dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: taryfa nocna na prad elektryczny.

Domyślnie taryfa nocna na prad elektryczny.

witam

chcial bym troche pokabinowac z taryfami za prad.
    jestem klientem (chyba) enion - okolice dabrowy tarnowskiej

i mam pytanie , poniewaz cenniki nie sa do konca dla mnie zrozumiale:

jak sie nazywa taryfa ktora ma stala stawke przez cala dobe?
    jaki jest abonament w tej taryfie
    czy oplaca sie kabinowac z taryfami przy srednio 300zl rachunku u mnie i 300 u sasiada

czy moge wziac sobie np taryfe nocna i kozystac z niej tylko w tych porach tanszych a w szczytowych porach np prad od sasiada + dodatkowy prywatny licznik zeby sie rozliczac z sasiadem i odwrotnie sasiad ode mnie w taryfie nocnej....
    ile taki kosztuje licznik energi elektrycznej?

jakie są jeszcze sensowne rozwiazania z malymi kabinacjami.. i cos waznego czy jesli zalozyl bym wylaczniki czasowe ktore puszczaly by prad z sieci sasiada w drozszej dla mnie poze to moge puscic o pare sekund wczesniej prad? chodzi o to zeby nie bylo przerwy w dostawie. co sie dzieje jesli puszcze energie zanim inny wylacznik wylaczy energie z mojej taryfy ?

3. Zrób to sam: udrażnianie rur i udrażnianie kanalizacji Dom warmiński. Nowy, ale nawiązujący do architektury regionalnej. Domy prefabrykowane. Prefabrykaty betonowe z cemokrzemporu Ściany z pustaków ceramicznych. Poznaj fakty i mity na temat ceramiki

Domyślnie

Z tym sąsiadem to niegłupia sprawa.
    Pozdrawiam marcin714

Eprojekty - Eprzyłącza - Einstalacje .

Domyślnie

hyhyhyhyhyhy

no chlopie ...Polak potrafi hahahahahahahaha no zeby na cos takiego wpasc ))
    moim zdaniem - nie oplaca sie, bo roznica miedzy taryfa dzienna a calodzienna jest niewielka - 2 - 3 gr / kWh

takie przelaczanie technicznie proste nie bedzie :
    - trzeba kable. liczniki, przelaczniki czasowe
    - a jak walnie bezpiecznik u sasiada to co ? bedziesz zegar przeprogramowywal ??? a moze ..nie daj Bog wlaczysz drozsza swoja taryfe i sasiad zazada zwrotu kasy ... bo mu lodowka na drozszej taryfie chodzila i stratny jest
    - a jak walnie 3 razy bezpiecznik u sasiada z Twojej winy i mu rozmrozisz jego malpy co w chlodziarkach mrozi ? ...jesli z sasiadem do takich wnioskow dochodzicie ...nie zdziwilbym sie, jakbym u sasiada poltusze malpie nie odskorzone znalazl

psychicznie tez nie bedzie latwo bo:
    - oczekiwane zyski beda duzo mniejsze od zakladanych i wiecej kasy stracisz na sprawdzaniu cechowaniu licznika bo bedziesz uwazal, ze sasiad Cie rabie bo licznik zle liczy na Twoja niekorzysc)
    - zaraz po Twojej kontroli - sasiad skontroluje licznik ..czys cos tam nie pozmienial ...a Ty po nim ...i tak w kolko
    - w koncu na Waszych licznikach pojawia sie 2 plomby - jedna Twoja, druga sasiada
    - sasiad sprzeda dom i nowy sasiad Cie zakapuje
    - Ty sprzedajac dom bedziesz musial toto zdemontowac bojac sie wykrycia
    - zawsze moga znalezc sie zyczliwi, ktorzy doniosa
    - zonie sasiada pomyla sie liczniki i inkasenta z elektrowni do "Waszego" licznika zaprowadzi )))

mam jeszcze inny pomysl:

- wywalasz bezpieczniki na slupie (swoje)
    - wcinasz sie z jakims urzadzeniem pomiedzy swoja skrzynke a slup np spawarka, jakas duza pompa)
    - podlaczasz sie do pradu sasiada i masz 2 korzysci:
    (1) korzystasz z tanszego pradu sasiada
    (2) prad plynie od sasiada do slupa - czyli w druga strone przez Twoj licznik i kreci licznik do tylu

-nastepnie wolasz elektrownie zeby naprawili u Ciebie i ...
    - sasiad wywala swoje bezpieczniki na slupie
    - sasiad sie wcina przed swoja skrzynka z betoniarka
    - jedzie z Twojego tanszego pradu i jemu licznik do Tylu chodzi )))

hehehe

Y

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

Domyślnie

koledzy zapomnieli dodać, że jak cien zakład dorwie to cien zapoda do sondu za chandel energiom bes koncesyi.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Domyślnie

Cytat Napisał Yoric
    mam jeszcze inny pomysl:

- wywalasz bezpieczniki na slupie (swoje)
    - wcinasz sie z jakims urzadzeniem pomiedzy swoja skrzynke a slup np spawarka, jakas duza pompa)
    - podlaczasz sie do pradu sasiada i masz 2 korzysci:
    (1) korzystasz z tanszego pradu sasiada
    (2) prad plynie od sasiada do slupa - czyli w druga strone przez Twoj licznik i kreci licznik do tylu

-nastepnie wolasz elektrownie zeby naprawili u Ciebie i ...
    - sasiad wywala swoje bezpieczniki na slupie
    - sasiad sie wcina przed swoja skrzynka z betoniarka
    - jedzie z Twojego tanszego pradu i jemu licznik do Tylu chodzi )))

hehehe

Y

Domyślnie

to moze tak bo juz jak to zrobic tanio i szybko to juz wiem.
    przelacznik czasowy mozna kupic za grosze w dodatku z zasilaniem bateryjnym wiec sie nie przestawi , taki licznik pusci prad do czegos przelacznika takiego jak maja zasilacze UPS (jak jest prad w gniazdku to bierze z gniazdka jak nie ma to z bateri ( w moim przypadku bylo by to inne druga linia enertetyczna),

pytanie jak to od strony prawnej wyglada.

czy moge np podpiac do msosiada do swojego gniazdka legalnie? nie chodzilo mi tu o cos nie legalnego chcial bym podpiac linie zaraz za licznikiem tak zeby sobie na to patrzyl kto tam chce i nie mial zadnego ale

to co juz nie mozna nawet podpiac sie legalnie do gniazdka sasiada?

to co jak kiedys sobie podpialem wiertarke do gniazdka sasiada i wiercilem po swojej stronie ogrodzenia to powinienem sie obawiac służb specjalnych?

i takie pytanie bo ilczylem cene energi elektycznej i faktycznie niewielka roznica w cenie tzn:
    dzien/noc cena: dzien 0,3484zł/kWh noc0,1821zł/kWh
    calodobowa 0,3275zl/kWh

do tych cen trzeba dodac Stawka oplaty abonamentowej w zl/m-c**chyba 9,3zl (nie wiem kiedy sie placi ja podwujnie) +Skladnik staly stawki sieciowej w zl/kW/m-c 10,8z

yyyy troche tu sie jednak pomylilem - nie ta taryfa bo ja mam chyba c11
    ł

w zeczywistosci na rachunku jak podziele to mi teraz wychodzi 42grosze za 1kWh

i jeszcze jedno jakie w takim razie dochodzą oplaty (abonament) przy taryfie dzien/noc ??

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Domyślnie

Dwutaryfowy prąd jest dużo tańszy ale trzeba sie przestawić na jego korzystanie, prać i zmywać w czasie taniego prądu, grzać też w tanim prądzie, przykładowo brutto prąd jedno taryfowy to 0,36 zł/kWh, prąd dwutaryfowy zużywany średnio w stosunku 70/30 to średnio 0,28 zł/kWh.

Pytanie tylko dlaczego ty masz taryfę C11 przecież jest to taryfa budowlana obarczona abonamentem od zamówionej mocy i wynosi ona w łodzi ok 4 zł/kWh/miesiąc netto, czyli za przykładowo 6 KW daje to w sumie 48 zł miesięcznie brutto, a w taryfie G12W abonamentu jest tylko 10 zł miesięcznie bez względu na zamówiona moc.

Tak więc zacznij od odbioru domku i zmiany na taryfę dla domku jednorodzinnego, oszczędności będą znaczne i od razu.
    buduję dom 3 litrowy

Domyślnie

pomylilem sie z tymi taryfami, caly czas probowalem na podstawie ceny jaka place z rachunku dopasowac taryfe....
    a tak naprawde to wychodzi na to ze mam G11 ?? i chcial bym przejsc prawdopodobnie na g12

z tego co sie doczytalem w necie to przecietne gospodarstwo polskie zużywa 10-15% energi na lodowke i zamrażarke , ~14% na pralke wiec jesli bym tylko te 2 czynnosci przelozyl na taryfe nocną to powinna wychodzic oszczednosć

a jak dodam do tego prasowanie, odkurzanie to już bede mial prąd prawie za darmo
    - chyba

a co do tego dzielenia energii z sąsiadem to pytalem na forum prawnym i niestety udzielenie pradu sąsiadowi nie moze byc na stale ;(
    dopuszczalna jest jakas tam jednorazowa pomoc ;( a tak niewiele brakowalo zebym mial najtańszy prąd w mojej miejscowosci

Domyślnie

To jest fajny wątek bo i desperacji trochę ale i humor Będę tu wpadał

Krzysztof86i, ale z tym przełączaniem lodówki tylko na taryfe nocną (zysk10%) to uważaj bo jak zrozumiałem masz półtusze naczelnych, ale może się pomyliłem, może to facet z elektrowni ma

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia