dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie taryfa nocna na prad elektryczny.

    witam

    chcial bym troche pokabinowac z taryfami za prad.
    jestem klientem (chyba) enion - okolice dabrowy tarnowskiej

    i mam pytanie , poniewaz cenniki nie sa do konca dla mnie zrozumiale:

    jak sie nazywa taryfa ktora ma stala stawke przez cala dobe?
    jaki jest abonament w tej taryfie
    czy oplaca sie kabinowac z taryfami przy srednio 300zl rachunku u mnie i 300 u sasiada

    czy moge wziac sobie np taryfe nocna i kozystac z niej tylko w tych porach tanszych a w szczytowych porach np prad od sasiada + dodatkowy prywatny licznik zeby sie rozliczac z sasiadem i odwrotnie sasiad ode mnie w taryfie nocnej....
    ile taki kosztuje licznik energi elektrycznej?

    jakie są jeszcze sensowne rozwiazania z malymi kabinacjami.. i cos waznego czy jesli zalozyl bym wylaczniki czasowe ktore puszczaly by prad z sieci sasiada w drozszej dla mnie poze to moge puscic o pare sekund wczesniej prad? chodzi o to zeby nie bylo przerwy w dostawie. co sie dzieje jesli puszcze energie zanim inny wylacznik wylaczy energie z mojej taryfy ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Z tym sąsiadem to niegłupia sprawa.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    hyhyhyhyhyhy

    no chlopie ...Polak potrafi hahahahahahahaha no zeby na cos takiego wpasc ))
    moim zdaniem - nie oplaca sie, bo roznica miedzy taryfa dzienna a calodzienna jest niewielka - 2 - 3 gr / kWh

    takie przelaczanie technicznie proste nie bedzie :
    - trzeba kable. liczniki, przelaczniki czasowe
    - a jak walnie bezpiecznik u sasiada to co ? bedziesz zegar przeprogramowywal ??? a moze ..nie daj Bog wlaczysz drozsza swoja taryfe i sasiad zazada zwrotu kasy ... bo mu lodowka na drozszej taryfie chodzila i stratny jest
    - a jak walnie 3 razy bezpiecznik u sasiada z Twojej winy i mu rozmrozisz jego malpy co w chlodziarkach mrozi ? ...jesli z sasiadem do takich wnioskow dochodzicie ...nie zdziwilbym sie, jakbym u sasiada poltusze malpie nie odskorzone znalazl

    psychicznie tez nie bedzie latwo bo:
    - oczekiwane zyski beda duzo mniejsze od zakladanych i wiecej kasy stracisz na sprawdzaniu cechowaniu licznika bo bedziesz uwazal, ze sasiad Cie rabie bo licznik zle liczy na Twoja niekorzysc)
    - zaraz po Twojej kontroli - sasiad skontroluje licznik ..czys cos tam nie pozmienial ...a Ty po nim ...i tak w kolko
    - w koncu na Waszych licznikach pojawia sie 2 plomby - jedna Twoja, druga sasiada
    - sasiad sprzeda dom i nowy sasiad Cie zakapuje
    - Ty sprzedajac dom bedziesz musial toto zdemontowac bojac sie wykrycia
    - zawsze moga znalezc sie zyczliwi, ktorzy doniosa
    - zonie sasiada pomyla sie liczniki i inkasenta z elektrowni do "Waszego" licznika zaprowadzi )))


    mam jeszcze inny pomysl:

    - wywalasz bezpieczniki na slupie (swoje)
    - wcinasz sie z jakims urzadzeniem pomiedzy swoja skrzynke a slup np spawarka, jakas duza pompa)
    - podlaczasz sie do pradu sasiada i masz 2 korzysci:
    (1) korzystasz z tanszego pradu sasiada
    (2) prad plynie od sasiada do slupa - czyli w druga strone przez Twoj licznik i kreci licznik do tylu


    -nastepnie wolasz elektrownie zeby naprawili u Ciebie i ...
    - sasiad wywala swoje bezpieczniki na slupie
    - sasiad sie wcina przed swoja skrzynka z betoniarka
    - jedzie z Twojego tanszego pradu i jemu licznik do Tylu chodzi )))

    hehehe

    Y

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    koledzy zapomnieli dodać, że jak cien zakład dorwie to cien zapoda do sondu za chandel energiom bes koncesyi.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoric
    mam jeszcze inny pomysl:

    - wywalasz bezpieczniki na slupie (swoje)
    - wcinasz sie z jakims urzadzeniem pomiedzy swoja skrzynke a slup np spawarka, jakas duza pompa)
    - podlaczasz sie do pradu sasiada i masz 2 korzysci:
    (1) korzystasz z tanszego pradu sasiada
    (2) prad plynie od sasiada do slupa - czyli w druga strone przez Twoj licznik i kreci licznik do tylu


    -nastepnie wolasz elektrownie zeby naprawili u Ciebie i ...
    - sasiad wywala swoje bezpieczniki na slupie
    - sasiad sie wcina przed swoja skrzynka z betoniarka
    - jedzie z Twojego tanszego pradu i jemu licznik do Tylu chodzi )))

    hehehe

    Y


  7. #7

    Domyślnie

    to moze tak bo juz jak to zrobic tanio i szybko to juz wiem.
    przelacznik czasowy mozna kupic za grosze w dodatku z zasilaniem bateryjnym wiec sie nie przestawi , taki licznik pusci prad do czegos przelacznika takiego jak maja zasilacze UPS (jak jest prad w gniazdku to bierze z gniazdka jak nie ma to z bateri ( w moim przypadku bylo by to inne druga linia enertetyczna),

    pytanie jak to od strony prawnej wyglada.

    czy moge np podpiac do msosiada do swojego gniazdka legalnie? nie chodzilo mi tu o cos nie legalnego chcial bym podpiac linie zaraz za licznikiem tak zeby sobie na to patrzyl kto tam chce i nie mial zadnego ale

    to co juz nie mozna nawet podpiac sie legalnie do gniazdka sasiada?

    to co jak kiedys sobie podpialem wiertarke do gniazdka sasiada i wiercilem po swojej stronie ogrodzenia to powinienem sie obawiac służb specjalnych?

    i takie pytanie bo ilczylem cene energi elektycznej i faktycznie niewielka roznica w cenie tzn:
    dzien/noc cena: dzien 0,3484zł/kWh noc0,1821zł/kWh
    calodobowa 0,3275zl/kWh

    do tych cen trzeba dodac Stawka oplaty abonamentowej w zl/m-c**chyba 9,3zl (nie wiem kiedy sie placi ja podwujnie) +Skladnik staly stawki sieciowej w zl/kW/m-c 10,8z

    yyyy troche tu sie jednak pomylilem - nie ta taryfa bo ja mam chyba c11
    ł


    w zeczywistosci na rachunku jak podziele to mi teraz wychodzi 42grosze za 1kWh

    i jeszcze jedno jakie w takim razie dochodzą oplaty (abonament) przy taryfie dzien/noc ??

  8. #8

    Domyślnie

    pomylilem sie z tymi taryfami, caly czas probowalem na podstawie ceny jaka place z rachunku dopasowac taryfe....
    a tak naprawde to wychodzi na to ze mam G11 ?? i chcial bym przejsc prawdopodobnie na g12

    z tego co sie doczytalem w necie to przecietne gospodarstwo polskie zużywa 10-15% energi na lodowke i zamrażarke , ~14% na pralke wiec jesli bym tylko te 2 czynnosci przelozyl na taryfe nocną to powinna wychodzic oszczednosć

    a jak dodam do tego prasowanie, odkurzanie to już bede mial prąd prawie za darmo
    - chyba

    a co do tego dzielenia energii z sąsiadem to pytalem na forum prawnym i niestety udzielenie pradu sąsiadowi nie moze byc na stale ;(
    dopuszczalna jest jakas tam jednorazowa pomoc ;( a tak niewiele brakowalo zebym mial najtańszy prąd w mojej miejscowosci

  9. #9

    Domyślnie

    To jest fajny wątek bo i desperacji trochę ale i humor Będę tu wpadał

    Krzysztof86i, ale z tym przełączaniem lodówki tylko na taryfe nocną (zysk10%) to uważaj bo jak zrozumiałem masz półtusze naczelnych, ale może się pomyliłem, może to facet z elektrowni ma

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony