dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie "Czas na okna" z Raszyna Pana Wysokińskiego

    Sprzedawcy drzwi Gerdy (w ofercie również okna), firmy "Czas na okna" z Raszyna Pana Wysokińskiego - NIE POLECAM !!! Założyli mi 2 pary drzwi z >2 tyg opóźnieniem (ostatnio dzwoniłem do nich codziennie i zero informacji kiedy wreszcie), zniszczyli mi kawał ściany już otynkowanej, zostawili brudne, zacementowane drzwi (m.in. zawiasy). Szef na moje uwagi przez telefon odpowiadał bezczelnie i po chamsku że przecież specjalnie mi dziury w ścianie nie zrobili, a na koniec montażysta zagroził, że jak mi się nie podoba i nie chcę płacić to on takie drzwi otwiera w kilka chwil i przyjedzie i mi je zabierze, a ja chciałem 100 zł rabatu jako zadoścuczynienie za szkody. A Pan Wysokiński powiedział, że nie ma czasu przyjeżdżać i oglądać tego co jego poracownicy zrobili.
    Humor mi popsuli na cały dzień, na szczęście drzwi są OK.
    Pozdrawiam
    Łukasz
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    ŁUKASZ,
    reagujesz szybko i bezpardonowo. Nie neguję że po montażu móglbyś mieć lepsze wrażenia, ale widocznie nie zadbano o nie.
    Chcę jednak bronić Twojego dostawcy.
    Sam czasem sprzedaję Gerdę i to co sie działo przez ostatnie tygodnie to było chore - oczywiście że zawiniła Gerda (wg mnie), chociaż na ile miałem z nimi bezpośrednio kontakt to wszystko zrzucą na dealera.
    Gerda zawalała ostatnio terminy - nie dało sie okreslic czy robią w 4 czy 10 tygodni. Do tego zrobili błędy w nowym cenniku i też się nie poczuwają. Niestety - bije od nich arogancja i jedynie niezłe drzwi w dobrych cenach (i uznana marka) powodują że jeszcze ich sprzedaję, chociaż firmy nie lubię.

    Ale to ja sobie żale wylewam na Gerdę a chciałem powiedzieć, że nie zawsze są podstawy do takiego zadośćuczynienia jakiego Łukaszu oczekujesz. Oczywiście masz prawo wymagać. Sprawdź w swojej umowie czy podpisałeś się pod przewidzianymi karami - często są to odsetki ustawowe, co przy takim opóźnieniu i takiej kwocie to marne kilka złotych..
    A 100zł.. cóz.. ostatnio sam dałem Klientce taki rabat za opóźnienie, ale wiem ze jest to wyłącznie z mojej kieszeni i nikt mi tego nie wynagrodzi, a czy Klientka poleci dalej? Myślę ze znajomym wspomnie o spóźnieniu, a "wyłudzony" rabat pominie...
    takie życie..

  3. #3

    Domyślnie

    Hej!
    Nie mam pretensji o opóźnienie, bo tu zwykłe wyjaśnienie sytuacji wystarczy i tak się stało choć po zbyt (moim zdaniem) wielu moich telefonach (przywykłem w dzisiejszych czasach niestety), natomiast rabat chciałem ze względu na zniszczenia w czasie montażu, bo teraz na własny koszt muszę ściągnąć tynkarzy żeby poprawili po partaczach i tyle. A jak myśłisz przyjedzie mi ktoś specjalnie nawet nie wnikając w to ile ma zrobić, za 50 zł? Tak się składa że mam tynki cem.-wap., które mają swoją strukturę i poprawienie gipsem nie wchodzi w grę. Na tynkarzy specjalnie czekałem i wziąłem nie najtańszych, właśnie żeby nie kłaść gładzi.
    Pozdr
    Łukasz
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    "Warto rozmawiać"
    Warto, ale czy w dobie maksymalizacji zysków został nam czas na indywidualne rozmowy? Firmy zwiększają tylko liczbę Przedstawicieli Handlowych którzy muszą sprzedać jak najwięcej. Zupełnie gubi się u nich pasja do pracy i występuje tylko chęć zysków - i walka - wzajemne okładanie się.
    Jestem zdania że kazdy sie moze pomylić, tylko trzeba z tego potrafić wyjść z twarzą.
    Kiedy zakładałem swoją firmę za wzór postawiłem sobie dwóch facetów ze swojej branży- ludzi po 50-tce. Uczciwi, szanowani przez swoich Klientów i mimo bardzo ciężkiem firmy z którą współpracowali myślę że każdemu Klientowi mogą spojżeć w oczy.
    Ale.. tu był warunek. To były firmy na tyle małe, że każdego Klienta obsługiwał właściciel i każdą taką sytaucję jak Twoja można było doprowadzić do happy endu.

    Wszystkim życzę takich kontaktów z tylko takimi firmami.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    "Warto rozmawiać" Warto, ale czy w dobie maksymalizacji zysków został nam czas na indywidualne rozmowy?
    To w żadnym wypadku nie może być usprawiedliwienie dla partactwa i traktowania klienta "z buta".
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie twierdzę że to usprawiedliwienie Sprzedawcy.. W żadnym wypadku!

    Ale nieśmiało chcę pokazać Wam, Szanowni Forumowicze ze nie zawsze pogoń za najniższą ceną i wiara w przedstawiciela handlowego który zarzeka się że ma najlepszy towar jest słuszna..
    W swoim poście pokazałem tylko mechanizm dlaczego dochodzi do takich sytuacji.

    Błedy sie zdarzają, ale trzeba z nich dobrze wybrnąć.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.

    Niestety potwierdzam opinię założyciela wątku. W firmie "Czas na okna" zamówilismy okna w typowych rozmiarach. Z telefonicznych ustalen oraz z opisu aukcji na allegro (tam znalazlem oferte) wynikalo, ze czas realizacji to ok 3 tygodni (czasem zdarza sie w 2 tygodni). Pelen optymizmu podpisalem umowe i wplacilem zadatek. Pomijam, ze w umowie czas realizacji to 4 tyg - OK. Gdy termin mijal zadzwonilem dowiedziec sie co sie dzieje z zamowionymi oknami. Okazalo sie, ze jeszcze ich nie ma. Firma obiecywala "sie odezwac". Gdy nikt sie nie odzywal zadzwonilismy ponownie. Reakcja Pana Wysokinskiego byla arogancka i bezczelna. Jego nie obchodzi, ze wplacony jest zadatek i ze termin sie przedluza. Karygodne traktowanie klienta. Okien jeszcze nie mam. Ale jak juz bede mial postaram sie zeby jak najwiecej osob dowiedzialo sie o standardach obslugi tej firmy z Raszyna.

  8. #8

    Domyślnie

    No to w Raszynie polecam firmę Greto. Sprzedają Okna z Krakowa Oknoplast. Wszystko w terminie, rzetelne pomiary, bardzo sprawny montaż, zostawiają po sobie porządek. Miałam też reklamację, załatwiona pozytywnie. Polecałam dwóm kolegom z pracy i nie było czego się wstydzić, też są zadowoleni.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Okna zostaly zamontowane - czas oczekiwania od 27 sierpnia do 8 pażdziernika. Panowie umawiali sie na montaz dwa razy - raz nie przyszli, drugim razem spoznienie 2h. Jezeli ktos musi zwolnic sie z pracy to wiadomo - dzien urlopu stracony.
    Gdy doszlo juz do nieszczesnego montazu to tez szkoda slow. Gdyby nie nadzor kogos kto ma glowe na karku, okna zamontowane bylyby fatalnie. Po pierwsze zamontowali okno 2 cm nizej niz bylo poprzednie (bo to byla wymiana) - powstal "gzymsik" z pianki nad oknem. Wygladalo to szpetnie. Na pytanie czy tak sie robi, montujący odpowiadali, ze owszem i ze im to nie przeszkadza. Na argument, ze ladnie to nie wyglada, powiedzieli ze przeciez jak sie zalozy firanke to tego nie bedzie widac - takie podejscie mi sie podoba najbardziej - "bo z tamtąd to nie będzie widac". Po interwencji okno zostalo podniesione tak jak byc powinno - bylo wydlubywanie pianki i klinowanie okna zeby je na sile podniesc. Mam nadzieje, ze sie wypaczac nie bedzie.
    Kolejna sprawa parapet zewnetrzny, blaszany. Byl wpuszczony pod stare okno, tak, ze wszystko grało. Po zamontowaniu nowego okna panowie chcieli przykrecic parapet do czola profilu srubami!!. Na argument, ze przeciez woda bedzie podciekac pod profil (nie mowiac juz o estetyce) stwierdzili, ze uszczelnią to silikonem "z wyższej półki". moze ja jestem głupi, ale takie zamontowanie parapetu zewnetrznego jest zupelnie nieprawidlowe. I jeszcze jedna sprawa - jednej klamki jakos nie mogli przykrecic, facet mocowal sie z jedna sruba z 30 min, po czym (myslal, ze nikt nie widzi) zostawil klamke przykrecona na 1 srube i nalozyl zaslepke. Oczywiscie wytknelismy to i nastepnego dnia to poprawili. Nie mowie o tym, ze okna byly pobrudzone pianką po montazu.
    Podsumowując - nie polecam.

  10. #10

    Domyślnie

    Fakt trafić na dobrą firmę to sztuka. A najbardziej przemawia do mnie opinia jak firma traktuje klienta "po".
    Ja właśnie jestem po montazu okien i jestem bardzo zadowolona, że dokonałam takiego wyboru (oczywiście mowa tu o zupełnie innej firmie bo jestem z Gorzowa ) pomimo, że :
    spóźnili się tydzień z montażem (ale za to dostałam rabat i gratis montaż drzwi wejściowych + przeprosiny - uważam , że to duzo),

    wstawili drzwi balkonowe o 5 cm za krótkie, wstawili w to miejsce styropian, mnóstwo pianki - na drugi dzień po moim telefonie jeszcze w ten sam dzień przyjechał właściciel, przeprosił, zaproponował wstawienie listwy,a jako rekompensatę zaproponował wstawienie gratis kolejnych dwóch sztuk drzwi zew.- cała reklamacja załatwiona w 1 dzień - bez fochów, uszczypliwości itd, tak, tak zdarzają się takie firmy choć byłam pewna, że nie u nas..

  11. #11

    Domyślnie

    Alkman
    No to miałaś szczęście. Też uważam, że każdy się może pomylić, a budowanie domu uczy, moim zdaniem, tolerancji na pewne drobne niedociągnięcia. Ale chodzi o formę i próbę naprawienia szkody. Poczucie że wykonawca rozumie i poczuwa się do winy oraz stara się jakoś zadośćuczynić. To świadczy o poziomie firmy. Oby tylko tacy pozostali na rynku.
    Pozdr
    Łukasz
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  12. #12

    Domyślnie

    Niestety szczęście to ja miałam tylko przy firmie z oknami - reszta budowy pozostawia wiele do zyczenia.

    Denerwują mnie zmanierowani sprzedawcy którzy wychodzą z założenia, że najważniejsza jest sprzedaż a później jakoś to będzie. Wielkie znaczenie ma własnie dla mnie to "jakoś", bo jak jest dobrze to jest dobrze ale jak są kłopoty to fajnie usłyszeć słowo przepraszam i nie czekac na łachę, że kiedyś przyjdą poprawić, a już do sząłu mnie doprowadzają słowa - bo wie pani my jesteśmy zawaleni zleceniami i nie mamy czasu na takie drobnostki.

  13. #13

    Domyślnie

    Witajcie,

    ja też z przykrością dołączyłem do grona niezadowolonych klientów pana Wysokińskiego.
    Poprzekraczane wszelkie możliwe terminy - i tu z przykrością stwierdzam, że problemy na linii dostawca-producent są problemami ich a NIE KLIENTA. Jeśli dostawca potrzebuje, niech zastrzeże wystarczająco długi czas realizacji. W przeciwnym wypadku jest to niewywiązanie się z umowy (opinia radcy prawnego).
    Poza tym drzwi podczas montażu nie były zabezpieczone, wskutek czego są w sposób trwały zabrudzone pianką montażową - pan Wysokiński powiedział, że można to zetrzeć papierem ściernym a potem polamować (sic!). Do tego klasyczne "zadzwonimy do pana".
    Pomijam fakt, iż dostałem drzwi inne od zamówionych ponieważ okazało się, że pan Wysokiński sprzedał mi model, który nie istnieje w potrzebnym mi rozmiarze. Pan ów zamówił więc inne a mnie zapomniał o tym fakcie poinformować bo pojechał na urlop!! Uwierzycie?
    No i na koniec - chamstwo tego sprzedawcy w stosunku do klienta przekracza wszelkie możliwe granice
    Dopełnieniem obrazu niech będzie informacja, że Gerda dostaje dużo skarg na pana Wysokińskiego i jego "Czas na okna"
    Wszyscy zastanawiający się - omijajcie z daleka!
    finlandia - podczas całej budowy udało mi się wykłócać z dostawcami i wykonawcami może ze 3 razy, więc nie jestem człowiekiem z którym nie można się porozumieć i uwierz mi - w tym przypadku nie masz kogo bronić a juz na pewno nic nie usprawiedliwia zwykłego chamstwa.
    Pozdr.[/quote]

  14. #14

    Domyślnie

    W Czasie tak juz maja nigdy nie potrafili sie wyrobic z terminem albo robili błędy i chcieli zwalic na nas ,zrezygnowalismy z nich 2 lata temu
    Mam dość biurokracji

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Muzyk49

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Re: "Czas na okna" z Raszyna Pana Wysokińskiego -

    Cytat Napisał lukasz-s
    Sprzedawcy drzwi Gerdy (w ofercie również okna), firmy "Czas na okna" z Raszyna Pana Wysokińskiego - NIE POLECAM !!! Założyli mi 2 pary drzwi z >2 tyg opóźnieniem (ostatnio dzwoniłem do nich codziennie i zero informacji kiedy wreszcie), zniszczyli mi kawał ściany już otynkowanej, zostawili brudne, zacementowane drzwi (m.in. zawiasy). Szef na moje uwagi przez telefon odpowiadał bezczelnie i po chamsku że przecież specjalnie mi dziury w ścianie nie zrobili, a na koniec montażysta zagroził, że jak mi się nie podoba i nie chcę płacić to on takie drzwi otwiera w kilka chwil i przyjedzie i mi je zabierze, a ja chciałem 100 zł rabatu jako zadoścuczynienie za szkody. A Pan Wysokiński powiedział, że nie ma czasu przyjeżdżać i oglądać tego co jego poracownicy zrobili.
    Humor mi popsuli na cały dzień, na szczęście drzwi są OK.
    Pozdrawiam
    Łukasz
    Gerda w Warszawie nie chce już nawet interweniować w sprawie pana Wysokińskiego.
    Mają tyle skarg że głowa boli.
    A oto kilka uwag dla ewentualnych "klientów-frajerów"
    moga spalić mieszkanie. Iskry z diaxy leca na 15 metrów. Pracownik nie nosi okularów ochronnych.
    Sara futrynę wyrywaja na łom. Mnie rozwalili scianę od wewnątrz i zewnątrz mieszkania. Pracownicy klna na swojego szefa że muszą robić nieostrymi tarczami i twierdza ze szef chytry nie kupi innych narzedzi.
    Drzwi po montażu wygladaja jak dom po powstaniu tzn.
    Zadapania na oscieżnicy
    ZABETONOWANA RAMA OŚCIEŻNICY
    DOŁY PO ZACHLAPANIU BETONEM
    Firma z autoryzacja Gerdy poprawiała mi te fuszerkę to nie mogli uwierzyć ze to robili fachowcy na trzeżwo. Służę seria zdjęć na indywidualne konta mailowe.
    Uwaga na umowe . Szef wyprze się wszystkich ustnych ustaleń.

  16. #16

    Domyślnie

    Update - moja reklamacja widoczna parę postów wyżej już (hahaha - "już"!!) załatwiona. Jeśli ktoś zamierza się szarpać i dochodzić swego w tej firmie to służę uprzejmą radą.
    Powodzenia!

  17. #17

    Domyślnie

    Niestety kupiłam u Pana W drzwi. Sam Pan W przyjechal na pomiar, wymierzyl, 2 tygodnie sie spoznil, po awanturce przyjechaly drzwi... 8-10 cm za krotkie, zrobili mi prog tak zebym chyba sobie zeby wybila i nie pyskowala. Oprocz tego okazalo sie ze drzwi sie nie otwieraja na 90stopni "bo mam krzywy glif". Glif był jak drzwi były mierzone. Otwor na drzwi ma 99cm a Pan W wymyslil drzwi do ktorych potrzebny jest otwor conajmniej 103cm (dowiedzialam sie o tym kilka dni temu). Pan W bardzo przekonująco wmawiał mi że takie drzwi powinnam mieć i teraz muszę sobie wziąć murarza żeby mi zrobił glif na prosto, wykrioł trochę styropianu i otynkował na nowo. Tłumaczyłam, że nie tak powinno to wyglądać, że zniszczyli mi elewację po wyrwaniu starej ościeżnicy, że drzwi się nie otwierają do końca i coś jednak jest nie tak. Uprzejmie zgodził się zareklamować długość drzwi i drzwi zostały wymienione, próg obniżony, nadal się nie otwierały, ale kolejna ekipa Pana W twierdziła że tak ma być. Mało tego zamontowali mi osieznice na pianke, a to drzwi wzmocnione, zewnętrzne, dom ocieplony i powinny byc montowane na beton (tak powiedzieli mi w serwisie Gerdy). Oscieżnica się wypaczyła i drzwi mi zaczęły przemarzać, po prostu robił się na drzwiach lód. W styczniu natychmiast zadzwoniłam z reklamacją że przemarzają, usłyszałam że oszczędzam na ogrzewaniu i takie tam bzdury. To że między drzwi a ościeżnicę u dołu drzwi wchodzi mi palec to już szczegół i oczywiście przyjadą wyregulować dyble a to moja wina bo zachciało mi się dłuższych drzwi niż miałam. Od stycznia do końca marca była cisza pomimo wielu moich telefonów maili itp. W końcu nie wytrzymałam zadzwoniłam do Gerdy, gdzie dowiedziałam się o montowaniu na beton, do Artbudu który jest autoryzownym partnerem Gerdy a "Czas okna drzwi" jest ich podwykonawcą/partnerem. W Artbudzie uzyskałam informację, że powinnam mieć zamontowane inne drzwi, węższe i że jest taka tabelka o minimalnych wymiarach otworów na drzwi w katalogu Gerdy. Pan W do otworu 99cm wstawił mi drzwi wymagające 103,4!!! nic więc dziwnego, że drzwi się nie otwierają do końca i w zasadzie powinnam wyburzyć dom żeby drzwi pasowały. Napisałam pismo do firmy Czas z informacją do Artbudu i Gerdy, oczywiście dowiedziałam się że nie jestem pierwsza. Co mi z tego? Oczywiście Pan W twierdzi że Gerda kłamie że trzeba montować na beton, kłamie o wymiarach drzwi, jak powiedziałam że jest taka tabelka to wmawia mi że to wymiary podawane dla stanu surowego, co nigdzie nie jest napisane. Oczywiście winny jest mój krzywy glif.
    Zastanawia mnie tylko to dlaczego Gerda daje autoryzację takim partaczom, przecież to poważna firma chyba jest.

    Finlandia, pomiarów dokonywał w moim domu właściciel i rozmawiam z właścielem. Wiem wiem podła jestem bo chcę żeby drzwi mi pasowały do mojego otworu na drzwi, żeby nikt nie zniszczył elewacji no i żeby było mi ciepło i nic nie zamarzało.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam wszystkich użytkowników forum.Na moje szczęście nie mogę podzielić zdania założyciela tematu co do tej firmy.Prawie dwa lata temu montowali u mnie drzwi Gerda Star S i póki co wszystko z nimi jak najbardziej w porządku.Mało tego w sierpniu 2008r montowali drzwi i okna u mojego syna i z tego co mi wiadomo też nie miał większych problemów.Fakt że termin realizacji był dłuższy niż ustalony przy podpisywaniu umowy ale nie znacznie ,około tygodnia.Ostatnio w drzwiach syna przestał działać górny zamek ,zgłosiliśmy to Panu Wysokińskiemu ,i fakt że dopiero po kilku dniach ,ale przyjechała ekipa i wymienili zamek na nowy w ramach gwarancji.Biorąc pod uwagę moje doświadczenia z firmą "czas na okna i drzwi" jestem gotów ich polecić.

  19. #19

    Domyślnie

    Jaki zbieg okoliczności, pierwszy post Kazimierza59 i takie pochawły, tak jakby tylko tu zajrzał żeby napisać "łubudubu łubudubu niech żyje prezes naszego klubu..." widać miałam pecha podobnie jak kilka innych osób. Mam nadzieją że mój koszmar z drzwiami dobiegnie końca, bo (po moich interwencjach w Gerdzie z powiadomieniem Rzecznika Konsumentów) jak obiecał wlaściciel firmy Czas we wtorek pojawią sie panowie wyrwą drzwi i wstawią od nowa juz poprawnie. Szkoda tylko że dopiero za trzecim razem może się uda (nie trace nadziei, ale będą montowac pod nadzorem znajomego który ma firme budowlana). Za naprawę uszkodzonej elewacji Pan W zapłacił. Szkoda że kosztowało mnie to tyle zdrowia i nerwów.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zenon03

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Szukam drzwi Gerdy

    Witam wszystkich,
    Chcę założyć w mieszkaniu drzwi wejściowe i zdecydowałem się na Gerdę. Oglądałem drzwi w salonie, ale sprawdziłem też na Allegro i są tu dużo tańsze jednakże wpisałem sobie niektóre firmy w wyszukiwarkę i widzę, że nie wszystkie są godne polecenia. Widzę, że na Allegro są dwie większe firmy w Warszawie, które montują Gerdę w podobnych cenach. Jedna to Pana W z tematu powyżej, więc biorąc pod uwagę wasze opinie odpada. Druga to Gernet S.C. i z tego co znalazłem to mają same pozytywy i raczej zdecyduję się na ich ofertę. Chcę jednak zaczerpnąć wiedzy od osób doświadczonych w tym temacie czy ktoś może korzystał z ich usług?

    PS. Mam remont i w miarę mi się spieszy, więc był bym wdzięczny za szybką poradę. Ja na pewno po swojej wymianie wszystko opiszę czy był na + lub na -.

    Pozdrawiam Zenon

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony