dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Pleśń w kabinie prysznicowej

Lider FORUM (min. 2800)
    anpi

Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

Domyślnie Pleśń w kabinie prysznicowej

Obrzydliwe czarne plamy pojawiły się już po pół roku używania łazienki - na spoinie silikonowej między brzegami brodzika i ścianą (kafelkami). Czym to skutecznie usunąć i co zrobić, żeby nie wróciło?

Domyślnie

Ty zerwij tencaly sylikon ,wyczysc dobrze te spoiny, wysusz jezeli kupisz nowy silikon to kup troche drozszy i zrob wentylacje w lazience najlepiej najlepiel kratke wentylacyjna nad brodzikem i otwieraj okno w lazience po kazdej kapieli

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi

Domyślnie

tak jak Sigi radzi
    miejsce spryskać środkiem do usuwania grzyba ( na związkach chloru)
    zainwestuj w silikon sika, soudala lub ceresita z środkami grzybobójczymi
    dodatkowa częstrze mycie kabiny środkami zawierającymi chlor
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    domek i ogród reziego

Domyślnie

Witam,
    Kluczem do sukcesu jest takie uformowanie spoiny, aby w zadnym miejscu nie stala woda - musi splywac.
    Jak bedzie gdzies dolek, gdzie woda moze stac, to chocbys nie wiem co robil, bedziesz mial plesn.
    To wymaga troche pracy i dokladnosci, ale sie oplaca.
    Ja poprawilem i mam spokoj.
    Pozdrawiam
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

Lider FORUM (min. 2800)
    anpi

Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

Domyślnie

Cytat Napisał Sigi
    Ty zerwij tencaly sylikon ,wyczysc dobrze te spoiny, wysusz jezeli kupisz nowy silikon to kup troche drozszy i zrob wentylacje w lazience najlepiej najlepiel kratke wentylacyjna nad brodzikem i otwieraj okno w lazience po kazdej kapieli
    To nie jest kwestia wentylacji. Wentylacja działa bardzo sprawnie, nawet postawiłem kiedyś w łazience miernik wilgotności powietrza - po kąpieli jest ok 60%, po godzinie już tylko 40-50%.

Domyślnie

Postap tak jak pisali poprzednicy i na koniec uzyj silikonu do tego przeznaczonego ,a nie pierwszego lepszego.

Domyślnie

kazdy, nawet najdrozszy silikon (chyba ze ten na bazie wodnej) bedzie mial po jakims czasie czarne wykwity. silikon zawiera jakis kwas ktory reagujac z woda powoduje powstawanie czarnych plam. silikon wyciac i polozyc nowy.

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi

Domyślnie

na fugach tez czasami eytępuje ten czarny grzybek
    to poprostu pleśń i ni e ma co dorabiac ideologii

sprzatać systematycznie, wietrzyc suszyc przxecierac - to ne będzie grzybka
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    domek i ogród reziego

Domyślnie

Jest kilka mozliwosci , dla ktorych grzyb pojawia sie w lazience , na fudze . Najprosciej jest zastosowac sie do rad Reziego - czyscic fugi preparatami z zawartoscia chloru i wietrzyc . Ciemne fugi chlor przebarwia .

Domyślnie

Silikon zawsze ma to do siebie, ze po jakimś czasie czernieje. Rada nie zostawiać mokrego sylikonu trzeba go przecierać.

Domyślnie

A raz w tygodniu zalewać Domestosem - działa znakomicie
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty

Domyślnie

Cytat Napisał Rezi
    na fugach tez czasami eytępuje ten czarny grzybek
    to poprostu pleśń i ni e ma co dorabiac ideologii

sprzatać systematycznie, wietrzyc suszyc przxecierac - to ne będzie grzybka
    najlepszym sposobem jest stara szczoteczka do zębów środek żrący i dawaj do roboty
    żebym nie wiem co robic i ile razy wymienia silikon pleśń i tak wyjdzie, włazi nawet na fugach
    użytkuję już brodzik 3 rok i nie mam ani jednej kropki pleśni , jak się cos pojawia szczoteczka w ruch i nie ma mowy żeby coś się działo

do mycia brodzika , kabiny i płytek mam wypróbowany CIF granatowy w sprayu, ale jego skutecznośc będzie zależała od twardości wody.........

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

Domyślnie

Cytat Napisał siggi&alka
    kazdy, nawet najdrozszy silikon (chyba ze ten na bazie wodnej) bedzie mial po jakims czasie czarne wykwity. silikon zawiera jakis kwas ktory reagujac z woda powoduje powstawanie czarnych plam. silikon wyciac i polozyc nowy.
    Kwas - to kwas octowy, żadnych plam nie powoduje.

Czarne wykwity to grzyb. Usuwać preparatami chlorowymi,
    Wymienić silikon, a fugę przetrzeć szmatą po każdej kąpieli, to najlepsza ochrona.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia