dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Szambo szczelne, a jednak może przeciekać???

    3 tygodnie temu zamontowano mi szczelny, betonowy zbiornik na szambo. Zbiornik 12m3 składający się z pojemnika głównego przykrytego płyta i na to "kołnierz" do wieka. Jak instalowano szambo to w środku były jakies sladowe ilości wody, tyle że nawet nie pokrywały całej jego powierzchni, czyli ok 7,5m2. Potem w ramach sprawdzenia połączenia budynek-szambo wlaliśmy ok pół wiadra wody. I tyle. Dziś otworzyłem właz od szamba, który do tej pory był conajmniej 0,5 m nad poziomem terenu działki (dopiero dziś zrównał się z poziomem gruntu bo podwyższyłem teren) więc woda z działki wlać sie do niego nie mogła, a samo wieko nie jest to jakos super szczelne ale zamknięte. Po otwarciu okazało się, że na całej powierzchni zbiornika jest ok 12-13cm wody. Mam mały dylemat. Czy ta woda która jest obecnie w zbiorniku to dostała się do niego podczas deszczy poprzez nieszczelność w zamkniętym wieku szamba czy może zbiornik ma jakąś nieszczelność i pobiera wode. Oba warianty mnie do końca nie przekonują bo dno zbiornika i boczne ścianki stanowią monolit, tylko płyta i kołnierz z wiekiem były nakładane i łaczone spoiwem (pianką) więc teoretycznie mało prawdopodobne by gdzieś była nieszczelność. Z drugiej strony czy przez takie małe nieszczleności w zamknięciu wieka mogła się dostac taka ilośc wody-deszczówki? Przecież przez te 3 tygodnie aż tyle nie padało...
    Co Wy na to?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wybrać wodę ,osuszyć szambi i sprawdzić gdzie przecieka.
    Stawiam na połączenie kołnierza do włazu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony