
    Komentarze do dziennika budowy

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    bardzo dziekuje
    a czy wy juz wybudowaliscie, czy mozna wiedziec za ile
    w kosztorysie pisze 300tys, ale on jest z 2005r, wiec teraz trzeba liczyc mysle, ze 400tys
    wiec ten nasz to chyba z 500 bedzie kosztowal, a my nie mamy wiecej niz 300 gora 350zl

  13. #13

    Domyślnie

    monikaa,
    widzę że z każdym dniem rosną kwoty jakie podajesz na wybudowanie domu
    to dobrze
    kachna,
    nie wiem czemu sądzisz że kosztorysy biur projektowych są zawyżone, moim zdaniem jest odwrotnie
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marek i Ewa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Kobylnica
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    monikaa
    Właśnie jesteśmy na etapie przygotowania inwestycji i z tego co widzę przy odrobinie pracy własnej i cudzej i rozsadnym wyborze materiałów można się zmieścic w 300 a dlaczego?
    Zmiana producenta komina
    Zmiana rodzaju dachówki (za materiała na cały dach (bez więźby) wraz z rynnami zapłaciłem 11tyś w kosztorysie było prawie 30)
    Zmiana materiałów ściennych na ytong 40 (rezygnacja z docieplenia) i ytong 24 (na garażu - i tak nieogrzewany a docieplić zawsze można)
    zmiana stropu z monolita na terrive
    zmiana stolarki okiennej z drewnianą na plastikową
    zmiana drzwi wewnętrznych z kasetowych suwanych na zwykła (już tu masz 10 tyś)
    itp itd

    A tak nawiasem za 350 złotych bęcie ciężko

    Pozdrawiam
    Dach już mam - elektrykę zrobię sam ....

    Dziennik budowy Arletta
    Komentarze do dziennika budowy

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    monikaa,
    widzę że z każdym dniem rosną kwoty jakie podajesz na wybudowanie domu
    to dobrze
    kachna,
    nie wiem czemu sądzisz że kosztorysy biur projektowych są zawyżone, moim zdaniem jest odwrotnie
    izo -sądzę tak na przykładzie własnego domku -kosztorys stan surowy zamknięty - 129tys-NETTO -mnie zaś wyniesie stan surowy zamknięty niecałe 90tys -BRUTTO! Może te kosztorysy są miarodajne w warszawie czy gdańsku -gdzie ekipa za wykonanie fundamentu woła 40tys - u mnie na prowincji w płd-wsch polsce za 200tys brutto -to dom jest wykończony w średnim standardzie (czyli niezłe okna, parkiet, płytki itd). Mnie robocizna jak do tej pory kosztowała tylko 15500zł (stan surowy otwarty). W kosztorysie biura jest blachodachówka -ja mam dachówkę braasa -a zmieściłam się w niższej kwocie. Tak więc dla niektórych kosztorysy są zaniżone -dla innych -w tym dla mnie -mocno zawyżone. Jednak uważam, że lepiej samemu kalkulować koszty -według warunków lokalnych i możliwości inwestora -metoda gospodarcza to w 90proc przypadków taniej niż w kosztorysie (przynajmniej patrząc na moją budowę i kilkorga znajomych budujących osób).

  16. #16

    Domyślnie

    pewnie ta robocizna zaważa na całości
    w wawskich warunkach to bardzo niska kwota, jeżeli w ogóle osiągalna
    materiały tez podejrzewam są droższe
    no i np praca koparki
    jak się to wszystko zsumuje to wyjdzie okrągła sumka
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    dzieki za wszelkie uwagi
    a w gdansku tak drogo??? ja mieszkam w okolicach i chcialabym zeby jednak ten domek, chyba jednak atrium zmiescil sie w 300 gora 350 tys

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    dzieki za wszelkie uwagi
    a w gdansku tak drogo??? ja mieszkam w okolicach i chcialabym zeby jednak ten domek, chyba jednak atrium zmiescil sie w 300 gora 350 tys
    Nie wiem moniko jak jest w gdańsku -podałam przykład dużego miasta po prostu , poczytaj wątek "ile za robociznę stanu surowego" -tam osoby z różnych części kraju wymieniają ceny jakie zapłacili -może jest ktoś z okolic Gdańska.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony