dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie gaz ziemny i gaz z butli w mieszkaniu

    Jesli ktos jest zorientowany w temacie to prosze potwierdzic lub (lepiej dla mnie) zaprzeczyc.
    Czy to prawda ze w mieszkaniu gdzie jest gaz ziemny doprowadzony (kotłownia i ogrzewanie) nie można korzystac z butli z gazem?
    Chcialam taką zapodać w kucchni jako alternatywe dla kuchenki elektrycznej (jeden awaryjny palnik gazowy z małą butlą), ale zostałam poinformowana przez instalatorów od gazu, ze płaci sie za to karę. Nie mam pojęcie czy to prawda, nie wiem czy nie są stronniczy, bo jeśli zrezygnuję z poprowadzenia instalacji gazowej do kuchni to oni nie zarobią, czy po prostu dobrze mi radzą.
    Z góry dzieki za odp.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie Re: gaz ziemny i gaz z butli w mieszkaniu

    Cytat Napisał leli1
    Czy to prawda ze w mieszkaniu gdzie jest gaz ziemny doprowadzony (kotłownia i ogrzewanie) nie można korzystac z butli z gazem?
    Prawda. W tym rozporządzeniu znajdziesz potwierdzenie jeżeli masz wątpliwości.

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z póź. zm. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko ciekawe kto i jak tę karę wyegzekwuje? Chyba, że wywiesisz tabliczkę na drzwiach, że masz kuchenkę zasilaną z butli

  4. #4

    Domyślnie

    tez sobie tak myślę, ale z drugiej strony, rozumiem ze to dlatego, ze grozi to jakimś niebezpieczenstwem.......no tak sobie mysle.....?, a nie ze to czyjes widzimisie?

  5. #5

    Domyślnie

    PRAWDA!!!!!!!!!!!!!

    Wynika to z tego co pamiętam z różnych cieżarów właściwych tych gazów i sposobów wentylacji pomieszceń w których zainstalowane sa urządzenia grzewcze.

    Pozdrawaim
    metrys

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony