dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymekgd

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanie, czy dodatkowe legary zaimpregnowac jakims srodkiem chemicznym przed polozeniem OSB?

  2. #22

    Domyślnie

    Kup legary zaimpregnowane.
    best regards

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymekgd

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakaowy
    Kup legary zaimpregnowane.
    dzieki za wszystkie porady! czy nie wykorzystam cierpliwosci co do mojej osoby zadajac jeszcze 2a pytania?

    1. legary na ktorych mam zamiar polozyc OSB sa nie zamocowane do podloza, leza tylko na stropie, czy przed polozeniem OSB przykrecic je do podloza za pomoca katownikow, czy podloze ma byc sztywne, ale "plywajace"??

    2. do klejenia plytek wg. sugestii chce zastosowac klej dyspersyjny, czy moge prosic o polecenie producenta, nazwe kleju??

  4. #24

    Domyślnie

    Czesc,

    1. Sa dwie technologie, moze byc albo podloga plywajaca albo sztywno zamocowana do podloza. Obie sie sprawdzaja. Te legary ktore masz zdazyly juz dobrze wyschnac wiec wg mnie nie ma potrzeby mocowania ich do podloza. Pamietaj tylko o dylatacjach od ścian i słupów.

    2. Co do producentow - juz tutaj podawalem moje typy
    best regards

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymekgd

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakaowy
    Czesc,

    2. Co do producentow - juz tutaj podawalem moje typy
    pamietam typy ale bylem ostatnio w ramach rekonesansu w C. i zagubilem sie w "gaszczu" klejow i zapraw pomyslalem sobie,ze bedzie prosciej i skuteczniej jak poszukam sprawdzonego po nazwie
    pozdr. michal

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    2. do klejenia plytek wg. sugestii chce zastosowac klej dyspersyjny, czy moge prosic o polecenie producenta, nazwe kleju??
    czuje problemy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymekgd

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    obejrzalem karty kilku klejow dyspersyjnych i wybralemi:

    1. kreisel multilep-p 109
    2. ceresit cu 22
    3. mapei adesilex p22

    ktory wybrac? oczywiscie w rozsadnej cenie
    pozdr. michal

  8. #28

    Domyślnie

    Weź ten w rozsądnej cenie
    best regards

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Podłącze się pod stary temat. Czy w łazienkach zabezpieczaliście jeszcze jakoś dodatkowo płyty OSB przed wilgocią. Gdzieś ktoś polecał folię w płynie na płyty i na to dopiero klej i płytki.

  10. #30

    Domyślnie

    masz tez inna mozliwosc jest specjalna mata plastikowa zatapiasz ja w kleju bezposrednio na plyte a dopiero na ta mate ukladasz plytki takze na klej za granica to sie sprawdza

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej .104
    masz tez inna mozliwosc jest specjalna mata plastikowa zatapiasz ja w kleju bezposrednio na plyte a dopiero na ta mate ukladasz plytki takze na klej za granica to sie sprawdza
    w Polsce od 6 lat równierz - maty poszukaj schlutera
    zastosuj tzw folię w płynie, najlepiej dwuskłanikowę,
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymekgd
    mam pytanie pokrywajace sie z tym watkiem. mieszkam w kamienicy z lat 50ch, w ramach remontu zamierzam w kuchni polozyc plytki ceramiczne, teraz na podlodze sa deski przybite do legarow (co ok.50cm). zamierzam zerwac deski i teraz pojawia sie pytanie, czy zrobic wylewke (duze obciazenie stropu) czy tez polozyc plyty osb o gr.min.22mm?? moze juz ktos rozwiazal skutecznie podobny problem?
    widzialem dalsze rozwazania na temat grubosci plyty
    proponuje sprawdzone rozwiazanie
    podwujna plyta 10mm kladziona na mijanke
    to daje dodatkowe usztywnienie i zapobiega klawiszowaniu
    pdlogi

  13. #33

    Domyślnie A ja wam powiem, że zrobiłem własnym patentem

    A ja wam powiem, że zrobiłem własnym patentem i jakoś trzyma się.
    Na deskowanie podłogi położyłem płytę OSB, do niej zszywaczem tapicerskim w setkach miejsc przymocowałem siatkę do zbrojenia tynków (na styropianie) to wszystko zalałem wylewką samopoziomującą cienką, skrawkami jakie wpadły w łapy jeszcze gdzie się dało to topiłem w wylewce. Na koniec zwykły Atlas plus i kafelki.
    Nie pojawiają się nawet pęknięcia między fugami choć legary pod deskowaniem pracują.

    We wszystkim jest jeden szczegół, starałem się mocować OSB do desek tak by to była podłoga pływająca, na zewnętrznych nie jest wcale przymocowane, zgodnie zresztą z metodą wykonywania podłóg suchego jastrychu. Belki w trakcie pracy w okresie wiosennym mają możliwość rozszerzania się co nie kończy się pękaniem przez środek, czy też podnoszeniem kafli do góry.
    ..:: Wszystko co ktoś kiedyś poskładał musi się dać rozebrać, chodź nie koniecznie odwrotnie ::..

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    wersja podstawowa
    grunt do podłozy krytycznych i nienasiąkliwych Ceresit CN94
    siatka z włókna szklanego zatopiona w kleju elastycznym CM16lub17
    klej CM16lub17 + terakota

    fuga elastyczna

    wersja na podłożona krytyczne
    grunt do podłozy krytycznych i nienasiąkliwych Ceresit CN94
    warstwa kleju CM16lub17 z zatopiona siatka z włókna szklanego
    zabezpieczenie przeciwwilgociowe Ceresit CL 50 lub 51
    klej CM16lub17 + terakota
    fuga elastyczna
    Hej

    Dwa pytania:

    1) czy te dwa kroki na czerwono - czyli najpierw siatka zatopiona w kleju a potem płytki na klej można wykonać w dwóch etapach, czyli jednego dnia na całości podłogi w kleju zatapiamy siatkę, a potem jak wyschnie kleimi kafle?

    2) czy zabezpieczenie przewiwwilgociowe nie powinno iść na płytę?

  15. #35

    Domyślnie Re: płytki na płycie OSB

    Cytat Napisał aga81
    Witam (po dużej przerwie)

    Może to pytanie kiedyś już padło, ale nie mam w tej chwili czasu przeglądać forum, żeby znaleźć odpowiedź, więc bardzo przepraszam. Chodzi mi o to jak zamocować płytki ceramiczne do płyty OSB, mam podłogę na legarach w kuchni i na nią położona jest płyta OSB. Zostały już na niej położone płytki ceramiczne, które ODPADAJĄ!! Dziś właśnie zrywają mi podłogę, bo płytki nie trzymają się podłoża. Płytki były mocowane zaprawą do podłóg drewnianych, może zrobiliśmy błąd nie kładąc jakiejś siatki na płycie? Poradźcie co mam zrobić
    Siatka jest wazna ale jak plytki odpadaja to na mojego nosa podloze bylo nieoczyszczone..
    Zerwij plytki, usun klej, oczysc wszystko zeby nie bylo zadnego pylu, wydaje mi sie ze jakis grunt by sie tu zdal, zatop siatke i poloz plytki na nowo (klej do podlozy trudnych)
    Po zakonczonej pracy wypij cos mocniejszego i ciesz sie nowa podloga

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kosa_kat

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Płytki na OSB

    mam przed sobą planowany remont i mam w kuchni parkiet ułożony deskach i legarach, jak już poczytałem o całej chemii mam pytanie czy deski ułożone na legarach trzeba ściągnąć czty płytę OSB można ułożyć na nich

  17. #37

    Domyślnie Re: Płytki na OSB

    Cytat Napisał kosa_kat
    mam przed sobą planowany remont i mam w kuchni parkiet ułożony deskach i legarach, jak już poczytałem o całej chemii mam pytanie czy deski ułożone na legarach trzeba ściągnąć czty płytę OSB można ułożyć na nich
    Jeśli nie będzie przeszkadzać to, że będzie wyżej to oczywiście że lepiej zostawić deski, dodać w poprzek płyty i poskręcać to gęsto wkrętami (ze trzy na deskę w obrębie płyty). Efekt będzie lepszy niż gdybyś dał samą płytę (będzie sztywniejsze).

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KosMon

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Powiedzcie,czym i jak kłasc ten klej wysokoplastyczny/gruntujący na OSB?

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał KosMon
    Powiedzcie,czym i jak kłasc ten klej wysokoplastyczny/gruntujący na OSB?
    a nie pisze na opakowaniu??

  20. #40

    Domyślnie

    Juz gdzieś pisałem o tym jak kładłem na takim podłozu ale napisze raz jeszcze:

    - przykrecone deski do legarów (dawałem dwa wkręty na deske na jeden legar np. podłoga 3 m , deska 3m , 7 legarów - 14 wkrętów na całą deskę.)
    - na to kładłem OSB 22 mm na PIÓRO I WPUST , sa nieco drozsze ale łatwiejsze w ulozeniu (60 cm szerokosci ) i tworzą jednolita całośc.
    - płyty dokręciłem do desek aby były stabilne.Nie oszczedząłem wkrętów.
    - płyty zeszlifowałem papierem 40
    - odpyliłem
    - przemyłem zwykła wodą aby zebrać reszte pyłu.
    - po wyschnieciu zagruntowałem CERPLASTEM Atlasa.Mozna zastosowac inny kontakt.
    - na cerplast położyłem ( na drugi dzien) folie w płynie.W naroza wtpilem w folie specjane tasmy.
    - na folie bez uzycia siatki połzyłem terakotę na CERESIT CM17.
    - kafelki kleiłem do podłoża nieco innm sposobem:
    Zamiast kleić pacą "10" na podłogę ........ rozprowadzałem klej na podłodze "6" i na kafli tez zębem "6".Zawsze miałem swiezy klej na kafli i małem 100 % pewność ,że kleje na świeżym kleju bez podsuszeń.
    Potem fuga elastyczna.
    Trzyma jak ta lala.

    Uwagi dot.doboru produktów:
    Spotkałem sie z uwagami sprzedawców ,że stosując produkt np. firmy X powinienem zastosowac rowniez np. grunt firmy X. bo w przeciwnym razie nie uznaja mi reklamacji gdyby coś.
    Ja zastosowałem produkty Ceresitu (klej) ,grunt Atlasa i Cerplast Atlasa.
    Poniekad maja racje bo pracujemy na jednym systemie i mam jakas a gwarancje.Ale ...no wlasnie. Jesli zroim wszystko zgodnie ze sztuka to nie ma baata ,zeby było źle. Po za tym producenci ( Ci lepsi)chcac dorównac europejskiej jakosci nie zrobia bubla , ktory np nie przyklei sie do zwyklego tynku.Jeśli robimy niewielkie pomieszczenia i prywatnie nie bierzcie pod uwage zadnych gwarancji a robcie dokladnie przestrzegajac wytycznych.oczyszczajcie podloze.Nie olewajcie gruntowania , poniewaz producent nie zwroci Wam gotowki za klej cz za kafle bo znajdziezawsze cos zeby nie wyplacic nie mówiąc o stracie czasu i nerwow. Zawsze bedzie to wina tego co ukladał.Bo nie oczyscil bo nie zagruntował itp.Bedziecie klnac na siebie bo oszczedzajac nie wzieliscie kogos do tego albo na fachowca ,który zbydlił.Zabrał kase i poszedł w sina dal. Nie ma złotego środka. czasem trzeba wiedziec kiedy kogos wziasc a czasem trzeba przewidziec sily na zamiary.

    PZDR
    MG

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony