dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie FARBA tablicowa, farby do rysowania kredą

    Dziś rano oglądałam DEKORATORNIE

    Prowadzące użyły na małej części ściany farbę która po wyschnięciu zachowuje się jak tablica szkolna można na niej pisać kredą


    Czy ktoś coś podobnego używał??
    Jak to wygląda potem ze zmywaniem
    Ile kosztuje taka farba?


    A tu link do zdjęć z tego odcinka

    http://www.dekoratorniatv.pl/odcinek_103.html
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  2. #2

    Domyślnie

    widziałam farbę tablicową w gazetce "liroja". zieloną i czarną

  3. #3

    Domyślnie

    W Liroju jest farba po której mozna rysować (tak powiedzieli sprzedawcy) Nazywa sie Power Point 2.5 l = 67 zł w kilkunastu kolorach.(chyba 15)

  4. #4

    Domyślnie

    Wiec jest trochę bardziej popularna niż myślałam


    Ale teraz mnie interesuje jak wygląda rysowanie
    No bo przecież rysować możemy po większości farb ale co ze ścieraniem?
    Jakoś sobie nie wyobrażam że jadę po ścianie mokrą gąbką
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś była dostępna farba ftalowa, czarny mat z oznaczeniem że do tablic. Używałem głównie do innych celów, ale mam w warsztacie kilka płyt paździerzowych nią pomalowanych, które służą do pisania - rysowania kredą. Ściera się mokrą szmatą lub gąbką bez problemu. Bardzo gładkie powierzchnie można pokryć lakierem samochodowym czarny-mat, efekt wizualny jeszcze lepszy, wytrzymałość również.
    Można też łatwo zmatowić dowolny czarny lakier talkiem, zrobi się nieco jaśniejszy, ale jako tablica działa doskonale.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tokas
    W Liroju jest farba po której mozna rysować (tak powiedzieli sprzedawcy) Nazywa sie Power Point 2.5 l = 67 zł w kilkunastu kolorach.(chyba 15)
    ta, o której ja piszę, to jest co innego. Wyraźnie było napisane farba tablicowa i były tylko dwa kolory...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał markdottir
    Cytat Napisał tokas
    W Liroju jest farba po której mozna rysować (tak powiedzieli sprzedawcy) Nazywa sie Power Point 2.5 l = 67 zł w kilkunastu kolorach.(chyba 15)
    ta, o której ja piszę, to jest co innego. Wyraźnie było napisane farba tablicowa i były tylko dwa kolory...
    Chyba wiem, o co Ci chodzi. W małych buteleczkach taka specjalna farba, dająca efekt tablicy do pisania kredą.
    Za diabła nie moge znaleźć namiarów co to za farba, ale jeszcze poszukam.

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    No bo przecież rysować możemy po większości farb ale co ze ścieraniem? Jakoś sobie nie wyobrażam że jadę po ścianie mokrą gąbką
    No to cieniutką masz wyobraźnię Ja mam w całym domu farbę Dekorala - Akrotix i regularnie szorujemy sciany

    Nie wyobrażam sobie życia bez tej farby na ścianach. Tymbardziej przy dwójce dzieci, z czego młodsze (2,5roku) ma właśnie szalone pomysły malowania po ścianach. Zmywaliśmy już pisanki flamastrowe, ołówek, kredki, farbki, więc przy tym kreda to najmniejszy problem.

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba flugger ma cos takiego.

  11. #11

    Domyślnie

    dzieki za wszystkie odpowiedzi


    wymaluje sobie fragment ściany w kuchni
    i bede pisac
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  12. #12

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze lepszą!
    Tablicowo-magnetyczna Creall.
    Niedroga stosunkowo.
    http://www.sklep.educarium.pl/educar...9&produkt=2816



  13. #13

    Domyślnie Farba tablicowa?

    Witam,

    Czy ktoś może ma doświadczenia ze stosowaniem farby tablicowej na ścianę, a dokładniej na jej większą powierzchnię?

    Ciekawa jestem czy spotkaliście się z farbą tablicową w kolorze szarym ?

  14. #14

    Domyślnie Re: Farba tablicowa?

    Cytat Napisał janii
    Witam,

    Czy ktoś może ma doświadczenia ze stosowaniem farby tablicowej na ścianę, a dokładniej na jej większą powierzchnię?

    Ciekawa jestem czy spotkaliście się z farbą tablicową w kolorze szarym ?
    Tutaj mozna co nieco na ten temat poczytac.... http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,8...2,0,2.html?v=2

  15. #15
    zapraszm na mojego bloga
    babeczkaa.blox.pl

  16. #16

    Domyślnie

    Babeczka,

    w swoim artykule wspominasz nazwę farby do drewna i metalu. A czy można nią także malować ściany?

    Bardzo zależy mi na szarym kolorze

    A żeby zrobić szary kolor to wystarczy biała farba tablicowa - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?


  17. #17

    Domyślnie

    Farba tablicowa, to jeśli dobrze pamiętam to była zwykła farba z dodatkiem talku.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ohm30

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Temat widzę zapomniany, ale ja na gwałt szukam farby tablicowej lub naklejek tablicowych
    Moje dzieci uwielbiają mazać po ścianach, więc niech już to robią na jednej
    Będę wdzieczna za wskazanie dokładnej firmy która ma w swojej ofercie takie cuś

  19. #19

    Domyślnie

    http://www.otopr.pl/pr/tablica-farba...,art,7568.html

    np. ta.

    Wystarczy, ze wybierzesz się do sklepu z farbami, tam pokazą ci też inne takie farby.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał piąty
    No bo przecież rysować możemy po większości farb ale co ze ścieraniem? Jakoś sobie nie wyobrażam że jadę po ścianie mokrą gąbką
    No to cieniutką masz wyobraźnię Ja mam w całym domu farbę Dekorala - Akrotix i regularnie szorujemy sciany

    Nie wyobrażam sobie życia bez tej farby na ścianach. Tymbardziej przy dwójce dzieci, z czego młodsze (2,5roku) ma właśnie szalone pomysły malowania po ścianach. Zmywaliśmy już pisanki flamastrowe, ołówek, kredki, farbki, więc przy tym kreda to najmniejszy problem.
    Szrujecie i nic się nie dzieje? nie odbarwia? nie wyświeca ? szorowane miejsca mają taką samą strukturę jak ściany nie szorowane ?
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony